Jasličky v Trnave. Sú tu nejaké? Kam dať dieťa?

bejca
29. sep 2007

mate niekto skusenost s jaslickami v Trnave ? a su vobec nejake jaslicky v TT ? ako to tam chodi ?

melory
1. okt 2007

jaslicky su v trnave, za stanicou ako sa ide k maxu.
viem ze sa tam plati okolo 5.000,- mesacne. vypocitaju to z prijmu rodicov.

bejca
autor
1. okt 2007

ahoj melory 🙂 dik za info uz som myslela ze tu nieje ziadna mamicka z TT 😉
pojdem okuknut aj ked mam este casu dost 🙂

melory
1. okt 2007

bejca ty vobec nechodis do trnavskych mamiciek ☹

bejca
autor
1. okt 2007

nie ... asi to bude tym ze este cakam 🙂 a ani som este nepozerala ze tu je aj taketo forum 😉 zatial chodim do spolocneho terminu 😀
a dnes sme isli na aute od stanice smer max dvakrat 😉 a aj tak som nevidela kde by tie jaslicky mohli byt ☹
a do tych Trnavskych budem musiet zacat chodit 😀

bejca
autor
5. okt 2007

uz som si to zistila hodžova 38 tak to pojdem kuknut 😀 a dakujem 😉

janlam
30. okt 2007

ahoj bejca, ja som z TT a moja dcera chodila do jasliciek na hodzovu pred 2 rokmi. teraz uz chodi do skolky druhy rok. ak ta nieco o jaslickach zaujima,ozvi sa. jana

bejca
autor
2. nov 2007

ahoj janka 😀 dik 🙂 ak sa ti chce napis ako si bola spokojna s tymi jaslickami na Hodzovej - ja som sa tam bola pozret a celkom normal pocit som tam mala - bola som sa popytat kedy treba zahlasit co to stoji a tak ...

bejca
autor
13. nov 2007

som prekvapena 😅 na to koko tu je zien a mamiciek ze nikto neda sem vediet o jaslickach v Trnave ?? a pritom by som uvitala keby ste mi napisali ako ste boli spokojne v jaslickach ci uz na Hodzovej alebo v tych sukromnich na kopanke ..som z toho smutna ☹

melory
20. nov 2007

mne sa jaslicky nepacili, cxhodil tam synovec, bol stale smutny.

melory
20. nov 2007

podla mna tak ledva stihaju deti prebalit a nakrmit....

rainbow
20. nov 2007

ahojte 😉
aj ja som počula, že majú veľa detí, že nestíhajú

melory
20. nov 2007

mna by srdce bolelo, ved tie deti tak musia stale plakat.

bejca
autor
20. nov 2007

ale ved ta sestra hovorila ze tam je v triede par deti .. a co si myslite aky iny sposob je lepsi ??? niekoho na varovanie ?? ved poradte 😅 budem vdacna 😉

melory
20. nov 2007

bejca, mas naozaj tak lukrativnu pracu, ze hned chces ist do prace? dieta potrebuje matku. ale ak by ano, tak jasne ze by som uprednostila pracu, ale dala by som dieta skor varovat mame, svokre, svagrinej...alebo znamej co vies ze dobre zavaruje.

bejca
autor
20. nov 2007

tu nejde o zamestnanie ale o peniaze ☹ mna to mrzi a tiez by som radsej bola doma -ale co sa nechame vystahovat na ulicu ??? a kto za nas bude platit hypoteku a pod..???? asi nikto -takze ine neostava len ist do prace ...a co sa rodicov tyka tak tam nepripada ziadna varovka a vsetci v rodine su zamestnany takze tiez asi nic v tomto smere nevymyslim ☹ co mam robit ....

melory
20. nov 2007

lenze ked zarobis a odratas si 5000,- mesacne {a to bolo pred 4.rokmi} teraz neviem kolko sa plati, je to pocitane od prijmu rodicov, ci ti to stoji za to, matersku dostanes 4440,- + 5000,- a musis sa do roboty obliect, najest, namalovat, cestovat....len aby sa to oplatilo.

bejca
autor
20. nov 2007

hej melory ale prispevok ti ostane az do 3 rokov takze tie napr.jasle platis z prispenku - napr a plat mas 😉

melory
20. nov 2007

ano, tusim je to teraz tak, ze mas aj matersku, lebo nebolo to tak, ale kdo robil - zobrali mu matersku.
inak aj my mame hypoteku 😉

elise
20. nov 2007

bejca ale príspevok nedostaneš ked je dieťa v jasličkách ten dostaneš iba ked ti ho stráži opatrovatelka alebo babka.

elise
20. nov 2007

ja to teraz riešim cez varovku aby som neprišla o príspevok a varovke dávam polku príspevku

melory
20. nov 2007

http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

elise uz je ina doba, zmenili tento zakon, ked zena pracuje dostava matersku, teda prispevok.

elise
20. nov 2007

melory to áno ale dieťa nesmie byť v školskom zariadení ako sú jasle a škôlka, ja robím od skončenia materského a som na rodičovskom musela som dať prehlásenie že o dieťa sa stará fyzická osoba nie jasle alebo škôlka inak by mi rodičovský príspevok nedali

bejca
autor
20. nov 2007

presne elise prispevok ti do troch rokov nikto nezobere bez rozdielu kto ti dieta varuje 😉 a melory tie jasle uz neexistuju ☹ na kopanke ...

melory
20. nov 2007

elise uz to tak nieje, fakt

melory
20. nov 2007

ja sa chystam varovat jedno dieta, nemam este nikoho vytypovaneho, ale chcela by som to skusit, lebo mi to vsetci hovoria, ze zvladam lavou zadnou. len mam podmienku ze do 15:00maximalne.

bejca
autor
20. nov 2007

no vidis aspon skusis 😀 a pri dvoch uz o jedno viac alebo menej 😀

melory
20. nov 2007

hugo je v skolke a steka je dobra, tak preco nie?

bejca
autor
20. nov 2007

ja tiez nemam nic proti tomu 😉 ale nepotrebujes nejake minimum alebo nejake zdravotnicke vzdelanie alebo tak nieco ?? aby si nemusela este neviem co vybavovat 😉 ale zasa ked budes len jedno varovat ... myslim ze o tom ani nik nemusi vediet -to by asi pripadalo vtedy keby si si chcela sukromnu skolku-jaslicky-otvorit kde by si mala cca 5-10 deticiek nie ??

melory
20. nov 2007

ved mam dve deti

elise
20. nov 2007

www.zbierka.Sk, zákon č. 280/2002 Z.z.§3 odst.2. melory je to tak ako som písala môžeš sa spýtať na sociálke.