Jasličkári

veverica
29. aug 2008

Mamicky dali ste vase deti do jasli? Mate pocit, ze ste urobili dobre? Sup sem s vasimi postrehmi a pocitmi.
Nemam vo svojom okoli nikoho s kym by som sa na tuto temu bavila tak budem rada ak sa niekto najde.

ekia
11. mar 2009

Waitinka nám zavolali z jasličiek že je prijatý a mala som sa tam zastaviť. Dostala som dotazník na vypísanie, tlačivo na potvrdenie v práci a rozhodnutie o prijatí. Neviem či to tak funguje všade ale myslím že ano.

eimiky
11. mar 2009

Ahojte mamičky jasličkárov.Chcela by som poradiť jasličky v BA, najlepšie niekde v blízkosti Ružinova.Môžu byť aj súkromné a aj štátne.A koľko treba dopredu dieťa nahlásiť o jaslí? Ja ešte len o tom uvažujem.Ja by som ho chcela dať tak od oktobra, ale ešte nie som celkom rozhodnutá, budem sa rozhodovať aj podľa toho ako to bude s mojou prácou.

leninka75
12. mar 2009

ahojte dievčatá!!!.........my sme dnes ráno neplakali!!!!!!!..........tak sa teším, dúfam, že nám to vydrží....... ale Lilka mi povedala, že ju tam jedno dievčatko bije, tak ten odpor ku jasličkám bude asi z toho.... už som hovorila s maminkou toho dievčatka... no uvidíme
eimiky, ja nie som z BA, ale záujem o jasličky je asi všade dosť veľký a ja som mala žiadosť podanú rok dopredu!!! 🙂

eimiky
12. mar 2009

Leninka75 ale do súkromnych či štátnych?

leninka75
12. mar 2009

do štátnych.... súkromné u nás nie su, a tie sú dosť drahé, to by sme asi nezvládli...

ekia
12. mar 2009

Ahojte,
eimiky aj u nás je problém dostať sa do jaslí, žiadosť treba dať pre istotu čo najskôr.

leninka75
15. mar 2009

Ahojte dievčatá!!!! Malá spí veci na zajtra pripravené.... som zvedavá čo bude ráno??!!!..... Plač bude určite ☹ ☹ ☹

leninka75
16. mar 2009

No veru sme trošku plačkali, uvidíme čo nám povedia poobede.......... ☹

pikoko
16. mar 2009

Ahojte. Tak po pociatocnych problemoch s chorobami , je to uz lepsie. Uz 6. tyzden chodime do jasliciek bez choroby..../klop-klop/...snad nam to dlho vydrzi....
Mala je v jaslickach uplne spokojna, pekne papka, hra sa s detickami, neplace, dokonca sa stava, ze sa jej ani domov nechce a chce sa este hrat 🙂

lucia1004
17. mar 2009

Ahojte, ja musim dat maleho od oktobra do jasliciek, bude mat este len rok☹ uz teraz mam z toho stres. Prosim vas, ako ste to zvladali, ked vam rano deticky plakavali?

eimiky
17. mar 2009

Ahoj Lucia1004 ja takisto od októbra plánujem, no neviem ako to zvládneme, prvé dni bude ocko nosiť asi malého do jaslí.

lucia1004
17. mar 2009

Ahoj eimiky, to by som rada, len ja som sama, snad to zvladnem, ale urcite pri mojej citlivej povahe budem plakat, hlavne, nech si maly zvykne.
Po kolkych dnoch by si malo babatko zvyknut a uz neplakat? (v priemere)

lilyk
17. mar 2009

Lucka tu ani nejde o plac, teda aspon ja si myslim ze kazde dietatko si zvykne a ked uvidi hracky a sestricky sa mu budu venovat tak rychlo zabudne a prehra sa cely den 😉
tu ide skor o tie choroby, moj nikdy nebol chory a jaslicky sme absolutne nezvladly a musela som ho zobrat, kaslal 4 mesiace a horucky sme mali asi č krat 😢
mal ich strasne rad, neplakal,iba prve dni 😉 Sme doma 3 mesiace, chory nebol, ideme ich skusit zase v Juni, tak som zvedava ako dopadneme....ale uz ine 😉

lucia1004
17. mar 2009

lilyk a preco to je vlastne tak, ze deticky (asi mnohe) po nastupe do jasliciek su tak chore? nemozem najblizsie mesiace, ked som este doma, robit nejake prevencne opatrenia? takze doma ti vobec nebol chory?

