Jasličkári

veverica
29. aug 2008

Mamicky dali ste vase deti do jasli? Mate pocit, ze ste urobili dobre? Sup sem s vasimi postrehmi a pocitmi.
Nemam vo svojom okoli nikoho s kym by som sa na tuto temu bavila tak budem rada ak sa niekto najde.

pikoko
15. jan 2009

baby, nie je lepsie najst opatrovatelku?????vobec som necakala, ze po 3 dnoch v jaslickach ochorie ☹ ☹ ☹

pikoko
16. jan 2009

no, tak ako som ocakavala, sme chorucki.Do rana sme mali teploty do 39 st.C, takze sme doma a liecime sa. Uvidime ako nam bude po vikende, ale v pondelok na 100% do jasli nejdeme....resp. uvidime kedy pojdeme. ☹

tonita
16. jan 2009

pikoko len ju poriadne vyliec- ak sa k teplotam pridruzi aj kasel tak by som sla k Dr.
inak k tej opatrovatelke. Podlamna by to bolo naj riesenie ale ak si mozes dovolit a doverujes jej. Inak ony su poriadne drahe

pikoko
16. jan 2009

tonita, ak sa mozem spytat, vam sa ako dari v jaslickach....citala som tu , ze aj vy ste dost casto chori......neuvazujes aj ty nad opatrovatelkou????
Inak moja mala je v jaslickach celkom spokojna....pekne sa hra s detmi, papka...az na tie choroby ☹ ale to k tomu patri.....

lilyk
16. jan 2009

ja som maleho z jasli odhlasila, to bolo na nevydrzanie, bol 3 krat chory, doteraz sa v noci niekedy nevieme zbavit kasla 😖 , do roka nebol ani raz chory, takze to idem riesit opatrovatelkou 😉 a inac jasle miloval, aj sestricky ho lubili, bol uplne bezproblemovy, nie zeby teraz nebol 😀 toho jedineho mi je luto, ze sa mu tam tak pacilo, ani neplackal ked sme ho tam dali a domkov sa mu vela krat nechcelo ist. No a bol tam od Sept. do pol.Decembra.

tonita
16. jan 2009

no to my sme tiez dost chorlavi-uvidime akoo sa nam bude darit v novom roku 😉

lilyk a do akych jasli ak sa mozem spytat si davala maleho?

lilyk
16. jan 2009

toni, bol v sukromnych jaslickach-Zirafa.

veverica
autor
19. jan 2009

je tu nejaka mamicka co nema ziadne starosti z jaslami, Ze je totalne spokojna uplne zo vsetkym? 😀

grace
19. jan 2009

Ahojte, ja planujem dat maleho do jasliciek od septebra...Idem si pozriet tie na Bzovickej v BA tak som zvedava...mame ich najblizsie k domu. Rozhodla som sa tak nie koli financiam ale preto ze citim ze mu chyba kolektiv a doma sa nudi...uvidime

pikoko
20. jan 2009

nuz, tak zajtra ideme opat do jasliciek, uz sme zdravi, tak drzte palce, aby sme tam vydrzali dlhsie ako minule 😉

anaja36
20. jan 2009

baby poptrebujem radu maly ma 13 mesiacov a pred hodinou mi padol ani neviem ako sa postavil na posteli ked sme sa jasili,chytil sa dveri tie sa pohli samozrejme a maly padol na celo a ma tam hrcu uplne vypuklu tak sa aj bojim ci nemam s nim ist do nemocnice,ci to neni otras mozgu ale uz spinka tak neviem ci ho mam budit alebo staci az zajtra volala som kamoskam jedna vravi ze staci zajtra druha ze ho mam zobudit,tak ja neviem co mam spravit?

elise
20. jan 2009

anaja občas zobud a pozoruj zreničky či sa moc nerozširujú ak ano bež na pohotovosť kontroluj či dýcha pravidelne 😉

veverica
autor
16. feb 2009

maminy tak ako vasi jaslickari?

ekia
17. feb 2009

Ahojte maminky, tak už je to isté a od 1.3. Adamko nastupuje do jasličiek, dnes mi volali že je prijatý. Tak neviem či sa mám tešiť či plakať 😒 No a ja od 18.3. do práce....
Baby, robíte na normálny 8h úväzok? Lebo ja áno a bojím sa že budem s Adamkom málo ☹

tonita
17. feb 2009

ekia robim od prvej chvile na 8 hodin. Gregi isiel do jasli 1.10. a ja som 1.10. nastupila do roboty a vobec som to neriesila, ze najprv pol dna a potom cely. Aj ucitelky mi vraveli, ze to nemam tak robit. To babo je este hlupucke a ono si rychlo zvykne.

