Jasličkári

veverica
29. aug 2008

Mamicky dali ste vase deti do jasli? Mate pocit, ze ste urobili dobre? Sup sem s vasimi postrehmi a pocitmi.
Nemam vo svojom okoli nikoho s kym by som sa na tuto temu bavila tak budem rada ak sa niekto najde.

tasha8
4. mar 2009

diky ekia za info 😉

miskinadamko
4. mar 2009

podla mna su jaslicky ta najlepsia vec aku vymysleli, a nie je najmensi dovod sa strachovat o dieta,
nas maly chodi od 10 mesiacov, samozrejme zacali sme pomalinky nachvilocku a postupne sme pridavali , zacali sme v oktobri a do januara sme boli vkuse chori, kolkokrat aj 3 tyzdne, dokoncaa chytil aj nejaku crevnu virozu a boli sme v nemocnici, ale zvykol si a teraz uz cely februar chodil celý cas a nie je uz ani chory(klop klop),
tiez sme presli aj tým ze nechcel ist ked som ho davala drzal sa ako kliest, a aj to je teraz uplne bezproblemov, dokonca ked bol minule MM pre neho tak prisiel za nim privital sa a vratil sa naspat a MM ho musel este 15 minut cakat lebo mu ukazoval hracky a chcel sa este hrat.
A myslim si ze ta adaptacia aj tie choroby by bolo raz aj tak treba absolvovat v skolke, ale taketo jaslickove deti to maju uz za sebou a v skolke su uz velkí frajeri 😀.
ak mam povedat za seba, nase dietata v jaslách urcite netrpi, prave naopak, po vsetkých strankach je to ok, a malý aj my sme spokojní 😉 🙂

dasa80
4. mar 2009

ahojte,

miskinadamko - to vam gratulujem ze ste taki spokojni🙂 ja verim ze sa tam aj my dopracujeme, inak by som ju nikam nedavala. viem ze to chce len vydrzat, upozornili ma ze nejake dva tyzdne to bude takto, aj dnes plakala stale a ani papat tam nechce🙂... to je tak, ked je dieta zvyknute na maminku, ... ja to prezivam tak nejak dobre, som si poplakala den pred nastupom a teraz to uz proste beriem ako realitu a snazim sa to malej co najviac sprijemnit a pomoct.. tak som zvedava ako dlho to bude trvat.

drzte sa a vela zdravia vsetkym jaslickarom🙂)

ekia
4. mar 2009

Tak máme druhý deň za sebou. Dnes tam bol malí na 3,5 hod. už to bolo lepšie ako včera, možno aj tým že aj ja som tak lepšie - pozitívnejšie nastavená, lebo včera som bola úplne mimo 😝 Keď som ho nechala tak neplakal až po chvíli - trocha som postála za dverami a načúvala 😉 Keď som poňho prišla tak bol trocha uplakaný, ale povedali že to bolo celkom ok že aj trošku spinkal aj sa pohral ale aj si poplačkal. Dokonca aj papal 🙂
Dasa želám skoré prispôsobenie 😉

A nech nás tie choroby obchádzajú 😉

mataaaaa
4. mar 2009

ahojky, ja stale rozmyslam ci mam dat malu do jasli, citim strasnu potrebu ist uz do prace, ale stale nadtym este len uvazujem, a este potom vyber nejakych dobrych jasliciek.

sasenkah
4. mar 2009

Ahojte,
moja mala bola v pondelok prvykrat v jaslickach a som spokojna. Rano ju vozi tatino na 08:30 a ja ju beriem domov o 12:30.
Mala tam krasne papa, uspavaju mi ju v kociku, lebo je tak zvyknuta /zatial/, hra sa a dnes im uz aj nieco porozpravala 😎
Este kojim - rano, po jaslickach, vecer a obcas trochu v noci. Okrem toho krasne papa vsetko, ovocie, zeleninku, masko...
Nelly je od malicka velmi spolocenske a vesele dieta, takze nelutujem, ze som ju tam dala. Trosku sa bojim chorob, ale snad sa im vyhneme... 😒
Ja zatial robim na polovicny uvazok /dostala som skvelu ponuku 😉 /, takze vsetci su spokojni 🙂

