Jasličkári

veverica
29. aug 2008

Mamicky dali ste vase deti do jasli? Mate pocit, ze ste urobili dobre? Sup sem s vasimi postrehmi a pocitmi.
Nemam vo svojom okoli nikoho s kym by som sa na tuto temu bavila tak budem rada ak sa niekto najde.

clarita
12. júl 2012

Maminky,
skúste pozrieť môj pro - profil, možno pomôže.
Pekný deň

drobcekrs
15. júl 2012

Ahojte maminy, poradíte mi ktoré jasle mám pre syna v Šali vybrať? Viem, že sú tu dvoje, ale nemám ani s jednými skúsenosti. Ako sa deťom venujú, kam s nimi chodievajú, akú stravu podávajú,.... ďakujem za všetky názory, určite mi pomôžu. 🙂

clarita
20. júl 2012

Ahojte mamičky,
skúste pozrieť môj profil a možno Vám pomôžem v rozhodovaní.
Pekný deň

miskatn
20. júl 2012

prosim vas kolko platite za statne a kolko za sukromne jasle?
v Bratislave mi v statnych jasliach dali cenu 350 eur mesacne plus strava, su drahsie ako niektore sukromne, zda sa mi to strasne vela? dakujem.

clarita
22. júl 2012

@miskatn Dobrý deň prajem,
čo ja viem súkromné v BA sú zo stravou od 390 a viac. Napíšu síce nižšiu cenu plus strava, no čo som sa dočítala tu na koníku, pýtajú ešte rôzne poplatky počas roka.

kristinka.s
24. júl 2012

Ahojte maminky, aj nasa dcerka navstevovala jaslicky 1,5 roka. Nebolo to jednoduche ale zvladli sme to. Mozno vam pri rozhodovani pomoze nas pribeh: http://www.zariadim.sk/blog/item?id=20

zuzulatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima88
26. aug 2012

@anjelaa v tych novych jasliach sa plati 330 eur mesacne..my sme sa tam boli tiez popozerat

zebra41
27. aug 2012

@miskatn v NR stoja statne 230Eur, sukromne cca 250Eur. aspon my v sukromnych platime 250Eur - to je uz aj so stravou.

amouramour
27. aug 2012

@zebra41 to je aka super cena🙂
@miskatn uplne standart v BA, lacnejsie asi nenajdes

zebra41
27. aug 2012

@amouramour nestazujem si. ale je to NR. no ja pracujem v BA- casto z domu,takze financne lepsi pripad ako opacne.....

boska79
27. aug 2012

Stojim pred rozhodnutim kedy do prace... syn ma rok aj styri mesiaciky, komunikativny, tak dufam, ze to zvladneme...sef je na dovolenke, v pondelok mu volam... fuuuu.... je mi z toho divno.... 😅

bambulka82
28. aug 2012

ahojte, tak my sme dnes boli prvy krat v jaslickach, zatial som tam bola s malym, vo stvrtok ho tam mam nechat uz sameho..vsetko som si dnes popozerala, maju to tam ozaj velmi pekne..trosku sa len obavam toho, ze maly tam bude najmladsi (buduci tyzden ma rok), budu tam dve deticky tak 1,5 rocne a potom vsetko 2r. a vyssie..maly je taky kludas, sice sa "novych" ludi trosku hanbi, ale ked sa otuka, je to ok..ja by som mala nastupit do prace az v polke septembra, alebo od oktobra..teda ak nastupim vobec, nie sme s mm este na 100% rozhodnuti, ze tam maleho dame, zalezat to bude vsetko od neho, ako to on bude zvladat

bambulka82
28. aug 2012

@boska79 este nie si rozhodnuta, ci sa vratis do prace? alebo len nevies kedy? ja mam tiez z toho vsetkeho trosku obavy 😅

mimikas
28. aug 2012

@miskatn ahoj, ja platim v minijaslickach 450 aj so stravou, ktoru im vari opatrovatelka doma, cize presne viem co maly papa

boska79
28. aug 2012

@bambulka82 rozhodnuta som...skoro 4 roky som doma, uz to prestava byt pohoda a prestavam si to uzivat... sa striedaju vo mne vycitky....ale pevne verim, ze ked pridem z prace a cezvikendy, si deti viacej vychutnam a uzijem ako teraz.... je to paradox, ale moja psychika ma po 4 rokoch na materskej na male.... 😅

boska79
28. aug 2012

Ale rozmyslam nad tym stale...ci urobim dobre :-\

bambulka82
28. aug 2012

@boska79 4 roky je tada dost, tiez neviem ci by som to tak dlho vydrzala doma 😅 ak by som dostavala "normalne" peniaze, tak aj mozno ano 😀
ja tiez kazdu minutu rozmyslam, ci to bude dobre, ked maly bude v jaslickach..dnes ma ale aj riaditelka tak upokojovala, takze snad to bude dobre..vraj taketo mensie deti si lepsie zvyknu, ako ked ide 3-rocne dieta do skolky 😉

bambulka82
28. aug 2012

fuuuuuuuuha baby, to su tu ine palky za jaslicky..my budeme platit cca 150€ mesacne uz aj so stravou

boska79
28. aug 2012

Som dnes o pol siestej isla rano behat, ze mi to neako sa ulezi v hlave..... mam pocit, ze to bude ok...

