Idem na operáciu. Ako malú odnaučiť od matky?

mimmulik
6. feb 2008

ahojte ženy,ale hlavne maminky!Už je dosť neskoro,asi už veľa z vás nie je na tejto stránke,ale malá mi až teraz zaspala a ja by som potrebovala radu!Mám skoro 13mesačnú dcérku a stále ju kojím.čaká ma operácia,tak neviem či ju odnaúčať od ,,jej mliečka,, a od spania v manželskej posteli už teraz-všetko to pretrpieť,alebo to nehať na otca.Veľa mamičiek mi vravelo,že sa dieťa ľahšie odnaúča od mliečka,keď ho ,,necíti a mamu nevidí,,Už aj tak mám z toho odlúčenia strach...tak mi prosím poraďte čo robiť,aby to čo najmenej bolelo ako mňa,tak aj malú!Dík

sonoga
6. feb 2008

Moja svagrina kojila svojho syna 11 mesiacov. vtedy isla na mesiac do nemecka pracovne a necala syna u svokry (svojej aj mojej) a vlastne ho posledny krat pred cestou nakojila a isla. mysleli sme si, ze to bude pre svokru tazke, lebo ze bude zly a bude chciet prsnik, ale zobral to v pohode. akoby ani nevedel, ze uz ho svagrina nekoji.
to, ze odisla na tak dlho od tak maleho dietata, to je ina vec.

eros
6. feb 2008

mimi ja som kojila 3roky ale cisto,ale odnaucila som ho pri nasich ked som si ich mazala.zasa poznam take ze tatik uspaval a spal pri dietatku bo neciti mliecko a niektore poslali muzika s dietatom prec na par dni

eros
6. feb 2008

jej mazala mylsim sadzami alebo uhlim 😉 a maly potom pochopil ked sa to nedalo umyt

wladka
6. feb 2008

mimu, neoducaj 😉 , mozes skusit ubrat, obmedzit kojenia..

ale jedno ti napisem.. ja som kojila malu 17mes 😎 , na co som hrda, samozrejme tie noci boli katastrofalne, chcela stale didi 🙄 .. raz som, ked mala rok, a sla na noc von, tak mala zazrakom v tu noc dobre spala.. a stale to tak bolo.. obcas som sa vymenila som segrou, spala ona s malou, a ja hore.. a super sme sa vyspali obe 😉 .. nieco na tom je, podla mna.. urcite 🙂. myslim, ze sa nemusis obavat, a bude pri nej tatka, takze v pohode..

akurat co by ste mohli pomaly, skuste jej davat vecer mliecko.. a ked ho nebude, tak krupicku.. aby to potom nezapijala MM.. bez toho 😉

mimmulik
autor
6. feb 2008

Tak to ju obdivujem!Podľa mňa ,keď sa žena rozhodne mať dieťa,tak s tým,že s ním ostáva na materskej.Teda ja si neviem predstaviť už teraz aké to bude.Sľubujú,že do týždňa som doma,ale my sme spolu 24hod denne.Muž je dlho v robote,takže sme tak na seba naviazané...Aj keď sa ľúbia-to je jasné,ale mama je mama.A spraviť zrazu taký krok od ,,cici,, pri ktorej zaspáva a ukľudňuje sa...Ale asi musím polaviť,keď to zvládla švagrina a tak ďaleko a na tak dlho,asi musím aj ja.

wladka
6. feb 2008

mimu, mozno by nebolo od veci to skusit.. ak mas moznost, skus ist na pol dna prec.. atd.. aby to nebolo nejake buuum, a mama uz neni.. ale tak postupne.. co ja viem, ci dobre radim..ale zariad sa podla srdiecka 😉

mimmulik
autor
6. feb 2008

Tak už aj na to myslela,ale manžel cez týždeň nemôže,ale asi to skúsim aspom cez víkend!Inak toto je náš veľký problém.Spí,ale každú hoďku k nej musím dobehnúť,inak sa zobudí.Začne sa mrviť,mrnčať,stačí,keď ma necíti.Tata ma síce tam,ale jej to nestačí.Ak zistí,že tam nie som,sadne si a je schopná sa tak prebrať,že je hore ďalšie 2hod.Muž už sranduje,že si asi oblečie moju košelu a kúpi náhradné cici.Inak Wandi:ona už celkom pekne papá.Ráno sa zobudí okolo 9,kojíme len raz za deň,ale večer ,tak ten je už horší.aj keď má kašičku,alebo inú dobrotu,ktorú spapá,potrebuje aj prso...

eros
6. feb 2008

mimi moj nejdol nic co bolo k jedlu len prso ziadna kasa ani ovocie len prso a to cele 3roky natahoval,ale zalezi skor na tebe.mozno sa stane zazrak a nebude uz chciet mliecko s didka.bud rada ze daco papa do mojho som nic nenatlacila ani flasku vsetko dal von ☹ amozno budes prekvapena,ze uz jej nechybas 😀 😀 😀
Um si skusala dat??ci by nachvilku nezastupilo tvoje prso alebo kravske mliecko???

mimmulik
autor
6. feb 2008

EROS:bodaj by si mala pravdu!V to aj dufam,ze aj ked to tak nevyzera,ale snad jej nebudem chybat,ani cici...Ma aj nutrilon,ale ten pije vecer pred spanim,inak ked sa v noci zobudí,teda prebere,tak ani nepije,len dudluje.skusali sme aj dudlik,ale ten mi odmieta,tak ako aj flasku.kojim ju tak 2x v noci.skusali sme aj flasku,ale to sa hned zobudi ked zistí,ze to nie cici a chytí,,nervy,,Ten um nepoznám.To j tiez nieco ako nutrilon?

