Jasličkári

veverica
29. aug 2008

Mamicky dali ste vase deti do jasli? Mate pocit, ze ste urobili dobre? Sup sem s vasimi postrehmi a pocitmi.
Nemam vo svojom okoli nikoho s kym by som sa na tuto temu bavila tak budem rada ak sa niekto najde.

pami2
2. apr 2012

ahojte, tie ktore ste dali deticky do jasli okolo 14-15mesiacov-ake mate skusenosti?mam sa bat? 🙂

veruneckaz
2. apr 2012

@pami2 Ahojky, mam dobru kamaratku, ktora dala minuly rok dieta do jasli a po 2 mesiacoch ho odhlasila. Po 5 dnoch co nastupil ochorel a tiahlo sa to cele 2 mesiace - nachladeny, potom kasel, nurofen na horucku - mal ju vysoku. S tym sa musi pocitat, ale ona to nevydrzala. Ale v skolke to bude to iste, vraj to trva cely prvy rok.

pami2
3. apr 2012

@veruneckaz fuh,tak to si ma teda nepotesila. kolko mesiacov malo to male ked ho dala kamoska do jasli?

veruneckaz
3. apr 2012

ahojky pami, no myslim, ze bol trosku starsi - okolo 20 mesiacov. Ale nechcela som ta strasit, ved kazdy je iny. Nie kazdy bude tak nachylny. Mozno by stalo za to, popracovat na odolnosti organizmu - moja sestra pouzivala u deti homeopatika pred nastupom do skoly a pochvalovala si.

6mia6
3. apr 2012

@pami2 môj syn mal 18 mesiacov. Nahorsie je ze deti idú prvýkrát do jasli na zimu. Malý mával sopliky ale horúčky nie. Bol chory asi 3 krát, nič vážne. Adaptácia bola asi 3 týždne. Plač ale dalo sa. Viac menej to hral na mna lebo ked som pre neho prišla už sa hral. Takže u nas v pohode.

pami2
5. apr 2012

@6mia6 hm, ja som si myslela, ze do jasli moze nastupit kedykolvek, nielen na jesen...prave tomu s achcem aj ja vyhnut, chcela by som ho dat od jari, ked uz nie je tolko viroz.

6mia6
5. apr 2012

@pami2 u nad je všade tak plno ze berú len od noveho skolskeho roka. Aj ked teraz ked zdvihli je deti menej tak by to šlo. Idem dať syna do škôlky a pôjde len na pol dna a až od septembra ak bude volne kedze som na MD na celý den. Ale tých chorob by som sa nebála. Doktorka by mala zhodnotiť keby to malo byť nejaké zle co dalej.

emalujza
10. apr 2012

ked mala ist dcera do skolky, tiez som sa bala. Neboli sme na tom dobre financne, takte to malo byt pre nas vyslobodenie. Ale bola tiez nejak casto chora predtym, stale nejake anginy, teploty, stale Nurofen, antibiotika brala hadam za tie svoje 3 roky aj 5 krat. tak som cakala ze sa to zhorsi. A ono nie. akoby zazrakom...mozno to je aj psychika. Jednoducho vedela, ze si nemozeme dovolit, ayb bola chora.

lenusiknr
20. apr 2012

ahojte maminky. ako sa adaptovali Vasi drobci v jasliach? moj kubik tam zostal hned v prvy den uz aj spinkat, mame za sebou prvy tyzden a uz na treti den sme sli rano bez placu.. ale skor ma zaujima ci sa Vase deticky hned hrali s inymi, ci tam cele dni len nesedeli..
moj kubik sa vraj vobec nehra s detickami, ze je taky ,,cicik,,stale nalepeny na ucitelke co som rada, ze si zvykol aspon na ne... 🙂on je povahou bojko, velmi hanblivy a detickam radsej hned ustupi.. proste mamickar🙂
bojim sa aby to tak nebolo stale tak ma zaujima ako to prezivali vasi drobci🙂 maly ma 28m.

