Jasličkári

veverica
29. aug 2008

Mamicky dali ste vase deti do jasli? Mate pocit, ze ste urobili dobre? Sup sem s vasimi postrehmi a pocitmi.
Nemam vo svojom okoli nikoho s kym by som sa na tuto temu bavila tak budem rada ak sa niekto najde.

pami2
11. sep 2012

tak my mame 15mesiacov a uz tyzden chodime do jasliciek, ale len na pol dna..chcem aby maly uz spal doma, nech sa dobre vyspi. su to mini jasle, zatial je tam on a este jeden chlapec, sem-tam pride este nejake dietatko-takze super. maly sa tam kazde rano tesi, celu cestu mi vykrikuje, ze "deti" a dnes ked som po neho prisla, ani nechcel odist,len mi ukazoval s cim vsetkym sa hral. 🙂
takze zatial super..klop klop

adulienkak
11. sep 2012

@bambulka82 chcela by som sa spýtať, ako sa malý drží po zdravotnej stránke? náš soplí na začiatku mesiaca potom 2týždne OK no a posledný týždeň už soplíme zas a keď nie, tak určite kašle. toto ma stresuje najviac. už som ho dala 1x do jasiel aj so soplíkmi, kúpila odsávačku, aby mu odsali pred spaním. berieme probiotiká pre bábätká už 3mesiac a teraz nám lekárka predpísala imunopreparát broncho....., ktorý sa berie tiež dlhodobejšie, aby sme nejako "prežili" jeseň a zimu, lebo vraj pre jasličkárov býva toto obdobie veľmi kruté. každý deň riešim dilemu, či mu hľadať opatrovateľku a izolovať ho od kolektívu, alebo bojovať s virózami.

bambulka82
12. sep 2012

@adulienkak musim zaklopat (klop klop klop 😀 ) ale zatial je to ok 😉 mne kazdy hovoril, ze ostane urcite hned chory ked sa dostane do kolektivu..asi ma ozaj dobru imunitu (po tatovi), lebo ja som uz mala tolkokrat nadchu a maly to odo mna vobec nedostal..aj minuly tyzden som nachladla a drobec je v pohode 😉 v nedelu mal rok a este nebol chory (ak neratam siestu chorobu) 🙂

bambulka82
12. sep 2012

tak ako som pisala, vcerajsie rano bolo zatial asi najhorsie..poobede ked som prisla, tak ma vystiskal, vybozkaval 😀 rano vraj spal skoro do 8,00..pekne vydrzal do obeda, napapal sa (klasika spraskal uplne vsetko 😀 ) a pekne aj zaspal..zobudil sa ale trosku s placom - od hladu 😀 😀 no a cely den bol vraj v pohode, neplakal, ani dokonca nemrnkal..dnes rano sa rozplakal hned ako sme prisli, ale nebol to az taky plac, ako vcera..ucitelka mi ho zobrala este v satni a kym som ja ulozila veci do skrinky a pozrela na nastenke, co maju dnes na papanie, tak uz bolo ticho..niecim ho zabavili 🙂 takze sa aj mne konecne lepsie odtial odchadzalo 😉
ale mam trosku obavu ako to bude zase v pondelok, lebo zajtra ani v piatok tam nejde, odchadzame do Tatier..takze pondelok bude asi trosku narocnejsi..

fatima1972
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vianne
12. sep 2012

@fatima1972 obe deticky su cudzie...a videla som ze to zvladaju v pohode. ja by som najradsej prijala opatrovatelku k nam domov, ktora by sa venovala len malemu a on by bol v znamom prostredi, ciez by mal menej stresu

alenkam.
12. sep 2012

Ahojte, pridavam sa k vam.. Moj 23 mesacny drobec zacal 3.9. navstevovat jasle.. Prvetri dni sa ani nerozlucil, rovno sa siel hrat, potom sme sli do tatier a v pondelok rano revy a tie trvali skoro 3 hodiny... Uz mi chceli aj volat... :-/ v utork a dnes plakal tiez, len sme vosli do arealu. Skludni sa, az ked vysli von... Ja neviem co robit, do roboty chodim, byva tam len do 11, v piatok by mal aj obedovat...ale neviem, neviem.. Dohodnute mam len na poldna dlhodobo, kedze v januari by mal pribudnut dalsi drobec do rodiny... Myslite, ze rano rychle rozlucenie lepsie ako dlhe vysvetlovanie? Fakt ma to ubija... ☹

