Je divné ostať tri roky s dieťaťom doma?

bobulka34
8. apr 2009

Mam dcerku , bude mat dva roky a neplanujem do jej troch rokov robit. Jednak z dovodu, ze jaslicky su drahe a moji rodicia este pracuju. Ale hlavny dovod je ,ze si to chcem s nou uzit. MOje zname uz pomaly idu pracovat a dost sa nad tym pozastavuju , ze ja nie. Jednej manzel robi na smeny, takze sa striedaju a ona ma zivnost a tie druhe maju babky a tak. Je to fakt take divne zostat s dietatom 3 roky doma??? su tu vobec take???

zuzidr
9. apr 2009

sasiki no kedže bývam so svokrou(síce máme spoločné len schodisko 😀 😀 )tak odmalička bola s malou,malá má svokrovcov velmi rada,velakrát si večer zobere podušku a macka pooh a povie. idem na pvázniny 😀 😀 a ide dole spať 😀 😀 😀 😀 takže som nemala problém ju nechať doma so svokrou.....

ja mám vzťah so svokrou taký "ako so svokrou" sem-tam to zaiskrí a nezhodneme sa v názoroch ale predsa vychovala dve deti a mojho úžasného manžela takže si myslím že by malej nikdy zámerne neublížila alebo spravila niečo zlé....kedy sa mi niečo nepáči jej to poviem,niekedy to akceptuje niekdy nie,ale ved to sme my ženy 😀 😀

a malá nemenila prostredie,je doma s hračkymi vo svojej izbe a tak...možno keby musela ísť do jaslí do roboty by som nešla ale nemôžem povedať kedže som to nezažila 🙂

tweety22
9. apr 2009

vyjadrim svoj nazor, mne pride divne diskutovat o tom v case financnej krizy ked niektore mamicky radsej idu do zamestnania aby aspon co to zarobili prip. nestratili zamestnanie a nechavaju dieta v jaslickach pretoze musia,stotoznujem sa s nazorom, ze radsej ist pracovat ako zit doslova z vyplaty do vyplaty a nedopriat dietatu vobec nic, ved hlavne, ze je s mamou doma, radsej nech sa manzel upracuje k zblazneniu... je krasne ked moze byt zena doma cele tri roky a nenuti ich financna situacia do prace a ani dietatko netuzi po kolektive, ale kolko je takychto idealnych rodin? pri dnesnej situacii, cenach, krize, hypotekach sa cudujem ako to niektore rodiny zvladaju... moj maly ma 26 mes. a chodi 2-3 x do tyzdna do minikolektivu pretoze mu to velmi prospieva, je dost zivy a deti zboznuje, od zaciatku sme so zaclenenim nemali ziaden problem... ale keby bolo na mne tak som s nim doma az do 3-4 rokoch pretoze nastastie nas financna situacia nejako nesurila aby som nastupila do prace, takze u nas je to krasny kompromis, maly chodi aj do skolky ale taktiez s nim travim velmi vela casu 🙂 nikto nema pravo odsudzovat ziadnu mamicku, niektore su stvorene aby boli s detmi doma, ine zase radi pojdu spat do prace... je to v prvom rade kazdeho osobna vec a ziadna z nas nie je horsia matka

jevel
9. apr 2009

je to každého osobná vec či zostane doma 3 roky, alebo nie.Čudovanie sa (a nebodaj odsudzovanie) nie je na mieste.
každý človek je iný , matka iná, dieťa iné. Niektorej mamičke vyhovuje zostať doma 3 roky - lebo ju to naplňa. Iná mamička ide do práce skôr (i keď nemusí), lebo sa potrebuje realizovať pre zmenu v práci. A určite je lepšie, keď má dieťa spokojnú maminu .
Ja som z tých , ktoré chcú zosťať doma do 3 rokov. 😉

lucaska
9. apr 2009

zuzidr, tak emka musi byt uzasna ked sa vyberie na pvazniny................. 😉
ja si myslim, ci uz je hociktora mamina s dietatom doma alebo ci chodi do prace-ani jedna z nich nemiluje svoje dieta o nic menej..........kazda svoje deti milujeme a dali by sme im aj to posledne..........niekedy donuti rodinu financna situacia a niekedy same vidime ze dieta je hyperaktivne a kolektiv mu len prospeje...a nech si mysli a hovori kto chce co chce my same vidime a vieme co je pre nase deti najlepsie.... 😉