leninka75
17. mar 2009

ahoj luci, ja dávam dcérku do jasličiek od septembra minulého roku a ešte stále si nezvykla!!! ☹ ☹ .... zo začiatku sa mi úspešne takmer každé ráno povracala, to už našťastie prešlo ale ranný plač nám zostal, spočiatku som odchádzala z jasličiek aj ja s plačom,.............. hlavne nesmieš plakať pred malým a musíš sa snažiť byť kľudná s úsmevom na tvári aj keď ti bude srdce pukať, ......... s tými chorobami je to tak, niektoré detičky si to odbijú v jasličkách a v škôlke, iné v škole, ale každé dieťa musí prejsť chorobami, aby si vybudovalo imunitný systém, samozrejme tomu môžeš trošku pomôcť.... také malé dieťatko ako tvoje by mohlo papať probiotiká, ktoré tiež posilňujú imunitu, veľa šťavičiek a keď trošku podrastie, tak imunoglukán, to je sirup s výťažkom z hlivy ustricovej

ekia
17. mar 2009

Ahojte dievčence, tak my po týždni v jasličkách bojujeme s chorobou. Adamko je od stredy min. týždňa doma mal teploty, soplíky, červené hrdielko a teraz aj pokašliava. Zajtra už nastupujem do práce tak už mám aj cestovnú horúčku 😝 Normálne mi je smutno, ľúto a tak že je to posledný deň mojej materskej ☹ Tiež sa bojím tých chorôb aby sme neboli týždeň v jasliach a týždeň doma a tak to dokola 😔 😒 ☹
Baby ako dlho bojovali vaše detičky s prvými chorobami v jasliach? Upokojujem sa tým, že ideme do leta tak to snáď bude dobré...

leninka75
17. mar 2009

čo leto, kde, kedy???!!!!........... u nás stále pršíííí ☹ ☹ ☹ ☹ ............ekia, to je asi individuálne s tými chorobami, my sme boli chorí zatiaľ len 2x, ale sú tam deti čo idú z choroby do choroby........ mňa štve aj to, že ja si malú riadne vyliečim, dám ju do jaslí zdravú, ale niektoré deti sú tam sopľavé, alebo ukašlané, takže úspešne roznášajú choroby..... zasa na druhej strane chápem rodičov, že možno nemajú kde dať dieťa a nemajú toľko dovolenky, aby s ním mohli byť a očr je na figu, keďže sa ti kráti výplata.... je to taký začarovaný kruh..... inak kočky ak môžem poradiť, doplňte si lekárničku o šampón proti všiam, ja som ho pre istotu kúpila hneď ako sme začali chodiť do jaslí, zatiaľ je to OK, ale čert nikdy nespí!!! 😎 .........a ešte chcem dať malú zaočkovať proti žĺtačke.... a ešte ekia aj mne bolo strašne smutno, keď som išla do roboty a stále mi je, mám pocit, že mi niečo uteká, lebo pribudlo povinností, odbudlo času stráveného s malou ☹ ☹ ☹ ......... ale čo narobíme......žeby druhé dieťa???? 😉

ekia
17. mar 2009

Leninka druhe dieťa 😀 😀 😀 ? Tak ty by si už aj mohla, Karolínka by už aj pomáhala 😵
Ale ja si ešte chvíľu popracujem ... teda spoň dúfam 😉

eimiky
17. mar 2009

Lucia 1004 aj ja som veľmi citlivá.Práve preto je ževraj ľahšie, keď dieťa ide s otcom alebo s babkou.S tebou sa rozlúči doma to ževraj berie lepšie.No tak uvidíme čo to bude.Ja ešte ale vôbec neviem do ktorých jaslí ho mám prihlásiť, či súkromné či štátne vôbec nevieeeem a už je aj čas...Ty už máš prihlášku?

