Je môj syn o krok vpred vo vývine?

denulienkad
3. apr 2014

Ahojte kocky.Neviem i moj syn nie je vo vyvoji vpred.bude mat o 10 dni 3 mesiace.tyzden po porode,ked som prisla domov s porodnicetak som ho kupala a bola na brusku a sam od seba sa otocil na bok.Od 1 mesiaca si cmulal pasticku a od druheho sa sam dokaze otocit na bok.Vcera v noci som mu dala papat a bol v perinke a dala som ho na bok sam sa s bou posunul a chcel z nej vyliezt uplne pol tela ohnute vpred.Ako neviem ci je to normalne.

marylis
3. apr 2014

@denulienkad je to uplne normalne 😉

jankastubka
3. apr 2014

Tiez si myslim, ze je to normalne. Ked bola moja taka mala, tak sa vedela tak vykrutit, ze sa takmer hlavou dotkla zadku.
A keby aj bol o krok v pred, tak co tes sa. 🙂

majka99999
3. apr 2014

@denulienkad niektore deticky su sikovnejsie. A myslim, ze v 3 mesiacoch je este skoro uvazovat, ci je napred, v tomto veku to nic neznamena. Mal by uz udrzat hlavicku, to je taky zaklad.

jasminet
3. apr 2014

@denulienkad myslim, ze nie je o krok vpred. moj ked mal 2 tyzdne sa presuval v postielke z jedneho konca na druhy... je to bezne 😉

wendy62
3. apr 2014

@denulienkad to je uplne normalne, deti sa kadejako prevaluju, skrucaju, na bok sa bezne vedia otocit uz od porodu, len tu su v mode perinky, co im v tom brania, preto to vyzera, ze ine deti to nerobia.

edvelyn
3. apr 2014

A keby aj je popredu?je to nejaky problem?nie aby ste sa tesili ze mate zdrave sikovne deticky....

stefka33
3. apr 2014

Podľa mňa to nie je normálne a tvoje dieťa je zrejme superman. Dávala by som si pozor na kryptonit. 😉

denulienkad
autor
3. apr 2014

Som rada ze je taky.A nechce byt ani min.sam

petkavka
3. apr 2014

@denulienkad Ahoj Denulienka. Oproti priemeru je pohybovo tvoj popredu. Bohuzial to neznamena, ze bude aj pohybovo nadany. Hovorim z vlastnej skusenosti, lebo moja malinka bola pohybovo velmi popredu (4mes. lozenie; od zaciatku 6 m. chodenie popry nabytku; posledny tyzden 10 mes. prve samostatne kroky; 11 mes. uz chodila sama). Teraz mame 2,5 roka a je uplne priemerna a kopec deticiek nas predbehlo 🙂. To bolo taka statistika. A teraz nieco pozitivne. Velmi sa tes z kazdeho pokroku ktory urobi najma preto, lebo vies ze je vyvynovo vsetko vporiadku. Je vzdy lepsie byt na tej strane, ze nieco dietko vie skor ako neskor. Lebo aj tu na modrom konikovi najdes kopec diskusii, kde mamicky riesia, ze ich dietatko je v niecom pozadu a ta neistota, ci je to v ramci normi, alebo uz hladat odbornika je fakt nanic. Takze zelam vela stastnych dni, kopec pohody a vela radosti s kazdeho pokroku, ktory malicky urobi 🙂

janulajana
3. apr 2014

a integraly a derivacie nerata nahodou🙂
nerecituje mor ho?
pomoooc, zistovat v 3.mesiacoch dietata ci je vyvinovo vpredu...jezisi kriste...nehnevaj sa na mna...

janka257
3. apr 2014

Noooo, je to vynikajuci progres. Daj mu taky mesiac dva a zacne aj chodit. Ak by nahodou nie sam, tak s pomocou urcite.....................
A teraz vazne - nezvyknem sa casto zapajat do diskusii, nemam na to cas, ale toto ma nenechalo sediet len tak na stolicke. Ty sama si podla mna presvedcena, ze je popred a ocakavala si, ze tu ti to kazdy potvrdi a bude hiiikat a jasat nad tym, aky je neskutocne sikovny.... Ako vidis, reakcie su skor opacne. Taketo temy su tu skor vnimane negativne, mozu vzbudzovat u mamiciek s rovnako starymi detmi bud pochybnosti ohladom sikovnosti ich dietata, alebo opovrhnutie tvojim chvalenkarstvom. To, ze je syncek sikovny je super, nech ho chvali, povzbudzuje a obdivuje cela tvoja rodina, snad bude napredovat aj nadalej, ale tu na anonymnom fore, sa skutocne stretnes skor s negativnymi reakciami, alebo aj vysmechom. A tak ako tu uz bolo spomenute - zistovat v 3. mesiacoch, ci je dieta popredu....... nezmysel

meluela
3. apr 2014

@denulienkad ahoj, hlavne treba ratat s tym ze sa moze kedykolvek same prevratit - teda nenechat na prebalovacom pulte, kraji postele a pod.

