Jasličkári

veverica
29. aug 2008

Mamicky dali ste vase deti do jasli? Mate pocit, ze ste urobili dobre? Sup sem s vasimi postrehmi a pocitmi.
Nemam vo svojom okoli nikoho s kym by som sa na tuto temu bavila tak budem rada ak sa niekto najde.

cestovatelkaandrea
7. okt 2009

ingulka nas maly zacat plakat az ked mal rok. vraj to trva len urcite obdobie v jeho zivote. pred tym od 4 mesiacov az do jedneho roka vobec neplakal. uz to trva cca 2 tyzdne a je to o cosi lepsie.

ivica.
7. okt 2009

Ahojte, v prvom rade sa chcem podakovat dievcatam z uz uzamknutej temy zaciatky v jaslickach za podporu...velmi ma to povzbudilo...este raz vdaka 🙂
ingulka - ano, aj nas maly place, vzdy ked vojde do tej prijimacej miestnosti, podla vychovavateliek zo zaciatku asi tak 15 min. ale teraz, ked ho rano prinasa manzel, tak uz len chvilu... potom sa hra a uz je v pohode.
neboj moja, to prejde, o chvilu si mala urcite zvykne...aj vychosky vravia, ze vela deti to robi tak, ze pred mamou placu a ked sa za nou zavru dvere, tak sa s usmevom idu hrat...tak drzim palce

Zatial sa to javi vsetko v poriadku, zacina sa zvykat, uz je taky maly "jaslickar", krasne papa, absolvuje prechadzky a potom poobede spinka....az sa mi zacina zdat, ze mu je tam lepsie, ako doma so mnou 🙂)) ale nie...
Najdojimavejsie je, ked po neho z prace pridem, tak ma tak velmi objime a drzi ma asi tak 5 min. ze mi ide srdce odtrhnut... ☹ a potom si zas riesi svoje veci....

ingulka
7. okt 2009

ivica, to mas pravdu .. tie navraty su najkrajsie 😉)) dnes moja mala az "hlasne" sa tesila, ze sme uz po nu prisli 😉 a aj pokyvala papa tetam ucitelkam ... no proste bola rada, ze ide k mame a tatkovi...

ivica... deticky chodia von? U nas co ja viem tak nie, lebo maju okolo 10-12deticiek a su na to len 2 ucitelky, tak si to ani neviem predstavit... ako to prebieha u vas?

annamary
8. okt 2009

Dobrý den,Baby neviete volne miesto v jasličkách v Blave?my by sme chceli začat chodit a neviem kam...dakujem

annamary
8. okt 2009

Baby neviete sa mi opýtať na volne miesto v jasličkách v Bratislave od pol roka dakujem

eimiky
9. okt 2009

annamary to sa musíš dopredu zahlásiť minimálne pol roka dopredu to je poradovník.Aspon teda štátne.Alebo potom skromne tam bude skôr niečo voľné

ingulka
11. okt 2009

☹ to existuju este aj statne jaslicky ??? ☹ ☹ ☹

annamary
11. okt 2009

dik som chcela sukromne jasné a ktorým som písala su obsadené.

edusik
12. okt 2009

Ahojte, som z KE ale bývam tu len pár mes., netuším kde a aké sú tu jasle, poradíte mi niekto? Od akého veku dieťa berú? Moja malá má teraz 4 mes. O chvílu mi končí MD, a neviem na ako dlho mám požiadať zamestnávateľa o RD, keďže peniažky treba ako soľ, a s malou mi nemá kto pomôcť, lebo babky su zamestnané a mimo KE. A ako je to s nástupom do jaslí? Len od sept. ako v škole, alebo aj počas roka sa dá prihlásiť dieťa? Malá bude mať rok v jáni 2010

ingulka
12. okt 2009

edusik : z akeho sidliska si ? viem ti poradit na Tahanovciach...

tu beru deticky stale, nielen v septembri.. podla dohody s majitelkou jasli... treba sa ale vcas informovat, zapisat ju, lebo je dost deticiek... beru od 6mesiacov... mozes dat dietatko aj na par hodin, aj na par dni v tyzdni, aj na cely tyzden, ako to vyhovuje tebe...

ja ked som mala zabezpecene jasle som sa dohodla so zamestnavatelom, kedy opat nastupim...

ak som na nieco zabudla, tak sa kludne pytaj... 😉

edusik
12. okt 2009

ingulka ja som z Terasy. A majú nejakú internetovú stránku? a o iných nevieš? aspoň nejaké kontakty. Ďakujem

jajkar
12. okt 2009

ahojte,
chcem sa vas spytat, ci nemozete mi niektora poslat ziadost do jasli. Dakujem, potom napisem mail.

ingulka
13. okt 2009

skus : www.jasleslonik.sk ... jedne jasle su na Tahanovciach, druhe pri Ferrocentre (myslim, ze to je sidlisko Terasa)

dalsie : http://www.jaslicky-bublinka.sk/ ... tie maju len na Tahanociach

ingulka
13. okt 2009

jajkar ... ziadost do jalsi je vacsinou na ich stranke... len si ju stiahni a vytlac.. popr. najlepsie je ist tam osobne a oni ti ju urcite daju.. 🙂

ingulka
14. okt 2009

tak konecne po tyzdni chodenia do jasliciek dnes mala vobec neplakala 😉 len mala taky "usmev" ☹ ... ale slzicky neboli 😉

mozno to bolo aj tym, ze sme zobrali susedovie chlapca do vedlajsej skolky, tam sme ho dali pani ucitelke a on nam zakyval na rozlucku.. a tak mala pochopila, ze je to uplne normalne... 🙂

uvidime ako to bude zajtra... 😉

edusik
14. okt 2009

ingulka ten slonik sa mi páči, ďakujem

ingulka
19. okt 2009

😖 tak a sme opat doma - kasel a sopliky 😖 .... a to od 01.10. papame imunoglukan ☹ ☹ ☹ ach jaj ...

