Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je skoro dávať 16 mesačného synčeka na nočník?

love232
12. okt 2012

Ahoj chcem sa spitat vsetci mi totiz hovoria preco ma Jakubko este plienku a tak by som rada vedela kedy je ten spravny cas u chlapca na nocnik...neviem ako kedy Ho tam mam posadit totizto neviem kedy potrebuje...viem ze si zvykol kvoknut ked kaka ale ked cika to netusim...minule som Ho takto posadila a sedel a nic postavil sa kvokol si vedla nocniku a tam sa mi vicikal :b dakujem za rady

monika15
12. okt 2012

kazde dieta je ine.... netreba sutazit ze co skorej.... moj ma 2 roky a 2 mesiace a zatial nic... darmo skusam... a co .. nic sa nedeje.... =)

sachmetttt
12. okt 2012

Moja švagrová dáva od 8mesiaca a už sem tam sa vykaká a vyčura..Vždy povie urob ee a čuduj sa urobí ale dáva ho v taký čas kedy vie že to može príst.. 🙂 ale myslím že u každého to je inak..ja chcem tiež čo najskor začat ako náhle začne sediet šup na to 😉

sirael
12. okt 2012

Skus ho napriklad zacat davat po kazdom spanku - mozno na to casom pride 🙂 Ale my sme tiez stale na plienke, lebo slecna tam nechce cikat ani za svet 🙂

jankatn
12. okt 2012

Aj my sa trápime, môj má 17,5mes. teraz bol poprechladaný ale od zajtra rána ideme opäť na to lebo v lete sme skúšali no nevedel čo má robiť púšťala som mu aj videjká ako detičky cikajú do nočníčka, aj sme sa hrali s bábikami akože cikajú, aj som ho vždy vyzliekala a posadila ked tlačil no chudák iba mal z toho blok a nekakal ked mal dolu plienku aj do obedu, tak sme tomu nechali voľný priebeh, kúpili sme baby signs znakovanie - hurá na nočník, počkali sme nejaké 2 mesiačiky sem tam sme týždeń skúšali no bez úspechu.. my máme problém že malý neobsedí... ale teraz si oblúbil v TV mašinku tomáša tak mu ráno pustím oblúbený seriálik posadím ho, počkáme či bude kakať... jaj ešte som skúšala látkové plienky, len to som musela furt umývať a dezinfikovať zem lebo sa hrá na nej bolo to poocikávané nejak to neviem odstriehnuť ked ciká, kakanie už približne viem lebo sa na to strašne sústredí.. Takže zajtra urobím postup ráno nočník posadiť, pustiť seriálik ak obsedí bude aj to úspech, počkám ak sa nevykaká tak dám látkovku aby si uvedomoval mokro v plienke, ak sa pociká nevadí budem ho pozorovať ako ostriež časom sa aj ja naučík kedy a ako ciká- či po čajíku či po zobudení atď ..a budem ho v pravidelných odsledovaných intervaloch posadzovať- medzi tým skúsim púšťať videjká baby signs a deti na nočníčku z youtube... uvidíme...takže celý deń sa nám bude točiť okolo nočníčku a myslím že si na to zvykne... musím byť trpezlivá.. potom sa podeľ internou poštou o tvoje úspech som zvedavá ako na to pôjdete vy... joj dúfam že sa nám to podarí myslím že rozumovo je vyspelý lebo všetkému čo poviem veľmi dobre rozumie..pekný deň

bleee
12. okt 2012

Moj syncek ma 11 mesiacov a uz 2 tyzdne chodi kakat na nocnik. Susedin chlapcek chodi od 7 mesiacov. Ten moj sa nastastie hned chytil, an som neverila, a na nocniku sa mu paci. Kaka ale 3-4x za den, vecsinou sa mi ho podari posadit na nocnik na 2 kakania. Tretie, vecer, kaka tajne 🙂 Samozrejme, v komto veku sa este pytat nevie, musim sa spolahnut na svoj odhad. S cikanim je to problem, na nocnik sa vzdy oprie, pipik mu vyskoci a uz cika mimo nocnik, hehe, asi musim kupit dakay iny pre chlapcekov 😉

bibistec
12. okt 2012

podla mna odkedy sedi treba ho tam davat aby si na nocnik zvykol. nevadi ze sa nevycika to este potrva. po spani ho hned daj vacsinou vtedy sa vycika. pevne nervy

miriem
12. okt 2012

Ja mojho syna davam od 8mes. Niekedy si len posedi a nic,niekedy sa vycika a aj vykaka. Davam ho ale zatial len tak 2-3x za den, aby si pomalicky zvykal. Vzdy po spanku ideme na nocnik a to sa na 90% vzdy vycika, ak uz predtym nepustil do plienky 🙂 Ked sa vzpiera, ze tam nechce byt, tam ho dole, alebo si sam zlezie. POdla mna to treba skusat a dietatko si na to zvykne a nauci sa. Ako inak by to bolo treba robit, len skusanim, nie? 😉

simca06022011
12. okt 2012

Riesila som to aj ja v inej teme teraz... nech si ostatni hovoria co chcu, mne stale niekto frfle, ze preco ma mala plienky... no lebo... 🙂 Deti maju do 2-3 rokov cas. Vcera som sa s malou hrala a zrazu sa postavila a presla ku serbliku, tak som jej dala dole gate, posadila som ju a bolo...

