Je zázvorový čaj vhodný pre dieťa?

helenkasabinka
30. nov 2010

ahojte ja som kupila cerstvy zazvor a dnes som si urobila cajik z neho

pol kavovej lyzicky postruhaneho zazvoru+ 1 lyzicku cukru (kedze med nesmiem kvoli alergii) + stavu z polovice citrona a zaliala som to pol litra vody

malej velmi chuti a tak sa chcem spytat,co moja dcerka ,ktora ma 2 a pol roka moze pit tento cajik kedze jej chuti a k tomu je aj nachladnuta?

dakujem za kazdu odpoved 🙂

helenkasabinka
autor
30. nov 2010

nikto mi nevite napisat ,ci to mala moze? 😕 ☹

danulik
30. nov 2010

@helenkasabinka - do 3 rokov radsej nie..

sisaka
30. nov 2010

@danulik ked pises, ze nie, tak by bolo dobre napisat aj vysvetlenie.
@helenkasabinka ja nevidim dovod, preco by nemohla, ten cajik je zvlast dobry pri nachladnuti, ale pomaha aj pri zaludocnych problemoch, pri traveni, ak niekomu byva zle pri cestovani, alebo je dietatu zle na vracanie, dumbier je zdravy, je tosilny antioxidant.
Ja dumbier nielenze nemam problem mojmu (zhodou okolnosti rovnako staremu ) synovi dat vypit vo forme caju, ale pridavam aj do mnohych jedal, kludne sprav cajik aj malej 😉

danulik
30. nov 2010

@sisaka - vysvetlenie nemam, ale je to info od dr., tiez ma to zaujimalo 😉

danulik
30. nov 2010
helenkasabinka
autor
1. dec 2010

@sisaka
@danulik dakujem Vam za odpovede,ale zasa si myslim,ze ak jej dam obcas ten cajik a este k tomu taky slabsi,tak by jej uskodit urcite nemal 😉 😉

helenkasabinka
autor
1. dec 2010

@danulik ale stranka je skvela 😉

danulik
1. dec 2010

@helenkasabinka - trosku caju by jej nemalo uskodit 😉

helenkasabinka
autor
1. dec 2010

@danulik dobre je,ze jej chuti hlavne teraz ,ked trocha kasle 😵

danulik
1. dec 2010

@helenkasabinka - my pijeme zazvorovy caj cela rodina, vyborna je aj kombinacia zazvor - mata (cerstva) 🙂 dcera mala zatial asi iba glg, ale chutil jej 😉

helenkasabinka
autor
1. dec 2010

@danulik mnamky ten s matou moze byt fantasticky 😵

sisaka
1. dec 2010

clanok je zaujimavy, lenze na Slovensku ti na vsetko povedia od 3 rokov (pre istotu), problemy mozu nastat pri vysokych davkach, nie pri troche caju, v zahranici hovoria o vekovej hranici 2 roky, ale to hovoria o terapeutickom pouzivani ( Cinania ale aj ine narody by nas asi vysmiali, kedze dumbier (zazvor) pouzivaju bezne do varenia, ale samozrejme ide o male mnozstva) tu je rozpisane pouzitie aj davkovanie http://www.umm.edu/altmed/articles/ginger-00024..., takze treba davat pozor, aby aj davka pre dospeleho neprekrocila 4 g, je tam aj napisane, ako vyratat detsku davku.
A dakujem za tip zazvor-mata urcite vyskusam 😉

reisi
2. dec 2010

zazvor posobi proti zapalom v tele, je idealny pocas nachladnutia. Moja dcera ho bezne pije asi od dvoch rokov. Mne ho odporucil Dr.

helenkasabinka
autor
2. dec 2010

@reisi jej tak to si ma potesila teda,mala ho aj vcera pila 😉

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanasimoncicova
12. okt 2012

kazdy lekar vravi do troch rokov nie a preco stale zijem mam 25 a jedla som toto uz od malinka a zijem moj syn ma 21 mesiacov čize ani dva a pije to uz dlho vzdy ked zacne soplit a miluje to a pomaha to
takze neviem preco nie vad preca ked mu to pomaha a nema alergicku reakciu tak preco nie jasne ze nie na litre mu to davam ale tak tri deci za den v pohode vypije a do troch dni je po chorobe a plus infra lampa na sopliky aby isli skor von a ide to aj bez chemie :D

svatava74
12. okt 2012

ja davam trosku korena nastruhaneho do kazdej polievky a drobci su teraz relativne zdravi....a ziadny vekovy limit, ved im nedavam kila.....cize ja si myslim , ze im to prospieva 🙂

tiatko
23. okt 2012

Ak si chcete do chladničky pripraviť hrejivú liečivú dobrôtku, tak kúpte citróny a zázvor. Medík iste máte doma. Dnes som si priniesla letný med s pohánkou, poviem vám chutí vynikajúco a je aj tmavší. Umyté citróny nakrájame na malé tenké plátky. Tak isto aj očistený zázvor sa nakrája na tenké plátky a do zavareninového pohára vrstvíme citrón so zázvorom. Nakoniec ho zalejeme kvalitným medom. Med je dobrý konzervačný prostriedok, takže takto pripravený pohár vám v chladničke vydrží aj 2-3 mesiace. No pokiaľ ho hneď do mesiaca neminiete.

Naložené želé je veľmi dobré na bolesť hrdla a tak isto ho môžete piť ako horúci nápoj, ktorý vás príjemne zahreje. Stačí zaliať
1 polievkovú lyžicu želé horúcou vodou a máte chutný liečivý nápoj.

Ja som dala teraz malemu 22 mesacnemu drobcovi cas zo zazvoru, kedze strasne kaslal a soplil. Mam strasne zle skusenosti s lekarmi a rezignovala som, cize som sa radsej uz priklonila na stranu alternativnej mediciny. Pomohlo mu to, velmi, prestal kaslat, este plus pred spanim na lyzicku trosku masla a medu a uz ani newsopli. Myslim, ze je to urcite mudrejsie ako trepat do deti antibiotika! Podla mna su toto vascie jedy ako priroda! Takze hlavne nech su Vase milovane ratolesti zdravucke! 🙂

ducci
29. okt 2012

my pijdeme tiez citron s medom a zazvorom, malej to chutilo, niekedy striedam iba citron s medom a niekedy aj zazvor 🙂

lum11
30. okt 2012

@tiatko môžem sa opýtať, písala si že pred spaním na lyžičku trošku masla a medu....obyčajné maslo? a ako roztopiť ho? podáva sa to pri soplení? 🙂

tiatko
11. dec 2012

lum11 - nie, maslo sa neroztapa, normalne z neho trosku naberies na lyzicku, potom trosku medu a das to spapat drobcovi. ja to davam hlavne pri kasli. ale ver mi, medom, citronom a zazvorom nic nepokazis! ked uvidis prve priznaky, okamzite var zazvorovy cajik a do rana je fit 🙂 drzim palce!