Kam s drobcom, ktorý ide do škôlky až od septembra?

saska124
5. feb 2013

Ahojte maminy...chcem sa Vas spytat...ako riesite s detmi "HLUCHE OBDOBIE" ked uz ma dieta tri roky a ide do skolky az v septembri a Vy musite medzitym nastupit do prace?
Co s drobcom? Mate ho kam dat? Riesi sa to nejak aj cez urady? Su nato nejake pripevky alebo ako?
Mala bude mat za chvilku tri roky ale do skolky ide az v septembri...co s tymi mesiacmi ,kam s nim?
Muza ma v zahranici,takze som na malu sama....a neviem si nijako pomoct,nemam ju kde nechat...ako to maminy riesite?
Dakujem za kazdu odpoved...vdaka,necham si poradit...

cicamica1980
5. feb 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ja to budem riesit sukromnou skolkou, ked na to dojde... alebo ak bude mamina na dochodku, tak sa mi postara ona....

lalus
5. feb 2013

viem o mamičkách, čo sa na toto prechodné obdobie dali na predlženú rodičovskú dovolenku (tzv. neplatenú, keďže nie je zo zdravotných dôvodov). tiež je možná do 6 r. veku dieťaťa. príspevky žiaľ nedostávaš žiadne, ale aspoň nie si evidovaná ako nezamestnaná a štát za teba platí odvody.
ak si však stále zamestnaná, tak s touto dovolenkou predlženou musí súhlasiť zamestnávateľ, pretože u neho vlastne čerpáš neplatené voľno.

tatiana7777
5. feb 2013

A nejaka sukromna školka-jasle do 3r.? Zalezi aj na financnej situacii no su aj lacnejsie. Ja davam malu od pondelka bude mat 2r., no strasne je rada s detmi tak na 2-3 h.bude tam stastna. Alebo babicka, niekto znamy, ...?

gretka2
5. feb 2013

Ak dieta dovrsi 3 roky, prispevky nie su ziadne. Teda len, ak by si bola dalej na rod.dovolenke zo zdravotnych dovodov dietata.
Mozes byt akurat tak na predlzenej rod.dov., ale to ti len stat plati zdravotne poistenie. Nedostavas vsak nic.
Ja som doma s dcerou, a do skolky ju nevzali, aj ked v septembri dovrsila 3 roky a 3 mesiace. Je narodena koncom maja.
Jednoducho nebolo dost miest v nasom meste, tak ju nevzali. Takze nastupi az v septembri tohto roku, co bude mat 4 roky a 3 mes.!!!!!!!!!! A ja som zatial s nou doma, lv praci som dala vypoved, lebo babky mame daleko, a dat za sukromnu skolku 400eur/mes. sa mi jednoducho neoplati. Esteze to ocinko dovtedy zatiahne :(((

fatima1972
Odpoveď bola odstránená
Zobraz