Cele leto som sa trapila ako ju to naucit a nic nefungovalo, takze som prisla k zaveru, ze deti sa to naucia... len musia vidiet serblik a ze cikat sa chodi inde... mne mala vbehne aj do wcka a rozprava mi co robim 🙂)) Cez den mi hlada kde mam ja plienku 🙂 Vysvetlila som jej, ze plienku nemam a chodim cikat na serblik :P No zlata je... Nechcela som ju nutit na wc, mame s tym v rodine zle skusenosti, a aj znamym sa deti potom zacali z nicoho nic znova pocikavat... aj take deti co ich davali od babatka na serblik. Pride mi to take znasilnovanie dietata, ved vsetci sme mali plienky a dudliky a vsetci sme z toho vyrastli 🙂)) Teraz som rada ze vie kedy je pocikana a kedy pokakana, uz len cakam, ked to zisti aj "skor ako po..." 🙂))

anw
12. okt 2012

Ja davam od pol roka a od 9 mesiacov kaka len do nocnika (resp. teraz do wc-ka). Je to kazdeho vec kedy zacne...my mame 15 mesiacov a snazime sa odplienkovat...Mala rozumie co od nej chcem a tesi sa na wc-ko hlavne kvoli splachovaniu 😀 😀 😀 😀 .... Ale kazde dietako je ine a kazda mamicka to skusa po svojom. Ja som dala na radu mojej maminy a spravila som dobre....Mam 2 sestry a brata a vsetci sme boli ako 18 mes. bez plienok....Vela zdaru

michaela80
12. okt 2012

Malinku som davala od 4 mesiacov na umyvadlo pri prezliekani, kupani atd... vzdy sa vycikala od kedy sa sama posadila je na nocniku..po case sa naucila vzdy tam vycikat a ma traz 26 mesiacova uz sme mozno 4- 5 mes bez plienky...

trinka
12. okt 2012

Každe dieťa je ine, podla man to nie skoro, moja 11 mesacna sa už začína pýtať, dávala som ju od 6 mesiacov, ale je to naozaj vecou každej mamičky, kedy sa rozhodne dieťa davať a každe je ine... 😉

dadka232
12. okt 2012

Moja malá sa odplienkovala ked mala 23 mesiacov. Pokúšala som sa aj skorej, ale nedarilo sa nám, chcelo to proste svoj čas. Ale my sme mali velkú výhodu, že bolo leto. Som rada, že sme to zvládli do druhých narodenín, momentálne sme už celkom bez plienok aj v noci. Ja si myslím, že dieťatko je schopné sa odplienkovať vo veku 2 rokov, vtedy to už celkom dobre chápe, čo sa od neho očakáva. Sú samozrejme aj výnimky, každé dieťatko je individuálne, takže netreba porovnávať 😉

karamel
12. okt 2012

Moj maly sa zbavil plienky ked mal 2,5 roka. O nocniku nechcel ani pocut! Vzdy sa mi schoval za gauc, stiahol gate a tam sa vykakal, alebo kdekolvek na zem v obyvacke 😀 😀 😀 Bolo ale zaujimave to, ze cikat chodil na zachod, ale kakat ani za svet! Cize my sme nocnik rovno preskocili🙂 Teraz uz samozrejme kaka aj cika na zachode, v podstate to prislo akosi samo 😉 Avsak na noc som mu davala plienku do troch rokov, potom sme to vyspekulovali tak, ze som ho parkrat za noc zobudila aby sa vycikal a to fungovalo🙂

janka3a
12. okt 2012

Nasa 16 mesiacov, sa skova za gauc, medzi hracky, pod postel a tam spravi potrebu a pride sa ukazat, ze je pokakana...nocnik si nosi, ale zatial sa s nim len hra..sadnut si sadne ale len v plienke...na zachod za nami chodi a povie, ze kaka - ked niekto kaka...a robi šššššš - ked niekto cika, tak skor si myslim, ze sa nauci na zachod, ako na nocnik....

