Je to hyperaktivita?

dadika41
15. dec 2017

Ahojte..potrebujem poradit lebo uz som zufala.Dcerka/v nedelu 3 r./ vobec neposlucha.Mozme jej vysvetlovat pekne dohovarame...nic..proste nic..stale nas skusa..To nehovorim ze ma este plienku..cez den ju nechavam na holo..ona bude drzat aj 6 hodin kym tu plienku nedostane..nesadne na nocnik ani zachod za toho boha.Dalej..ona ide v kuse..ip..akoby pila 5 energetakov za den..nezastavi sa..vsetko si vydobija vrieskanim..nikam s nou nemozeme..lebo ked nie je po jej vrieska a hodi sa o zem..ma oneskorenu rec..mele v kuse ale iba my jej rozumieme.Najhorsie to je vecee..ona vobec bez nas nechce spat..predtym krasne spala sama vo svojej izbe a posledne 2 mesiace len s nami.Aj ked ju uspim v jej posteli o 2 hodiny uz je pri nas.To mi az tak nevadi..len to uspavanie..to trva aj dve hodiny..ja uz neviem co je to mat vecer klud.Stale nam je za zadkom..nemozem nic pri nej spravit.Velmi je na nas zavisla ani sa od nas nepohne.Zo skolky mi ju vratili vraj oni sa nemozu venovat len jej..vraj potrebuje spec.skolku..taka u nas neni.Uz sme boli u psychologa nwurologa a ten nam odporucil psychiatra.Ideme tam v pondelok..Ma niekto prosim vas s takymto dietatom skusenost?Lebo ja uz som psychicky na dne z nej..uz niekedy nevladzem..

charlie1980
15. dec 2017

@dadika41 Moze to byt ADHD, PAS, no kadeco.
Snad len na zaciatok....okamzite vysadit sladkosti - cokolady a sladke napoje. Rybi olej. Tolko na zaciatok.

1radula1
15. dec 2017

Trošku znížiť príjem cukru, to tiež radím, je to v takomto prípade veľmi dôležité, ale aj tak návšteve psychiatra sa nevyhnete.

dadika41
autor
15. dec 2017

@charlie1980 sladke uz neje skoro vobec.Este musim sladky caj vysadit.

simca_13
15. dec 2017

Ak máš nejaké pochybnosti, treba ju vziať na príslušné vyšetrenie, inak ti tú hyperaktivitu nikto nepotvrdi..

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maria584
15. dec 2017

@charlie1980 ja len tak pomimo, ktorý rybí olej je najlepší?

charlie1980
15. dec 2017

@maria584 Ja som davala od Moller's, ale ci je najlepsi, netusim. Moj je uz starsi, berie uz ine vyz.doplnky, cize neviem, ake su najnovsie alebo najlepsie produkty + bezmliecnu dietu + cukre, takze tam sa stav zlepsil aj kvoli inym faktorom.

xxxkatka
15. dec 2017

treba urcit hranice- teda v ramci moznosti, porobit odborne vysetrenia a najst skolku vhodnu pre nu (na zaklade vysetreni) + pridat terapie na rozvoj komunikacie. Dieta je casto nervne aj z toho, ze mu nik nerozumie, najmä ak intelekt je v poriadku.

charlie1980
15. dec 2017

@dadika41 Preco vam vlastne doporucili psychiatra? Ak ste boli u Psychologa, potom musel psycholog urobit nejaky zaver a na Tom zaklade poslal dalej. Ako sa vyjadril psycholog a neurolog ?

dadika41
autor
15. dec 2017

@charlie1980 psycholog s nou 2x komunikoval..ziadny zaver nespravil len ze je recovo pozadu a hyperaktivnejsia a poslal nas k neurologovi.Ta u dcerky videla ako sa sprava pretoze tam zacala vrieskat a vydobijat si..tak odporucila psychiatra

charlie1980
15. dec 2017

@dadika41 EEG jej robili ?

xxxkatka
15. dec 2017

@dadika41 treba spraviť pedopsychiatricky vyšetrenie a neurologické vyšetrenie vrátane eeg a moču.

dadika41
autor
15. dec 2017

@charlie1980
@xxxkatka ona sa ani vysetrit neda..Chcela jej robit EEG ale sa nedalo..chytila ten svoj amok

charlie1980
15. dec 2017

@dadika41 Fiha, tvrdy oriesok teda....tak uz len pedopsych. zostava....ten ti presne povie, co jej je. Ten rybi olej jej v kazdom pripade nasad. Na akej urovni rozprava a rozumie ?