alexis617
5. apr 2014

@denulienkad ahoj podla mňa ho trošku preceňuješ možno preto ,že je to tvoje prvé bábo počkaj kedy sa ti posadí a začne chodiť moji chlapci sami behali pod tým pojmom myslím sami bez držania prešli s jednej izby do druhej najstarší v deň 9mesiacov ,prostredný v 10,5 mes.,a najmenší v 10 mes., a ver či nie za nič vynimočné to nepokladám

mausy21
7. apr 2014

mne sa maly v 2 tyzdnoch pretocil s chrbta na brusko a v 3 tyzdni zasa s bruska na chrbat..starsi to iste a pritom zacal chodit az po roku

samantha223
7. apr 2014

@denulienkad moj syn sa otocil v porodnici, sestricka ma vysmiala, este nemal 9 mesiacov a komplet chodil sam, 4 mesacny stvornozkoval sikovne, nemotkal sa a postavil sa pri stole 🙂 dnes je najlepsi v triede, pali mu aj mozog 🙂

lyzzy
7. apr 2014

Je môj syn o krok vpred vo vývine?.....alebo:....Podme sa pretekat,kto ma sikovnejsie dieta.Ble

pribinak
7. apr 2014

Trojmesačné detičky sa vedia otočiť z bruska na chrbatik a spať úplne bežne, jasne, ze niektorým sa to podarí az okolo 6 mesiaca, niektore uz aj v pól roku stvornozkuju, ale chodit začnú az po roku, uvidis sama ako bude napredovať
Skôr by som povedala, ze mu uz je v perinke teplo, alebo tesno, takze robil co mohol, aby sa z nej dostal

lyzzy
7. apr 2014

Alebo este inak:.....podme sa vychvalovat,a aj tak to skonci nezmyselnou hadkou a nadavanim si.Sakra,chyba mi tu grcajuci smajlik.

billam
7. apr 2014

Nechápem prečo hned takýto sarkazmus....baba má prvé dieťa, vyzera byt mladou maminou...mozno nema okolo seba niekoho, kto by jej odpovedal, poradil...tak sa opytala na MK.....nic zle v tom nevidím...a nikto mudry z neba nespadol...

adelakk
25. apr 2014

Ja mam trojmesacnu dcerku a ta sa pomaly sama posadi, zdvihne nohy hore, potom hlavicku a supne sa dopredu 🙂 je to sranda sledovat....teda zatial to skonci vzdy tym, ze sa prevrati nabok. To co robi tvoj syn je normalne, u kazdeho dietata je velmi individualne kedy sa zacne prevracat, zdvihat, sediet, chodit, atd. Takze sa tes, ze mas zdraveho chalana, ktory bude asi taky neposedny ako je aj moj dvojrocny syn a uz teraz mu je dlho len tak vylihovat. Inak ja som moje deti nemala nikdy v perinke a suhlasim s @pribinak, ze sa z nej asi snazil dostat.

janulajana
25. apr 2014

@billam
nehnevaj sa mna...mas neskutocne mnozstvo clankov na bab weboch ale takuto korunovanu vec pri 3 mesacnom dietati sa opytat...pomoooc....

Ak by sme sa bavili o 2rocnom dietati, ktore vie nazvy kvietkov v latincine, alebo ovlada aktivne 3 cudzie jazyky, lebo zije v multi kulti prostredi napriklad, cita odzadu vety, vie priradit k datumu v kalendari meno, zongluje, kresli ako picasso...tak ano, velmi rada pochvalim,a povzbudim a tesim sa z uspechu druchy...ale 3 mesacne dieta a riesit toto???

billam
25. apr 2014

@janulajana no vidis, niekto si to vyhlada na baby weboch a ona sa opyta na MK...nevieš o tej babe nič...pre nás to je blbosť, pre ňu možno nie...napriek tomu nam to nedáva právo ju takto zhadzovať

usiko
25. apr 2014

@denulienkad je to normalne, aj nas tak zacinal a v 3 mesiacoch sa pretocil na brusko....

janulajana
25. apr 2014

@billam
Ja ju nezhadzujem, len sa cudujem, to je jedna a zasadna vec!
A kazda normalna zena, ktora ma stipku sudnosti, takuto otazku nepolozi!
Nie prit 3 mesacnom dietati, ktore ma progres hlavne v oblasti motoriky!

billam
25. apr 2014

@janulajana my to vieme, ale ona nemusí...nevieš z akej sociálnej vrstvy je...a tiež iné veci...jednoducho jej stačí normálne odpovedať a téma je uzavretá....

janulajana
25. apr 2014

@billam
Je jedno z akej je socialnej vrstvy, to neriesim. Jedine co robim, sa cudujem.
Je amoralne urazat niekoho. Rovnako je jedno ci ma 2 ludove alebo doktorat.
Jedine co riesim, je udiv z takejto otazky.

billam
25. apr 2014

@janulajana ved ok, ty sa čuduješ, ale iné sa vysmievali...preto som reagovala, lebo sa mi to nepáčilo...

matulik5521
25. apr 2014

velmi by som to neriesila, moj syn sa ako tyzdnovy otocil z brucha na chrbat s 200 gramovou sadrou na pravej nohe a potom mesiac nic, podla mna je to normalne... a okrem toho ako dvojdnovy si strcil palec do ust, myslim, ze je to skor nahoda, ze to dokazal

janulajana
25. apr 2014

@billam
neries ani ich.
jeden sa cuduje, druhy kritizuje a uraza.
nezastavam si nikoho, nerob to ani ty.
je to slobodne forum, kazdy ma pravo vyjadrit nazor.
zase tiez s davkou chochmesu a diplomacie, ci sarkazmu.

pekny den.

billam
25. apr 2014

@janulajana ok, pekný den