Jasle v Banskej Bystrici. Vaše skúsenosti

emka.k
1. jún 2010

Ahojte mamicky, chcela by som vas poprosit o vase skusenosti s jaslickami v BB, mestskymi i sukromnymi. Mozno mi hrozi, ze od oktobra by som nastupila do prace, ale zatial spekulujem, ako si to zariadit doma. Timo je velmi na mna naviazany, tak ma zaujima hlavne, aky je kde pristup a co vas najviac zaujalo/odradilo v tych ktorych jaslickach. Velmi pekne dakujem. A vsetko najlepsie vsetkym vasim anjelikom. 🙂

danu
2. jún 2010
lienka1
11. aug 2010

Šimonko chodi na Slnečnú do Harmónie od jedného roka a sme veľmi spokojní.

adka12
19. aug 2010

@lienka1 a detičky sú pospájané alebo rozdelené podľa veku? Ako je to s platením? Viem, že sa platí okolo 250€. Napíš mi prosím niečo bližšie. Kedy treba ísť dieťatko zapísať? Ďakujem

lienka1
20. aug 2010

Detičky sú spolu v jednej triede, ale denný rytmus prispôsobujú individuálne podľa veku. Malý tam začal chodiť keď mal jeden rok od januára a ja som spokojná. Platí sa okolo 250-280 EUR (podľa toho, či nejaké dni vynechá), ale rodičovský príspevok ti ostáva, takže ja platím cca 100 EUR. Dieťatko ti zoberú kedykoľvek v priebehu roku, ak majú voľné 😉 . Si z Fončordy?

lucinka1104
30. máj 2011

@lienka1 prosimťe kde sýdli harminia? no podľa toho čo píšeš ja budem mať o 70 eur viac ako teraz ked poberám rodičovský ako my sme an tom zle a každé euro je dobré ale neviem či sa mi to pre 70 eur oplatí..... 😒

lucinka1104
30. máj 2011

@lienka1 dakujem ale vybrali sme jonatana pudinga v podlaviocich krajšie.....lacnejšie

lienka1
31. máj 2011

@lucinka1104 ja ma Harmoniu hned pri dome, takze mne to z toho dovodu vyhovuje, Podlavice by boli pre mna daleko. Ja zhruba doplacam tych 70 EUR k prispevku.

lucinka1104
31. máj 2011

@lienka1 teda dokopy koľko????lebo mne to vychadza na 95 ale ja mam 190....

lienka1
31. máj 2011

Rodicovsky prispevok je 190 EUR, ale prispevok na starostlivost o dieta je 230 EUR a ten dostavas, ked dieta chodi do nestaneho zariadenia, do veku troch rokov. Samozrejme, ak je poplatok v skolke nizsi ako 230, tak dostanes len tu urcitu sumu, ak ju presahuje, musis to doplatit ty.

lucinka1104
1. jún 2011

takže vlastne ked ta školka stojí spolu 285 eur tak 230 mi da štat a zvyšok ja teda len 50 spravne to chapem ? Dakujem
@lienka1

lucinka1104
1. jún 2011

@lucinka1104 kde sa žiada o ten príspevok ? ja stale špekulujem len zato že plat mam mať 350 eur tak či sa mi to vôbec oplatí ale takto nam to vôbec nevychadza.... 😢 luky nastupuje v septebry no normálnej škôly a to su tiež Ďaľšie naklady.....

lienka1
2. jún 2011

@lucinka1104 ano,presne tak 🙂

lienka1
2. jún 2011

@prispevok sa ziada na urade prace a socialnych veci, tam kde aj rodinne pridavky, preplacaju to mesiac pozadu, tak to znamena, ze prvu platbu budes musiet zaplatit zo svojho a oni to preplatia mesiac na to.

hilaris
18. dec 2011

mamickam v Banskej Bystrici odporucam sukromne jaslicky za super cenu (230 eur co je presne vyska prispevku) s fantastickym pristupom. Akurat som im predala moj surodenecky kocik volaju sa Paradabb

dorrottka
28. dec 2011
jahodka31
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sterre
19. máj 2012

