Je divné ostať tri roky s dieťaťom doma?

bobulka34
8. apr 2009

Mam dcerku , bude mat dva roky a neplanujem do jej troch rokov robit. Jednak z dovodu, ze jaslicky su drahe a moji rodicia este pracuju. Ale hlavny dovod je ,ze si to chcem s nou uzit. MOje zname uz pomaly idu pracovat a dost sa nad tym pozastavuju , ze ja nie. Jednej manzel robi na smeny, takze sa striedaju a ona ma zivnost a tie druhe maju babky a tak. Je to fakt take divne zostat s dietatom 3 roky doma??? su tu vobec take???

pietra
8. apr 2009

bobulka, ja tiez planujem zostat do troch rokov s malou doma. Pritom obidve babky su uz na dochodku, takze aj postrazit by mal kto (predpokladam, zeby neodmietli), ale ja si chcem malu co najviac uzit

sirinka
8. apr 2009

bobulka pre mna je divne, ze sa mnohe do prace tak ponahlaju...ja to proste nechapem...
ja mam narok na rodicovsku iba do dvoch rokov mojho dietata, lebo mam zamestnavatela v rak. a neviem si predstavit, ze by som mala v lete nastupit do prace a malu nechat niekde v skolke...

erikasadek
8. apr 2009

bobulka, ja som uz viac ako tie 3 roky doma ato nai matersku nedostavam.. divne nie.. urcite nie.. 😉

tretulka
8. apr 2009

bobulka, aj na mna sa niektorí ludia pozeraju ako na mimozemstanku, ze som este s malym doma 😎 , ale neboj, nie je to az taka rarita byt doma so svojim dietatkom, suhlasim s nazorom sirinky 🙂

bibula
8. apr 2009

ani podla mna to nie je divne,tiez zostanem do plnych troch rokov a mozno este aj nejaky mesiac navyse,kym si zvykne na skolku,pomaly,pekne krasnucko.....deti potrebuju matku....nie je to tak so srandy dane.

jaron
8. apr 2009

Moja manželka bola s malou viac ako tri roky doma a ani nás nenapadlo ísť skôr do práce, museli by na to byť naozaj závažné dôvody. (Ale tým nechcem odsudzovať iné ženy, ktoré volili inak)

katrin21
8. apr 2009

vobec to nie je divne... ved kde by som dala dieta, ked napr. nie kazdy ma rodicov nablizku????? jasle porušili.....

bibula
8. apr 2009

tak ja ich verejne odsudim a odsudzujem....
dieta nie je na to,aby bolo,aby sme ho mali ,ale aby sme sa mali navzajom.....
/pokial nie je silny dovod na navrat do zamestnania./

fifinna
8. apr 2009

ja chcem este dalsie, aby som bola sest rokov doma 😅

martina46
8. apr 2009

v mojej brandzi to divne je. moje kolegyne chodia pracovat uz pri niekolkomesacnom, dokonca niekolko tyzdnovom babatku. ja vytrvalo odmietam, s jednou vynimkou - co ale pre malu nie je ziadna ujma.

erikasadek
8. apr 2009

martina ja ti verim aj tu v fr je , len 16 tyzdnov materska dovolenka a rodicovsky len pol roka takze kazda zen aide po 3 mesiacoch do prace.. 😅

bejbypd
8. apr 2009

no podla mna to divne nie je...ale a to jedno velke prevelke ale neodsudzujem ani jedny mamicky nech su aj pat rokov s dietatkom doma ale ani druhe poznam kopec takych co dali deti do jasliciek alebo kusok od nas byva pani ktora opatruje devat deticiek pravidelne sa stretavame na ihrisku a deticky u spokojne a stastne aj ked nie su 24 hodin s rodicmi...aj ja idem od septembra do robotky neni to uplne nevyhnutne ale pre mna dolezite a nemala som dieta len preto aby som ho mala ale aby sme sa mali navzajom...a nemyslim si ze cim viac budem s nou tym viac jej dokazem svoju lasku ja ju lubim najviac na svete venujem je zo seba maximum kto ma pozna tak vie ale chcem aby bola samostatna s detickami sa pekne zahra za dve hodiny na ihrisku si ani nespomenie ze som tam ja takz myslim ze v septembri v skolke nebude problem...a nechapem teba bibula naco zase odsudzujes ked neviem nikto neodsudzuje ze ty chces ostat doma tak nedsudzuj ani ty nikoho...

