Jasličkári

veverica
29. aug 2008

Mamicky dali ste vase deti do jasli? Mate pocit, ze ste urobili dobre? Sup sem s vasimi postrehmi a pocitmi.
Nemam vo svojom okoli nikoho s kym by som sa na tuto temu bavila tak budem rada ak sa niekto najde.

majka35
9. okt 2008

ahojte ... ja som už tiež smutná z tých chorôb ... bola som s malou týždeň a pol doma, potom som ju dala do jasieľ, všetko bolo ok a po troch dňoch mi volali, že malá ma 39 teplotu ... takže sme ďalší týždeň doma ... a to ešte ani netušíme, kedy znovu nastúpime do jasieľ ... sme už aj na ATB ☹ dávam je stále vitamíny CEBION aj BIOGAIU a aj tak sa na nás stále lepia tie choroby ... ☹

katmi
9. okt 2008

caute kocky.. my sme sa dnes boli nahlasit do jasliciek.. na bud.rok.. tak uvidime,ako to potom my budeme zvladat.. vidim,ze ste tu chorucky..tak skore uzdravenie prajem..

peta28
15. okt 2008

veverica my chodime do Detskeho kralovstva. je to www.detskekralovstvo.sk. Ja som velmi spokojna. Bola som ako prve pozriet aj tu Zirafu.. nic proti nej, ale mne sa tam absolutne nepacilo to prostredie v tej bytovke, a ten dvor pre deti, ani neviem ci tam nieco take mali. A co teda najviac sa mi nepacilo bolo to ze tam stravu pre deti dovazali a potom ze postielky mali na zemi. Tiez tie opatrovatelky aspon teda tie s ktorymi som sa rozpravali neurobili na mna ziadny dojem.

V kralovstve su nadherna zahrada s hrackami, hojdackami, smyklavka.. pieskovisko, no proste vsetko pre deti, velmi mile opatrovatelky, vlastna kuchyna. Kazde rano ked tam malu nesiem im tam vyvoniavaju cerstve natierky, ze by som si hned dala aj ja. Adaptovali sme sa asi 2 tyzdne a dnes je to celkom bez placu, mala je spokojna, vysmiata ako slniecko ked pre nu pridem a to je pre mna to najpodstatnejsie. A zatial 3 x klopem sme neboli chori, tak snad sa udrzime.

miskinadamko
19. okt 2008

baby no co je s vami , ako sa vam dari a detickám v jaslickách, no nas maly zachvilu odtial ani domov nebude chciet chodit 😅

gianni
19. okt 2008

ahojte
my ešte do jasličiek nechodíme,ale na budúci rok v septembri sa chystáme,len sa bojím tých chorôb ☹

zuzna29
19. okt 2008

Ahojte, aj my sa chystame buduci rok do jasliciek, zaujimalo by ma, ci ten rodicovsky prispevok sa dostava aj ked nastupim do prace a babetko chodi do jasliciek. Jaslicky nemame este vybratem, ale pozreli sme si vase tipy..

veverica
autor
20. okt 2008

caute maminky jaslickarov,

po cca 10 dnoch isiel Lukas do jasli lebo mal uz dlhsie sopliky a kasel a nepomahalo ked som si ho nechala 4 dni doma.... bolo to malo na to, aby to znovu nechitil takmer od vsetkych zasoplenych a kaslavych deti 😒
Bola som s nim u lekarky a napriek tomu, ze nemal teploty a zapalovy test vysiel negativny poslala nas na RTG pluc a tam mal slaby nalez tak dostal na 4 dni ATB, po nich uz to bolo fajn, ale pre istotu nam pani doktorka odporucila, aby som ho nechala aspon tyzden doma. Snad to zaberie a bude teraz viac odolny (lebo ako som zistila sople a kasel ma vacsina deti v jasliach- neviem ci aj v tych vasich). Dnes bol teda po dlhsom case v jaslickach a az na asi 20 sek. plac ked si po neho prisla pani ucitelka vraj uzasny. Prave som mu dala do postielky kasu a uz aj spinka- asi sa tam riadne vysantil.