babulka
9. apr 2009

Zostat doma s dietatom tri roky nie je divne, rovnako ako nie je divne ist do prace skor.
Tato debata je zas len o skatulkovani matiek na dobre a zle. Dobre su tie, co su doma tri roky, praktizuju rozne teorie, dojcia pomaly 7 rokov. Zle su tie, ktore idu do prace, dojcia kratko alebo vobec a nevlacia deti zavesene ako indianske babicky.
Tie z vas, ktore si myslia, ze ked idem skor do prace, ako po troch rokoch, tak som zla matka, vlastne svojim sposobom urazaju aj ich vlastne matky, ktore v 70. rokoch museli ist spat do prace, lebo to tak proste bolo. Nevychovali z nas ziadnych hajzlikov, sme normlani ludia, nechyba nam laska rodicov, amme ich v ucte, vazime si ich a lubime ich. Aj nepriek tomu, ze s nami neboli doma 3 ci viac rokov.
Tak nerobte z toho kovbojku, kazdy sa vie a castokrat aj musi rozhodnut sam, a to, ze tu niekto povie, napise, ze je niekto zla matka, urcite k radosti neprida.
Poznam aj take matky, ktore su sice doma cele dni, lebo to spolocnost od nich ocakava, ale su to nervozne, frustrovane furie, ktore nevydrzia s vlastnym dietatom osamote dlhsie ako dve hodiny. V takomto pripade radsje dieta do kolektivu, mama do prace a radsej par hodin popoludni a vecer, ktore budu naplnene spolocnou radostou, ako 24 hodin nervozity z vlastneho dietata. Co myslite, ktore dieta ma spokojnejsi zivot - to, ktore je sice par hodin so svojimi rovesnikmi, a popoludni s mamou, ktora je uvolnena, lebo v robote prisla na ine myslienky, alebo to, ktore je sice 24 hodin s mamou, ktora je ale podrazdena, okrikuje ho, a najradsje by sa zahrabala kamsi do podzemia, lebo jej ide vsetko na nervy?

lucaska
9. apr 2009

babulka super napisane 😉 😉 😉 😉

nnikka
9. apr 2009

babulka vynimocne ale suhlasim na 100% 😀 😀 😀

este neviem ako budem na tom ja 😵

bejbypd
9. apr 2009

babulka klobuk dole pred tymto vyborne napisanym nazorom naozaj pekne a vystizne napisane 🙂 😵

sirinka
9. apr 2009

babulka akurat by som podotkla, ze je rozdiel, ked niekto v 70. rokoch musel ist do prace z dovodu rezimu a ked dnes niekto nemusi, je financne zabezpeceny, ale napriek tomu ide, lebo chce robit karieru...
neodsudzujem zeny, ktore nemaju inu moznost, ako zabezpecit rodinny standart ako predcasne ukoncit RD a zacat pracovat...to je snad normalne a verim, ze mnohe z nich by radsej travili cas so svojimi detickami...
neodsudzujem ani zeny, ktore dobrovolne, iba kvoli kariere idu do prace, ale tie nechapem a ani chapat nechcem...
a nechapem ani zeny, ktorych rodina sice zije priemerne, ale ony chcu vyssi standart, chcu lepsiu dovolenku a auto a preto nastupia do prace...
my sme generacia, ktora isla od pol roka jasiel, lebo to tak bolo...a cuduj sa svete, z velkeho osamostatnovania sa deti vzisla generacia, ktora zije pod jednou strechou zo svojimi rodicmi, detmi, svokrovcami a velka cast z nej sa nedokaze osamostanit...ale aj to je zapricinene dobou, v akej zijeme...takze ked sa veci sklbia a anpr. ako pise digysa, ze jej deti tuzia po kolektive, tak chodia na par hodin do skolky, ona si zatial porobi...a vsetci su spokojni, ak dieta ale lipne na matke, tak skorsim odchodom do skolky ho podla mna nicomu nenaucime, iba tomu, ze vlastna mama mu ponukne nahradne riesenie a iste sa tym nenauci vacsej samostatnosti...no ale kazdy si pozname svoje dieta a musime vediet odhadnut, na co je uz pripravene....

