Jasličkári

veverica
29. aug 2008

Mamicky dali ste vase deti do jasli? Mate pocit, ze ste urobili dobre? Sup sem s vasimi postrehmi a pocitmi.
Nemam vo svojom okoli nikoho s kym by som sa na tuto temu bavila tak budem rada ak sa niekto najde.

katmi
1. sep 2008

u nas beru deticky do jaslicek AZ od cca 6mesiaca.. niektore jaslicky dokonca az od 1roka.. mladsie deticky do jasliciek jednoducho neberu..

livka no ja mam matersku do 10.12. potom si chcem do konca decembra vycerpat dovolenku za r.2007.V januari si chcem za 2008 a vo februari za 2009.tusim mame narok na nejaku pomernu cast aj ked som na MD.. to si musim este zistit.. takze ja by som isla do prace najskor tak marec/april?? tak nejak by to vychadzalo..
ale aby som neprisla o rodinny,tak musim do sukromnych a tusim iba na 4hodinky..

mory
1. sep 2008

jahonda ano u nas je materska len 3 mesiace a takisto na nu ides az v den porodu 😝 ale prezila som to a a hlavne ze je mala v kolektive 😉

katmi
1. sep 2008

mory v zahranici je to tak? ze len 3mesiace?? neviem,ale neviem si predstavit dat 3mesacne babo do jasliciek 😨

mory
1. sep 2008

katmi no neviem ci vsade ale u nas ano a s prvym som nemala problem lebo bol strasne zarevany tak mi az odlahlo ked siel do jasli som si konecne oddychla aj ked v robote ale pri dcerke to bolo tazsie lebo ona bola zlate babetko a tak mi bolo tazko ju dat tak skoro lebo som si snou vazne uzivala ale uz su velky a vobec ich to nijak nepoznacilo ze chodili tak skoro do jasli 😉

dadulik
1. sep 2008

tak baby, u nas na dedine zrusili jasle hned po prevrate, dnes je z nich velkovyrobna obuvi 😠
takze ja nemam co riesit, musim vyzit z materskej, malu mi do skolky zoberu az v 3 rokoch 😖

adetka
2. sep 2008

Mirka dnes nastupila do jasliciek... pani majitelke sa sice odmietla dat zobrat na ruky... ale okamzite ju zaujali hracky... ani ju dnes nenutili sa prezut a prezliest... na odporucenie pani majitelky (dlhorocnej sestricky v statnych jasliach) ju skusime tam nechat uz aj na obedny spanok... som zvedava, ako to dopadne... 😅 😕

veverica
autor
4. sep 2008

adetka tak ako ste dopadli v jaslickach?

adetka
5. sep 2008

veverica.... prvy den skvelo... akurat si stazovsli, ze malo papa... nie su zviknuti na slabych jedakov... co uz... aj druhy den sa slecna este tesila... ale dalsie dva pobyty slecna rano plackala.... ale iba par sekund.... kym nezbadala hracky... vraj sa pekne hra a poslusne a dobre spinka (cca. 1,45 hodiny)... na prechadzkach sa poslusne drzi kocika (maju tam jedneho este nechodiaceho chlapceka)... po mojom prichode najprv spusti kratky plac (to sa asi potesi a zaroven je jej luto)... ale potom sa necha majitelkou obut, obliest a da pekne papa... a vonku vsetko komentuje... takze asi musime vydrzat este par krat ranny plac... a bude dobre 😉

mir13
5. sep 2008

Aj ja rozmyslam, ci je lepsia alternativa opatrovatelka alebo jasle. Konkretne s ktorymi jaslami v Bratislave mate dobre skusenosti? Vela chvaly som pocula na jasle v Dubravke, ale vraj su uz zrusene....Byvali ste zo zacoatku v jaslickach spolu s detickami, aby si lepsie zvykli? Pripadne neviete o nejakej dobrej opatrovatelke?

