Je možné, že sa bábätku zmení farba očiek aj neskôr?

lulistek
20. nov 2013

Ahojte
moja dcérka má modré očká ale zatiaľ aj bielka má také do modra. Je možné, že sa jej ešte zmení farba očí ? Má tu niekto takú skúsenosť?
Ja len pre zaujímavosť 🙂
Ďakujem

anjelicek26
20. nov 2013

@lulistek - zo skusenosti dcerke sa menili oci do troch rokov, od modrych, cez olivove, zelene, sede a teraz ma hnede zo zelenym okolo... v roku boli este stale burkovo modre.

lubina
20. nov 2013

@lulistek hovori sa, ze prvy rok sa detom moze menit farba oci a nie je to nic nezvycajne

hameeda
20. nov 2013

@lulistek : mojím sa menili do dvoch rokov

cerez
20. nov 2013

Môj mal najprv krásne modré, potom okolo roka svetlo modrozelené a teraz má zelenohnedé. Má dva roky.

saska.t
20. nov 2013

vsetky deticky sa rodia s modrymi ocami a casom sa im zmenia na dedicnu farbu po rodicoch 😉

salome_82
20. nov 2013

Ževraj oči sa menia do troch rokov 🙂 Ja som tiež zvedavá, či sa dcérke farba očičiek zmení, lebo zatiaľ ani nevyzerá, že je naša 🙂

janickacrazy
20. nov 2013

ahojky, moj malý mal očká dlho modré asi v roku a pol sa mu zmenili na zelené, teraz má 3 roky a stále sú krásne zelené, tak dúfam, že mu už také pekné zostanú lebo my obaja s mužom máme hnedé tak tie zelené sú pre nás trošku nezvyčajné 🙂

andrejka1974
21. nov 2013

Oči sa mozu zmeniť do 6 rokov, mojej staršej dcérke sa začali ocka meniť od 3 mesiacov od modrej až k zelenohnedej a teraz ma 5 rokov ma skoro hnedé

rebekamarcusko
21. nov 2013

moj maly ma 8 mesiacikov a mal krasne modre,momentalne sa mu neda urcit farba,lebo tam ma aj zelenu aj hnedu aj sivu a aj modru ma ich take zaujimave.... :D

babul83
21. nov 2013

My sme mali dlho modré až po prvom roku mu začali hnednúť.

lenyy
21. nov 2013

@rebekamarcusko presne ako u nas,dcerka 8,5 mesiaca.najskor ocelove modre potom modro hnede a teraz taka zvlastna farba hneda so sedou. uvidime co z toho bude.ja mam jasno modre a manzel bledohnede tak akoby sa mala nevedela rozhodnut po kom bude mat kukuc ale fakt je ze z tohoto co ma momentalne dufam ze vyrastie 😀

rebekamarcusko
21. nov 2013

moj maly ma uplne podobne a krpec ma tiez 8mesiacov a 2 tyzdne :D

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yanni
21. nov 2013

chalani maju od narodenia rovnake, nemeni sa im. A ja napr. som mala cele detstvo hnede po babke a az v dospelosti sa mi zmenili na taku modro-sedu. To sa neda ani definovat. Bratovi sa tiez farba nemenila, ma ich od narodenia rovnako modre. Ziadne ine odtiene alebo vobec ina farba. To je fakt indi-vindi, nik nemoze pausalne povedat, ci sa meni do roka, 3,6 a pod.

lenyy
21. nov 2013

@rebekamarcusko vase mi pridu take skor ze zmodraju casom;). u nas asi zhnednu ale teraz je to ozaj taky mišmaš

lujza123
21. nov 2013

mne sa tiez zmenili oci az tak v 13 tich..ako malicka som mala uplne cierne, v puberte zacali blednut a zelenat sa

lulistek
autor
21. nov 2013

@salome_82 hej vsak ja mam hnede a partner zelene. mala samozrejme modre :D

salome_82
21. nov 2013

@lulistek Ako u nás 🙂 S manželom máme tmavé vlasy, tmavé oči a dcérka blonďáčka s bledomodrými očkami 🙂 Sama som zvedavá ako to dopadne, pretože v manželovej rodine je bežné, že v detstve mali deti blond vlasy a v poberte zrazu tmavohnedé až čierne, prípadne v detstve rovné a neskôr brčkavé 🙂 U mňa to bolo jasné skoro, hnedovláska s hnedými očami už po pol roku 🙂

piacere
21. nov 2013

Môj starší mal dlho "tyrkysovo" modré oči, potom sa mu zmenili na svetlo sivé, čo má dodnes, ale v poslednej dobe som si všimla, že sa mu v ľavom oku začala tvoriť pri zreničke hnedo-zelená švrna 😲 Máte niekto takú skúsenosť? Hádam nebude mať jedno kolo zelené alebo nedajbože hnedé 😅 Ja mám sivé, manžel modré, mama/otec/svokra modré, svokor zelené 😉

rebekamarcusko
21. nov 2013

@lenyy no uvidime,ze aku farbu teda budu mat nasi drobcovia 🙂