Veva uz ste o.k.? dufam, ze ano

veverica
autor
17. feb 2009

ahojky, my sme boli vcera po dlhej pauze v novych jasliach (iba na dve hodky, viac nechceli) a ked som po neho prisla tak mi povedali, ze je uplne super a ze na druhy den uz skusime na cely. Ked som dnes po neho prisla tak mi povedali, ze je je zlaticko, iba bol trochu viac unaveny. No ani sa necudujem, maju obrovsku hernu, boli aj vonku a oni uz chodia spat len raz za den.

Erika drzim palce, nech je nastup di jasli bezproblemovy a nech ste zdravi hlavne.

Tonita, ako sa mate?

ekia
2. mar 2009

Ahojte baby,
tak nás čaká zajtra prvý deň v jasličkách. Tak už som z toho taká všelijaká, no vravím si, že to musím brať športovo a bude ok. Dúfam, že sa tam bude Adamkovi páčiť a zvykne si 😕
Tak nám držte palce 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ekia
2. mar 2009

Ahoj fidka, ja tiež Adamka kojím a zatiaľ by som chcela vydržať aspoň do roka. Ale kojím už len ráno, večer a v noci.
Tak dúfam, že zo stresu nepríjdem o mlieko 😠 😝
Ale tvoj Adamko je ešte malinky tak na tvojom mieste by som asi kojila a zároveň odsávala 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tonita
2. mar 2009

fidka moj maly uz chodi do jasliciek od oktobra a este stale sa kojime a nevzdala by som to.Je to take super to kojenie.

dasa80
2. mar 2009

ahojte,
tak nasa mala ide zajtra prvykrat do jasliciek, a priznam sa, sice som vybrala tak aby som bola spokojna aj aby bolo vsetko ok, ani sa moc nebojim a predsa som tu v slzavom udoli 😖 😔

dasa80
2. mar 2009

a kojime este cez den , noc som odstaviala pred piatimi dnami... 😒 zvladate kojenie popri robote? 😅

ekia
3. mar 2009

Ahojte, tak my sme z jasličiek už doma. Adamko tam bol 2 hod.
Príchod bol v pohode, kukal a kukal po detičkach, vôbec neplakal, len ja som si nenápadne utierala slzičky 😔
Potom som sa nenápadne vytratila a šla som kuknúť kolegynky do práce - tam som sa vyplakala 😢 a bolo my ľahšie až do chvíle keď som po neho prišla. Doniesli my ho vyplakaného, že sa najprv pekne hral a potom zistil, že tam niesom a bol plač. Či plakal celé dve hodiny tak to som sa radšej nepýtala ☹
Baby ja to hrozne prežívam, bojím sa že si nezvykne a že to bude stale také uplakané.... Snaď sa to zlepší....

Fidka, ja Adamka kojím aj v noci zobudí sa mi tak 1-2x

ekia
3. mar 2009

Dasa držíme palce a ozvyte sa ako ste dopadli 😉

tonita
3. mar 2009

ekia nebojkaj bude dobre.

tasha8
3. mar 2009

baby a ako to funguje v tych jasliach, da sa prihlasit hocikedy dietatko? a od kolkych mes. tam moze male byt? a kolko sa plati, dokedy tam dietatko moze byt (z casoveho hladiska) a tak, diky moc za odpovede.

ekia
3. mar 2009

tasha je to individuálne. U nás su len jedné jasličky - mestské, takže vyberať nie je z čoho. Žiadosť sme dávali niekedy v októbri min. roku lebo je problém sa tam dostať. Berú tam detičky od 6.mes. A tie naše sú otvorené od 6.30ráno do 16.30. Tým že sú to meské jasle bude nás to stáť cca 34 eur + plienky, utierky na ritku, fľaša, oblečko, topánočky, UM toť vsio asi

dasa80
3. mar 2009

ekia ahoj,
tak nasa mala tam bola nieco cez hodinu, odchod v pohode, presne ako ty, hrala sa, my sme nenapadko zmizli, a ked som prisla tak mi ju dali urevanu, ze plakala skoro cely cas co zistila ze tam nie som 😔

ekia
3. mar 2009

Dasa ahoj,
chúďatko male 😔 A ako si to prežívala ty? Slzička nevyšla? Tak sme na tom podobne... Dúfam, že zajtrajšok dopadne lepšie, normálne keď si na to pomyslím tak mám žalúdočnu nervozitu. Ale vkuse si opakujem, že to musím brať športovo....