zuzka1.
8. apr 2009

tak ja som vypocitasla, ze 10 deti=30rokov materskej, uz nebudem musiet pohnut ani prstom v zivote 😀 😀 😀 😀
doma pokedy sa bude dat, jedno odrastie a sup na druhe! ved je nam tak dobre, nie?
pracovat sa da aj popri dietati, ked je moznost.

pralinka25
8. apr 2009

ja babatko sice este nemam ale ked ho budem mat budem doma 3 roky presne na den. Ani ma nanapadne ist skor. Ved su to najkrajsie roky a najdolezitejsi cas. Ja budem robit do 65 rokov mozno aj 67. Budem odvadzat dane na niektorych spoluobcanov ktori nikdy nerobili a ani robit nebudu tak tie 3 roky nech robi na mna a moju matersku niekto iny. Ja by som si uzivala dieta.

Rozhodne to nie je divne.
Ale neodsudzujem ked niekto ide do prace. Kazdy sebe rozumie najlepsie a kazdy ma na to svoje konanie dovody.

cat
8. apr 2009

kazdy nech si spravi ako sam uzna za vhodne, ked chce ist skoro do prace, nech ide, ja som sa rozhodla byt 3 roky doma aj so synom a 3 roky budem doma aj s dcerkou a myslim si, ze nikto nema pravo sa nad tym ani pozastavovat, ani do toho nemiestne kecat.

alon111
8. apr 2009

tak ja som doma uz pomaly piaty rok doma teraz momentalne uz s tretim deculom a nemyslim si ze by som bola nejak divna.ono to nejak vyslo ze s tymi starsimi som bola do troch rokov takze aj to najmladsie si to zasluzi.financne na tom nie sme az tak zle aby som musela tak si to s detmi tak povediac aj uzivam ,pricom sa mozem do prace vratit kedy kolvek. ale preco?

martao
8. apr 2009

Divné to nie je. Ja som doma už 7 rokov a ešte ma nejaký rok čaká. Je to teda už dobre dlho. Do 3 rokov boli na mňa deti fixované. Do 2,5 roka kojené. Teraz si ma tie staršie ani nevšimnú.

junovka
8. apr 2009

podla mna je divne to, ze sa matky ponahlaju do prace cim skor. 😒 😕 Nevedia o co prichadzaju 😉

bejbypd
8. apr 2009

no myslim teda ze ja som vam ako ta ktora tri roky doma nebude povedala z nikoho neodsudzujem ani mi nic nepride divne...tak by som bola rada keby ste sa ani vy nad tym nepozastavovali...ja len ze nemyslim si ze pridem o tak vela veci ked budem mat malu napriklad styri hodiny v skolke svet ide dalej a ona bude stastna ze je s detickami a mne bude strasne smutno ale aj ja potrebujem vypadnut takze do robotky oddychovat...a poznam aj tu na mk vea zien s mensimi detickami ktore pracuju a su to super mamy a mozno ani tak velmi nemuseli ist do roboty a maju uzasne stastne deticky...takze psychologicke reci ako minimalne do troch rokov doma ja osobne odmietam lebo ja som bola od desiatich mesiacoch v jasliach a tu som zdrava krasny vztah s rodicmi vsetko ok...nic mi to neublizilo myslim ze kazda maminka vie co je pre jej dietatko najlepsie a preto nikdy nebudem nikoho odsudzovat...

jarula25
8. apr 2009

ja si neviem predstavit zeby som isla co i len o mesiac skor do prace to nie ja som na materskej a pokial je materska alebo teda rodicovska dovolenka 3 roky tak ja budem tolko doma a plne si ju uzivam a kebyze mozem idem hned aj na dalsiu 😉 ale poznam aj maminy ktore isly skor do prace neodsudzujem ich ale zase snimi ani nesuhlasim ved co maju potom z dietata ked su stale v praci a dieta je bud v skolke alebo v jasliach a nebodaj u starych rodicou a matky ich vidia len vecer ked idu spat. 😖 .neviem ale ja by som to neurobila ved prichadzaju o strasne vela zazitkou s detmi a vlastne o vsetko 😉

cat
8. apr 2009

bejbypd, podobne. Ja som vdacna za moznost vyberu. Neodsudzujem tie, kt. idu pracovat skor. Rovnaky postoj ocakavam, ze bude zachovany aj ku mne ako k niekomu kto sa rozhodol byt doma.
Dieta od isteho veku potrebuje do kolektivu, len niektore skor, ine ovela neskor. Preto som rada,ze som si mohla vybrat,lebo moj syn do 3.roku pripraveny nebol. V zivote by som sa neopovazila povedat na matku,kt. musi do prace skor,ze je divna. Kazda musi vediet,co je najlepsie a druhi ludia by do jej rozhodnuti nemali cpat svoj nos.)