dusika11
28. aug 2012

ahojte platili ste nieco za navstevy ked ste boli s dietatkom len na navyknutie ???myslim spolu s dietatkom sa tam pohrat..my sme boli par krat na hodku..a zrazu mi povedali ze po tretej navsteve musim platit..ani sme u nich nejedli..ani nevyskusali postielky...takze k spanku sme sa ani nedostali..to mam tam tak nechat dieta na ostro???

zebra41
28. aug 2012

@bambulka82 neviem,ci ti toto pomoze,ale neviem ako zistis ako to maly zvlada. nasmu trvalo 6 tyzdnov denneho dochadzania, kym sa dalo povedat,ze si zvykol. To sa neda po 2-3 navstevach. Nas siel do jasliciek ao 15 mesacny aj ked povodne mal ako rocny. Je fajn ked sa chces takto prisposobit malemu, len ti pisem preto,ze to naozaj z takych par navstev nezistis.

zebra41
28. aug 2012

@dusika11 my sme na dlhom navykani neboli a viem,ze v mnohych jaslickach sa ani nechodi. Sli sme jeden den na 2 hodky, druhy den na pol dna a potom uz na ostro na cely den a ja do prace. S malym som tam bola iba raz,ked som si bola jasle obzriet. Inak tam so mnou nebol. Casto sa totiz stava,ze deti si zvyknu,ze su tam s maminkou a potom nerozumeju preco by tam mali byt bez nej. Takze si akoby zvykaju odznova. A za tie dva razy co tam bol sme neplatili.

miskatn
28. aug 2012

@bambulka82 a z akeho mesta si ?

dusika11
28. aug 2012

@zebra41 dakujem za odpoved

bambulka82
30. aug 2012

@dusika11 my chodime tento tyzden na "navyknutie" a neplatime nic..dokonca maly s detickami aj papa doobeda a nic nepytali odomna..dnes ked som tam bola, dali mi akurat udaje k platbe, ze ak teda chceme chodit od septembra, tak aby som zaplatila poplatok..ale zatial sme sa dohodli, ze asi prvy tyzden, alebo 2 bude chodit maly iba na pol dna, tak mi potom nasledujuci mesiac zohladnia stravu, ze teraz zaplatim plnu sumu a v oktobri iba polovicu..ze ked tam nebude cely den, tak ani stravu nebude mat uplnu, ako ine deticky..

bambulka82
30. aug 2012

@zebra41 no ved mne je jasne, ze po tyzdni nezistim, ci si tam maly zvykol..mne sa jednalo hlavne o to, aby som zistila, ci tych par hodin vydrzi bezo mna..dnes tam bol 2 hodiny sam a ked som prisla, usmev na perach 🙂 pytala som sa co a ako, tak vraj v pohode, ze sa aj najedol s detickami, ani raz nezaplakal, nehladal ma..no tak uvidime..zajtra ide asi na 3 hodiny a od pondelka bude chodit na pol dna..a ak to bude ok, tak ho tam nechaju aj spat..

ja som bola dnes v praci a dohodla som sa so sefkou, ze nastupim 1.10. cize cely september budem este doma..no a podla toho mesiaca sa rozhodneme..

bambulka82
30. aug 2012

@miskatn ja som z Handlovej

delfi
30. aug 2012

Ahoj holky, koukám že řešíte podobné dilema jako já. S prvním dítětem jsem nastoupila do práce v jeho 13 měsících a chodil do soukr. miniškolky 3x týdně a 2x ho hlídala babička. Pravda ve školce býval max 5 - 6 hodin. Pak jsem v jeho 22 měsících nastoupila na MD s mladší a od té doby byl se mnou. Zpětně teda musím říct, že nastoupit do práce na 5 dnů v týdnu byla chyba. Teď je dceři 15 měsíců a už měsíc chodím do práce, ale pouze na 3 dny (po, st, pá) případně v jiné dny,ale vždy na max. 2 dny za sebou. Pak jsem s nima 1 den doma. Tato varianta se mi zdá o mnoho lepší (samo že ideál by třeba bylo chodit do práce 1-2 do týdne, ale to není možný). Opravdu hodně lituju toho, že se synem jsem to tak neudělala. Myslím, že to syna trochu ovlivnilo ve vývoji. Něměla jsem možnost si ho pořádně užít a vychutnat. Nejsem matka, která by byla schpná být 3 roky na MD - to bych se asi zbláznila, já prostě do práce chci, ale přesto všechno jsem rozhodnutá, že do dceřiných 3 let budu pracovat ty 3 dny v týdnu. Omlouvám se za román, jen jsem se chtěla podělit o mé zkušenosti 🙂

smejko333
1. sep 2012

Ahojte dievčatá...V Žiline sú úplne nové prenádherné jasličky!!! Bola som z nich unesená....určite tam dám svoje dieťa...pozrite si stránku www.malymonty.sk Sú naozaj nádherné a aj učiteľky sú tam veľmi zlaté...Denný program a aktivity pre deti sú super...veľmi vysoká úroveň...naozaj...