edusik
19. okt 2009

ingulka a ty chodíš do práce? Akurát riešim na kedy sa mám nahlásiť do práce. Ke´d dám malú napr. od septembra tak či mám ostať doma mesiac, dva alebo ísť do robotky aj ja... práve kvôli adaptácií a chorobám... hmm...

ingulka
19. okt 2009

edusik, ja som doma september a oktober (2mesiace) - lebo som mala v auguste zlomenu nohu - takze rehabka...
neviem ako budem riesit tu chorobnost ked budem v praci (od novembra), sef bude na mna zazerat 😢 ach jaj ...

ani mesiac ani dva nie su dost... ked ja mala chora, tak proste niekto s nou musi ostat doma... najlepsie je ked mas mamu / svokru poruke 😉 a pomozu ...

edusik
22. okt 2009

no u nás je to na ...., obe babky sú mimo KE a k tomu ešte pracujúce, takže je to na mne, lebo mužíček je obchodný zástupca a cez KE tak akurát každý deň prechádza...

cestovatelkaandrea
22. okt 2009

no nas maly bol najviac chory v obdobi 7-11 mesiacov. vtedy som mala aj ja hlavu v smutku co s robotou, kedze sme s muzom v zahranici. nastastie je to uz omnoho lepsie a aj teraz ked uz robim 5dni v tyzdni od oktobra tak sa tolko nestresujem kvoli maleho chorobam.

annamary
22. okt 2009

čaute baby neviete mi poradit, velmi by som chcela dat malinkého do jasličiek ale čo som v Bratislave písala sú všetky obsadené.Bývame pri rakúskych hraniciach a tak stále rozmýšlam čo mám robit ako to že som ochotná jasličky aj zaplatit a predsa nie je volne miesto 😖 som doteraz nevedela čo budem robit ...kto poradí..

ingulka
26. okt 2009

cestovatelkaandrea : a berie nieco na posilnenie imunity ? alebo to preslo behom tych 5-tich mesiacov? a od kedy si ho davala do jasliciek?

ingulka
26. okt 2009

annamary : a co tak skusit nejaku pani? Skus si dat inzerat ... hm ? 😉

cestovatelkaandrea
26. okt 2009

ingulka: nie neberie nic. on byval chory kvoli zubkom. vtedy mal slabsiu imunitu.
do jasliciek- skolky chodi odkedy ma 4 mesiace 🙂 musela som ho tam dat, lebo v NL je materska iba 4 mesiace (4-6 tyzdnov pred porodom, zvysok potom) a to sa mi mesiac o neho starala svokra.

bebulik
26. okt 2009

Ahojte dievcata ... chcela by som aj ja dat nasu dcerku do jasliciek ale chcela by som sa Vas opytat ze ako ste to riesili vy... dali ste deticky hned od zaciatku na cely den alebo ste niekolko dni nosili len na skusku na chvilku????
Rozmyslam ako to budeme zvladat my.....????

edusik
26. okt 2009

bebulik, tak ja som si zatiaľ len "obehala" jasličky na bud. rok, a všade teda aj súkromné aj mestské majú adaptačný týždeň, t.j. 1.deň na hodinku, 2.deň na 2 hod. a tak... a vraj na 2. týždeň im veľmi veľmi málokedy plače nejaké bábo za rodičmi

ingulka
27. okt 2009

edusik ... no to s tym plakanim, ze druhy tyzden ani slza... 😉 to je len "reklamny" tah 🙂

z vlastnej skusenosti viem... ze mala prvy tyzden vobec neplakala.. zato teraz place pravidelne 😢 ale len zopar minut- to ja si stale pockam za dverami, kym sa utisi a ozaj to trva len par minut... vacsinou ucitelka zacne spievat a to ju zaujme 😉 takze asi maju na kazde dietatko nejaku "fintu" ako zaujat a zabudnut, ze mama odisla... 😉 ale verim, ze casom to bude uplne bez placu

ingulka
29. okt 2009

🙂 🙂 🙂 SLAVA 🙂 🙂 🙂 dnes sme sa zaobisli bez slzicky 🙂 🙂 🙂 jupiii ... po 2mesiacoch nepravidelneho chodenia do jasliciek 🙂 🙂 🙂

cestovatelkaandrea
29. okt 2009

super ingulka, aj nas drobec prestal plakat rano ked ho tam vodime 😉 prisli sme na to, ze tam staci prist skor a byt tam s nim tak 10 minut. on sa zrazu sam zobere a ide sa hrat. Potom je mu uz jedno ze sme odtial odisli. Tiez to plakacie obdobie trvalo vyse mesiaca 🙂 🙂 🙂 super pocit ist potom do prace, ked viem ze neplace 🙂