sisulka7
12. sep 2012

@alenkam. kratke rozlucenie, odovzdat pani ucitelke a sikovno prec, neboj zvykne si. Pomaham obcas v jaslickach a este sme nemali jedine dieta, ktore by si nezvyklo. Ja som mala skorej problem, ze tie deti nechceli ist potom domov🙂 Treba sa len obrnit dobrymi nervami, zvladnu to vsetky deti a ovela lahsie sa im bude potom zacinat v skolke. Nasa mala jediny krat v skolke neplakala, tesila sa. Len vydrzat.

alenkam.
12. sep 2012

@sisulka7 tu v triede je totiz taky chlapcek, co place od rana furt..a to proste tie deti ostatne hrozne rozlutosti alebo co... :-/ no zajtra skusim tak... Dik... 🙂

sisulka7
12. sep 2012

aj on si zvykne, niekto si zvykne za 3 dni, niekomu to trva tyzden, niekomu dva, ale myslim, ze dlhsie som nezazila. Potom si deticky uz zvyknu. Zasa zavisi to od jaslieciek, nasa mala chodila do sukromnych bolo tam max 12 deti a zvycajne 3 opatrovatelky a ked dietatko plakalo vzdy sme sa ho snazli niecim zaujat, aj sme mojkali aj nosili na ruckach, ked bolo treba. Nasa mala pride zo skolky a pyta sa este aj do jaslieciek pozriet opatrovatelky.

fatima1972
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacen0071
14. sep 2012

takze my uz dva tyzdne chodime do jasiel.uz si mala pomaly zvyka a zrazu baach..vecer pohotovost,teplota 39,5 a zabaly.ma silno zapalene hrdlo..takze sme doma, a jasne ze sa ta adaptacia v jaslach pretiahne.dalo sa cakat,ze tam hned ochorie.berieme aj vitaminy na imunitu,ale bohuzial sme sa tomu nevyhli

danda78
15. sep 2012

tak náš malý byl včera poprvé v jesličkách -školce, protože byl pátek,tak tam nebylo tolik dětí, jen 4 holčičky a on..
nikdy předtím tam nebyl,neviděl ani děti ani paní učitelku a vběhl tam jako by nic, ani se nevysvlékl, nevyzul...a rovnou si šel hrát..
po chvíli přišel,tak jsem ho převlékla do tepláčků,bačkůrků..
a za chvílí nám řekl ajoj - ahoj a a´t jdeme...
tak jsme šli
a odpoledne když jsme přišli,tak paní učitelka -teta říkala že byl úžasný,hrál si s dětma,cvičil, pak šli ven asi na 1,5hod. oběd jedl s nimi vedle dětí seděl, pak na spaní holky spaly na matracích a on v cestovní postýlce... ani na mlíko si nevzpomněl...a spal přes 2 hod. takže pohoda jako by byl doma..
tak jsem byla ráda, akorát s čůráním si asi 2x učůrnul,sice si zavolal,ale než ho daly sednout na nočník,tak už to tam trošku bylo..ale prý v pohodě
bude tam tedy chodit zatím 2x týdně,ale i se spaním na celý den,cca. od 7.45-15.45
nachlazený už je teda taky,ale to spíš chytl ode mě, já mám nějakou virózu už celý týden..
tak doufám,že takto to bude pokračovat i dále a bude v pohodě.
asi to je u každého dítka individuální,ale i tety říkaly,že je lepší ty děti tam dávat rovnou na celý den a´t si zvyknou a těm kterým dělá problémy odcházet od maminky,tak si je předávají hned ve dveřích,žádné loučení a děti jsou pak hned ok..