Dnes sa 1x stalo, ze sa chcel vratit za detmi naspat. Sice nikdy neplakal ked som pre neho prisla a bol usmiaty nikdy sa nehrnul naspat.

Drzim palce vsetkym a vela vela imunity detickam!

peta28 dakuejm ya IP

tonita
21. okt 2008

veverica mi smechodili do jasliciek az 2 dni, potom sme boli chorucky na ATB a po tyzdni isiel spat a vydrzal 5dni.A teraz zase zacal kaslat a soplit tak som ho nechala doma s maminou a uvidime co to bude...dnes sa chystame k DR. nech ho radsej popocuva lebo kasle jak stary tuberak 🙂 ja som nestastna ☹
niekedy je fakt dobre si najst radsej opatrovatelku, len keby neboli take drahe a keby sa clovek mohol spolahnut...

veverica
autor
21. okt 2008

jeeej ahoj tonita, no veru ☹ aj ja som smutna z tych soplov a kaslu a nie len z Lukasovho. Inak kamoska ma ukludnovala, ze jej malej trvalo pol roka kym prestala mat sopliky v jaslach len neviem ako dlho budem schopna to tolerovat. Nechapem preco tie deti neposlu z jasli domov ked vidia, ze dieta ma vazne sople a kasel. ved zaplatene to maju aj tak a mali by len menej roboty. Akurat, ze rodicia maju viac starosti 😒

adetka
21. okt 2008

ahojte... my sme este stale doma... Mirka brala desat dni antibiotika, lebo mala zapalene uska... po vysadeni antibiotik jej opat stupla teplotka (39,6).. ale uz ustupila... v piatok ideme opat na kontrolu na ORL... a ak nas pustia v pondelok do jasliciek... tak budeme mat za sebou trojtyzdnovu absenciu v jaslickach... zatial to zvladame... prestriedame sa pri slecne (ja, manzel a svokrovci)... a vela prace robim z domu... ale nepojde to vecne... snad nebudeme casto chorlavi... ja som vraj bola iba raz... sestra pol roka... 😖

londyncanka
21. okt 2008

Ahojte mamicky terajsich a buducich jaslickarov.Podla mojho nazoru deti by nemali chodit do jasliciek aspon do toho roku a pol,a ked uz tak len na par hodin ako spestrenie dna....ja som tiez chcela dat starsieho do jasli,nakolko sa mi narodili dvojicky,ale som si povedala ze to vydrzim a ze ja ho chcem sama vychovavat a tiez chcem vidiet ake pokroky robi a nie sa to dozvediet od uciteliek v skolke....ale niektore mamicky su donutene ( z hladiska financii)tak to chapem...Namiesto jasli je dobre chodit do materskych centier,alebo na ihrisko,tam vzdy su nejake mamicky s detmi...buduci rok v sept.planujem dat dvojicky do jasiel a starsieho do skolky.A ja do prace...
P.S.Nechcem nikoho sudit, je to kazdeho vec, len som vyjadrila svoj nazor na davanie velmi malych deti do jasiel.
Odkaz pre vevericu (ja by som este pockala na tvojom mieste)Neviem si predstavit ze by som moje rocne dvojicky dala teraz do jasiel....)

veverica
autor
21. okt 2008

ahoj londyncanka, ja som spokojna, syn je maximalne spokojny a otecko tiez. Keby som mala pocit, ze mu jasle neprospievaju tak by som ho tam nedala. Od kedy chodi do jasli vidim na nom len pokroky, je velmi usmievavy, v noci zacal lepsie spavat,.... a hlavne mam taku pracu, ze ked si poviem, ze ostavame doma tak sme doma.

peta28
22. okt 2008

Ja 3 x hlasno klopem na drevo, ale my chodime do jasliciek od polovice septembra a bez choroby. Timka je nedojcena a od narodenia mala asi 4 x sople a inak nic. Dufam, ze to nezakriknem, ale mozno je to aj tymi jaslickami ze naozaj nepreberaju rano chore deti a uz vobec nie so zelenymi soplami.

