Používame cookies. Viac informácií tu. OK
didiana333
30. jan 2012

Moj názor...Nemyslím,že by to bolo lenivosťou...a ani si nemyslím,že by si mala utekať k neurologovi.... 😉 Aj moj najstarší syn bol pesne takýto...myslím si,že je to len obyčajný strach...on sa proste sám neciti na behanie po schodoch a na ostatné veci.Moj syn vedel sám chodiť,robil všetko čo aj ostatné deti,ale pe hračku na zemi sa nezohol a nezodvihol si ju...proste sa bál.....Vyrástol z toho a dnes je z neho uplne normálny dospelák.... 😉

matat
30. jan 2012

podla mna by si mala ist...radsej raz zbytocne... a nechapem vete,,,ze od roka chodi?a ako sa postavi? vzdy ho zodvihnes ty?my sme cvicili vojtovku od 10m, nevedela stvornozkovat atd,,,

moonlightka
30. jan 2012

Ahoj, nie som sice lekar ale trosku mi to pripomina kamaratovu dceru...ma hypotoniu. Netreba sa bat, skus si o tom precitat aj tu na fore je tema, baby ti tam urcite aj lepsie poradia. Tvoja svokra ma asi pravdu s tou Vojtovou metodou, pretoze z toho co pises mi to pripada na oslabene svalstvo, v dosledku ktoreho tvoj syncek nevladze napr. sa sam postavit zo zeme. Chod s nim cim skor, teraz tusim uz napotrebujes ani papier od obvodnej lekarky....zavolaj na neurologiu, oni ho prezru a odporucia vam spravnu liecbu. Nezanedbaj to, pretoze pri tychto diagnozach hra cas dost dolezitu ulohu. Nastavia vam lecbu a neboj onedlho budete na tom skvele...tak ako kamaratova dcera, dnes je ako ostatne deti. Drzim palce.

evka4
30. jan 2012

absolvuj so syncekom odborne vysetrenie, radsej zbytocne, ako nieco zanedbat.

anjelicek26
30. jan 2012

No mne sa to zda zvlastne, ze nekrci kolienka, nic, moze mat uz aj skratene slachy, ak to netrenuje. Bud si precitas na nete nejake cviky, budes ho motivovat ku chodeniu po schodoch, zohybaniu, urcite sa to zlepsi. No a ja by som sa asi fakt poradila s odbornikom, najlepsie zienky, co s detmi profesionalne cvicia, ak as tu moznost...

tyli
30. jan 2012

ahoj, choď so synom na neurologiu. neurolog už bude vedieť čo a ako. ak treba tak začnete cvičiť, prípadne vás pošle na ďaľšie odborné vyšetrenia. môžno je to niečo ortopedické. čím skôr sa zistí problém, tým lepšie na nápravu. ja by som to neodkladala. píšeš, že synček chodí od 1 roka, ale iba za ruky?
môj syn má hypotoniu, svičili sme vojtovku od 4-tého mesiaca až do 12-tich mes., pretože nedvíhal hlavičku, oproti iným deťom neskôr začal štvornožkovať a chodiť začal v 15-tich mesiacoch. s hypotoniou býva spojený aj oneskorený vývoj reči napríklad. tieto deti sú nemotornejšie, neohrabanejšie. prajem veľa šťastia a hlavne veľa zdravia 🙂 možno ani žiaden problém nie je, ale budeš kľudnejšia ak sa uistíš.

vierkasteffi
30. jan 2012

moj synček do cca 11 mesiacov vobec neštvornožkoval nevedel sa sam posadiť doktorka nam odporučila neurologa ta zhodnotila ze ide o hypotonický syndróm za 2 týdne začal pomalinka štvornožkovať o tyzden na to sa sam posadil dovtedy sa len gulal, chodíme 1 krat do tyzdna cvičit a na masaž chrbta teda doktor nam ukaze cviky a my cvičíme doma na fitlopte a fakt to pomáha 🙂 uz si aj klakne zatial sice nechodí ale uz sa to zlepšuje 🙂

katrinka8
30. jan 2012

Ahoj, a on si naozaj nevie cupnut, ci stvornozkovat alebo klaknut? Alebo to nechce robit, resp. ak chce nieco zo zeme, poradi si inak? Ja by som asi najprv skusila zistit, ci to naozaj nevie, alebo to len nerobi (neviem sice presne ako 😒 - mozno by som ho nejak skusila presvedcit, aby si skusil klaknut, cupnut atd.) a zasla by som pre istotu za svojou dr. - a ak by doporucila, sla by som na dalsie vysetrenie 😉

livka299
30. jan 2012

Prepáč, podľa môjho názoru ťa to zaujíma dosť neskoro 😖

abbie
31. jan 2012

jednoznacne navsteva u neurologa ....

parpar
31. jan 2012

Ahoj tiez by som odporucala navstevu u neorologa ,tym nic nepokazis a budes kludnejsia a ak nieco nieje v poriadku treba zacat cim skor,moj syn bol tiez hypotonicky a myslim ze stale je dnes ma 8 r. neskor sa k tomu pridruzila porucha reci (neplynulost) porucha pozornosti a aktivnej pamate,s motorikou suvisi vela veci a motorika v prvom roku zivota hovori o mnohych dalsich veciach v zivote dietata,drzim palec

vinifred
31. jan 2012

...lenivosť určite nie..veď v tomto veku deti objavujú svet,všetko ich zaujíma,všetko chcú vyskúšať..ako tu píšu dievčatá,neleň a hybáááj k doktorovi po radu čo s tým..

janahu7
25. máj 2018

@marcy1980
ahoj, napíš mi prosím, ako by si tento problém zhrnula z odstupom času? boli ste sa poradiť s odborníkom? poradili vám cvičenie? ako je na tom synček motoricky dnes?...mentálne je určite šikovný 🙂 ďakujem veľmi pekne

marcy1980
autor
26. máj 2018

@janahu7 ahoj, bohužiaľ to dopadlo veľmi zle. Po roku behania po doktoroch mu nakoniec v Brne diagnostikovali duschennovu svalovú dystrofiu.

janahu7
27. máj 2018

och, to mam mrzí...držte sa a nech nemizne úsmev z pier

Tu začni písať odpoveď...

Odošli