dasa80
5. mar 2009

ekia, vy ste taki frajeri?? my stale iba po hodinke, uz tri dni za nami, leuska este stale place, ked som tam s nou, tak nie, to sa hra, ale ked tam nie som, tak place. aj my ju uplakanu davaju... 😔
mam pocit ze je na mna este viacej naviazana aj doma, je umrncana a viac chce mliecko... 😅
no ved uvidime ako dlho bude potrebovat na aklimatizaciu...

inak take mensie babatka si asi najlepsie zvyknu, lebo si tak este neuvedomuju okolie...

leninka75
5. mar 2009

ahojte kočuldy, náhodou som vás tu objavila a tiež dávam dcéru do jasličiek od septembra 08,...... to bolo!!! 😀 😀 ..... teraz sa to už zlepšilo, ale stále si hovorím či robím dobre..........

ekia
5. mar 2009

Ahojte, tak tretí deň za nami a myslím že zatiaľ najlepší. Dnes tam bol 4 hodky. Ráno pekne išiel k tete - tak ich tam oslovujú - ale keď sa zavreli dvere tak som počula že plačká ☹
Ale keď som poňho prišla o 11.30 tak my ho doniesli neuplakaného a normálne sa na mňa usmieval 😅 Povedali že bol zlatý pekne sa hral sem tam trocha poplačkal ale nič strašné a aj pekne papal. Tak sa teraz vytešujem, že to ide celkom dobre - klop, klop, klop 😉 Ešte by som chcela tak 2-3 dni ho nechať len dopoludnia a potom možno skúsime na celý deň.
Dasa každe dieťatko iné, verím že si naše detičky zvyknú a budú tam chodiť radi 😉

Leninka - Karolínka je už velká slečna, tak by som vôbec neriešila či robím dobre. Myslím si že deti v takom veku už potrebujú kolektív detí. Tie učiteľky sa im tam venujú a pre deti je určite + že sú v školke

leninka75
5. mar 2009

ekia, to moje trdielko je strasne citlive a zavisle na mne.... a lepsie si asi zvykaju mladsie deticky tak okolo roka...

dasa80
6. mar 2009

boze my sme uaj chore... 😖 sice iba nadcha a mierna teplota ale ostala som radsej doma s nou...len dufam ze sa to do pondelka spravi...a vraj kojene deti maju imunitu... 😖
ekia gratulujem, maly je sikulko...

mne tiez vsetci hovorili ze okolo roku si dobre deti zvykaju, dnes ma dcerka rok a moc to dobre zatial nevyzera, je na mne zavesana nonstop.. 😅

ekia
6. mar 2009

Dasa dcérke gratulujeme k rôčiku a prajeme hlavne veľa zdravíčka 🙂 Držíme prsty nech ste do pondelka fit a môžte pokračovať v aklimatizácií. Aj ja sa obávam tých chorôb, lebo ma všetci naokolo strašili, že uvidíš daš ho do jaslí a bude ti len chorý. Ale pri takýchto malích detičkách je to vraj normálne keďže ešte nemajú vyvinutý imunitný systém, tak uvidíme ako dlho vydržíme my. Ešte k tomu to chrípkové obdobie 😝
Adamko je teraz v jasličkách, o 11.30 ho mám vyzdvihnúť tak som zvedavá ako to tam dnes zvládol 😕

leninka75
6. mar 2009

dasa, maličkej vsetko dobre!!!! a rýchlo sa vyliečte!!! 🙂 ..... kočky aj ja som sa bala chorôb, ale za ten polrok čo chodíme do jasličiek bola Lilka len 2x chorá, klop, klop..... a po prvej chorobe, to bolo v novembri som jej začala dávať imunoglukán na podporu imunity, ale dievčatko čo začalo chodiť do jasličiek naraz s mojou je každý mesiac choré, má to tak, že 3 týždne v jasličkách a týždeň doma, to je dosť zlé... ☹
ekia, adamko ešte v jasličkách nespinkal???.... napapá sa tam??

ekia
6. mar 2009

Ahojte, tak už sme doma. Dnešný deň asi tak ako včera, aj dobrý aj zlý - aj sa pohral aj poplačkal...