sarianah
8. apr 2009

..ja myslim ze je uplne normalne ostat na materskej 3 roky, kazda z nas ma na to pravo (aspon na SK) a pre deti je to urcite prospesnejsie nez ked su v jasliach, skolke a pod...samozrejme su pripady kedy neni mozne zostat na MD dlhsie, tak ina moznost neni..
Niektore mamy sa hrnu do roboty, na dieta nemaju cas a potom sa divia ked je nezvladnutelne..sak bodaj by nebolo, ked bolo od malicka odkazane same na seba a nemal ho kto naucit ako sa chovat..
Ja planujem zostat tiez 3 roky, ale mam sefku ktora ma babo o 3 tyzdne mladsie odo mna a ta pracuje z domu ked je teraz na MD, komunikuje cez PC a po pol roku nastupuje naplno do prace..no tiez z toho nechapem, ja by som to nedokazala, nechat dieta u rodicov, alebo v jasliach a sup hura robota..
..no co uz, ono sa to casom vzdy niekde ukaze, ze to nebol taky dobry napad, ale to uz ja vacsinou neskoro..(vychadzam z vlastnej skusenosti, resp. rodinnej, uz niekolko krat overene)

denduska
8. apr 2009

Ja planujem do troch rokov, ale to este ukaze cas, ci ma okolnosti neprinutia skor. Ale jasle ee, rodicia a svokrovci su daleko, a aj keby neboli, vsetci pracuju.
Ja som bola od 6 mesiacov s mojou babkou, vtedy nebola ina moznost, ale s mamou mam uzasny vztah. Takze to nemusi byt len take ciernobiele.
Moja kamaratka sa chysta do prace, ked jej syncek bude mat necelych 14 mesiacov a to sa mi zda este fakt skoro. Hlavne preto, ze tam fakt nemusi ist a preto ze vyzera ako by jej uz teraz (ma 8 mes) strasne sibalo z toho ze je doma... Ja si uzivam malinku kym mozem a neviem si predstavit ze by jej prve slovo alebo krocik videla vychovavatelka v jasliach a nie ja. Pri vacsich detoch je to uz snad ine...Ked tam dorastieme my, tak uvidim. Ale kazdy ze generacie nasich rodicov mi vravi, uzivaj si kym mozes, nikdy sa to uz nevrati.
🙂

gucz
8. apr 2009

ja budem s mojou dcérkou tiež doma plné tri roky 😎

mamutka
8. apr 2009

mne sa zda divne, ze sa to niekomu zda divne. asi tolko.
keby som mohla, som tiez aspon tri roky, ale asi budem musiet po dvoch robit uz 😖

lienocka235
8. apr 2009

tak ja budem za divnu.. podla niektorych nazorov.. do prace som isla ked mala dcerka 18 mesiacov. dcerku mi opatrovala moja mama kt. ma v dome take minijaslicky.
a dovody:
tak take prozaicke.. kupili sme na hypo byt potrebovali sme platit ucty, splatky zariadit a tak...
a osobne.. chcela som sa realizovat... prvy rok som chodila skor domov.. a cast prace som robila vecer ked mala spala.
nemam pocit ze by moja mala bola o cosi ukratena..

vroni
8. apr 2009

Ja som bola doma dva a pol roka (dva roky som mala zo zakona, 6 mesiacov navyse po dohode so zamestnavatelom), pri odchode na matersku som tvrdila, ze najneskor do roka som spat 😀 😀 😀 Nepovazujem za divne zeny, ktore chcu ostat na materskej tri roky a ani tie, ktore idu po pol roku spat do prace. Dieta potrebuje hlavne spokojnu matku a ked matke spokojnost zabezpeci jej praca, preco nie.

bibula
8. apr 2009

lienocka235-a co tak o mamu?

tatolu
8. apr 2009

Ahojte, tak ja som doma už 2,5 roka a budem ešte minimálne ďľšie 2 roky. Už teraz rozmýšľam, že by som si k niektorému vybavila aj dlhšie.

renka9
8. apr 2009

ja som prave nastupila po 3 rokoch na MD, do prace, krasne som si to uzivala, keby sa dalo bola by som doma aj do 6 rokov, ale korunky treba...
do prace si teda nechodim oddychnut 😝 , makam ako kon, a potom sa mi doma uz nic nechce, zlate krasne casy na MD. 😒
na druhej strane, malej sa v skolke velmi paci , ale nieje uz taka pritulna, ako pred tym...uz ma tolko nepotrebuje 😒