rainbow0508
12. okt 2012

Nestresuj sa...aj na nas pozerali ako na neviem akych hroznych rodicov, lebo maly mal 2,5 roka, ked sme naplno zacalai odplienkovavat. A mam kamaratky, ktore uz na mna hromy-blesky zosielali, ze co som to za matku, ked tak neskoro dieta necham este v pleinkach. A to som vedela, ze od septembra pojdem do roboty...zacali sme zaciatkom prazdnin a za dva mesiace sa naucil...kazde dieta je ine. A hlavne si myslim, ze dnes je trochu "divna" doba, ked maminy uz pomaly v 6ich mesiacoch dieta "hadzu" na nocnik. Kazdeho osobna vec, ale mne sa to zda divne.

iwky
12. okt 2012

Ja dávam dcérku na nočník od pol roka. Teraz má rok a do plienky sa už vôbec nevykaká. Pekne sa pýta (akože tlačí, alebo keď vidí nočník, tak mi ho donesie). Neučila som ju to však nasilu. Ako začala sedieť, dávala som ju tam sadnúť hocikedy počas dňa. Má pred sebou stolček a hráme sa. Ja jej pekne rozprávam, že do nočníka sa kaká a ciká a vždy keď tam niečo urobí pochválim ju. Ak náhodou je nočník prázdny, nič sa nedeje... alebo keď nechce sadnúť a prieči sa, tak ju tam jednoducho nedám, aby som jej tento rituál nesprotivila. mne sa tento spôsob veľmi osvedčil, a plánujem to tak robiť aj pri druhom.
No je ťažko radiť niekomu inému ... každé dieťa je iné. Poznám deti ktoré sú od roka a pol bez plienky, a iné ktoré majú 3 a pol stále plienku. Skús si prečítať článok o odúčaní dieťaťa od plienky za 7 dní. Videla som to niekdu tu, na MK 🙂

janinah
12. okt 2012

odkedy vedelo sedieť,tak odvtedy sme skúšali nočník, ale chlapci sú v tomto menej šikovní ako dievky,aj mne sa to potvrdilo...každopádne v 2 - 2,5 r. moje deti už plienky nemali 😉

usiko
12. okt 2012

my sme davali malu od takeho 8 mesiaca, teda odkedy vedela sama sediet....odvtedy kakala len tam...do plienky sa nam od 8 mesiaca do dvoch rokov vykakala snad 6x /z toho 3x bola hnacka, takze to nestihla.../?.teda bola na nocnik zvyknuta a teraz, ked mala cca 18 mesiacov, zacala sa pytat na velky zachod, tak od vtedy kakala iba na velkom zachode so sedatkom detskym a v 22 mesiacoch som jej nedala plienkuna den, prvy den mala 6 nehod, druhy den uz ani jednu......po troch tyzdnoch uz ani na spanie nema plienky a to nema ani dva roky takze jednoznacne cim skor tym lepsie...ja som sa odplienkovania strasne bala, chcela som to nechat uplne ze na nu, ale kedze cakame babatko, tak sme to museli zvladnut skor.... a dieta to zvladlo lavou zadnoyu, takze ho davaj, kludne davaj, ulahci ti to potom cely prechod na trenky....

mimochodom, zacali sme ju na nocnik davat v 8 mesiacoch nielen kvoli tomu, aby sme nemali problem s odplienkovanim /mam kamosky, ktorym deti v dvoch rokoch na nocnik ani nesadnu.../ ale aj z hygienickeho hladiska - hovienko a dievcenske genitalie sa velmi neznesu a netuzila som po nejakej infekcii u tak maleho dietatka, takze ja som si zvolila tuto cestu.....

brisilda
12. okt 2012

ja som skusila odplienkovanie za tyzden ked mal drobec cca 18 mes. a o tyzden sme uz plienky nenosili 🙂 v priebehu 3 dni pochopil co od neho chcem 😉 .. kazde dieta je ine , niektore sa pytaju skor ine neskor ale do 3 r. sa to kazde dietatko nauci 😉
skus si najst clanok tu na MK odplienkovanie za tyzden 🙂

zuzi0911
12. okt 2012

Ahoj ja som tiez starsiu skusala od roku ale bezvysledne. raz vonku ked mala 2 roky da vypytala cikat. a odvtedy uz ju nepitrebovala ani na noc. teraz mladsiu som dala ked bolo horko a behala hola aby sa zoznamila s npcnikom, ja som ju tam sice posadila ale spravila az ked sa postavila. teraz to neriesim. ked bude pripravena ozve sa ako starsia.

danculik
12. okt 2012

...no moj syn ma 1 rok a dala som ho na nocnik...a keby ste videli ten vreskot a plac a trhanie sa z nocnika dolu, mala som dost..akoby ho z koze drali...takze u nas nocnik ani nahodou nemozme ani len vidiet, nie to este v nom sediet...a starsiu dcerku som ked mala 1,5 roka ....a myslim ze vtedy aj pochopila co od nej chcem...

