Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Jasličky pre batoľatá

fatima1972
2. aug 2012

Je dosť jasličiek pre takéto malé detičky? Ja som názoru, že sú lepšie ako cudzia žena do domu. Čo na to hovoríte?

mummy01
2. aug 2012

@fatima1972 predpokladam ze sa chystas nejake otvorit ked sa pytas...Tak dost ich asi nie je a tie co su su dost drahe pre beznych rodicov.Moj pohlad na jasle je asi taky ze mama ktora nieje v hmotnej nudzi a nepotrebuje sa do prace ponahlat jasle nepotrebuje a mama ktora sa musi vratit do prace lebo niesu peniazky stovky eur na jasle nema....
A ci su lepsie ako opatrovatelka? Dieta do 2,5 roka nepotrebuje kolektiv a ani choroby ktore sa v kolektive prenasaju rychlostou svetla,je mu lepsie doma so svojim streotypom a prostredim ktore pozna.To bol moj nazor.
Zariadenia ktore podla mna naozaj chybaju su skolky pre deti so zdravotnym ci telesnym hendikepom,takych je ako safranu.

luciferkax
2. aug 2012

Ja, ak by som mala dosť peňazí, tak radšej necham dieťa "cudzej" žene vo svojom dome ako pchať malinké dieťa do kolektívu plného chorôb, do cudzieho prostredia k cudzím ľuďom 😉 😉

mima4
2. aug 2012

@fatima1972 zavisi, co povazujes za "cudziu zenu". Vsak mozte byt s opatrovatelkou aj kamosky a ona moze byt pre tvoje dietatko ako starsia segrička.
Ale aj jaslicky su super, ja som ich "absolventkou" 😉 a moj nazor je taky, ze dieta uz od cca 2 rokoch nutne potrebuje byt denodenne v kolektive. Aspon co si ja vsimam, jaslickove dieta sa medzi inymi detmi denne dostatocne vysantia, vyhraju a su kludne, pokojne, milucke... kym u deti, co su s dospelakmi... su take viac mrzutejsie, lebo dospely clovek nikdy nenahradi dietatu rovesnikov.
Problem kde vidim je ta nenormalna cena 😠

fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima4
2. aug 2012

@fatima1972 suhlasmi s tebou. Ja som inak robila aj opatrovatelku v zahranici a bol to pre mna krasny cas a verim, ze aj pre tie deticky a ze som pomohla aj rodicom. Vela zalezi, aj ci mas nejake odporucania od inych ludi na konkretnu osobku.
Ja mam dobre spomienky na jaslicky, aj na skolku a aj ked mamicka chce ostat dlhsie doma, myslim si, ze dat dieta raz tyzdenne na styri hodky do jasliciek len prospeje, aj dietatu, aj jej 🙂

stardust
2. aug 2012

opatrovatelke by som uz svoje deti vobec nedavala, radsej do jasli ci do skolky, kde je viac deti a viac pracovnicok.

mimikas
2. aug 2012

ja si myslim ze idealne su mini jasle kde maju tak 5 deti a stara sa o ne opatrovatelka a najlespie je ked maju aj domacu stravu aby sa dalo zistit co dieta jedlo ak sa vyskytnu nejake alergie. Ja osobne som skor za mini jasle ako opatrovatelku, tu clovek tazko odkontroluje ako robi a co robi s dietatom. Osobne si nemyslim ze je potrebne ostavat s dietatom az do troch rokov ak nie je nejako chorlave a co sa tyka chorobnosti tak kazdie dieta si musi prejst nejakymi tymi chorobami kym sa mu poriadne vyvinie imunitny system takze chore bude byvat v jaslickach, v skolke alebo v skole 😀

fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenuska1991
2. aug 2012

ja som chodila do jasiel od svojho pol roka, vtedy bola ina doba, peniaze sa tak isto potrebovali, ja by som ale svoje dieta nedala do jasiel, radsej s nim budem doma dokial mozem a uskromnim sa, prinajhorsom by som zverila dieta jeho babke kebyze sa da a bolo by, kazdy ma iny nazor, ine zvyky, ine potreby :D

hradnapani
2. aug 2012

ja som chodila do jasiel od 2,5 roka a mam priserne spomienky. Neter pracovala v jaslickach a sama povedala, ze svoje dieta by tam po tejto skusenosti v zivote nedala, a to je pritom zlata baba, ktora miluje deti a planuje si v buducnosti otvorit skolku.
Ak to bude nutne, tak do troch rokov veku dietata radsej uprednostnim opatrovatelku, resp. maminu na materskej s dietatom/ detmi. Ovsem, urobim vsetko preto, aby som ani toto nemusela, podla mna ma byt dieta s matkou aspon do tych troch rokov, je to investicia do jeho zivota a do vzajomneho vztahu s matkou, kolektiv mu neutecie a dovtedy sa daju kontakty nadvazovat na ihrisku, v materskom centre a podobne.

fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kgnm
2. aug 2012

Myslim, ze to individualne zavisi od dietata aj od matky. Ak je dieta spolocenske - kolektiv mu len prospeje, ako nasej 2 rocnej dcere - stastna od 1. dna na celych 8 hodin. Ja teda suhlasim s jaslami - samozrejme najskor si treba overit ako to tam funguje, ci so zauzivanym programom suhlasim a ako to dieta po prvych dnoch prijima. Myslim, ze s opatrovatelkou u nas doma by sa dcera urcite nudila - tie iste hracky, jeden clovek...

mummy01
2. aug 2012

@fatima1972 viem ze tema nieje o tom ale preto maminky chorych deticiek ostavaju doma lebo nemaju na vyber.Ja som jednou z nich a som aj nahnevana lebo aj dietatko s hendikepom ma pravo na kolektiv rovesnikov,zazitky zo skolky a prve kamaratstva.Samozrejme hovorim o detickach ktore nepotrebuju 24hodinovu spec.starostlivost ale o tych ktore su zdravotne znevyhodnene...a tak do beznej skolky sa ledva dostane zdrave dietko a specialne skolky tak tych je tak malo a su uzko specializovane.A ano,takej mame co chce dat chore dietatko do skolky je lahko povedat nech s nim radsej ostane doma lebo ved dostava ubohy prispevok.A take dieta ktore do 6 rokov nezazilo kolektiv pride zrazu do skoly kde nevie zapadnut lebo v zivote kolektiv nevidelo a stane sa tak akurat tercom sikany ☹ Toto nebola fikcia ale vlastna skusenost....
Co sa tyka jasliciek tak podla mna treba aj prihliadat na povahu dietatka,niektore su take hrrrr do sveta nebojacne tak tie asi ani s jaslami problem mat nebudu ale take tiche citlive vtacatka co sa len maminej nohy drzia by som do jasli nedala.

fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alex31
2. aug 2012

@fatima1972 .. ja som urcite za jaslicky kde je mensi pocet deticiek .... ak uz zena nemoze ostat s dietatkom doma ... my sme jaslickari od ukoncenych 11 mesiacov a sme maaaaaximalne spokojni 😀 😀 😀
co sa tyka otazky ci ich je dost ??? podla mna urcite nie ... hlavne v mensich mestach nie su mnohokrat ziadne a verim ze mnohe zeny by privitali keby ich bolourcite viac 🙂

fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristinka.s
13. aug 2012

ahoj, tiez sa pridavam, my - teda moja dcera je tiez absoltventkou jasliciek, Volili sme minikolektiv 8 deticiek, rodinny dom, domace prostredie. Taky kompromis. Dcerka sa tam mala dobre, ako u babky. Chodila od 18 mesiacov nieco vyse 3r. Ani chorobnost nebola kriticka, dokonca by som povedala, ze sme neboli viac chory ako deticky kamaratok, kt. boli doma. Mozno aj menej. Naucila sa byt viac samostatna, vie kopec pesniciek, basniciek ...a je velmi citliva a vnimava k malym babetkam (neziarli, skor im prinesie svoje hracky na rozptylenie, ako to videla tam). Jaslicky sme si vybrali po dlhom zvazovani, dolezite su priority, co je pre vas dolezite: blizkost, lokalita, strava, okolie, starostlivost,....ine pridane hodnoty. Precitajte si, mozno vas inspiruje: http://www.zariadim.sk/pribeh/20

anjelicek26
13. aug 2012

@fatima1972 - nasho maleho vzali rovno do skolky, tak uvidime, od stredy ma nastupit, ak nam lekarka dovoli, lebo ma ako-tak zaschnute kiahne 😝 Kazdopadne ma dva tyzdne na to, aby zapadol, inak opatrovatelka. Cudzia zenska do domu, no neviem, dcerka bola u opatrovatelky rok - vodila som ju ku nej. Spomienky ma pozitivne ja a aj ona, vsetko klapalo v kazdom ohlade, len ta cena teda... nechame to na malom, ak sa mu bude pacit - bude chodit do skolky. Ak by tam mal revat za mamou, pojde k opatrovatelke, ktoru uz pozna.

A ci je ich dost? U nas ano, ale my zijeme inde. Ale opatrovateliek s certifikatom je zalostne malo, to tak asi bude aj na slovensku 😖

Tu začni písať odpoveď...

Odošli