Kašel u 4mesačného dieťaťa. Je chorá alebo sa len hrá?

moniqe3
23. jún 2008

Ahojte, neviete mi prosím niektorá poradiť? Moja 4mesačná dcérka kašle, ale keďže sa momentálne učí kričať, vískať, gagotať, hulákať, smiať a vydáva stále iné zvuky (a teda celý deň si takto "rozpráva") začala mi kašlať, ale neviem či je to naozaj, alebo to robí naschval. Teplotu však nemá. Prosím poraďte.

sipcek
23. jún 2008

ahoj,nasa Saska mala kasel ako 2 mesacna,ale bol spojeny s prechladenim.Tak sme mali zapal priedusiek tiez bez teploty,boli sme aj v Tatrach na vysetreni,dr povedal,ze mame sledovat ci sa pri hrani nerozkasle.A je dusivy kasel alebo len pokasluje?Ale inac len take pokasliavanie myslim nevadi.To aj my mame.

sipcek
24. jún 2008

ahoj,tak ako ste na tom?Stale mi neda pokoj ten kasel,ked si pomyslim cim sme presli my az mam zimomriavky.Dufam,ze to nie je nic vazne.Saska pokaslieva aj z toho ked jej zabehne slinka pri saleni.Drzte sa. 🙂

olivova
25. jún 2008

ahoj sipcek - my sme momentalne tiez prekonali zapal priedusiek bez teploty. Malinka ma 3 mesiace a uz pred mesiacom som lekarke hovorila, ze sa mi to jej dychanie a kasel nezda. Stale ma presviedcala, ze to ked zabehne slinka, je normalne (lenze ked jej ako hovorila "zabehla slinka" tak nekaslala normalne ale tak az hrozne). No a nakoniec mi zacala tak zle dychat, ze som si myslela, ze sa zadusi....Akurat v pondelok sme sa vratili s nemocnice...
Dufam, ze sa to nebude opakovat (to ma vystrasili, ze sa to zvykne opakovat)....

martina21
25. jún 2008

mne moj maly tiez zacal kaslat ale len ked je sam a lezi niekde napriklad v kociari alebo na deke a pride mi ze to robi naschval lebo to zacina mrnkanim a potom tak silno zacne dychcat a sucho kaslat a jedovat sa ako keby saskoval a skusal to lebo ked ho zodvihnem tak to vobec nerobi, tak neviem pozorujem ho ci nezacne mat teploty alebo ze by sa to zhorsovalo..zatial e v pohode vesely

sipcek
25. jún 2008

Kasel je hrozna vec,ja sa tiez zakazdym bojim ci sa to nevracia.Svokrusa bola nachladena ale vravela som si,ved je kojena a dost sme si davali pozor.No ona to dostala prva,boli sme u dr.predpisala nam nejake lieky a bolo.Ale na dalsi den sme skoncili na pohotovosti,lebo sa dusila a mala tolko hlienov.Tam nam bolo povedane,ze nemame nic davat,ze to samo musi prejst,lenze na dalsi den som sla k dr.zas a tam dostala zachvat kaslu/nastastie/a uz sme boli aj v nemocnici.Skoncili sme na infuziach s antibiotikami,prestala mi sat mliecko,zacala chudnut,odvtedy sme na UM.To mala dva a pol mesiaca.Dala som si ju vysetrit aj v Tatrach,tak keby sa to zopakovalo tak sme tam.Kvoli UM sa bojim aby mi ju nechali v nemocnici samu,co neprichadza do uvahy uz len preto,ze som videla ake to tam je.
preto radsej s kazdou somarinkou volam dr,nez by som to ignorovala a vyklulo sa nieco vazne.

lalupa
25. jún 2008

aj nasa to robi naschval, skusa zvuky, tiez som mala pocit,ze sa zakuckava alebo nieco na nu lezie,ale opakuje sa to a najviac, ked sme vonku, tam si najlepsie pohulaka a pokasle 😀 😀

sipcek
25. jún 2008

Kym su zdravi nech si skusaju zvuky kolko chcu,ked budu rozpravat prve slova to len bude sranda.Uz sa tesim. 😀

juicyluu
1. okt 2010

moja 7 a polmesacna kaslinka zatial len malo a neviem co robit aby som sa vyhla nejakemu vaznejsiemu zapalu je stale na MM a prikrmujem jablckom, aj mrkvickou, domacou vyzivkou ale len malicko lebo fakt chce len mliecko.
ked mala mesiac strasne prechladla, odsavala som hlieny kazdu hodinu - dve a trvalo to mesiac kym to preslo, chcela by som sa vyhnut vaznej chorobe.
dakujem za radu