Jasličkári

veverica
29. aug 2008

Mamicky dali ste vase deti do jasli? Mate pocit, ze ste urobili dobre? Sup sem s vasimi postrehmi a pocitmi.
Nemam vo svojom okoli nikoho s kym by som sa na tuto temu bavila tak budem rada ak sa niekto najde.

miskinadamko
22. sep 2008

adetka ako dlho chodi malicka do jasiel? my sme to zvladli dnes super🙂, boli sme tam ale len polhodinu 😅 , zajtra mame prist tiez na pol hodinu ale tak ze ja tam uz nebudem. Inak mam velmi dobry dojem z pani uciteliek alebo neviem ako sa hovori tym v jaslickách, deticky su tam tiez straasne zlate aj ked su vsetky od adamka starsie pekne ho privitali,maly sa tam na vsetkých usmieval a potom sa hral z detickami, takze zatial vsetko ok

mercy
22. sep 2008

Riško má dva roky aj tri mesiace a od septembra začal chodiť do súkromnej škôlky.Už predtým býval počas dnňa u babičky, takže bol zvyknutý, že ráno niekma odchádza.hneď v oprvý deň tam bol do štvrtej a plakal doteraz raz 😵 ,myslím, že to zvládol veľmi, veľmi dobre

adetka
22. sep 2008

miskinadamko... Mirka chodi do jasliciek od 2. septembra...takze bola v jaslickach jedenastkrat... som rada, ze sa tebe a Adamkovi v jaslickach pacilo... 😉

adetka
26. sep 2008

tak ako jaslickari?... my skvele... slecna neplackava... celu cestu sa tesi do skoly... rozprava co robili... skusa recitovat basnicky, co si tam rozpravaju... rozpapala sa... skratka vsetko super 😎 ... a vase deti?

miskinadamko
27. sep 2008

ahojte, tak my sme uz aj chori 😒 , maly ma od vcera nadchu a soplik. vedela som ze ked pojde do jasiel bude viac chory , kam ziska imunitu, ale necakala som ze to bude az tak rychlo. inak v jaslickách sa mu velmi pacilo, zevraj sa im vycikal aj do nocnika, zjedol chleba vo vajci 😕 , a naucil sa tlieskat 😅. adetka tak mirka je uz velka slecna, pockaj zachvilku tam bude veduca 😀

tonita
29. sep 2008

ahojky
chcem sa spytat mamiciek, kt. deticky uz navstevuju jasle od 6 mesiacoch, ze ako to tam riesia co sa tyka stravy.Nas maly ide teraz od stredy prvy krat a este nepapa vsetko.Konkretne ide do Zirafy-Zofie.a este k tomu kojim-nas maly si musi este raz za cas cocnut. Ako ste to vyriesili?Hmm?
Prosim poradte mi. 😒

veverica
autor
29. sep 2008

Ahoj Tonita,

moj maly chodi tiez do Zirafy 🙂 . Poviem mu nech na tvojho Gregorka dohliadne a vsetko mu poukazuje. Moj maly zacal chodit neskor, ale viem, ze niektore mamicky tam chodia nakojit svoje deti. Zo stravou neni tiez problem povies co a ako papa, pripadne co chces alebo nechces, aby papal a oni sa zariadia. Lukas mal tiez nejake obmadzenia a neboli ziadne problemy.
Drzim vam palce!

tonita
29. sep 2008

tak to sa tesim,ze sa snad stratneme 😀
a dufam, ze si s jaslami spokojna 🙂 ja uz teraz mam bolest brucha ako to tam zvladne.skor ako to zvladnem ja ☹

miskinadamko
30. sep 2008

ahojte, tak my mame uz aj antibiotika, a chora som uz aj ja z muzom 😒 . takze teraz mame jaslickovu pauzu. tonita ani nas maly este nepapal uplne vsetko ale v jaslickách si myslim ze sa nauci, predsa ine je ked je v kolektive, vtedy viac chuti 🙂 , a ked nechces aby mu nieco davali tak tiez suhlasim ze treba povedat aby mu to nedavali, ja som tiez ,malemu este nikdy nedavala chleba vo vajci a tam im zjedol cely 😅

adetka
30. sep 2008

miskinadamko... aj my sme chori... aj ked tu zacal nakazovat ocinko... Mirka ma nastastie iba sopliky a mierne zvysenu teplotu... zatial ziadne antibiotika.. ale ja a manzel berieme aj tie... nastastie som iba doktorandka... a nepracujem v sukromnom sektore... to by mi taketo vypadky netolerovali 😉 ... aj Mirka sa v jaslickach rozpapala... ale chlebik s vajickom tak malemu dietatku?...

veverica
autor
1. okt 2008

sopliky su v jaslickach uplne normalne. Treba sa na to pripravit. Je to obdobie kedy idu detom zubky a sople, kasel a teplota je to co ziadne dieta v jasliach neobide. Aj moj maly to ma ☹ , ale zatial bojuje bez liekov a teploty.

andyj
1. okt 2008

veverica a tonita dobrý den prajem, koľko prosím stoja detské jasličky Žirafa?

veverica
autor
1. okt 2008
adetka
2. okt 2008

dnes isla slecna po patdnovej prestavke opat do jasliciek... a vraj sa poriadne ani neobzrela za tatkom... zamavala mu len tak, od boku... a utekala za detickami... takze je uz velka slecna 😵 ... ja sa este liecim...