magg
10. feb 2008

mimmulik, nic sa neboj, ja som sla do nemocnice uplne necakane a tiez som dcerku kojila, ked nemala prsnik v puse ani nezaspala a v noci ho mala namiesto cumlika. Ked som skolabovala, nebola ina moznost len zavolat k nej kmotru a moju mamu, prvu noc to vraj bolo tazke, ale ked som sa po roch dnoch vratila domov, dcerka uz ani nevedela, ze som ju kojila. Akurat, sa mi nadranom budila na hlad, kedze odmietala flasu, dali sme jej aspon nejaky jogurtik a zaspala znova, to trvalo iba par dni, naucila sa poriadne sa najest cez den a teraz uz nemame problem, nanajvys si vypyta vodicku a je to v pohode. A este jedna vec, prvy tyzden bola velmi nervozna, vsetko hadzala, zlostila sa, ale aj to ju preslo. Takze drzim prsty, nech vsetko dobre dopadne

mimmulik
autor
10. feb 2008

ahojcek!dakujem za povzbudive slova!Snad mi to pomoze,aj ked nebude tu mat babku...ale len ocina.Aj to bude mozno vyhoda,bo sa lepsie spoznaju...no,nie?Uz zacinam byt celkom psychicky vyrovnana,ved co uz narobim.Mozno ju nauci spat na mojom mieste-spravia zamenu a bude 😀 Este raz dik a prajem aj vam krasne spolocne chvilky a vela stastnych krocikov.Ozaj a ako to bolo v nemocnici?Si si odsavala?Papik

magg
10. feb 2008

no ja som to odstriekavala len do umyvadla, lebo mliecko bolo koli liecbe nepouzitelne a odsavacku som nikdy ani neskusala.Potom som brala parloder, aby sa prestalo mliecko tvorit (to som este nevedela, ze nesmiem ziadne hormonalne lieky) Teraz beriem homeopatikum Ricinus ch 30, ale neviem, ci sa chces k dojceniu vratit alebo nie

mimmulik
autor
10. feb 2008

uz asi nie.Ked ju tatko odnauci,tak to uz necham-inak to neskonci nikdy 😀 ten ricinus myslis,ze budem moct?To je ako proti ci na tvorbu mlieka?nepoznam to.Vraj sa prestane tvorit uz tak na druhy -treti den vdaka infuzkam,no len mne staci vypit jeden pohar vody prsia mam tak nabite...a ta bolest,ked nahodou mala nechce,ved to isto poznas.zatial dik

magg
11. feb 2008

mne ricinus velmi pomohol, ja uz nekojim od zaciatku oktobra, ale doteraz sa mi nalievali prsia, ani hormonalne lieky nezabrali, ale ten ricinus sa mi zda, ze zabera, je to homeopatikum - nie su tam ziadne kontraindikacie, takze myslim, ze to budes moct brat

niki2
6. mar 2008

ahojky, pokud uz chces prestat kojit, asi bych to udelala najednou. Kdyz se budes snazit postupne, jakmile se ji to zacne nelibit, vratite se zase do starych koleji. Ja takhle odjela na tyden pryc, kdyz bylo malemu rok. Vyzkousela jsem, zda si vezme z lahvicky a par dni na to jsem ho naposledy nakojila a odjela na letiste. Maly byl naprosto v pohode, to spis ja prvni 3 dny stale volala, jak to beze mne zvladaji. Dej kdyztak male do postylky tvoji nocni kosili (nevypranou), at te aspon trosku citi. Jo a po navratu jsem se bala, ze se ke kojeni vratime (mleko jsem stale mela), protoze ho bude chtit az ho uciti a ja nebudu mit to srdce mu ho nedat, a on na to vubec nereagoval, jako by si uz ani nevzpomnel.

geegee
7. mar 2008

ja uz nekojim od roka, ale tiez mi hrozi pobyt v nemocnici. Maleho aj nasho tata som naucila fungovat tak, aby som sa v nemocnici nestresovala, ako tu funguju. Takze ja by som asi na tvojom mieste s kojenim prestala.

Ja som prestala kojit naraz. Maly dostal poslednykrat cuc a koniec. Ani raz nepytal - mal asi 3 dni pred prvymi narodeninami.

martina833
4. sep 2013

Moja ma 17 mesiacov a je uplny zavislak a takisto zaspava a spi v manzelskej posteli, som tehotna a riesim to iste. Skusala som odstavenie s citronom, najprv pohoda, smiala sa na tom, ale potom plakala pomaly cely den, ani nezaspala, tak som to vzdala. Teraz to robim postupne, este sice neskoncila, ale sme na dobrej ceste. Davam jej Nutrilon a kojim jedine, ked ide spat, aj to jej predtym dam UM, takze si uz len trochu cucne a zaspi, niekedy dokonca ani nechce "cici" a zaspi sama. Takze odporucam, ak mas viac casu, postupne skusat, ktore UM jej bude chutit,( my sme skusali Bebu, tu vobec nechcela, nutrilon jej zachutil hned) a ponukat jej to namiesto kojenia. Postupne budes mat menej mlieka, cize uz ani nebude chciet cucat.