zebra41
4. máj 2012

@lenusiknr ahoj, ja mam tiez Jakubka a dnes je 5 den. A dnes ostal bez placu. Ale vraj ked to cez den na neho pride,tak rozplace na komplet cele jasle.....Tiez sa fixuje na jednu ucitelku a tak zalezi,ci tam ona je alebo nie. Ale hra sa aj s detickami. On ma sice len 15 mesiac,tak je to len take hranie, ze napr. jednemu dievcatku nosi hracky. Ale on je takej povahy,ze ked prideme do kolektivu,tak si hned beha kade tade a chodi zabarat do inych deti a este im aj berie hracky. Nikdy nebol hanblivy. A ako to ide u vas s adaptaciou? Vidim,ze si z NR - v ktorych jaslach mas maleho?

zebra41
4. máj 2012

Ahojte, ake boli vase prve dni v jaslickach? Prve dva dni prisiel a bol v pohode. No vcera aj predvcerom prisiel straaasne unaveny a vecer bol dost uplackany. Je pravda,ze tam spinka trosku menej ako zvykne doma. Este stale spava dvakrat. Dufam,ze sa to upravit,lebo mi je to luto,kedze chodim domov o 18 vecer a 18:30 ho uz ukladame spinkat

lenusiknr
4. máj 2012

@zebra41 ahoj, moj kubik mi ochorel po 7 dnoch co tam bol- chodi do vecernice a od stredy nastupil po tyzdni znova- v stredu nic nepapal ale inac fajn zvladal, vcera a dnes nam povedali ze to uz bolo ovela lepsie... ja ked sa ho spytam ci sa hral s detmi tak mi povie ze nie, ale recituje si nove basnicky a chodi odtial spokojny... teraz ho tam nosi rano muz a poobede mi chodi prenho babka tak to znasa lepsie. ked som ho zanasala ja tak velmi plakal a plakal aj ked som ponho prisla...
nooooooo a s tou unavou nas drobec je tiez velmi unaveny, ma dni ked tam spal aj dve hodiny ale su dni ked tam spi pol hodku a potom je to doma horor- trucuje, reve uplne za vsetko, hadze sa o zem... to predtym absolutne nerobil...uz viem ked sa takto zacne spravat ze spinkal kratko... a vecer mi zaspi pred 8 co predtym chodil tak pred 9...stalo sa ze zaspal uz aj o 19...on sa podla mna trosku zmenil co tam chodi- mozno sa s tym psychicky potrebuje vyrovnat ale ako vravim chodi odtial spokojny a najme su tam perfektne ucitelky- tie si oblubil hned.. 🙂
kam chodi tvoj Jakubko?

silvinka386
6. máj 2012

Ahojte, ja som dcerku prihlasila do novych jasliciek v Nitre na Kvetnej ulici, volaju sa sukromen jasle a materska skolka Jarmila, beru tam deticky od 0 do 6 rokov a prihlasovat sa da az do semtembra, som nadsena 🙂je to v rodinom dome, v malom kolektive deti, je tam bazen, sauna, velka zahrada, vyucba anglictiny, domaca strava a kvalifikovaní personal 🙂 je to otvorene od 6 do 18 hodiny, 356 dni v roku a pobyt je mozny bud pravidelnou formou ale aj poldennou alebo len hodinovou 🙂Vrelo odporucam 🙂

