Je divné ostať tri roky s dieťaťom doma?

bobulka34
8. apr 2009

Mam dcerku , bude mat dva roky a neplanujem do jej troch rokov robit. Jednak z dovodu, ze jaslicky su drahe a moji rodicia este pracuju. Ale hlavny dovod je ,ze si to chcem s nou uzit. MOje zname uz pomaly idu pracovat a dost sa nad tym pozastavuju , ze ja nie. Jednej manzel robi na smeny, takze sa striedaju a ona ma zivnost a tie druhe maju babky a tak. Je to fakt take divne zostat s dietatom 3 roky doma??? su tu vobec take???

egyptanka
23. jún 2009

emily, presne si to vystihla ... ide o teoriu velkej medvedice s ktorou sa stotoznujem ... ak je matka v pohode, tak je v pohode aj dieta. 🙂

bodka13
23. jún 2009

🙂 🙂 🙂 emily si to presne vystihla a zrozumiteľne napísala 🙂 🙂 🙂

...som rozmýšľala ako to napísať...tak dodám aspoň,že tak ako nie je divné byť s dieťaťom doma -tak nie je divné ísť do roboty...základ je aby žena=matka bola v pohode čo sa týka psychiky 😉 ...aby sa doma necítila menejcenná,nevyužitá,resp. využitá iba ako "slúžka"
...ja som bola na MD 5 rokov,ale keď sa narodil druhý syn ten starší išiel po dvoch mesiacoch do škôlky - doma sa nudil,potreboval kolektív rovesníkov a neustály program,čo maminy minimálne dvoch detí chápu-doma sa to vždy bohužiaľ nedalo 😒 ...on sa v škôlke veľa naučil,ja som zatiaľ porobila a venovala sa menšiemu a popoludnia sme mohli spoločne tráviť vonku alebo pri hre 🙂
...aj ja som bola od 5mes v jasliach,bola taká doba...a myslím že lásky od rodičov som aj s bratom dostávala veľa,o čo menej s nami boli cez tžždeň tak sa nám viac venovali cez víkendy a prázdniny-chodili sme na výlety,... 🙂

lilu18
23. jún 2009

tiez sa pripojim--planujem ostat 3r ale fakt treba sa dobe prisposobit.Nic nie je divne na tom ked mamina odide zarabat peniasky a ked to financne dovoluje tiez nie je divne ostat doma cele 3r...Sama som od 6m chodila do jasiel a mam z toho obdobia pekne fotecky 🙂

evea80
23. jún 2009

aj ja planujem ostat 3 roky, aj ked plany su jedna vec a realita druha 🙂 uvidime ako sa to vyvinie. Ale urcite si nemyslim ze je na tom nieco divne, prave naopak...dieta si treba uzit co najviac

felicia1
23. jún 2009

poznam zeny ktore dnes uz ostavaju doma aj 4 roky,dnes nejako dieta v 3 rokoch nie je este zrele na skolku,tak s nimi ostavaju doma,moj ide do skolky teraz tohoto roku,ja si pracu budem hladat potom

bodka13
23. jún 2009

ešte ma napadlo že tiež poznám ženy čo sú doma aj 5-6 rokov ale tá pointa je niekde inde a nie v láske ktorú by chceli dať dieťaťu ☹ ...jednoducho nezohnali robotu a tak si vybavili predĺženú MD zo zdravotných dôvodov a to sú tie mamičky z nervami v koncoch-trápi ich nízky príjem a majú depku že sú tak dlho doma ☹

PS....mne bolo na materskej super,keby za ňu viac platili bolo by to úžasné 😉

felicia1
23. jún 2009

bodka presne tak ako pises,ja by som chcela ist do prace na nejaky cas,ale kedze planujeme druhe budem v praci asi menej,mne postaci aj pol roka - rok,potom si budem vychutnavat dalsie miminko a surodenecku lasku 😀

bodka13
23. jún 2009

...mne sa podarilo prejsť z jednej MD do druhej 😉 ...ty sa aspoň trošku v robotke odreaguješ od domáceho prostredia a budeš sa vytešovať že si zase doma pri bábenku
...veľa šťastíčka pri snažilkovaní 🙂 🙂 🙂

felicia1
23. jún 2009

dakujeeem 🙂

bets
23. jún 2009

ja som bola asi 5 rokov s dvoma detmi. do prace som sla az ked druhe mohlo ist do skolky. na dcere som to presne videla, ako siel vyvoj dopredu aj co sa tyka socialnych vazieb. v septembri mala ist do skolky (v novembri mala mat tri roky) a este v maji toho roku som mala pochybnosti, v juli som uz videla vyrazny rozdiel v tom ako komunikuje s detmi, ako dokaze byt s detmi aj bez mojej aktivnej pritomnosti a vtedy ma presvedcila, ze uz ma nepotrebuje 24 hod. denne a to bol jasny signal, ze mozem ist pracovat. dovtedy som chcela zostat s nou, dat dieta do jasli ma neoslovilo.

leniciatko
12. nov 2009

ja som bola teraz doma so synom 3 roky a neľutujem. pri dcére som šla do roboty od necelých dvoch rokov,ale veľmi dlho som toho ľutovala....

