Jasličkári

veverica
29. aug 2008

Mamicky dali ste vase deti do jasli? Mate pocit, ze ste urobili dobre? Sup sem s vasimi postrehmi a pocitmi.
Nemam vo svojom okoli nikoho s kym by som sa na tuto temu bavila tak budem rada ak sa niekto najde.

lilyk
17. mar 2009

drzim palceky 😉

mataaaaa
17. mar 2009

ahojky, ja dam malu do jasliciek od buduceho roka, sice bude mat len rok a 3mesiace, ale uzchcem ist do prace.. 🙂 len neviem este do akych jasli...rozmyslam nad sukromnymi, ma niektora z Vas stym uz skusenost???

eimiky
17. mar 2009

Ahoj Matka, poznáme sa z pokecu pamätáš 😉 ... Aj ja sa rozhodujem do akých jaslí, ale asi ho dám na Robotnícku...Ja ho chcem dať od októbra.

lucia1004
17. mar 2009

Eimiky, ja som zo Stupavy a budem po materskej pracovat blizko Robotnickej, takze dufam, ze to bude ok, aj ked sa bojim, ze ochorie a budem musiet s nim marodovat, to si neviem predstavit, radsej na to nemyslim. Tak potom napis, ako si pochodila na tej Robotnickej.

eimiky
17. mar 2009

Dobre ešte sa dohodnem s manželom, ale on to necháva na mńa takže zajtra tam zavolám a uvidím čo mi povedia.ja by som tam skočila,ke%d bude treba no opýtam sa.

eimiky
18. mar 2009

Ahoj Lucia1004, tak som tam dnes volala a prihlásila malého u tej pani vedúcej,ale funguje to tak, že ty ho nahlásiš telefonicky a v septembri sa má zavolať, či ho príjmu.Ide to do poradovníka.Tak toľko som sa dnes dozvedela. 😉

leninka75
18. mar 2009

ahojte!! padla otázka na poplatky v štátnych jasličkách.......... my dávame do štátnych a každý mesiac platíme 16,59 eur (500 Sk) poplatok mestu + strava čo je 1,33 eura na deň (40 Sk), takže mesačne je to okolo 43 eur.

lucia1004
18. mar 2009

ahoj Eimiky a vobec ti nepovedala, ze aka je sanca, ci ho este zoberu, kolko maju deti nahlasenych? takze ani my to teda nemame iste, no co uz, tak uvidime, mne sa skomplikuje situacia, ked ho nevezmu☹ a pytala si sa na poplatok?

eimiky
18. mar 2009

Aho Lucia 1004j.Nie na poplatok som sa nepýtala ale všade som čítala 5800 by to malo byť.No ja som sa pýtala, že či mi dajú vedieť či ho zoberú či ako? A ona mi povedala, že to je poradovník a to budú vedieť až v septembri, asi aj kvôli tomu, že niektoré nemusí nastúpiť, alebo medzitým sa odhlási a tak.takže mám zavolať v septembri.

lucia1004
18. mar 2009

ok, ved uvidime v septembri🙂 Tobias je krasne meno.

eimiky
18. mar 2009

ďakujem, veď ale aj Matej je tiež pekné meno, naši sú aj podobne starí, to budú možno aj v jednej skupinke spolu 😉
Hádam nás zoberú, veď sme to dosť skoro nahlásili.

leninka75
19. mar 2009

cavte kočuldy!!!!.......... to moje dieťa prišlo včera celé doškriabané!!!!.........že vaneska sa točilams vystretými rukami a rovno jej prišla do rany moja malá, tak to schytala!!!!........

arieska
20. mar 2009

Milé maminky, aj my sme nútení nastúpiť do jaslí. Moja opatrovateľka to jednoducho nezvládla a zo dňa na deň mi povedala "končím".
Dnes sme sa boli popýtať u nás v meste v jediných jasliach. Pani riaditeľka bola veľmi milá, usadila nás, predebatovali sme si čo sme chceli, minimálne 5x nám pripomenula, aby sme jej určite zavolali ak nás ešte niečo napadne a od budúceho mesiaca sa začíname zaúčať. Dúfam, že prechod na jasle zvládneme rovnako dobre ako prechod z domáceho prostredia k opatrovateľke. a dúfam, že náš anjelik bude robiť veľké pokroky.

leninka75
20. mar 2009

ahoj v klube arieska !!! 🙂 😉 .treba veriť, že to bude OK...

casiopeia
20. mar 2009

Ahojky, můžu se připojit? Dala jsem si rodičák na dva roky. A připadá mi, že se tady na mě všichni dívaj jako bych spadla z Marsu 😠 Jak dlouho dopředu se musíme zapsat do jesliček, netušíte? Nemá tady někdo zkušenosti se jesličkama v Praze?

ekia
21. apr 2009

Ahojte dievčatá, ako sa vodí vašim detičkám? Ja som už na nervy. Malí je necelé 2 mes. v jasličkách a už je 3x chorý - a 3x berie antibiotiká. Už som z toho nešťastná. Začínam máť výčitky, že som ho do tých jasiel dala ☹ 😨
Mám obavy aby to tak nešlo dokola. 😢

anjelik123
21. apr 2009

a kolko take jaslicky stoja?

waitinka7
8. máj 2009

Ahoj arieska,
vidím, že si LM, ja taktiež. Môj synček ide nastúpiť do jasliečiek už v polovici mája. Mám z toho hrúzu, budem za ním plakať asi vačšmi ako on. Ako to zvládate vy? Si spokojná zo všetkým zatiaľ?