Leninka, Adamko ešte spinká 2x denne, takže doobedný spánok má v jasličkách. Včera aj dnes ho uspali v kočíku a potom preložili do postieľky. Veľmi sa mi to nepozdáva, lebo ja som ho nikdy nehojdala v kočiariku, nezaspával ani na prsníku, ale pekne s cumlíkom v postieľke len som ho držala za ručičku alebo hladkala po hlavičke. Tak teraz mám obavy aby ho nenaučili na hojdanie... 😠 Keď som im povedala, že ja ho doma nehojdávam tak mi povedali, viete musí si zvyknúť na nové prostredie.Tak neviem...
Papal tam raňajky, desiatu a obedík - že vraj papá dobre len polievočku veľmy nechcel

leninka75
8. mar 2009

ekia, tak to máš celkom fajn!!!! .... to plačkanie asi musí byť.... my sme tento týždeň boli 1x po trojtýždňovej chorobe a veru prvé dva dni boli tiež uplakané aj napriek tomu, že pred chorobou už to bolo super..... a to hojdanie v kočíku, to sú nejaké benevolentné jasle..... u nás žiadny cumlík, fľaša, max. obľúbená hračka do postieľky,..... bála som sa ako bude so spaním, lebo moja Lilka zaspávala tak, že si vypila fľašu čajíku, a sedela som pri nej a hladkala ju, ale celkom dobre to bez tej fľaše nakoniec zvládla....... možno by stálo za to trvať na tom, že nechceš aby malého hojdali......

lilyk
8. mar 2009

mojho na zaciatku ked nechcel papat, dali dole zo stolicky a nahanali s jedlom 😀 som im to zakazala a povedala ze to je zbytocne, nech ho nechaju v stolicke, uz na druhy den papal v stolicke 😉

leninka75
8. mar 2009

lilyk, tá fotka v pase je z Maxu??!! 😉 .....poznáme.... 😎

lilyk
8. mar 2009

leninka fotecka je z Avionu, ale vlaciky su rovnake 😉

leninka75
9. mar 2009

jej dievčatá, ja som taká smutná z tej mojej malej!!!!!.........včera bola úžasná, dobručká, ani moc nepišťala, dokonca bola aj prítulná, čo u nej nie je zvykom, ale dnes ráno ☹ ......... zobudila sa s tým, že ona nejde do jaslí, cesta bola OK, ale tam už keď bola prezlečená sa rozplakala a nedala sa utíšiť, tak som ju tam musela nechať takú plačúcu ..... išlo mi srdce puknúť ☹ ☹ ☹ ........ona si asi nikdy úplne nezyvkne !!!!........ a keď sa sňou rozprávame, že prečo nechce chodiť do jasličiek, či jej tam niekto robí zle, tak mi nič nepovie.... som z toho nešťastná!!!

ekia
9. mar 2009

Ahoj Leninka, joj chúďatko - určite je to ťažké ju takto nechávať, toho sa aj ja bojím... A neskúšala si sa porozprávať s vychovávateľkami? Že aká je počas dňa ? Možno že to robí len keď odchádzaš a potom je už v pohode...
My sme dnes ostali doma, Adamko celý výkend v teplotách do 38,7 ☹ a včera som si všimla že sa nám prerezáva ôsmy zub. Pre istotu sme dnes zašli za našou lekárkou nech sa naňho pozrie, keďže ma aj soplíky. Tak je to vraj z toho zúbka mám ho nechať do zajtra doma a ak sa to nezhorší tak môže v stredu do jasličiek, tak uvidíme.
Normálne som sa zhrozila, že po 4 dňoch v jasličkách a už chorý ? 😠
Inak baby ako často bývajú Vaše detičky choré ? Ja mám hroznú obavu z tých chorôb 😒