unka7
2. okt 2008

Ahoj Holky,

kolik takové jesličky stojí? Vůbec nemám představu. U nás mají otevírat nové soukromé jesličky a teď horko těžko scháním hlídání,takže by to byla super varianta a moje záchrana

veverica
autor
2. okt 2008

unka u nas sukromne jasle cca 10 - 12.000 Sk 😠

adetka
3. okt 2008

u nas 7. - 7.500 Sk... ale mame aj mestske a jedny s prispevkom od EU, a tie stoja zhruba 5.500 korun... maju vsak ovela viac deti, vacsiu chorobnost, a aj sestricky nemaju tolko casu sa venovat detom jednotlivo... ja platim momentalne 340 korun na den (co je tych 7. - 7.500 korun na mesiac) 🙂

peta28
3. okt 2008

Ja platim 8.900 a stavne 70 sk na den.

veverica
autor
4. okt 2008

peta28 to je cena s DPH? Do ktorzch jasli chodi Timea? Ako si spokojna? Ď.

katmi
4. okt 2008

veverica,tonita ako ste spokojne s jaslickami Zirafky Zofie?

veverica viem o jaslickach v petrzalke.. su lacnejsie ako 10tis 😉 su oproti Antolskej.. skusim najst link a poslem

katmi
4. okt 2008
miriamka12
4. okt 2008

Ahojte kocky 😎 my chodime do jasliciek na Bzovickej, zatial chodime len na pol dna, ale Sarah to znasa celkom fajn, no uvidime ako to bude ked tam bude musiet aj buvat 😝 A co sa tyka ceny je to 6.500,- jaslicky a 69 stravne na den 🙂 A tetusky ucitelky su tam neksutocne mile a ochotne 😵

veverica
autor
5. okt 2008

ahojte, pozrela som si tie jasle na bzovickej a je tam info, ze beru deti od 1roka (kam uz my patrime) len na zaklade tej strany by som tam nesla. Je pravda, ze som sa nebola pozret v ziadnych inych jasliach ako je Zirafa, ale to asi preto, ze tam som bola hned spokojna. Ja som isla do Zirafy na odporucanie a zatial je vsetko ok.
Hladala som moderne jasle s peknym vybavenim, osobitnym pristupom a cena nebola na prvom no ani na poslednom mieste a preto sa informujem aj o inych jasliach (doprava je tam pre mna strasny zabijak casu idem tam cez cele mesto a vzdy sa najde nejaka ta zapcha).

miriamka12 a ako si sa tam dostala? Musela si sa prihlasit skor? Pretoze na ich stranke je to obsadene...

miriamka12
5. okt 2008

Veverica, je pravda ze jaslicky na Bzovickej su take jednoduchsie, klascike ako kedysi byvali, hlavne preto ze su v budove skolky, ale co sa tyka hraciek, pristupu, a tak... to je fakt na urovni. U mna rozhodlo hlavne to ze ich mame 3 minuty peso od domu. Ohladne prihlasenia, nahlasuje sa v januari na dalsi skolsky rok, nas zobrali v auguste na zaklade toho ze im vypadlo jedno dietatko, inac maju plno 😎

miskinadamko
6. okt 2008

ahojte, tak my zajtra nastupujeme po chorobe opat do jaliciek , ideme len na 2 hodinky, tam dufam ze tam na nich nezabudol maly 🙂

adetka
8. okt 2008

ahojte mamy jaslickarov... aj my sme uz choriiii... po mesiaci... doteraz mala iba sopliky... maximalne trojdnove... ale od pondelku ma vysoke teploty a zapalene uska... takze slecna berie antibiotika... a na nejaky tyzden a pol si da od jasliciek pokoj... ale stale sa na jaslicky pyta... pri strazeni doma sa striedame... aby som mohla aspon na par hodin v tyzdni zajst do skoly (odprednasat a odpracovat)...

tonita
8. okt 2008

ahojky,
adetka to mate super, ze ste vydrzali aspon mesiac...my sme vydrzali az 2 dni a teraz sa liecime doma na ATB. horucky, sople, kasel...ale uz je to podkontrolou 🙂 dufam...a v pondelok ak vsetko bude o.k. tak nastupujeme opat

dasa80
8. okt 2008

toni, ako ste to vyriesili s tym kojenim? maly je chory?? boli tam nejake chore deti? 😖
a ako sa mu tam okrem choroby pacilo??

miskinadamko
8. okt 2008

baby my sme tiez vydrzali len prvy tyzden a potom sme boli tyzden doma, dnes sme boli druhy krat po chorobe ale dost deti kaslalo tam tak dufam ze za chvilu nepride zase s kaslom 😒 , tonita ako maly v jaslickách? a adetka ty ucis? 😕 ja chodim na vs ale do trnavy, to by som ti mala zacat vykat 😅

adetka
9. okt 2008

tonita... to ma mrziii... ale asi kazde dietatko si musi chorobami prejst... ci uz v jaslickaxch, alebo v skolke... ☹ ... drzim palceky, aby vam to co najskor preslo... 😉

miskinadamko... tiez drzimpalce, aby ste uz nic nechytili... 😉

ja uvazujem slecne davat nejake homeopatika na podporu imunity... ked probiotika pomahali iba mesiac...