Anjelik, také jasličky stoja cca 3900 Sk - po starom plus 30 Sk stravná jednotka na deň. Pár korún hore dolu, to si presne nepamatám. Takže vychádza to cca 4500 Sk na mesiac.

cestovatelkaandrea
8. máj 2009

Caute baby ja sa tiez zapajam. Zijeme s manzelom v NL a moj syn je v jasliach resp. v skolke od jeho styroch mesiacov. Musela som uz 10 tyzdnov po porode nastupit do prace. Potom mi maleho do Vianoc varovala svokra a od noveho roku je v jasliach. Byva tam tri dni v tyzdni, ked som v praci. Kazdu chvilu nieco chyti od inych deti a za tie styri dni co som s nim doma ho davam do poriadku. Na druhu stranu je omnoho aktivnejsi a komunikativnejsi. Inak tie ceny mate dost vysoke myslela som ze v SR je to lacnejsie. Tu pytaju nenormalne ceny za jasle. Okolo 1200 eur na mesiac ak mas dieta 5 dni v tyzdni ale cca2/3 z toho plati stat ak matka robi alebo studuje.

majdiska
30. jún 2009

ahojte,
tak my nastupuje do jasličiek zajtra.. je to síce OZ, ale berú tam také malé deti.. aj sa troška bojím, neviem ako to bude znášať.. ale asi horšie. malý je spoločenské dieťa, dosť sa už doma nudí.. waitinka detto, mna už chytá depka dnes, a už neviem ako to bude zajtra ☹
čo sa týka ceny, tak sa platí 3500 sk mesačne plus 36 sk stravná jednotka na den..

skalnicka
30. jún 2009

aj my pojdeme do jasliciek od januara..ak najdem v jednej z troch v BB pre maleho miesto...uz teraz mam z toho des, stahujeme sa totiz do noveho mesta, ja musim od augusta naastpit, do konca roka bude s nami v podnajme byvat moja mama a potom jasle..som z toho velmi nestastna a mam divny pocit... ☹

ajus
5. júl 2009

ahojte, vyzera, ze nam malu ako dvojrocnu zoberu od septembra do jasliciek. najprv len na nejake 2hodinky a potom by tam mala byt cely den. trosku sa bojim ako to bude zvladat, je na mna dost naviazana. nemate nejake tipy aby to dobre prebehlo? budem rada, ak mate niektora skusenosti s detskym kralovstvom na nivach v ba, ak mi napisete 🙂

romcatko
17. aug 2009

ahoj maminky, chci se zeptat, zda máte někdo zkušenost s jesličkami jen na 5 dní v měsíci - potřebuji to kvůli škole dávat ji tam jednou týdně na cca 7 hodin. . Jak se dítko adaptovalo? Dcerka je hodně sociální, děti má ráda, ale přesto mám z toho obavy, jak to zvládne a taky z nemocí atd. ale jiné řešení bohužel není. Hlídání je finančně pro nás nezvládnutelné a jena babička daleko, druzí prarodiče zájem 0.

brugi
21. aug 2009

Caute kocky , ja som maleho dala do jasliciek ked mal 10 mesiacov na 3 dni do tyzdna. prvy tyzden plakal ale teraz sa smeje uz ked tam dojde. Akurat nikdy nebol chory a teraz mu stale tecie z nosa a kasle :(

yvulienka
28. aug 2009

Ahojte.ja som sa tiez rozhodla malu prihlasit do jasliciek.bude tam chodit na cely den od septembra.prihlasila som ju min.tyzden a mala som stastie,lebo mali posledne 2 miesta a keby som toto vedela tak to nenechavam takto na poslednu chvilu.dnes sme boli na skusobnom dni-na 4 hod.a mala to zvladla uplne v pohodicke,ani si nevsimla ze odchadzam.ked som po nu prisla,tak ani odist nechcela,plakala za hrackami...takze uvidime ako to bude pokracovat.ja pojdem do prace.co sa tyka ceny tak nas vyjdu 6500sk plus strava a spolu je to cca 8000sk,co je dost,podla toho,co ste tu pisali vy za ceny.ale zostava mi rodicovsky prispevok takze sa to celkom da.

skalnicka-pises,ze sa stahujete do BB takze ak by si chcela nieco vediet ohladom tych jasli(volaju sa Harmonia)tak mi kludne napis na mail evee@zoznam.sk

zatial sa majte,v sept.podam dalsie hlasenie ako pokracujeme

mataaaaa
1. sep 2009

ahojte, ja rozmyslam, ze dam malu do jasliciek, neviete o nejakych v BA? u nas v Raci mame len jedny, zajtra sa tam idem popytat ze coi a ako..

casiopeia
2. sep 2009

Holky jak je to s očkováním, kvůli jeslím?

lucia1004
2. sep 2009

ahoj Mataaaaa, ja davam maleho do jasiel na Robotnickej - v Novom Meste - blizko Polusu....

a este otazocka: ono je to tak, ze len ked davame deti do sukromnych jasli alebo k opatrovatelke, tak nam ostava rodicovsky prispevok?

ingulka
3. sep 2009

len ak davas deti do sukromnych jasiel mas narok na rodicovsky prispevok nadalej....

ak sa o babo stara babicka, opatrovatelka bez zivnostenskeho listu tak mas narok na ZNIZENY rodicovsky prispevok... okolo 1500Sk... ☹

ingulka
7. okt 2009

ahojte, chcem sa spytat, ci aj vase dietatko place, ked ho nechavate v jaslickach.... 😖

prvy tyzden neplakala vobec, potom troska ... teraz mala kvoli chorobe 2tyzdnovu pauzu a teraz ked ju nosim, tak place a dost 😢 puka mi z toho srdce...