Ja Vam odporucam jaslicky pri Malachove, vola sa to Cumlikovo. Su novootvoreni a velmi flexibilni. Je to v rodinnom dome so zahradkou, zaparkovat sa da hned pri vchode. Syncek tam chodieva (rok a 5 mes) Su ustretovi a mili k detickam. Robia aj zumbu, maju tam psika atd. Zaujimaju ich potreby vasho dietatka a snazia sa vase poziadavky o vychove dodrziavat. Platite podla hodin, kolko tam dietatko je. A nevadi ked zmenite dohodnute terminy, staci len dat vcas vediet. A da sa aj im dat dietatko aj ked tam nieje zapisane, nieco ako babysiter. Da sa ja cez sviatky, prazdniny a vikendy.

minusa
19. máj 2012

@emka.k - mne chodil starsi syn do mestskych jasli od 18 mesicov a super, velka spokojnost .... sestricky uzasne, maly mal s nimi skvely vztah, su trpezlive, starostlive a maju skusenosti .... ak sa budem musiet opat rozhodnut, tak urcite to zase budu mestske jasle 😉

jahodka31
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sterre
7. jún 2012

@lienka1 Mozes prosim poradit nieco aj mne? Ten prispevok na dietatko( ak chodi do jasiel do 3r atd) mozem dostat len ak chodim do prace? Ci ho mozem dostat aj ked som na Rodicovskom prispevku, do prace nechodim, ale maly jasle navstevuje. Dakujem za radu.

lucinka1104
8. jún 2012

@sterre len ekd chodíš do prace na HPP

sterre
8. jún 2012

@lucinka1104 Dakujem 🙂

lucinka1104
10. jún 2012

Dobrý den som maminkou na MD a rada rada sa postarám denne alebo príležitostne aj o Vaše dieťatko u nas doma. Mame veľký byt , dve detské izby, blýzko domu detské ihrisko. Skusenosti mam aj ako dlhoročná au pair.Momentálne mam doma obe deti v septembry ide synček do škôlky takže potom kludne aj dve detičky bude nam veselšie. Som spolahlivá, mam vzťah k malým deťom budeme stavať lego , kresliť, spievať si .Opatrím dieťatko od 3 mesiacov do.....x rokov.

Kľudne aj miminko ,moje deti maju radi babätká.Bývame v Radvani tešíme sa nového člena radiny a verím že nam bude spolu krásne.Prídete sipo spokojné dieťatko ktoré prežilo pekný den nie v spoločnosti dôchodkine ale detičiek.

Opatrovanie je možné každý den od 7,00 do 17, 00 0915658495

korenbaba
18. jún 2012

@jahodka31
musím sa zastat Parády.
Nie je to , že jedna pani stráži deti doma v byte. Sú to jasle v byte, ale ten byt je celý prerobený na toto zariadenie. Nikto v nom nebýva. kupelna je prerobená, s maličými umývadielkami a pod. Maju to tam skutočne velmi pekné. Byt je na prízemí a bol vynatí ako bytová jednotka. Maju to dve babenky a všetci si ich velmi chvália, su k detom milé, pozorné a trpezlivé. Jedinou nevýhodu je že nemaju vlastné miesto na hranie vonku. Ale pre malé detičky stačí že sa chodia kočíkovat, a to chodia naozaj dennodenne.elk

A naozaj nie som majitelka, ani rodinný príslušník majiteliek a vlastne ich osobne ani nepoznám 🙂) Len z referencii a bola som sa tam pozriet ked som hladala niečo pre malu, ale maju plno.

korenbaba
18. jún 2012

@jahodka31 a maju všetky povolenia !

adkasmolka
2. okt 2012

ahojte,
ak mozem poradit sukromne jasle tak jednoznacne sukromne jasle v Selciach. Jasle su v rodinnom dome, pani im aj vari, uzasny pristup, aj okolie velmi pekne a berie deti od 6mes. do 3.rokov.
My sme velmi spokojny. Maly sa tam naucil papat jedla, co doma nechcel, a hlavne pani uci deti sa starat o seba a pomahat si navzajom. Neviem, ake su jasle inde, ale ja odporucam len tieto 🙂

jahodka31
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
paradabb
31. okt 2012

