Je OK, že už 2-týždňové dieťa otáča hlavičku?

mishels
23. okt 2011

zdravim vas chcela by som sa opytat ci je normalne???ze nasa mala ktora ma len 2 tyzdne.....tak ked ju polozim na brusko tak otoci hlavicku na druhu stranu....nieje to priskoro??dakujem za odpovede

tinki
23. okt 2011

To je normálne. Niektoré deti sú silnejšie, niektoré slabšie. Moje obidve dievčatá dvíhali skoro hlavičku.

karap
23. okt 2011

Tes sa,ze je taka sikovna.Moja dcera bola ,,tabulkova,, no syn bol[a stale aj je trosku pozadu,no neberiem to tragicky.Kazde dieta je osoba sama o sebe,nema sa porovnavat z inymi.kazdy ma svoje vlastne tempo.

hoogy
23. okt 2011

moj maly to tiez vedel ako 3 mesacny sa vedel otocit sam na obe strany a este nemal ani 4 a uz zacal lozit. ked mal 7 mesiacov behal okolo nabytku ako 8 mesacny behal sam. 9 mesacny uz chodil ako ine deti v 1 roku. nikdy som ho do nicoho nenutila ani nedavala do choditka.proste je velmi pohobyvo nadany. snazili sme sa mu troska odlahcit plavanim nech si tolko nenamaha chrbatik.

bejkad
23. okt 2011

Môj malý mal týždeň, keď začal dvíhať hlavičku v polohe na brušku a sama som bola prekvapená, že dosť vysoko, a keď mal 10 dní, tak už tiež otáčal hlavičku z jednej strany na druhú...takže žiaden strach 😉

fialkaa
23. okt 2011

nie je to prilis skoro ukladat ju na brusko?

eimiky
23. okt 2011

každé dieťa je individuálne,tvoja dcéra je normálna 😉

traktor
23. okt 2011

kazde dieta je ine, niektore zacnu skôr , niektore neskôr..a ci je to skoro?no robi to sama, tazko jej to zakazes.. 😀 😉 ..bud rada a neries ci je to skoro ci nie, mas zdrave krasne dieta, ktore prave toto uz zvlada 😉 @fialkaa, nie nie je..aj ja som tak davala vsetky deti, masirovala som im chrbatik, krasne sa uvolnili, poprdkali..toto babu neuskodi 🙂, ved nie je bez dozoru a nie je tak cely den..

adinkag
23. okt 2011

aj nasa tak sokoro zacala a ked mala nieco vuse mesiaca uz ju krasne drzala hore ked bola na brusku ,posilu si svaly podla mna je to ok 😉

katka3012
27. okt 2011

je to v poriadku,mas doma malu sikulku 😉

lucka1987
27. okt 2011

kazde babatko je ine.. nemusi byt kazde "tabulkove" moj marek ma 6 tyzdnov a este hlavku nedviha a jedna kocka na mk mi vravi ze jej mal 1 tyzden a uz dvihla, ale ze doktorka jej vravela ze mu to nema dovolit tak skoro .. myslim ze by si asi mohol ublizit...