veverica
autor
5. sep 2008

mir13 podla mna sa musis sama rozhodnut ci opatrovatelku alebo jasle. Ja som dala maleho do jasli preto, ze sa tam o neho staraju zdravotne sestry, je v kolektive co ma na dieta obrovsky vplyv aj dalej do zivota. Su samozrejme aj nevyhody hlavne choroby, ale s tym treba ratat aj ked dieta pojde do skolky. Ja som hned od zaciatku nechala synceka sameho a nebola som tam ani raz. vzdy ma iba informovali ako zvladol den.

dasa80
6. sep 2008

veverica a kam chodi maly do jasliciek? a ako dlho ho tam nechavas ak mozem vediet? tiez zvazujeme jaslicky casom... hovoris ze od zaciatku si ho tam nechala na cely den? nerobili ste pol dna na skusku? 🙂

veverica
autor
6. sep 2008

ahoj dasa80. Maly chodi do zirafy. Nosim ho tam rano tak na 8:15 a je tam do cca 16:15 (samozrejme, ze si cas odchodu mozes prisposobit podla seba. Staci ak rano povies, ze chces prist pre dieta skor a oni ti ho pripravia. daju mu najest, prebalia, prezlecu ak je zaspinene). Ano hned prvy den isiel sam na cely den. Bol taky zaujaty a potom unaveny z noveho prostredia, hraciek, deti, ze nemal cas robit drahoty. Je tam moznost, ze rodic tam ostava z dietatom rano cca pol hodinku. Isla som druhy den za sestrickami do tej ich herne im nieco povysvetlovat a odniest este nejake veci Lukasovi a on si ma vobec ani len nevsimol. Sledoval deti a hracky. Tak som ho nechala tak a nerusila ho. Maju peknu a obrovsku hernu delenu na viac casti a v kazdej casti je nieco ine co tie deti zaujima. Takze bud sa hraju, papaju, su vonku alebo spinkaju.

tinka10
6. sep 2008

Ahojte aj mi chodíme od septembra do jasličiek,ale len na pol dna zatial stačí a ked budem vidiet že drobcovi sa pači tak kludne možem odíst do prace,prvý den plačkal a druhý už o polovicu lepšie, tretí zas je že vraj kritický takže sme si trošku poplačkali ale dufam,že to bude lepšie a lepšie.Ja si tiež myslím,že jasličky su super,určite hlavne pre mamičky,ktoré potrebuju íst do prace ale takisto je to velké plus pre detičky.

dasa80
6. sep 2008

veverica, aj ja zvazujem zirafu, ideme tam v utorok pozriet, na prve stretko.... mam sice este cas, ale vraj treba dost dopredu rezervovat miesto.... som rada ze pocujem ze si tam spokojna 😎
som zvedava ako to tam je...a maly ti uz spi iba raz za den? alebo ho daju aj dvakrat?

tonita
7. sep 2008

dasi tak predsa sa idete pozriet? Podla mna budes spokojna. My sme tam tiez boli a sa nam tam pacilo.
inak este niektora koji- ako ste to vyriesili?

dasa80
7. sep 2008

toni cau, ideme sa tam pozriet...robim si prieskum, este mam cas ale vraj treba dost dopredu rezervovat miesto, ale aj tak mam z toho bobky 😒 co uz, no ale nie som zjavne sama co dava dieta do jasli, tak som bola zvedava na skusenosti inych... kedy maly nastupuje?
a stym kojenim? budes ho kojit iba v noci?

peta28
10. sep 2008

Ahojte baby, tak som rada ze som nasla tuto temu. Tiez som jednou z tych ktore musia nastupit do prace od oktobra na plny uvazok. Buduci tyzden sa zaciname adaptovat v jaslickach, tak som zvedava ako to zvladneme. Myslim si ze asi pre mna to bude horise ako pre malu, uz som si aj dost poplakala. Timka pojde do Detskeho kralovstva, tam sa mi viac pacilo ako u Zirafy Zofie (neviem ci tuto zirafu ste mysleli)

miskinadamko
15. sep 2008

ahojte, my tiez od buduceho tyzdna budeme jaslickari, chcem sa spytat ci mate niektora aj take male babo ako ja v jaslach t.j 8,5mesiaca, dik

katmi
15. sep 2008

miski ja budem malu davat do jasliciek ked bude asi v takom veku ako tvoj adamko

miskinadamko
15. sep 2008

Ano?, tak to si ma trosku upokojila . lebo ja studujem ale moj odbor nie je mozne studovat externe 😠 tak musim dat maleho do jasiel, buduci pondelok sa ideme zacat adaptovat, uvidim , ale myslim si ako aj peta pisala, ze vacsi problem s tym budem mat ja ako maly

adetka
15. sep 2008

miska... mensie deti... do tych 12 - 14 mesicov si vraj na jaslicky zvykaju lahsie... 😉

miskinadamko
15. sep 2008

no ja tiez dufam, lebo on je nastastie taky ze na kazdeho sa len usmieva, a je mu v podstate jedno s kym je, aj sa tesim aj sa bojim, ja som chodila tiez do jasli a dobre bolo 😅 , tak dufam ze aj jemu bude, len v nasich jaslických su deti az od 10 mesiacov, tak toho sa trosku bojim, ze on tam bude najmladsi

katika1
15. sep 2008

ahojte aj my ideme do jasličiek od budúceho týždna 🙂

julie6
15. sep 2008

dievcata, vobec sa netrapte ze je to skoro alebo co,ja zijem v Belgicku a tu davaju bezne deti do jasli na par dni aj od 4-6 mesiacov, hroza co?ja teda nemam dovod,a vsetci manzelovi kolegovia len krutia hlavou,vyzeram ako nejaka leniva zena co nechce ist do pracu,a minule na party do mna vsetci hucali ze preco,ved uz je velky a pod....a to nema este ani rok, ja planujem najskor od dvoch rokov,som ucitelka a dost sme sa o tom bavili pocas studia,proste ak sa inak neda tak sa neda no ak sa da, predsa dieta do tych 1,5-2 rokov viac potrebuje mamu,stale prostredie,blizku rodinu,ako rovesnikov

miskinadamko
16. sep 2008

ani ja by som nedala teraz maleho do jasiel keby ze nemusim,teda dala ale az keby mal tak rok a pol, dva.

miskinadamko
21. sep 2008

ahojte, tak my zajtra prvy krat nastupujeme do jasliciek, jauz mam take stresy 😅

tonita
21. sep 2008

my nastupujeme az od prveho a uz teraz mam z toho bolest brucha...juj ako to zvladneme- lepsie povedane ako to zvladnem ja 😀

adetka
21. sep 2008

ja som sice davala uz trosku starsiu slecnu do jasliciek... ale prvy den som bola neskutocne nervozna... ze co sa tam robi, ako sa slecna sprava, ci bude spinkat... skratka som prvy krat nevedela, co sa s nou robi... a treti den... ked slecna prvy krat plackala... som plakala aj ja... ale uz po par tyzdnoch je to super... vy mate este malinke deti... tak to asi bude pravdepodobne lahsie... nie pre vas, ale pre vase deti... 😉

stres som vsak zacala pocitovat az noc pred nastupom... ja som sa aj s porodom zacala stresovat, az ked mi odtiekla plodova voda 😀

adetka
22. sep 2008

Mirka dnes po prichode do jasliciek neplakala... dokonca uz po ceste rozpravala o havkoch, cice a tete Katke... bala som sa, ako bude po vikende... lebo po prvej dlhsej prestavke (kvoli sopliku) plackala... a aj po predlzenom vikende... zda sa, ze si uz zvykla, a ze sa tesi... 😀 ... som rada...

miskinadamko.... ako ste dopadliiii 😕