@jahodka31
Zdravím Vás,
náhodou som sa odstala na toto forum. Tak ja som naozaj majitelkou Parády. Máme vsetky povolenia - Primátora, mesta BB, hasicov, Hygienikov, Inspektorátu práce,Stavebného Uradu BB a samozrejme aj vsetkých susedov - takze nefungujeme len tak"jedna pani povedala." Okrem toho máme samozrejme nadstandarné prostredie, odborné vzdelanie a prax. O kvalite starostlivosti Vám najlepsie vedia povedat rodicia nasich detí - tých, ktorí chodili a ich deti uz chodia teraz do státnej MS alebo rpdicia detí, ktoré máme teraz. Zariadenie v panelíku má vela výhod - jednou z nich je, ze deti tam nemozu kvoli susedom plakat odrána dovecera, cize my ucitelky sa musime extremne snazit, aby bola u nas pohoda.Nastastie deti chodia k nam s usmevom a domov s placom, co nas ciastocne aj tesí. Nepotrebujem sa tu vychvalovať- velký záujem o nase jasličky je najlepším dokazom. Samozrejme rešpektujem aj názor, ze máte iné požiadavky na starostlivost o dieta, ale pre mna je najdolezitejsia - odbornost- komu dieta zverujete. vybavenost zariadenia (máme vlastné kočíky, fusaky, kvalitné poháre, novučké vybavenie, napr. aj odsávacku hlienov a nastavcom pre každé dieťa osobitne označenom,- odsávame len na základe písomného súhlasu rodica....) , oficiálny dozor /hygieny a podobne, co mnohí majitelia jaslí tvrdia, ze majú a pritom to nie je pravda- ja mám na to papiere, ktoré Vám viem ukázať alebo sa to dá lahko telefonicky overiť), počet detí v jasličkách a najma to či sú jasličky jasličkami alebo len firmou na honbu penazí. Ak by to bol moj prípad, urcite by som si do podmikania nedala nas nadstandardne zrekonstruovaný byt a uz vobec by som neinvestovala tolko financiíí do "cudzích" detí. Absolutne ale s Vami súhlasím s tým, že netreba sa privelmi spoliehat na fóra, ale treba to vidiet na vlastné oci a najma - stretnúť sa s tými ľudmi, ktorým máte zveriť svoje dieťa. Fungujeme už rok a vysoký záujem svedčí o našej práci, tak verím, že to ostane minimálne na takej úrovni aj nadalej. Vas príspevok ja osobne nevnímam negatívne - to, že sme v paneláku je prvá vec, ktorú rodičom oznamujem - pravdupovediac, po mojich skúsenostiach s jedným zariadením v BB by som mala pochybnosti tiež., ale zas ohľadom povolení sa mi to proste žiadalo napísať.
Marianka

maliana
2. dec 2012

Ja som mala o radvanskej Paráde len dobré referencie. Aj ked zdalo sa mi na prekážku, že je to v byte, ale ked som sa tam bola s malou a manželom pozrieť, zmenila som názor. Všetko je tam nové, pekné, plne prispôsobené detskému svetu. Malá stadiaľ nechcela odísť. Tešila som sa, že mali voľné miesto a že malá začne chodiť práve tam. Nakoniec som však musela zostať doma. Teraz po zmene situácie som ju tam chcela opať prihlásiť, lenže majú plno.

monka1305
14. dec 2012

Ahojte, tak ja patrím medzi šťastné maminky, ktorým dieťatko chodí práve do Parády... Môžem Vás všetky ubezpečiť, že lepšie zariadenie pre dieťa si ani neviem predstaviť... a to bez zveličovania. Krásne prostredie, perfektné pani učiteľky, bohatý program pre deti. Deťom sa venujú celou svojou dušou, ja tvrdím, že Marianka (mimochodom majiteľka Parády) sa ako učiteľka narodila 🙂 ) Je neskutočne milá, starostlivá, zodpovedná ale zároveň si vie vybudovať u detí autoritu (deti ju poslúchajú na slovo, bez absolútneho kriku, zvýšenia hlasu). Ja za seba môžem prehlásiť, že im veľmi fandím, majú môj obrovský obdiv a som maximálne spokojná, že kým som v práci je o moje srdiečko veľmi dobre postarané...