jasminet
13. nov 2009

vobec to nie je divne, my s manzelom to tiez tak planujeme (+mozno aj druhe babo). skor je smutne, ze vacsina zien v dnesnej dobe musi ist do prace skor hlavne kvoli peniazom a dieta v pol roku - roku supnut do jasliciek.

auriane
13. nov 2009

Myslím si, že záleží od dieťaťa. Moja malá už ako dvojročná vedela sama papať, plienky nenosila od roku a pol, rozpráva tiež od roku a pol, všetko vníma, je to taký malý dospelý človek. Takže už od tých dvoch rokov by bola kľudne pripravená na škôlku. Lenže žiaľ, kvôli nedostatku miest v škôlke ju zoberú až v septembri 2010, takže desať mesiacov ešte budeme doma. Súkromné škôlky sú v Bratislave drahé, takisto aj opatrovateľky a počas materskej som prišla o prácu a v novej určite nezarobím toľko, čo v predošlej, takže súkromná škôlka nehrozí. Ale už by som šla strašne medzi ľudí! Ale do tých jej dvoch rokov by ma nikto od nej nedostal, umrela by som, keby som prišla o jej prvý zúbok, prvé kroky, prvé mama či keď si prvýkrát trafila lyžičkou do úst. Takže myslím, že záleží od toho, nakoľko je to dieťa vyspelé.

mirustek1
13. nov 2009

pripajam sa tiez,k nazoru ze to zavisi od situacie v rodine a ako to komu vyhovuje.
Ja som bola so starsiou doma tiez cele 3 roky,a nelutujem,uzila som si ju a potom som uz videla,ze skolka je to co ona potrebuje.Ked som isla na druhu matersku,chodila dalej do skolky,doma by sa len nudila a v kolektive jej je lepsie a ja som sa mohla naplno venovat druhej dcerke,a planujem ostat zas doma 3 roky...ak sa nieco samozrejme nezmeni

renatkas
13. nov 2009

Ja by som bola tiez rada doma co najdlhsie, ale v nasom pripade budem musiet ist hned po skonceni MD do prace, kvoli financiam.
Mame na krku vysoky uver a manzel nepracuje, ked sa aj zamestna tak urcite nebude mat taky plat aby vedel utiahnut aj uver aj domacnost a este k tomu babo. Takze take nazory ako boli na zaciatku tejto diskusie, ze jedna dotycna odsudzuje matky ktore idu tak skoro do prace, je to primitivne. Tiez by som vyskakovala, keby som byvala niekde na dolnej hornej kde sa predavaju byty za facku alebo este lepsie, ked by som zdedila byt alebo manzel zarabal 2000 Eur.

Ale ked si pomyslim, ze ked mi skonci materska, tak bude mat maly asi 5 mesiacov, tak som uplne zufala 😒

mata25
13. nov 2009

ja som doma rok a rozhodne este dva doma zostanem a rada by som aj dlhsie, lebo chceme buduci rok dalsie miminko. podla mna by tie matky, ktore si to po financnej stranke mozu dovolit, mali zostat s detmi doma. moja mama isla do prace ked som mala pol roka a dodnes pocuvam aka bola hlupa a lutuje ze nezostala doma. zato s mojimi surodencami bola doma 5 rokov, aspon ich si poriadne uzila. ja nemam moc co zvazovat, manzel nas dokaze zabezpecit aj sam tak kam sa ponahlat.

babula90
13. nov 2009

súhlasím mata25, všetky kamošky, čo šlis koro, to teraz ľutujú, čas sa nedá vrátiť späť.
Ja chcem byť doma do 4 rokov a vôbec sa za to nehanbím, bolo to vytúžené dieťa a chcem si ju užiť, veď robiť budem potom už "naveky" 😀 , navyše stále kojím, takže niet o čom, robota mi neujde, deti am potrebujú viac. Navyše som robila na smeny a soboty a to by ma videli len o 19h. každý druhý deň. ☹

tominova
23. okt 2012

Ak ti vyhovuje byť doma, tak radšej ostaň doma do 3 rokov. Ja som dala malého do škôlky ako 2,5 ročného ale popri tom som chodila už dávno do práce.Mne sa to osvedčilo a som spokojná. Ale ja som typ, keď som chorá z toho, že som doma, musím byť stále medzi ľudmi.Tým ale vôbec neodsudzujem ľudí, čo chcú ostať celé tri roky doma. Závisí aj od práce akú máš, či si môžeš dovoliť zostať doma na častejšie OČR a tak.