lilyk
17. mar 2009

Leni no presne, moj isiel z choroby do choroby 😖 a pritom predtym ako som uz spominala nebol ani raz chory.
Lucka ze preco? lebo su tam deticky ktore kaslu a okaslu aj tvoje a hned sa to na zdrave dietatko prenesie. Nam povedali ze chore neberu posielaju domov, co som zistila ze je blbost, nosili rodicia sirupy, kvapky do nsoteka..atd.atd. Takze ked my sme sa z toho vyhrabali pobudol v jaslickach tyzden a zas bol chory 😢
jasne ze som ratala ze bude aj chory ale nie stale 😠 fakt neviem ako by som to riesila keby som nastupila do prace a maly by bol takto casto chory. Vsak on bol tyzden v jaslickach a 2 tyzdne doma,az mi dosla trpezlivost sa pozerat nato ako sa neustale trapi kaslom a soplami a musela som ho odhlasit, uz som sa fakt nedokazala pozerat nato ako bojuje s horuckami 😢....to sa s rannym placom nosenia do jasliciek porovnat neda.

lucia1004
17. mar 2009

No, neviem, ci mate niektora skusenost so statnymi jaslickami (na sukromne by mi peniaze z jedneho platu nevysli, ale v opacnom pripade by som isto volila sukromne jasle) v BA na Robotnickej. Nevypisovala som ziadnu prihlasku, ale prihlasila som maleho cez telefon - aj mne sa to zdalo byt cudne, ale verim, ze to nebola nejaka sranda a maly je prihlaseny. V septembri mam zavolat a bud nastupi v septembri alebo oktobri. Do inych jasli - napr. v Dubravke v BA viem, ze bolo potrebne vypisat prihlasku, preto mi je to cudne☹ A maleho som prihlasila v januari.

lilyk
17. mar 2009

Lucka, manzel tiez maleho prihlasoval cez telefon 😉

dasa80
17. mar 2009

ahojte,
tak my sme treti tyzden v jaslickach a svet sa mi zda, napriek tej kose a neutichajucemu dazdu,opat krajsi...moja mala konecne zacala komunikovat s detmi, hra sa s nimi a neplace, teda iba rano chvilku ale potom sa hra, a ked mi ju donesu tak nie je uplakana, aj tam spi... a zacina papat... no, matke sa hned lespie dycha, musite uznat🙂

drzim palce nech vas choroby obchadzaju 🙂

eimiky
17. mar 2009

Lucia 1004 ty ho ideš dať na Robotnícku? Aj ja som nad tým uvažovala, že by išli naraz??? by boli z nich kamoši 😀 😀 Mne tam býva totiž švagriná hneď pár metrov ďalej.Tak keby v najhoršom, by mi ho vyzdvihla, keby niečo sa vyskytlo.Kedy si ho prihlasovala?Lilyk aj tebe tam chodí malý na Robotnícku?

eimiky
17. mar 2009

Aha sorry už čítam že v januári... myslíš, že mi ho ešte prihlásia, keby som ho chcela dať od októbra?
Idem najť číslo a brnknem tam asi,ale aj by som tam rada skočila kuk

eimiky
17. mar 2009

A koľko sú poplatky v štátnych jasliach?

lucia1004
17. mar 2009

eimiky - asi si uz cislo nasla, ale aj tak 02 44373549. A neviem, ci ti ho prihlasia, nemam vobec sajnu... najlepsie zavolat a uvidis🙂 Tak to by bola sranda, mozno z nich fakt budu kamosi🙂 poplatky -- dokopy (pobyt aj strava) - do 6000 Sk

eimiky
17. mar 2009

Hej tak to by bolo fajn, no zajtra tam brnknem a popýtam sa...A ty si z Ba, lebo vidím ,že Malacky máš v profile.Budeš dochádzať?

lilyk
17. mar 2009

Eimiky neviem ci to je Robotnicka,tusim nie, vola sa to Slniecko,niekde pri Vajnorskej,Riazanskej, a este nechodime, ideme skusit od Juna 😉

eimiky
17. mar 2009

Lilyk tie som tiež pozerala, ano tie sú inde. 😉 Tak od júna idete jasličkovať... My by sme chceli od októbra, ja len dúfam, že dovtedy neprídem o prácu, lebo táto finančná kríza je beeee 😠