cerstvamamina
12. okt 2012

môj synček doteraz nechcel sedávať na nočníku má 19 mesiacov a za týždeň sem sa naučili na nočník :D raz ráno som ho dala na nočník a pustila mu rozprávku a keď sa vycikal tak som ho pochválila išli sme to spolu vyliať, umyť nočník a taký bol z toho nadšený že sa hneď začal pýtať sám.

luy
12. okt 2012

Hlavne nestresuj malého ani seba.Nepočúvaj nikoho kto sa pýta prečo má ešte plienku,kašli na všetko a rob ako to cítiš sama.Svoje dieťa poznáš a sama musíš cítiť kedy je pripravené.Môj syn sa odplienkoval sám v troch rokoch,dovtedy som infarktovala pri ňom,nočníku ,vecku....proste to nešlo,pokial to nechcel sám.A dcérka nenosí plienku cez deň asi mesiac aj niečo,ale ona pripravená bola,sem tam som ju dala na nočník,sem tam na vecko,chodila s nami na záchod,ukazovali sme jej ako sa to robí,nikdy som jej nepovedala,že ak sa pocikala,pokakala,že je je to fuj,škaredé a podobné hlúposti,stále som ju len chválila....a nejak to šlo,držím palce

katren
12. okt 2012

co je koho do toho, ci ma plienky alebo nie 🙄 .....platia ich snad oni???ak nie, tak sa do toho nemaju co "montovat" a keby aj, kazde dieta ma iny cas na to, aby sa naucilo cikat a kakat do nocnika ci zachoda

katy1979
12. okt 2012

Sa tu bavim na tych odpovediach. Vacsina si mysli ze to urobila spravne. Kazda sme ina kazda mame ine dieta. Ukazuj malemu, rozpravaj mu o tom, bravaj ho so sebou na zachod. Je len a len na tebe ako zacnes a kedy zacnes a vela zavisi od tvojho maleho. Nutit ho nemozes. Vacsinou radia dat ho na nocnik vzdy po zobudeni ci po jedle aby mu zaplo ze aha ide to aj inak. Ty nemas vediet ze kedy mu treba to by ste boli ako cvicene opicky. on sam musi vediet ze potrebuje. Najlepsie si poznas svoje dieta. Ci vyskusas a budes ho ucit alebo to nechas na nom. Do skoly s plienkami urcite nepojde.

nanulik
12. okt 2012

no Gabino má dva roky a na nočník nechce, nechávam to na nom aby pochopil že čo sa vlastne deje, zatial sme len vo fáze že ked idem cikať sedi pri mne na nočníku oblečený.

mimma17
12. okt 2012

moj maly ma 7 mesiacov a uz mesiac sme nemali nakakane v plienke odkedy sam sedka sa dava na nocnik vzdy rano ked sa zobudi a po kazdom jedle a celkom uz aj viem kedy to na neho ide uz som to odpozorovala podla mna cim skor sa zacne tym to pojde lepsie...mi sa s naseho milacika velmi tesime aky je sikovny a na nocniku sa mu paci neplace a ked ho tam posadime vzdy vie co sa ma spravit...

mimave
12. okt 2012

sa mi strasne paci ako maminy co ich deti maju plienky este v troch rokoch strasne pohorsuje ze ine davaju deti na nocnik uz od pol roka... 😀 normalne na smiech, ved nech si robi kto chce co chce podla seba preboha, maximalne mozeme povedat ja to robim takto.. 😉
takze my sme bez plienky uz od roka, tiez sme zacali skoro a ide to, je to aj o tvojich nervoch- hlavne, ty to budes prat ked sa ti pocura alebo pokaka.
na noc plienku mame a ani to nemienim riesit, pokym v noci ceca vela nema to vyznam, ale tesi ma ze cez den plienku nepotrebuje, takze podla mna to nie je skoro, ale tak vyskusaj- uvidis. 😉

dobi382
12. okt 2012

Ahojte babublky mqaly ma za mesiac dva ročka a snažíme sa,zatial nam to šlo len raz 🙂 ale počasom to príde ,čo tu čítam je skoro alebo vhodna chvíla ale ja si myslím že to samo príde či nie 😀 😀

hradnapani
12. okt 2012

ja sa stotoznujem s nazorom jednej pediatricky, ktorym sa riadili aj dve moje kamosky, ze vhodna doba je po druhych narodeninach. Aj moj syn je skoro rovnako stary ako tvoj, takze buduce letne prazdniny ideme na to. V lete je to vraj jednoduchsie, menej oblecenia vraj tiez spravi svoje.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli