Kedy chodí spinkať vaše dieťatko?

tamarkanasa
25. feb 2009

ahoj maminy, chcela by som sa opýtať, kedy chodia spinkať vaše detičky..Naša Tamarka má 17 mesiacov a jej spankový režim vyzerá asi takto: ráno sa zobudzame okolo 08:00, potom fungujeme normálne až do cca 13:00 a spinká asi 2 hodiny niekedy aj viac. Zatiaľ to vyzerá celkom fajn, ale problém nastáva večer....okupeme sa a večeriame okolo 19:00, no zaspať sa nám nepodarí skôr ako o 22:15.... a ešte to, že dcerka odmieta postielku..uspavam ju zásadne v našej "velkej" posteli a ked je manžel doma musí ísť do postele aj on a v celom byte musí byť pozhasínané...všetko, aj TV a PC... Ked zaspinká, preložím ju do postielky, ktoru máme v spálni, no v noci niekedy o 04:00, niekedy o 03:00 sa zobudí a chce čajik a chce ísť k nám do postele..tak ju zoberiem a hajame do rána... Onedlho sa chcem vrátiť do práce a niekedy budem preč aj v noci... Chela by som sa opýtať, ako naučiť dieťatko spinkať v postielke bez plaču a kriku a tiež na to kedy chodia spinkať vaše detičky...

bystricanka
26. mar 2009

matúš chodí o 20.h.. 🙂 A vstáva o 5.30h 😅

danuska24
31. mar 2009

Linda vstava rano cca o 7,30-8,00 (uz sme mali obdobie ze vstavala o 6,00) potom ide spat o 11.00 - to pospi stale minimalne 2 hodiny, niekedy 3 (klop klop) o 18,30 sprcha a spat chodi 19-19,15. predtym chodila spat o 20.00 ale to spavala 2x denne, tak sme to presunuli lebo vecer uz bola dost nervozna..

anka11
2. apr 2009

Naša Anička má 20 mesiacov, doteraz spinkala 2 x do dňa a to od jedenástej do jednej a potom okolo tretej do piatej a o polsiedmej už išla do vane a tak spinkať až do rána do ôsmej, teraz už asi 3 týždne spinká raz na deň (niekedy 2 x ale to musí byť unavená veľmi ) vstáva o ôsmej a spinkať chodí o siedmej ... ja som veľmi rada ona od malička sama spinká v postieľke dokonca nechce spinkať so mnou ani v posteli čo by som bola aj rada lebo manžel je často v práci ... režim som jej nastavila keď bola menšia - keď som videla že chce spinkať tak som ju dala do postieľky a ona sa trochu hrala a potom sama zaspinkala - ja som len prišla poprikrývala ju a bolo ... aj teraz večer keď sa okúpe sama mi doniesie fľašu na čajík, hneď pýta aby som jej urobila aj mliečko vezme do rúk fľaše a ide do postieľky - položí si ich do kúta postieľky, hraje sa chvíľku a tak si stiahne paplón a spinká (jasné že má občas svoje dni inak by to nešlo ) - je veľmi zlatá dúfam že jej to vydrží dlho predlho 🙂

grososova
5. apr 2009

Ahoj ahoj!!!No máme tuším rovnaké deti ANKA11.Ale ja mám 7 mes.synčeka,ktorý chodí tiež dvakrát za den spinkat.So mnou nezaspí lebo od malička som ho učila na svoju postielku 🙂 .Tiež sa tam pohrá a potom ho chodím prikrývat.Niekedy ho položím a je hotovo. 😎 Večer medzi siedmu osmu chodí a ráno o siedmej sa budí. 😕 Samozrejme niekedy v noci čajíček pije. 😲