silvinka386
6. máj 2012

pre istotu pridavam aj www stranku: http://www.jaslenitra.sk/

zebra41
7. máj 2012

@lenusiknr ahoj, Jakubko chodi do jasiel Bambi. ma 15 mesiacov a este nerozprava,takze sa ho vela este nepopytam...spava tam trosku menej nez doma,ale mam pocit,ze uz chce zmenit rezim a prejst na jeden spanok miesto dvoch,tak mozno to je aj tym. Nas tam zase obkukal to,ze si lahne na zem a bucha si hlavu, ked mu nieco nedovolim - ale tak vraj obkuka aj dobre veci,tak dufam 🙂) On papa pekne aj pije. V piatok som prisla po neho a nevsimol si ma,tak sa hral,ze sa mi ho az nechcelo rusit 🙂 no ked ma zbadal,tak vsetko zahodil a utekaaaaal - teda po styroch, este nechodi. Dnes plakal,ked som ho davala ucitelke, no isla som este do auta cosi vziat,lebo som zabudla a kym som sa vratila o minutku,tak uz neplakal. Dnes idem pre neho uz o 13 - tak ma zasa skrateny den 🙂 no od stredy uz bude zase riadne na cele dni.
To mi je luto,ze ochorel a dufam,ze sa mu budu choroby zdaleka vyhybat.
My ho rano bud zanasame spolu s mm alebo ja sama. A chodi pre neho bud ja alebo mm. Zalezi kto moze skor.

lenusiknr
9. máj 2012

@zebra41 a ako si spokojna s jaslami? kolko je tam deticiek? moj kubko ked mal 15 m. spaval len raz, mozno sa to tiez tvojmu drobcovi upravuje na jeden spanok 🙂
kubik sa konecne zacal hrat aj s detickami, sice len trosku ale aj to je pokrok- povedal mi ze uz tam ma aj kamarata, dnes im dokonca chcel zobrat aj cukriky.. tak to snad uz pojde len a len k lepsiemu🙂
tie nase dietky su sikovne, prisposobia sa rychlo 🙂 u nas to znasam horsie ja ako maly- vela krat to namna dolahne,najma ked vidim chodit maminky s detmi vtedy mi to pride velmi luto:(

zebra41
10. máj 2012

@lenusiknr ja som spokojna. je tam asi 10 deti. a a ko ty s Vecernicou? vyzera,ze to zvlada celkom fajn. rano uz neplakal a vraj aj tam je v pohode. no ked prideme pre neho,tak sa s nami prvu pol hodinu nerozprava - co je urazeny....ale potom je v pohode. len vecer je viac unaveny a po celom dni ma toho dost. tak aj to sa hadam coskoro upravi. uvidime ako s tym spanim.
ja to celkom zvladam. prve dni boli sice horsie, no teraz sa uz da. som s nim kolko sa da a to sa mu dost venujem. asi by som mala aj menej,aby som si ho nerozmaznala 🙂))

anjelaa
11. máj 2012

@silvinka386 ahoj, ta stranka je super, vyzera to naozaj kvalitne. Mam znamu v Nitre, tak urcite dam link 🙂 pozerala som web, ale nenasla som cenu, kedze to zavisi od poziadaviek. kolko sa tam plati na cely den? dakujem

zebra41
17. máj 2012

@lenusiknr a ako pokracujete v jasliach? u nas sice rano neplakava, no hovorili,ze si vzdy vyhliadne nejaku ucitelku,zafixuje sa na nu a ak sa mu nevenuje,tak je straaaaasne moc jedovaty a reve odusu...ach jaj. a to ja som pri nom doma vzdy vsetko porobila, co sa sam zahral...

lenusiknr
18. máj 2012

@zebra41 ahoj.. tak my uz super🙂 sem tam ked ho tam tatko donesie tak mu vybehne slzicka ale potom mu s usmevom zakyva... vraj sa uz hra aj s detmi a zapaja sa do vsetkeho co robia... len sa nam vyskytol taky problem, ze zacal strkat do mensich deti... uz raz mal obdobie ked to robil tak dufam ze ho to zase rychlo prejde...
uvidis tvoj kubik je este take drobciatko ale urcite aj on sa odputa od ucitelky... oni sa s tym musia nejako vyrovnat a najst si tam zo zaciatku,, obet,,od toho su tam tie ucitelky ... mne kubka na zaciatku aj pestovali pred spanim, spievali mu...
a so spinkanim to ako mate?

zebra41
18. máj 2012

@lenusiknr no tak to je super 🙂). my so spinkanim a papanim nemame problem. len ho niekedy musia dat skorej spat,ale vstava zarovnako s ostatnymi detmi 🙂 no on prave bije aj tie vacsie deti a myslim,ze mu niektore vratilo....co uz. vonku je bez problemov. a ked je tam s malymi detmi,tak je vraj tiez v pohode. no hadam sa to nejako rychlo zrovna

dejnika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaslicky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pami2
30. máj 2012

@silvinka386 ahoj a aka stara je tvoja dcerka? ako si zvykla?

clarita
30. máj 2012

Ahojte maminy,
skúste sa prosím pozrieť do môjho profilu, či Vám t pomôže.
Vďaka

lenusiknr
21. jún 2012

@zebra41 ahoj 🙂 ako sa Vam dari v jaslickach? my nemame uz absolutne problem tak som velmi stastna... 🙂 rozhodla som sa ze ho tam necham aj v skolke ak nam to stat schvali... ked si uz tak pekne zvykol nechcem mu robit druhy sok a davat ho do druhej skolky...
si spokojna so vsetkym? mozte chodit aj cez prazdniny?

zebra41
21. jún 2012

@lenusiknr ahoj, u nas dobre 🙂 Jakubko uz uplne v pohode. vojde dnu, zakyva mi a ide za pani ucitelkou a aj cez den je dobrucky. pekne papa, spinka, pije. hra sa s detmi. ked pridem pre neho,tak sa tesi,ze ma vidi,ale nie je to taky ten pocit ako na zaciatku,ze pooodme rychlo domov. teraz si sadne a da sa obut, najskor pobeha po dvore a az potom ideme 😀 tak som velmi rada. spokojna som velmi - teda dufam,ze dodrziavaju stravne obmedzenia, ktore som im napisala 😉 ale tak tvrdia,ze ano 🙂 cez prazdniny mozeme chodit, nemaju prestavku. ale my aj tak ideme na dovolenku,takze si maleho zoberieme. my mame do skolky este daleko a tu skolka nie je. a ja by som chcela dat do skolky, ktoru mame 5 minu peso od domu. a vy mate prazdniny? a spokojni ste? maleho nosis tam pod kalvariu?

lenusiknr
21. jún 2012

@zebra41 to je super ze si tak zvykli🙂 clovek je hned spokojnejsi a kludnejsi ked vie, ze dietatko je v pohode🙂aj my cez prazdniny budeme chodit nemam tolko dovolenky a bala by som sa ho nechat dva mesiace doma by som mohol odvyknut.. teraz uz chape ze mamka ide do prace, uz pochopil aj ze cez vikend sme doma tak je to takto lepsie ako mu to menit... aj ked ochorel tak mi plakal rano ze on ide do skolky, dokonca tam ma uz aj ,,frajerku,, 😀
spokojna som velmi preto ho tam necham aj v skolke ak nam to vyjde... hej nosim ho na kukucinovu kusok za nemocnicou to je, pri rieke...

zebra41
21. jún 2012

@lenusiknr no tak super. nas bol tiez tyzden doma,ale prvy den po chorobe siel s placom. potom uz bolo lepsie. teda do stadia,ze chcem ist radsej do jasiel ako stat doma sme sa veru nedostali...ale ide tam spokojny. na neho asi dva tyzdne pred jaslami prislo obdobie - len s maminkou a trosku mu pretrvava..predtym ho nemal a ci vycitil,ze idem do prace to neviem. ale tak musi si tym prejst kazde dieta,akurat ze u nas nie v dobru dobu 🙂)) my ideme aj na dovolenku,takze minimalne tyzden bude mimo a zrejme v septembri az dva. a ozaj ako ste na tom s chorobami? Jakubka som nechala raz doma,lebo dost kaslal,ale inak je v pohode. No obcas po zobudeni kasle akoby mu zatiekli hlieny.ale cez den aj v noci v pohode.a predtym to nemal.tak neviem,ci sa vyrovnava s jaslickarskymi bacilami alebo co sa deje.....

clarita
Odpoveď bola odstránená
Zobraz