rough
19. sep 2012

Ahojte kocky, chystam sa od januara do prace a prave vyberame jaslicky pre drobca (v januari bude mat 15 mesiacov). Kedze kazde jasle maju svoje plusy aj minusy, zvazujem uz vsetko, aj ich polohu. Co myslite, ze je najpraktickejsie? Jasle pri praci otca (teda by ho vozil a vyzdvihoval z jasiel prioritne manzel), cu skor blizsie k mojej praci, mam pruzny cas a tak by som sa nemusela trepat az do centra, alebo radsej kusok od babky, mojej mamy, ktora je na dochodku a v pripade potreby by to mala pre neho na skok? Hm? Ktoru by ste vybrali, ak by vsetky ostatne parametre boli rovnake? Dik za nazor.

siemenska
19. sep 2012

@rough ahoj rough ja mám malú v jaslickach/škôlke 2 budovy od mojej práce a je to super. Ráno neriešim dopravne zápchy 2x, ale iba raz 😀 To že máš viacero možnosti je super, ale pokial máš flexibilny pracovný cas, asi by som volila alternatívu mat drobca blizsie pri sebe...

lenka110611
20. sep 2012

my chodíme do jasličiek druhý deň na adaptáciu a zrazu má malá problémy so spánkom, už dve hodiny takmer vkuse plače a nevie zaspať ako keby sa niečoho zľakla, môže to spolu súvisieť? dcérka má 15mes. včera takmer neplakala, dnes sa budila ťažšie a aj plakala, prosím poraďte.

danda78
20. sep 2012

u nás malý zatím školku zvládá v pohodě, jsem ráda,režim podobný jako doma,i spaní, tety si ho chválí,že se zapojuje,není stydlivý, hraje si s dětma, půjčuje hračky...
včera byl dokonce král - vyhrál u oběda,protože to vše snědl a ještě nejrychleji....🙂
akorát máme trošku problém s čůráním,doma si říká v pohodě,ale jak je ve školce,tak včera měl asi 5 oblečení mokrých a prostě tam nevím zda zapomíná nebo že je to jiné prostředí nebo to s ním nestihnou hned jít - ještě to tak neudrží a musí jít téměř hned...
tak uvidíme jak dál,ale zatím pohoda..
@rough -asi bych šla taky do té varianty co je nejblíž tvé práce... když ji máš takhle flexibilní,tak není co řešit a malý bude taky víc v pohodě když ho tam budeš odvádět ty a ne babi nebo táta si myslím..no uvidíš,máš super,že máš víc možností a uvidíte která bude nejlepší..

bambulka82
21. sep 2012

ahojte, tak my sme boli od minuleho stvrtku v Tatrach a som myslela, ze v pondelok to bude velmi tazke, ale celkom sa dalo..plackanie bolo az pri odovzdavani ucitelke, inak bol rano zlaty, aj sa smial..no a dnes rano som konecne z jasliciek odchadzala s usmevom, drobec ma vystiskal, dal mi pusu, papa rucickou a pri odovzdavani vobec neplackal..nebol sice vyskereny ako leco 😀 ale hlavne ze neplackal 😉
inac je vraj cely den strasne zlaty, pekne a vsetko papa, nema problem so spanim, myslim ze si uz zacina zvykat 😉

bambulka82
21. sep 2012

@rough ja by som zvolila jaslicky urcite co nalblizsie pri sebe, resp. ak ho bude zanasat mm a tiez chodit po neho, tak pri nom..

bambulka82
21. sep 2012

@lenka110611 to ze nevie zaspat, prip. ak sa ti budi zo spanku moze byt sposobene aj jaslickami..je to predsa len zmena, pre dieta je to nieco nove, my sme to mali tiez prve dni, nam sa maly ale dost budil v noci, prehadzoval sa..dieta spracuva cely den, preziva to intenzivnejsie..my sme chodili este aj 2x do tyzdna na plavanie, minuly tyzden sa kurz ukoncil a na dalsi sme zatial nenastupili, chceme aby si trosku oddychol a mal poobedie take kludnejsie 😒
trvalo to asi 4 dni a potom uz bolo vsetko ok 🙂

rough
10. okt 2012

@siemenska
@danda78
@bambulka82 kočky, ďakujem za rady ohľadne výberu jasličiek. Nakoniec ideme predsa len do tých, čo má manžel najbližšie. Prehlasoval ma🙂 Vlastne, obrblal všetky ostatné, tak som kývla na tie pri jeho práci, hoc to pre mňa bude zbytočná zachádzka do centra mesta, ale nevadí, ak to nebude fungovať, presunieme mimkáča inam.

