Jasličkári

veverica
29. aug 2008

Mamicky dali ste vase deti do jasli? Mate pocit, ze ste urobili dobre? Sup sem s vasimi postrehmi a pocitmi.
Nemam vo svojom okoli nikoho s kym by som sa na tuto temu bavila tak budem rada ak sa niekto najde.

emicka09
31. aug 2010

@mata1976 - taky mam Emmicku 🙂 v jeslickach je od zacatku srpna, na pul dne. zvykala si postupne, nejdriv tam byla s nama jen hodinu, postupne dyl a dyl, od 3. tydne tam uz byla sama od 8.30 - 12.30. plakala parkrat, ted se smeje, kdyz prichazime, hned se bere za pani ucitelkou a kdyz prichazim zbesile mi mava 😀 nemocna nejak vazne zatim nebyla, jen mela trochu rymu a po 1. tydnu teda mela 2 dny horecky, ale pak uz nic. se spankem je to naopak lepsi, spavala dopoledne, treba i 2 hodiny, ted jak je zvedava, tak tam neusne (nebo jen treba na pul hodiny) a usina hned po obede, kolem 1, coz mi naprosto vyhovuje 🙂 jinak je jedlik, takze ani s jidlem problemy nemame.

zkus se treba zeptat, jeslti bys tam nemohla byvat chvili s ni a zvykat ji postupne. vis, jeslti nema strach, ze ji tam nechas, ze se uz nevratis ☹

kvetinka7
31. aug 2010

ahoj holky, koukam, prispevky od samych Slovenek, Cesky snad deti do jesli nedavaji? 😲
nemate nektera kontakt prehled statnich jesli? internet mi ho vubec neni schopen najit..

misi78
6. sep 2010

@kvetinka7 ahoj tak ja budu asi jedna z vyjimek co dite da do jesli, malej bude mit ted rok a pul, od rijna jdu do prace. Koncem zari mame zvykaci dny tak jsem trochu nervozni. Prehled statnich jesli nemam, ale vetsinou je zrizovatelem mesto tak se podivej na stranky magistratu pod skoly, skolky tam by to byt melo. U nas jsou jedny statni a jedny soukrome. Ja maleho hlasila uz ve dvou mesicich, protoze mam rodicak na dva roky. Nakonec jdu driv. A co ty ? Planujes dat Adamka do jesli?

berenika39
6. sep 2010

@kvetinka7 ahoj, jesle hledej pod "zdravotnickým zařízením". zřizuje je městská část, ale patří to do zdravotníctví. ted jsem po dlouhém pátrání našla jedny, kam bude petr chodit na dva,tři dny v týdnu a je to v místě, kde pracuji...platit budu cenu pro děti, které na obvodě bydlí nebo rodiče v místě mají živnost. jinak bez šance, tohle byla náhoda,- bud jesle soukromé, cena vyšší než můj příjem za ty dny, nebo státní, ale narvané plus přijímají jen děti, trvale bydlící v místě.
petr začne chodit ve dvou letech a třech měsících.
no mám z toho asi já větší obavy, než je nutné 😝

misi78
7. sep 2010

@berenika39 a bojis se ze si nezvykne nebo ze bude hodne nemocny? A jinak ti ho bude hlidat kdo, v ty ostatni dny?

berenika39
7. sep 2010

@misi78 bojím se, že začne mít rýmy a spol. je do ted úplně ok, jen v změ třeba jedna dvě slabý rýmy. ale je fakt, že jsem hodně mezi lidma, tak třeba to nebude tak děsný.
toho zvykání se ani nebojím, má rád děti, není mamánek, dělá mi pápá kdekoliv a jde s kýmkoliv, naštěstí je pohodář. budu pracovat jen dva dny v týdnu a tři dny budu doma. jen takový přechod mezi školkou a mým plným pracovním nasazením.
a navíc - je hrozný problém najít školku v místě, kde pracuji, takže děti, které chodí do těchto jeslí (nejsou to klasika jesle- je to od 18 měsíců, miniškolka🙂)), jsou pak posouvány 🙂 do místní školky tak nějak automaticky, což mi moc moc pomůže.
tak nějak doufám, že to bude přínos pro petra i pro mě, on si užije dětičky, naučí se tam plno věcí, ketré doma neděláme a já si zase zvyknu, že pracovat se musí.