alionuska
9. apr 2009

Ja si myslim,ze je to velmi individualne a je to vec kazdej jednej z nas,ci s dietatom bude doma,alebo nie.Ja som podla toho,co som tu citala asi ta najlepsia mama na svete 😀 lebo som s malou Alenkou bola doma 4 a pol roka. 😀 😀
No mozno keby mi nezomrela druha dcerka,ked mala Alenka tri roky,mozno by som ju tiez dala do skolky...neviem...ale som vdacna za kazdu hodinku s nou.A nemylsite si o mne,ze som byvala frustrovana a nervozna,ked sme boli stale spolu.Ja som sa z nej fakt tesila.Teraz cakam dalsie babatko a malinku som dala do skolky od marca...ale asi aj preto,aby si zacala zvykat na kolektiv a aby mi potom neutekala zo skoly... 😀
Sice chodi len na 4 hodiny a verte mi-ja zavislacka na nej-si neviem odpocinut,alebo nieco urobit...stale pozeram na hodiny,kedy uz bude dvanast! Milujem ju a chyba mi,aj ked je len par hodin bezo mna... 😉

tweety22
9. apr 2009

alionuska, ja som to presne takto chcela, ze maly bude so mnou doma 4 roky a potom zacne chodit do kolektivu, ale je asi rozdiel mat dievcatko, tie vsetko zjemnuju... nas maly je dost divoch ,s deckami v skolke beha na zahrade, takze som spokojna pretoze ma kde vybit energiu, tiez chodi len na 4 hodinky 2-3 krat do tyzdna ale za ten cas mi neskutocne chyba, ja som tiez na nom hrozny zavislak 🙂 inak gratulujem k tehu 🙂

alionuska
9. apr 2009

Tweety,dakujem!
No ja si mylsim,ze aj chlapci a aj dievcatka mozu byt rovnako jemne,citlive..nasa mala je take zive striebro...ziadna kvetinka rozcitlivena alebo utiahnuta. 😀 Tiez ma rada deticky a neviem preco,ale mne trojrocne deti pridu strasne malinke na to,aby boli same v skolke.Ja si myslim,ze tie 4 roky je tak akurat...ist medzi deticky. 😅

julia225
12. apr 2009

ja som bola s malou doma 3a pol a este by som ostala, keby som mohla... osobne som si to uzila, sem tam som hlodla, ze keby som uz bola v robote, ale terz by som menila....zas 🙂

majcik
12. apr 2009

Ja mam rocneho syna a keby som musela sa vratit teraz do prace, tak by mi srdce krvacalo.

Ano, je pravda, ze je momentalne tazka situacia a preto, ked sa zena z MD musi vratit do prace z financnych dovodov, je to smutne, ale, zial, realne... mozno aj my budeme v takej situacii o par mesiacov, no dufam, ze nie. Do zamestnania by som sa skor vratila len z vaznych financnych dovodov, proste, keby nam to fakt nevychadzalo. Urcite nie preto, aby som si budovala teraz karieru. Takze ja osobne nechapem tento dovod, ked ide zena skor do prace preto, aby sa realizovala, budovala si svoju karieru ... ale nechcem sa nikoho dotknut.

maca793
12. apr 2009

ja plánujem ešte ďaľšie 3 roky a to zo zdravotných dôvodov. je to pre dieťa len to najlepšie. nechápem jednu ženu, je to môjho ex terajšia manželka, že keď ona porodila dieťa, tak s ním ostala doma len 4 mesiace a potom išla do roboty. vôbec sa cez deň nevenovala dieťatu. ja takéto ženy odsudzujem. som za plné 3 roky strávené s dieťaťom.

majcik
12. apr 2009

Este ma napadla taka vec, ze co clovek investuje do dietata prve tri roky, to v nom naozaj moze ostat ... nechcem zovseobecnovat a nikoho odsudzovat, ale myslim, ze hlavne v tomto veku je velmi dolezite sa dietatu venovat, dat mu pocitit lasku, bezpecnost, domov ...
Maca - tiez som za 3 roky stravene aktivne na materskej ... pokial sa to da, tak urcite ...

maca793
12. apr 2009

tak to máš pravdu, nikto ho tak dobre nenaučí ako rodičia a hlavne matka ktorá je s ním 24 hod denne

majcik
12. apr 2009

To Babulka - Ty mas asi osobnu skusenost s mamami, ktore su sice na MD, ale detom sa nevenuju, su nervozne, nic nerobia... lebo tento argument si uz viackrat spomenula v diskusiach...
Moja mama bola so mnou a s mojimi surodencami dlhe roky doma a malo to svoje vyhody ... ked sme prisli zo skoly, vzdy si sadla k nam a mali sme sa komu vyrozpravat,co sme zazili, aky sme mali den a pripadne problemy hned vyriesit, ucila sa s nami (aj dodnes sa uci matiku a fyziku so sestrou na SS a aj s bratom na VS pred skuskou).
Vzdy mala co robit, nenudila sa, ani nebola nervozna z toho, ze je uz dlhe roky doma, ale venovala sa nam.