lydia25
10. okt 2012

Prosim Vas o nejake referencie na jaslicky u tety Zirafy v Ruzinove dakujem velmi by ste mi tym pomihli.

evka4
11. okt 2012

@lydia25 ak si tam este nebola, chod sa tam pozriet, potom navstiv aj ine jaslicky a porovnaj. podla mna je u zirafy prilis vela deti na malom priestore, z coho logicky vyplyva casta chorobnost deticiek. na internete najdes viacere negativne reakcie na tieto jaslicky, samozrejme, ze ked je clovek spokojny, povacsine to sam od seba nenapise, ale mna tieto nazory plus navsteva dost odradili. drzim palce pri vybere jasliciek pre tvoje dietatko 🙂

dcchobotnicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
espania
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka110611
8. nov 2012

Dievčatá potrebujem poradiť, moja 1,5ročná dcérka chodí takmer 2 mesiace do jasličiek, všetko v pohode, keď idú zúbky soplí ale začala mať nejaký kašeľ, cez deň občas pokašle ale večer keď zaspáva a keď spinká je to niekedy hrozné, tak ako keby vykašliavala ale nie je to choroba, vraj to má viac detí v triede. Asi si to nejako prenášajú jedno na druhé. Čo by som jej na to mohla dávať, nejaký sirupček alebo čo? Bojím sa aby jej to neprešlo na priedušky. Ďakujem.

svatava74
8. nov 2012

@lenka110611 skus sinupret, tak na 2-3 dni....... 🙂 a do nosteka davam malemu tantum protect gel...ak mas fenistil, daj par kvapiek podla navodu...na noc,a by sa vyspinkala....samozrejme bylinkovy cajik, mame najrdasej od mullera na kasel pre deti a do toho medik....
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 drzte sa

evka3231
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kucierka48
28. nov 2012

Ahojte mamicky jaslickarky,neda mi vam nenapisat nasu jaslickarsku story🙂) Maly nastupil do jasliciek ked mal 16 mesiacov teraz ma 27 mesiacov a rano sa do jasliciek tesi,stale si spieva nove pesnicky,tancuje,na zachodik sa naucil ked mal 20 mesiacov 😉 Proste jaslicky nam dali vela,sice je problem s bitkarstvom,oliver sa v kolektive strka,bije a stale ked je nejaky problem moze za to on... Neviem ci to je jaslickami alebo to ma v povahe, je vela nazorov urobte si svoj 🙂 Co sa tyka chorob,vacsinou nosil domov crevne virozy, horucky ale ako presiel rok od jeho nastupu je to v pohode.... Takze na zaciatku bol plac teraz je to usmev, kazde dieta si zvykne a mamicka ktora musi nastupit do prace a nic ine jej neostava musi byt silna a vydrzat, je to pre to dieta veeeelka zmena 🙂))

sarka1806
2. jún 2013

Ahojky holky, tiez by som sa chcela pridat k teme jaslicky, dcerka 3 nastupuje do skolky a syncek ma16 mesicov(nastupi ked bude mat 19mes) a planujem navrat do prace.Chcem sa spytat, ci ma niektora skusenost s tym, ako to zvladaju surodenci, ked ich vlastne rozdelim cez den. Teraz je to asi tak, ze mala sa nudi pri krpcovi, aj ked obcas sa snazi ho zapajat do svojich velkackych hier, ale to fakt len chvilkovo, no maly sa v nej vidi a vsetko po nej uz opakuje, obcas mam dojem, jak keby mal uz 3 aj on...🙂 Jednu skusenost z okolia mam taku, ze starsie dieta slo do skolky a to maldsie sa doma s mamickou uz nudilo a len cakalo kedy sa vrati surodenec zo skolky....tak dik za nazor, ak mate niekto podobnu skusenost....