misi78
7. sep 2010

@berenika39 tak to je fajn, ze ti to v praci tak umoznili, taky bych to brala, ale bohuzel. Ja jsem za ty jesle rada, protoze kdyz mi ho nevezmou ve skolce v tech dvou a pul letech v zari (malej je v breznu) tak muzu klidne do jesli chodit az do tri a pul roku. Jinak jsou pry zarizeni az do ctyr let, ale je to dost drahe tak kdyz mi ho vezmou pujde do skolky.
Z nemoci mam taky strach ale asi to snad nebude horsi nez ted, jsme porad mezi detma. Chodime plavat, do detskyho centra (tam ma nudli u nosu snad kazdy), ke kamaradkam, na hriste.
Ted zrovna rymuje, ale rostou mu zuby tak to snad brzo odezni. Me reditelka rekla, ze kdyz ma pruhlednou rymu tak tam muze, takze si nedelam iluze ze by ty deti co tam jsou byli uplne bez rym. Hlavne kdyz to nebude nic horsiho.

berenika39
7. sep 2010

@misi78 jojo, tak si pak napíšem, jak jim to tam jde nebo nejde🙂)). petr jde poprvé 4.října, nechala jsem si celý říjen ještě volný, budu tam s ním nejdřív chodit na dvě hodiny, pak dvě hodiny sám, pak celý dopoledne a nakonec by tam měl být od 9.00 do 16.00.
já pracuji sama, takže jsem si to takhle uzpůsobila - problém nastane, pokud by byl nemovný, nemáme absolutně nikoho na hlídání, ale já problémy řeším, až když nastanou, tak snad to nějak zvládnem. už to není mimino, bude mu 2 1/4 roku...

misi78
7. sep 2010

@berenika39 to uz je velkej chlap :D oproti mymu prckovi. U nas v pripade nemoci bude doma manza. U me by se na to v praci moc netvarili, jednou jo ale kdyby to bylo nejak casto :(
My ty zvykaci dny mame prvni den cely dopoledne, vyzvednu ho pred spanim, pak tam bude uz i spat a dalsi tri zas o kousek dyl. Bude tam od osmi do ctyr pak. Myslela sem ze to bude vzdy treba na hodku, dve, ale ne prej je to tak lepsi, no tak uvideme.

berenika39
7. sep 2010

@misi78 to mají asi v každém zařízení zavedené jinak. u nás je ted koncem září den otevřených dveří, tak tam všechno vypátráme.
a mám tedy děsnou kliku, pokud by petr nějak nejevil nadšení, prostě se mu tam nelíbilo, můžu zůstat dál doma.
tak vám držím palce a dejte vědět🙂

kristinka.s
14. sep 2010

ahojte, tiez sa pridavam do temy. dcerka ma 1,5r a vcera nastupila prvykrat do jasli na 3h. plakala aj rano aj cez den. dnes uz menej. Ked po nu manzel isiel tak sa pekne hrala, ani si ho vraj nevsimla 🙂
Mna vsak mrzi nieco ine: ked prisla domov, aj vcera aj dnes, nemala naladu na nic, ani sa hrat, ani jest, ani so mnou komunikovat. Chybala jej ta iskricka stastia v ockach ako predtym. V hrackach sa len hrabala, nic ju nebavilo, taka uplakana bola. Mate s tym skusenosti? reagovali aj vase deticky podobne?
Moja mala ma inak velmi rada deti aj spolocnost. Myslim, ze si zvykne na jasle, len toto ma mrzi velmi.

misi78
20. sep 2010

@kristinka.s treba byla jen unavena. Ono je to prece jen pro ty deti strasne moc zazitku najednou. Nove deti, nove tety a hracky. Nas nastup ceka ve stredu tak jsem zvedava ja to zvladne malej. Prvni den tam s nim hodinu budu a pak si ho vyzvednu po obede.