maca793
12. apr 2009

ja keby sa dalo, by som bola doma aj do 18 tich mojich detí. len aby som bola s nimi čo najviac. lebo potom sa rozletia a nebude to potom také úzko späté citovo. myslím si.

starkú by som volila len v tom najnutnejšom prípade. starké vnúčatá strašne rozmaznávajú a všetko im dovoľujú, načo deti reagujú veľmi pozitívne a matkina výchova je potom na nič. a môže sa začať odznova.

mukky
12. apr 2009

ja budem doma tri roky,a potom hadam este dalsie tri roky 🙂 ,syncek ma 9 mesiacov,a ja som este ani raz si nebola nikde sadnut s kamaratkami,ci si sadnut vecer s manzelom do baru,aj ked mozme...uplne ma materstvo zmenilo,nechyba mi to,staci mi ked si s nimi napisem ci volam,myslite ze je to divne?Mne je teraz doma tak dobre 🙂 ,a od 14stich som sa vyburila dost,takze mi ani ziadne zurky ci disky nechybaju 😎,ale manzela posielam si sadnut na pivko,ci na kavu s kamosmi si pokecat,predsa ho nebudem obmadzovat preto,ze ja nikde nechodim..,staci miked ideme vsetci traja sa flakat do mesta,ci nakupneho centra,do madarska na nakupy,nic ine mi k stastiu netreba,len nech je maly zdravy a stastny 🙂 Je to ale na kazdej mamine ako sa rozhodne,i ked ja osobne nechapem maminy ktore odidu skoro do prace,ale aj oni nemusia chapat mna..,je ine ked financna nudza pritlaci ist mamku pracovat,ale ked sme si uz my rodicia chceli zalozit rodinu,museli sme s tym pocitat ze uz nikdy to nebude take ako pred tym,zivot sa zmeni,na prvom mieste bude dieta a starostlivost onho,nie kariera..moje hodnoty sa zmenili uplne,a to som roky dietatko odkladala,co mi je dnes luto,rada by som aj druhe,ci este aj tretie 😀 😀

inka04
13. apr 2009

...zaujimava diskusia, ale podla mna zbytocna 😉 aj tak si kazdy urobi po svojom... a to vzajomne napadanie 😠 k comu to vedie??? moje heslo: "nech kazdy si robi, co chce" kazda mamina chce pre svoje dieta len to naj 🙂 🙂 🙂 ...neznasam totalnu polaritu a extremizmus... 😠

gavrilka
13. apr 2009

JA mam tri deti a najmladsi ma 4,5 roka. Ak clovek nema staru mamu, alebo niekoho blizkeho, co by mu deti postrazil v pripade choroby, ci prazdnin, jednoducho je nepredstavitelne ist do prace. Ved co by som nechala deti same doma v tom pripade? ?Ja tiez pocuvam z okolia niekedy nemiestne poznamky, ci sa mi nechce ist do prace a podobne. Pravidelne ma to vytaca, pretoze 5 clennej rodine je kazda koruna dobra, ale jednoducho ked sa neda, tak sa neda. Nejaku pani na opatrovanie sa mi neoplati zohnat, lebo za opatrovanie sa berie okolo 5000SK a ked ja mam tri deti, tak neviem, ako by sa to riesilo a ked zena zarobi nejakych 8000 a z toho ma 5ooo dat za opatrovanie, tak to sa mi ani neoplati pracovat.

deborah1
13. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

mukky
13. apr 2009

deborah velmi sa mi paci co si napisala,so vsetkym suhlasim 🙂 😵

3558
13. apr 2009

ja by som zostala doma aj 10 rokov na materskej. keby sa dalo. tiez sa kolegovia pytaju kedy sa vratim a tvrdia ze sa doma isto musim nudit. no neviem odkial to zobrali... 😕 😕 😕

krajcoanka
13. apr 2009

deborah suhlasko!

denisse
15. apr 2009

ahojte ...
rada by som sa aj ja pridala so svojim nazorom ci pribehom ...
v prvom rade si myslim, ze pri rozhodovani ci a kedy sa vratit z MD/RD do prace hraje ulohu spusta faktorov a preto nie je mozne ziadne rozhodnutie posudzovat a uz vobec nie odsudit ...
podla mna zalezi na tom, co kto chce a potrebuje a samozrejme na tom, co musi .. ak pominieme dovody financne, ktore su asi pochopitelne a v mnohych pripadoch prinutia ist pracovat aj zenu, ktora by inak nesla ... tak existuju aj dalsie ...
ja som sa vratila do prace, ked mala moja dcera 15 mesiacov ... ano, bola velmi malicka ... navyse byvame daleko od mojich i manzelovych rodicov a nema nam ju kto opatrovat, takze isla do jasliciek ... k tomu je introvertnej a bojazlivej povahy a jaslicky pre nu doteraz nie su velmi prijemne ... ALE ... asi prave preto, ze byvame tak daleko a ja tu okrem manzela a par spriaznenych kolegov z prace nikoho nemam, tak o to viac som potrebovala medzi ludi ... svoju pracu mam velmi rada a bavi ma a potrebovala som sa od beznych povinnosti zeny na MD odreagovat .. ja chapem, ze niekoho prave tieto povinnosti na 100% naplnaju, ale kazda sme ina .. ja svoje domace povinnosti zvladam ovela lepsie, ak mam na starosti aj nieco ine ... a navyse mi v praci ponukli podmienky, ktore mi umoznuju slkbit materske a pracovne povinnosti (pracujem len na pol uvazku a len dvakrat v tyzdni musim do kancelarie, inak z domu) ... to urcite velmi ovplyvnilo moje rozhodovanie ...
Takze nech nepisem prilis dlho: je v poriadku, ak niekto zostane doma 3 a viac rokov, ak to tak citi, je mu tak dobre a cela rodina je spokojna ... je takisto v poriadku, ked zena zacne kedykolvek pracovat, ak citi, ze uz je na to spravny cas a ze tym, ze svoj mozog na isty cas zamestna inymi myslienkami, jej vztahu s detmi neublizi ale naopak pomoze a obohati ho ... lebo podla mna je lepsie stravit s rodinou trosku menej casu a byt v pohode (niekomu praca naozaj robi dobre a dostava ho do pohody), nez byt s detmi permanentne a byt z toho na nervy .. psychika rodicov sa na deti velmi prenasa a nervozni rodicia nie su pre deti nic moc ...
kazdy mame inu povahu a pre kazdeho plati nieco ine a pausalizovat to nejde ... a dokonca verim, ze ja "chodiaca do prace" si v pohode mozem rozumiet s mamickou, co je 10 rokov doma s detmi ... 😀

dada1212
15. apr 2009

Podľa mňa to nie je divné ostať na materskej 3 roky. Ked je taká možnosť treba ju využiť.
Je to výhoda pre rodičov na slovensku, vo väčšine krajín je materská respektíve rodičovská dovolenka o dosť kratšia. Píšem preto aby ste len nenadávali na tento štát, že nepodporuje rodičov, inde je možno o niečo vyšší napríklad materská ale je tam možnosť byť doma len 6 mesiacov.
Ja viem že je to ťažké napríklad s bývaním alebo ak je žena na dieťa sama a podobne, ale nikde to nie je ideálne.
Nikde to nemajú rodičia malých detí a ani nikto na ružiach ustlané.Lebo napríklad 6 mesiacov materskej dovolenky mi príde žalostne málo.

dada1212
15. apr 2009

A aj ked ideálne mi prídu minimmálne 2 roky byť s dieťaťomj neodsudzujem ani tie čo idú do práce oveľa skôr, napríklad aj ked je ich finančná situácie dobrá.
Každý človek je iný, niekoho neuspokojuje len staranie sa o domácnosť a dieťa, potrebuje sa viac realizovať, niekto by bol rád na materskej aj celý život.
Ale ak niekto ide do roboty aj oveľa skôr, môže mať rovnako rád dieťa ako človek čo je napríklad aj na predľženej materskej.

virginia
16. apr 2009

Na MK je vela maminiek, ktore materstvo maju za svoje jedine zivotne poslanie a venuju tomu kazdu chvilu (okrem hodin stravenych na MK a inych strankach, kde rozdeluju matky a ich pristupy na svoje dobre a ostatne zle 🙂 ). Ja som pri svojom rozhodovani vobec nebrala do uvahy kontroverzne zaslepene nazory ostatnych matiek. Aj ked su urcite niektore presvedcene, ze z mojho syna vyrastie asocial, vyvrhel a kriminalnik (prinajmensom nevychovanec), som presvedcena, ze to tak nebude a uz vobec nie preto, ze som ho nechala s opatrovalkou, ked mal necele dva roky. Ma ri roky, je slusny, je rozhladeny, rozvijame ho kazdym smerom, cestujeme po vyletoch, kazdy vecer si citame, hrame sa, bicyklujeme sa, masirujeme atd. Minule sa ma rano v posteli opytal, ze mami preco si taka dobra? 😀 . Dam ruku do ohna za to, ze nebol o svoju mamu ukrateny, pretoze vedel, ze sa vzdy z prace vratim a potom patrim uz len jemu.