leninka75
9. mar 2009

ekia, tým chorobam sa uplne nevyhnes, ale daju sa trosku ovplyvnit, neviem ako u takych mensich deti ako mas ty, ale trosku vyssie som spominala, ze lilke davam imunoglukan, teraz cez víkend som jej ním vyliečila nádchu a aj keď je chorá, tak choroba ma lepší, ľahší priebeh.... a dnes som jej sľúbila kúpiť marťankov, a tak sa mi nechce v tom daždi ísť do lekárne 😠 😖 ......... malá už je potom, po uplakanom ráne, celkom dobrá a má strašne rada kolové hry a cvičenie, ale s detičkami sa ešte moc nevie hrať....

ekia
9. mar 2009

No vidíš Leninka, možno že je jej len smutno že bude bez teba 😉
Musím preštudovať na nete niečo o tom imunoglun. Ja som mu začala dávať probiotika - je to na posilnenie imunity, tak uvidíme...
Leninka a ty pracuješ? Ja nastupujem teraz od 18.-teho tak si užívam posledné dni materske, 😉 Až potom začne sranda, ako to budeme všetko zvládať 😕

leninka75
10. mar 2009

hej pracujem od oktobra 08, končila mi zmluva a keďže som nechcela prísť o robotu, tak som musela nastúpiť...... a dobre som urobila, lebo nedávno mužíček dostal výpoveď, tak máme aspoň aký taký príjem ☹ ....dá sa to zvládať, len som už večer príšerne unavená, takže "hrátky s čertem" (s mužíčkom) moc nehrozia 😉 ☹ ......ale chcem sa pochváliť - dnes ráno sme neplačkali!!!!, ale bol tam chlapček Dávidko a ten tak srdcervúco nariekal, že mi až srdce stísalo.... ja som v poslednej dobe strašne citlivá na detský plač ☹ ....a čo Adamko, už prešli teplotky?

ekia
10. mar 2009

Tešime sa z Vami, že to ráno tak dobre prebehlo 😵 Už to bude určite len lepšie.
Ja si myslím, že je to aj o tom ako je v pohode matka. Ak ty budeš presvedčená že je to v ok a škôlka je super tak malá to vycíti a bude to brať tiež v pohode. Aspoň mám pocit, že u nás to tak je...

Teploty už prešli, len tie soplíky ma stále. Dávame mu aj kvapky do nošteka tak dúfam že to skoro prejde 😠 Inak v noci sa zobudil s takým revom, že som ho normálne mala problém utíšiť. Možno sa mu niečo škarede snivalo ale aj keď som ho vzala na ruky normálne sa odtláčal a plakal a plakal ☹

ekia
10. mar 2009

leninka kukla som albumček a Karolínka je jaka fešanda zlatunka 🙂 😉

leninka75
10. mar 2009

Ď 🙂 🙂 🙂

garronne
11. mar 2009

ahojte. potrebujem poradit. asi to sem nepatri, ale neviem, kde to zistit. musim nastupit do prace. som na rodicovskom prispevku od 15.2.2009 a nastupujem 16.3.2009. viete mi poradit, ake papiere mi treba vybavit? nastupujem do byvalej prace, a nasa personalna sa s tym nestretla. daju mi nejaky papier na UPSVaR, alebo mi ma nieco dat pre nich zamestnavatel? dakujem za rady.

ekia
11. mar 2009

Ahoj garronne, potrebuješ papier od zamestnávateľa, že nastupuješ a od kedy. Ten zanesieš na UPSVaR. Ak dávaš dieťa do jasličiek alebo škôlky tiež potrebuješ rozhodnutie o prijatí. Ja nastupujem 18.3. a žiadali len tieto papiere 🙂

garronne
11. mar 2009

ekia: velmi pekne ti dakujem, pomohla si mi

waitinka7
11. mar 2009

Ekia, a to rozhodnutie o prijati vystavia jaslicky hned ako ho tam zacnem davat? Lebo ja planujem maleho dat do jasliciek od maja.