katkakovac
15. dec 2017

Orl, psycholog, logoped. Vcera bolo neskoro. Nenechaj sa odbit. Toto robil moj syn pre rokom. Akurat on navyse nerozpraval. Nakoniec ma naruseny vyvin reci a on vlastne vobc nerozumel, co sa okolo neho deje. Pridala sa do toho hyperaktivita a autisticke spravanie. Po roku mam uplne ine dieta. Spravnym pristupom a terapiou sa ukludnil, chodi do skolky, komunikuje. Treba trvat na vysetreniach a nenechat sa odradit.

dadika41
autor
15. dec 2017

@charlie1980 rozumie vsetko co jej poviem..rozprava nezrozumitelne..nieco jej rozumieme

llulla
15. dec 2017

@dadika41 ak jej davas sladeny caj,tak to neustaly,celodenny prisun cukrov-rychlej energie.Ak jej sladke ine nedavas,tak utni aj so sladenym cajom.Daj jej bud nesladeny,alebo (idealne) cistu vodu.

dadika41
autor
15. dec 2017

@llulla sem tam dostane lizatko..ale aj to sa snazim obmedzit..a davam jej vodu len niekedy ukradne flasu s cajom bratovi..

luslus
15. dec 2017

Ono je aj zle,ze ti ju zo skolky vratili. Aj moja mala bola taka. Este to nieje uplne ok ale je to lepsie. Aj v skolke nam hovorili,ze mame s nou ist do diagnostickeho centra. Tam sme sa dostali len nedavno kedze sa dlho caka na termin. A za ten cas co sme cakali a co bola v skolke sa velmi zlepsila. A v centre zatial vsetko ok.momentalne chodime na logo ale ani tam nevidia nejaky velky problem

slecnamarplova
15. dec 2017

a nepotrebuje len doslednejsiu vychovu?

dadika41
autor
15. dec 2017

@luslus ide od 9.1.do sukromnej skolky...teda ak si ju nechaju.V pondelok po konzultacii s psychiatrickou sa tam chcem zastavit a oboznamit ich so situaciou a pripadne ak mi nieco dr.odporuci aby vedeli aka majka je..

xxxkatka
15. dec 2017

@dadika41 ale tvoje dieta nepotrebuje sukromnu skolku, potrebuje specialnu. A dobreho pedopsychiatra, neurologa, logopeda...toto jej v klasickej skolke (ani tej sukromnej) nik neda. Moja osobna sukusenost ako odbornika, sukromky (MS, ZS) su casto odborne ovela horsie ako klasicke nakolko tam casto nerobia ani len pedagogovia, nieto speckari. Jeden chlapcek mi tak chodil do sukromnej MS a ucitelka si nevsimla, ze ma psychiatricku diagnozu a mentalnu retardaciu. Nevsimla si to za 4roky!

lucinkaboz
15. dec 2017

Absolutne vynechaj sladkosti,nič ani sladeny caj, je to normálna a potvrdená vec, pridavky a ečka, ktore sa dávaju do sladkosti, sposobuju hyperaktivitu, deti ani dospeli sladkosti nepotrebuju a rafinovany cukor uz vobec nie.
Kedysi davali detom do mlieka rybi olej, malo to svoje opodstatnenie, dnes? všecti sa necháme krmit reklamami, rybi olej a omega kyseliny chýbaju aj pre vyvin mozgu aj ludom vseobecne, zregeneruje mozog , ukludnuje ludi vo vysokom strese tažko sa to opisuje,je to vyživa, pri stavoch tohto druhu može pomoct ...to malokto poradi z doktorov, radsej sa robia psycho usudky 3 rocnym detom..

dadika41
autor
15. dec 2017

@xxxkatka lenze u nas specialne skolky nie su..

dadika41
autor
15. dec 2017

@slecnamarplova myslim ze sa jej venujeme dostatocne..ma viac pozornosti ako jej 1.5 r.brat..pretoze si to sama vyzaduje

xxxkatka
15. dec 2017

@dadika41 a odkial si, mozno budem vediet poradit kam sa obratit

dadika41
autor
15. dec 2017

@xxxkatka z Mt

xxxkatka
15. dec 2017

@dadika41 no Mt je trocha horsie, tam co viem je Zilina najblizsie, ale mozno sa nieco zmenilo. Skus sa popytat tu: Mgr. Ollerová- klinicka logpedicka, zaobera sa NKS

dadika41
autor
15. dec 2017

@xxxkatka dakujem

lillystranska
16. dec 2017

@dadika41 moj brat bol presne taky isty a nemal adhd mama si ho prestala vsimat par krat dostal poriadny vyprask remenom a hned sa vpratal do koze 😉