Jasličky v Bratislave

janulikt84
11. júl 2013

Ahojte chces sa opytat ake su moznosti v ba s jaslickami-statnymi...ci dostanem od statu ten prispevok,ake kriteria su pri nastupe a do akeho veku beru deticky...drobec ma 3 roky az v maji a do skolky nas zoberu az v septembri..dakujem za nazory,postrehy a popripade rady co vsetko mozme,na co mame narok a ktora je top..

abbie
11. júl 2013

Ahoj, statne jasle su uz davno minulost 😉

monika2712
11. júl 2013

@janulikt84 statne jasle v BA su zrejme iba tieto, no pokial tam nemas v danej casti BA trvaly pobyt, tak bez sance sa tam dostat, a aj keby si mala, tiez tam bude urcite natresk a kto vie podla coho vyberaju deti. Co sa tyka prispevku na jasle, mas na neho narok momentalne je vo vyske 230 eur, tym padom ale odoberu rodicak, cize dostavas bud to alebo to. Tusim sa potvrdenie o zaplateni mesacneho poplatku v sukromnych jaslach musi odovzdat na prislusnom urade (asi Upsvar) a oni ti nasledne poslu peniaze.

monika2712
11. júl 2013
precudziedeti
26. júl 2013

Vidím to už len na súkromné. Cenovo sú rôzne a hlavne podľa toho, kde ich hľadáš. U nás sú celkom cenovo výhodné, sú v Rači

peta_petruska
23. aug 2013

my mame prispevok na opatrovanie namiesto rodicovskeho pr., je to 230€, takze mne to pokryje jaslicky na tri dni v tyzdni a som velmi spokojna s jalickami vesela lienka na smrecianskej pri jaskovom rade

mimikas
23. aug 2013

@janulikt84 tych jasli a skolok je dnes naozaj dost, najprv si urci kriteria co by si chcela a v akej casti BA (to je najdolezitejsie), nema vyznam behat niekde z Dubravky do Vrakune. A potom mozes zacat selekciu. Mojej kolegyni chodi maly na Zochovu do centra do sukromnej skolky kde su deti od 2r. a velmi si ju chvali. Moj maly zacal teraz chodit do jasliciek v devinskej a tiez sme spokojny

klincek
23. aug 2013

@janulikt84 statne jasle uz nie su, iba mestske (zriadene mest. castami BA)
v St meste su dvoje, v Ruzinove a N meste jedny, v Dubravke tusim jedny, inde neviem, treba pozriet internetove stranky mest. casti.
Beru ale vacsinou mensie deticky, ktore potom postupuju do vyssich tried podla veku. No samozrejme skusit mozes aj s vacsim. Ale pozistuj si aj sukromne zariadenia v okoli, tam je sanca vacsia a prispevok dostanes tiez.
Pripevok na starostlivost o dieta ("jaslovné"🙂) vyplaca Urad prace, SV a R na Vazovovej, je tam pracovisko pre vsetky mest. casti-3. posch. kanc. 412 tusim. Je to dost administrativne narocne, potrebujes k tomu na zaciatok kopu papierov (kuk na stranku uradu) a hlavne-ked o prispevok ziadas, musis uz pracovat! A este musis kazdy mesiac nosit potvrdenie z jasli o platbe. Max vyska prispevku je 230 €, vyplaca sa pozadu za mesiac alebo aj za dlhsie obdobie, ako si urcis. Ale prave kvoli tym papierovackam vacsina rodicov na to kasle a beru radsej rodicovsky prispevok. Oba naraz poberat nemozes.

beblavajana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liavan
16. aug 2015

Ahojte! Rada by som zaktualizovala tému a spýtala sa, aká je momentálne situácia s jasličkami. Je to rovnako zlé ako so škôlkami, či mám šancu na bezroblémoé prijatie môjho drobca? Hoci ju plánujem kvôli práci šupnúť do jasličiek až od budúceho septembra, neviem, kedy to začať oficiálne riešiť. Ďakujem za akékoľvek rady 🙂