linddi
23. okt 2012

Vôbec to nie je divné a keby nám to finančne vychádzalo určite by som tie tri roky doma zostala aj ja 😀

broonislava
26. okt 2012

ahoj, ja si veľmi cením, že môj manžel ani pri jednom z naších troch detičiek nemal blbé reči, že musí živiť rodinu a ja si napr,. "doma váľam šunky", lebo párkrát ostal s nimi sám doma a zistil, čo je to za "sranda", ale ja moje deti strašne milujem a venovať sa im ozaj na plno 3 roky je to najmenej, čo môže mama pre nich urobiť. Do troch rokov robia deti najväčšie pokroky, učia sa chodiť, rozprávať, žiť v kolektíve, hrať sa, učia sa kresliť, skladať hračky, rešpektovať ostatných okolo...neviem si predstaviť, že toto ich má učiť niekto iný, než rodič. Ja sa teším dennodenne každému novému slovíčku, novému pokroku, ktoré moja dcéra urobí. Ale život urobil za mňa rozhodnutie, nadelil môjmu druhorodenému synovi autizmus a epilepsiu, takže ostať doma nebolo len moje rozhodnutie, ale nutnosť. Preto si cením, že si môžem naplno vychutnávať tieto tri úžasné roky so zdravým dieťatkom, tfuj, tfuj, tfuj, aby som to nezakríkla. Mamičky, užívajte si svoje detičky, lebo po nástupe do škôlky ich život začne rýchlo napredovať a vy si ani neuvedomíte a budete v dôchodku. Čítala som jeden zaujímavý rozhovor s Lídiou Ekharth a v ňom povedala, že mala a má úžasný život, dosiahla čo chcela, nič neľutuje, okrem jednej veci a to: že neostala so svojim jediným synom doma aspoň tie tri rôčky, a hneď sa hrnula do práce. Že si ho neužila tak, ako si to dieťa zaslúži. Človek pracuje cca. 50 rokov, čo je to 3, alebo 6 rokov doma s detičkami?

dhaarma
26. okt 2012

@bobulka34 len si to pekne uzi..ani sa nenazdas a uz budu deti odrastene..aj tieto 3 roky su len zdibka zdibicka..

broonislava to napisala uplne presne (:

marusik
26. okt 2012

aj ja som ostala doma, čakáme ďalšie bábo, tak som malú ani do škôlky nedala... do práce sa mi zdá byť zbytočné ísť, tie tri roky jej nikdy nevynahradím... zatiaľ to bol najlepší čas🙂

kubankakubanka
27. okt 2012

Ahoj ja som bola doma 8 rokov z dvoma deťmi,popri tom som občas mala nejakú brigádu ,,,,,takže ,mne bolo doma super,,,žiadny stres, ,,, kedy si človek užije voľna ,,,ak nie doma pri deťoch,,,teraz som nastúpila do práce a človek už má predsa zviazané trochu ruky,,,,,ale dá sa to! Ale v máji čakáme 3 bábo takže zasa budem doma a teším sa .... 🙂

sybila7
11. feb 2013

každa žena ma narok tri roky byt na materskej,,tak preco nie?podla mna je to normalne,aj ja urcite zostanem domd tri roky

silviami
11. feb 2013

Ja by som kľudne zostala aj dlhšie, ak by dávali aspoň tých 200 €. A ešte by som nejaký čas nechala aj muža na materskej, aby sme boli spolu, nie aby prišiel večer, pozdravil sa s dieťaťom a dieťa šup šup spať.

kikatko
11. feb 2013

@bobulka34 nie , vôbec to nie je divné- ja mám 4 ročnu dcerku a budem s nou doma do jej 5-tych rokov. tiež na mna všetci pozeraju ako na blba ale mam len jedno dieta a tak si ho chcem aj užit- potom už nebude čas- pride školka, kamoši, škola , krúžky, rôzdne akcie, frajery a ani sa nenazdám a bude už žit svoj život 😀 a priznám sa že je mi aj doma dobre- konečne som si trocha oddýchla, podorábala čo som nestihla, pocestovala si- tak prečo to skončit? a aj ked som doma, sem tam pracujem- mám ozaj špecifickú pracovnú napln - takže možem robit zovšadial kde je nett a vobec to nevplýva na čas strávený s malou

lila69
12. feb 2013

NIe, neni to divne, ako to financna situacia rodiny dovoli, jednoznacne zostat.

ladyzs
28. mar 2013

Mňa sa z práce pýtali týždeň po pôrode, že kedy prídem do práce toto bolo divné išlo ma z nich poraziť lebo sa to opakovalo po 3 mesiacov a po pól roku. Ja som nezarábala toľko a niesme v takej situácii žeby ma to či už tlačilo alebo lákalo vrátiť sa okamžite späť. Tiež plánujem zostať s malou do troch rokov na rodičovskej dov. a chcem si to čo najviac užiť ako sa len dá. Popri zamestnaní by som nemala na ňu toľko času. Takže žiadne divné určite sme neni....

visage1974
29. mar 2013

divne vobec to neni divne syn bude mat tri a to v robote este nevedia co ma cakaju ze si predlzujem na sest rokov.
Pri dcera ked mala dva som isla pracovat a ona bola v skolke, ale teraz to nehrozi 😉

rodinnevikendy2
12. sep 2014

Milé mamičky, spestrite si svoje chvíle s dieťatkom na mateskej, pozývame vás na babyplávanie PLUTVIČKA
v Bratislave. Pláveme od 4.mesiacov do 4 rokov.
Tešíme sa na vás !

https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/rodinn...
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/rodinn...
🙂 🙂 🙂 😉