Suhlasim s veve co sa tyka posledneho nazoru. Timka je spokojna, vysmiata ked pre nu pridem a to je najdolezitejsie.

pai
23. okt 2008

Ahoj holky,
myslím, že je to hrozně relativní - zda jesle ano nebo ne. Jak už psal někdo dřív, bydlím taky v Belgii a tady se běžně posílají děti do jeslí už od čtyř měsíců. Nikdo to neřeší, je to normální. Když jsi s dítětem doma, jsi spíš černá ovce.
Já sama jsem řešila veliké dilema - měla jsem tu skvělou práci, ale velice náročnou, na plný úvazek. Nakonec jsem se rozhodla zůstat doma s malou a o tu práci jsem přišla. ☹
Někdy mě napadá, zda jsem udělala dobře, zvlášť když je malá někdy protivná a unuděná, říkám si, zda by jí v jesličkách s ostatními dětmi nebylo líp. Tak se snažím chodit na různé aktivity, aby přišla taky do kontaktu s jinými dětmi.
Ale takovéhle věci mě nikdy nenapadají, když jsem v Čechách, kde jsou skoro všechny maminky s dětmi doma a je to tam považováno za normální... 😉

miskinadamko
28. okt 2008

londyncanka, tak ja s tebo vobec nesuhlasim, podla mna su jaslicky ta najlepsia vec aku vymysleli 😀 . samozrejme zalezi aj na akej urovni su, a ake je dietatko, ale ked mamicka vidi ze sa tam o deti staraju velmi dobre, maju zdravu stravu, venuju sa im atd, a vidi ze aj dietatko je tak spokojne tak nevidim dovod aby nechodilo do jasiel, aj ja som sa na zaciatku bala ze ho davam skoro ,ale teraz ked vidim ako to tam je a hlavne ako je on spokojny vobec nelutujem, a myslim si ze ked tam ide babatko takto skoro nema potom problem z adaptaciou v skolke ani nikde inde. a cely zivot bude v kolektive a medzi ludmi tak je to len dobry start. 🙂

adetka
21. nov 2008

pozeram, ze ste tu uz dlho neboli... mamicky jaslickarov... ani ja... nestihaaaam.... slecna bola uz druhy raz chora (opat uska a antibiotika)... ale mame za sebou dalsi tyzden v jaslickach... uz tam chodi velmi rada... chcela tam ist, aj ked bola chora... spieva nam odtial pesnicky, cvici, obcas povie par slov aj o tom co robili... som velmi rada... a co vy?

lenicka8
23. nov 2008

kedy ste svoje detičky prihlasovali do jasličiek. chcem ho dať na budúci rok asi v septembri ale neviem ako dopredu je potrebné detičky prihlášiť.

stvura
24. nov 2008

Ahoj, no neviem lenicka8 kde byvas, no u nas v NZ su trojo jasliciek. Dvoje statne a jedny sukromne. Bola som sa na jasle pytat v septembri a ani jedny by maleho nevzali, najskor v auguste, takze riadne dopredu treba zahlasit dietatko...Vraj maju nahlasene deti i rok, rok a pol dopredu!
S tymi statnymi...u nas sa vseho vsudy plati okolo 5 tisic a prispevok nedostanes, v sukromnych sa plati 7200 a prispevok mas, takze radsej dam dieta do sukromnych, pripadne niekomu kto sa mi on bude starat...
No ja maleho budem davat susede pod nami kedze vsetky jasle mi odmietli pol rocne dieta.
Apropo, statne beru len rocne deti, nie mladsie.