misi78
22. sep 2010

Tak mame prvni den za sebou, rano uplna pohoda, hodku sme tam s nim byli. Kdyz jsem si ho vyzvedavala tak sice plakal ale sestricka rikala, ze celou dobu byl zlatej, vubec nebrecel az me uslysel. Ale nedelam si iluze zitra to bude asi horsi.

sharmana
22. mar 2011

Prosím vás, môžete mi poradiť nejaké jasle v BA, v ktorých ste mamičky spokojné? Nové Mesto alebo Ružinov...
Okrem Jaslí u Zirafy Zofie a Detskeho kraľovstva, lebo oboje mi moja pediatrička neodporúča, sú odtial stále choré deti a čo som čítala o Detskom královstve, že sa tam detom vôbec nevenujú, tak nech idú do kelu, aby človek platil za jasle a ešte vám tam malinké dieťa nechajú napospas 😠
Prípadne ak máte kontakt na nejakú opatrovatelku z Ružinova, ale za rozumnú cenu. Dakujem 🙂

rainee
18. apr 2011

ahojte mate niekto skusenost s dc slnecnica na nivach?

vandavanda
15. aug 2011

Ahojte! Troska ozivim temu. Je tu niekto koho caka nastup od sept 2011? Dcerka by mala nastupit v tomto termine, vo veku 10 mes. Do prace by som mala nastupit na jesen - zatial nie je nic potvrdene. Tak si dame cas na prisposobenie sa. Dost sa bojim. Clovek vsade cita citaty od Matejceka.. a pomaly ma pocit, ze je cierna ovca. Drzte nam palce, nech nie je vela slziciek ani na jednej strane a piste ak ste v rovnakej kasi 😀

bibap
16. aug 2011

@vandavanda drzim palce, ja chcem ist do prace ked mala bude mat rok takze tiez budem prezivat nieco podobne.

koniarova
16. aug 2011

@vandavanda Čo je v tých citátoch? Prepáč, od veci otázka, ale zaujalo ma to. Samozrejme, držíme palčeky pri nástupe.

vandavanda
16. aug 2011

@koniarova mrkni toto ;) cituju ho kade-tade. bol kapacitou v odbore.
http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2755-Je-dobre-...

koniarova
16. aug 2011

@vandavanda Ďakujem, zaujímavé. Posuniem to ďalej. 😉

svetlana30
16. aug 2011

@tonita a kde ste ho dali do jasliciek. moj ondrejko bude mat v january rok a tiez bude musiet asi do jasli, ale neviem kde v ba su pre take male deticky dobre jasle, aby sa mu tam aj venovali...

svetlana30
16. aug 2011

@bibap aj ja sa pridavam.

svetlana30
16. aug 2011

a neviete v ba o dobrych jasliach pre 11m. babo? potrebujem ist do roboty, ale nechcem ho "odlozit". chcem, aby sa mu tam venovali. dakujem.

vandavanda
18. aug 2011

@svetlana30 ahoj, z ktorej casti si?

svetlana30
18. aug 2011

ja som uz z lozorna, ale najlepsie by pre mna bolo stare mesto alebo nove, lebo robim na kramaroch.

svetlana30
18. aug 2011

@vandavanda ja som uz z lozorna, ale najlepsie by pre mna bolo stare mesto alebo nove, lebo robim na kramaroch. ale ak su dobre aj inde, tak kludne napis. dakujem.

hanka1111
12. sep 2011

Dievčatá, máme voľné miesta v jasličkách v podunajských biskupiciach 😉

bibap
12. sep 2011

@svetlana30 dostala si nejake echo o dobrych jaslickach?
posun dalej prosim 🙂

svetlana30
13. sep 2011

@bibap nie. len ze je volne v podunajskych biskupiciach. a to je pre mna daleko.

mandarinkaa
18. sep 2011

Ahojte kocky, mate niektora deticky v Zirafe v ruzinove? ste spokojne? dakujem