Je normálne, aby 1,5 ročné dieťa non stop vykrikovalo?

nina88
17. feb 2012

Dobry den, prosim vas o radu,moja kamaratka ma 18 mesacneho chlapca,ktory cely den vydava velmi hlasne a neznesitelne zvuky,ja sama mam len o mesiac starsieho syna,plus 7 rocnu dceru a nestretla som sa s tym,no a kamaratka sa uz boji,ci by nemohol mat prejavy autizmu. Ma problemy aj so spankom,velmi dlho vydrzi hore,aj cely den,neda sa ho uspat a vecer zaspi okolo 22, zobudi sa o 1 a do 3 zas vykrikuje. Nie je to bolestive vykrikovanie,to su len zvuky. Ale strasne nahlas a fakt non stop. Ked od nich odchadzame pravidelne ma boli hlava,obdivujem ju,ze to vydrzi,ale asi si uz zvykla. Prosim napiste ci s tym mate skusenost,ci su aj taketo ,,hlucne,, deti. 🙂
Dakujem

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petkave
17. feb 2012

Zase raz autizmus? Či to iba ja mám šťastie, že vždy otvorím témy, v ktorých sa ženy obávajú, že majú autistické dieťa? 😅

nibiru
17. feb 2012

ja neviem ale pokial je to take neznesitelne uz davno to mala kamoska riesit predca s lekarom nie?osobne ak by mi toto doma dieta robilo uz by sme davno boli na vysetreniach co je toho dovodom take chovanie urcite nieje normalne ......nemusi to bit len autizmus moze to bit x dalsich ochoreni...

traktor
17. feb 2012

ak ma tvoja kamoska taky problem, mala by sa o tom porozpravat zo svojou lekarkou, ...ci je to ok, ci je to len *hlucne* dietatko, ,ktore nevie este rozpravat, tak to dava najavo hlasnymi zvukmi..takto cez net je tazko radit..co sa tebe môze zdat neznesitelne, pre inu mamicku môze byt normalne, lebo ma taketo dietatko doma a to dietatko je inak ok....takze moja rada..zajst za lekarkou a konzultovat to..nech vie tvoja kamoska na com je..mozno to nic nie je..a ak ano, tak sa aspon cim skôr pomôze dietatku..

pimpulienka
17. feb 2012

Suhlasim s nibiru. Treba to povedať pediatričke a začat to riešiť. nie je to bežne tak.navšteva odbornika by bola na mieste.

borocka
17. feb 2012

urcite nech si zajde k pediatricke. a nech doma najblizsie tie zvuky nahra......aby mala "dokaz" a aby to doktorke predviedla. pretoze zrovna v ordinacii moze dieta kluden sediet bez zvuku. a to si potom aj doktorka moze poklepat po cele.....

ajca123
17. feb 2012

No ja mám 23mesacneho a tiez huci a riadne 🙂 len má dobre vyvinuté pľúca 🙂 vie prekricat aj nahlas TV 🙂 a je úplne zdravý 🙂 a pekne sa vyvíja 🙂
Aj kamaratcena mala nespi na obed 🙂 a večer ide spat tiez o 22hej 🙂
Ked sa ináč pekne vyvíja a pekne chodi a vie sa hrať s hrackama a vie stavať a aj vie rozprávať,nemusí byt hned postihnuty 🙂

ronja31
17. feb 2012

ahoj, suhlasim s babami ze treba zajst za lekarom. Mam znamu ktora to riesila dost skoro a sa zistilo, ze jej syncek na jedno ucho slabsie pocuje a preto bol taky hlucny. Nepamatam si presne diagnozu ale viem, ze ked to pooriesili, tak zacal aj lepsie spavat, prestal byt taky hlucny. drzim palec 🙂

anjelicek26
17. feb 2012

Pokial su to neartikulovatelne vykriky bez akehokolvek dovodu, moze to byt turet. Kazdopadne treba ist za lekarom. Ale rovnako tomoze byt problem zo sluchom. Kazdopadne to treba spomenut u lekara. Autizmus sa takto neprejavuje.

viki2912
17. feb 2012

moja je hlucnejsia nez vrtacka... 🙂 toto nevyzera na autizmus...

abbie
18. feb 2012

skor by som ti radila si nieco prestudovat o autizme ...

daniella_vivien
19. feb 2012

poznam jedno dievcatko ktore robilo taketo pazvuky ked este nevedela rozpravat a bola nespokojna....

stanislavao
19. feb 2012

mozno by bolo vhodne navstivit detskeho psychologa. neni to podla mna uplne normalne, ze taketo nieco dieta robi, ale tak vselijake deti su.

sue
19. feb 2012

@nina88 hlavne nie je normálne, že riešiš kamarátkine dieťa na webe 😉 ak to kamoška vníma ako problém, tak nech to rieši... (a už naozaj by bolo fajn pýtať o radu najprv odborníka a nie kopec matiek na materskej dovolenke...)