adetka
25. nov 2008

lanicka... ja som Mirku hlasila do jasliciek v marci... nastupovala od septembra... najlepsie je zacat zistovat uz teraz... u nas su jedny mestske, jedny prispevkove a asi trojo sukromnych... prispevkove beru deti uz od pol roka... ostatne tak od roka a pol... ale v jaslickach, kde chodi Mirka chodi aj chlapcek, ktory ma nieco vyse roka...

adetka
4. dec 2008

ahojte.. Mirka na cas prerusuje pobyt v jaslickach... opat sme ochoreli... tretie antibiotika v priebehu troch mesiacov... tak na december a januar bude doma... dva dni v tyzdni si ju berie svokra, jedno dopoludnie menzel, a ostatne budem pracovat z domu... a asi sa pri jej zivosti zblaaaznim 😅 ... a vo februari (podla doktorky az v polovici aprila kvoli chripke) opat... len este neviem ako to vybavim s jaslickami (ci pockaju, ci budu mat volne miesto, alebo zozeniem ine)...

prajem, aby sa Vam lepsie darilo... 😉

pikoko
13. jan 2009

Ahojte, tak my sme boli vcera prvy krat v jaslickach ☹ tento tyzden chodi od 8.00- 12.00hod.Ked som pre nu vcera prisla na obed- straaaasne plackala, chudaaaatko a to som nemala vidiet, bolo mi jej velmi luto a aj ja som si poplakala s nou./tak strasne som sa chcela ovladnut, no nedalo sa/.Dnes to bolo lepsie- ked som po nu prisla, bola vysmiata, napapkana....spokojna.Ja len dufam, ze to bude stale lepsie a ze si rychlo zvykne.
Chcem sa Vas opytat, aj vase deticky zo zaciatku plackali? a ako dlho to trvalo????

veverica
autor
13. jan 2009

ahojte mamicky jaslickarov, prisla som sa sem pozret a kukam, ze velmi slabo vy prispievate....!

Nas bol cely december doma lebo bol chory a mal aj ATB a po novom roku bol 5x v jasliach a zasa je chory uz som z toho zufala. Maly jasle zboznuje len mna uz nebavi vyhadzovat peniazky von oknom za to, ze rodicia davaju svoje deti soplave a kaslave lebo si nemozu dovolit ostat doma a tiez sa cudujem tym ucitelkam, ze tie deti nevracaju hned naspat rodicom. Nech mi nehovoria, ze tie sople a kasel su furt len zo zubov 😠 .
Tak uz som sa postazovala a nic mi to neni platne, ze tak ako aj vam? Alebo u vas v jasliach je to ine?

pikoko kazde dieta si tym prejde, podla mna neni ani jedno take ktore sa dokaze hned adaptovat a nechyba mu mama, otec. U nas neboli tie ranne place take strasne, ale boli pri odovzdavani a potom ako zbadal ostatne deti tak zabudol, ale adaptacia trvala asi 2 mesiace, chodil domov zachripnuty a po dvoch mesiacoch ako keby utalo isiel dnu vysmiaty ako leco- proste si musi aj dieta aj ucitelka najst k sebe cestu a potom uz bude fajn uvidis.
Ten nas sa strasne tesi do jasli a su dni ked vidi ostatne deti ako placu tak pusti slzu aj on 😎

stvura
14. jan 2009

Kocky, je to fakt ze ked dieta pojde od tohoto roku do jasiel uz nam nebude stat vyplacat rodicovsku? Prave zvazujem ze sa mi potom robit absolutne na polovicny uvazok neoplati, lebo zarobim v najlepsom 7 tisic a na jasle dam vyse sedem....

pikoko
14. jan 2009

ahoj. No toto riesim aj ja, mala nastupila do sukromnych jasli tento tyzden, ja som od 1.1.2009 zamestnana, ale este cerpam staru dovolenku- tak som este doma 🙂 Na urade prace z toho noveho zakona maju pekny bordel 😠 - bola som tam uz 2x a nic som sa konkretne nedozvedela.Maju v tom gulas aj oni.
Ale urcite budes moct poberat ci uz RPal. prispevok na starostlivost o dieta- tam sa meni len to, ze budes musiet vydokladovat - ze platis jasle a zaplatia ti max do vysky RP- 4780Sk. V podstate dostanes to iste, ale inak sa to vola a musis to dokladovat.
Ale este stale cakam, ze mi to potvrdia- resp. ci vobec musim ziadat o ten novy prispevok, alebo budem pokracovat v poberani RP- co by mi viac vyhovovalo- nemusela by som dokladovat kazdy mesiac....ked sa konecne dozviem ako to je, dam vediet.

ekia
14. jan 2009

Ahojte, chcem sa opýtať ako vaše detičky znášali nástup do jasličiek. Adamko pôjde od 1.3. do jasličiek a bude mať ešte len 10 mes. - ale čo sa dá robiť keď mi dlhšie nechcú podržať miesto ☹ Mam z toho strach ako to obaja zvládneme. Je to normálne nočná mora 😝 Neviem si predstaviť že bude plačkať a ja ho tam budem musieť nechať 😢

veverica
autor
14. jan 2009

ekia je to indi vindi kazde dieta je ine a aj kazdy rodit to inac berie, ja som sa snazila maleho zvykat na kolektiv ci uz rodinu alebo brat ho medzi ludi a nechavat ho aj obcas niekomu inemu nech si zvyka na odluku od matky no a nastup do jasli som sa snazila brat sportovo a ked aj maly plakal prve dni tak som ho nelutovala ale som ho povzbudzovala a dala som mu cajik, alebo cumel, hracku ked si pre neho prisla ucitelka a ze nech ukaze detom co ma aku hracku a tak, moj maly isiel tiez ked mal 10 mes., kusok vyssie so o tom pisala tak drzim palce 😉

tonita
14. jan 2009

ekia my sme davali maleho do jasliciekked mam 6 mesiacov a prezili sme. Nam sestricka povedala, ze nemam robit ceremonie pri luceni. Dat ho sestricke, zamavat a ist.Lebo ked dojde sestricka- a maly bude na rukach tvojich a potom ma ist k sestricke tak je popletene, ze kam teraz a mozno placka aj preto lebo je zmetene.

Veverica ahojky. Dlho som ta nevidela v jaslickach. Citala som, ze ste boli na ATB. inak ani my sme v decembri bez soplikov a kasla. Tak moja mama sa tu trepala az z vychodu- aby sme maleho nedali do jasli. a prideme po 2-ttyzdnovej kure do jasli a tam drb chore deti. Ma islo porazit. Sme sa aj stazovali, ze preco beru chore deticky a nic nam to nepomohlo. A dostali sme odpoved, ze to su take adaptacne sopliky a ze Gregor mal tu smolu, ze prisiel do skolky s oslabenou imunitou po chorobe. Tak to je riesenie!!!
Inak a uz chodite do jali?

veverica
autor
14. jan 2009

tonita cauko napisala som ti IP

pikoko
15. jan 2009

no, tak my uz budeme chorucki.....a to sme v jaslickach od pondelka. ☹ teplotu nema, ale do rana obcas zakaslala, ani sopliky este nema.....tak som ju dnes este do jasliciek zaniesla...ale je mi uz teraz jasne , ze na 100% ochorie...jeden chlapcek tam riadne kaslal, tiekli mu sopliky.....a ucitelka spomenula, ze vsetky deti zacinaju soplit...takze budu vsetci chori...a to som si myslela, ze vsak je tam len 7 deticiek...nie je ich vela......a k tomu sme dnes poobede mali ist na ockovanie..... ☹ nic z toho nebude.....este stastie , ze mam este buduci tyzden dovolenku a budem s nou moct byt doma.