Kedy chodí spinkať vaše dieťatko?

tamarkanasa
25. feb 2009

ahoj maminy, chcela by som sa opýtať, kedy chodia spinkať vaše detičky..Naša Tamarka má 17 mesiacov a jej spankový režim vyzerá asi takto: ráno sa zobudzame okolo 08:00, potom fungujeme normálne až do cca 13:00 a spinká asi 2 hodiny niekedy aj viac. Zatiaľ to vyzerá celkom fajn, ale problém nastáva večer....okupeme sa a večeriame okolo 19:00, no zaspať sa nám nepodarí skôr ako o 22:15.... a ešte to, že dcerka odmieta postielku..uspavam ju zásadne v našej "velkej" posteli a ked je manžel doma musí ísť do postele aj on a v celom byte musí byť pozhasínané...všetko, aj TV a PC... Ked zaspinká, preložím ju do postielky, ktoru máme v spálni, no v noci niekedy o 04:00, niekedy o 03:00 sa zobudí a chce čajik a chce ísť k nám do postele..tak ju zoberiem a hajame do rána... Onedlho sa chcem vrátiť do práce a niekedy budem preč aj v noci... Chela by som sa opýtať, ako naučiť dieťatko spinkať v postielke bez plaču a kriku a tiež na to kedy chodia spinkať vaše detičky...

titkovamiriam
25. feb 2009

ja mam tiez takeho spachtosa a kedze este neskolkujeme problem my to nerobi-zaspi o 22-zobudi sa o 9,30-ked som doma stihnem si navarit,potom sa hrame o jednej ide spat spi do 15-16 ako kedy,inak spava bez kriku vo svojej postielke 😀 ,v lete mu asi skartime poobednajsi spanok a zacneme ho ucit spavat skor aby vladal na 8-do skolky ak ho vezmu.v noci sa vobec nezobu mozno jedine ked je teplo na cajik.

zuzana581
25. feb 2009

Ahoj. Ja mám síce už skoro 5 ročnú, ale chodieva spať o pol ôsmej. Pamätám si, že ešte keď spávala poobede, tak bol tiež problém, lebo potom išla neskoro spať, tak som ju dávala cez obed spávať menej, prípadne som ju zobudila už po hodinke a potom išla večer v pohode spinkať. Myslím, že tvoja dcérka má dosť spánku, len ho má zle načasovaný, tak by som to riešila skrátením toho poobedného spánku. Chvílu si asi bude zvykať, ale potom sa naprogramuje a bude dobre. A čo sa týka spania v postielke, tak ja som od malinka dávala malú do jej postielky. Nakojila a uložila. Neexistovala žiadna výnimka aby spala s nami. Bola som v tomto proste rozhodnutá nepovoliť a ona to brala ako samozrejmosť, ale pred tretím rokom začala byť v postielke čoraz viac nekludná a často sa budila, čo som pripisovala tomu, že jej tam je už tesno, tak som ju dala do našej postele a je tam do teraz. Nemá zatial vlastnú, ale som si istá, že keď ju bude mať a než si na ňu zvykne, tak sa trošku potrápime, prípadne ešte potlačíme na manželskej. Ale mne osobne to nevadí. Veď do osemnástky z toho vyrastie 😀

adri27
25. feb 2009

Ahoj, náš malý má 16 mesiacov a vstáva ráno okolo 06:00. okolo 10.00 zaspí, spinká 2 hodinky a potom funguje až do večera, do takej 19.00-19.30. a spáva "zásadne" s nami vo veľkej posteli. aj keď sa potom už tvári ako tvrdo spí a manžel ho ide preložiť do postieľky v tom momente je hore a začne plakať. takže sme to zatiaľ vzdali a spáva s nami, aj keď my sa potom veľmi nevyspíme. a taktiež keď ideme večer spať, tak mu musíme povedať že už všetko hajá / babka, dedko, telka, pc..../ a potom sa už konečne uloží aj on 😀

sirinka
25. feb 2009

my vstavame medzi 6:00 a 7:00, obedny spanok okolo 13:00 do 15:00 a vecer ide spinkat okolo 20:00 az 20:30. ked aj niekedy nezaspi, uz ostane v postielke, vacsinou si tam vsetko popreklada a ked sa zacne nudit, zacne mrnkat, tak zase pridem, a na druhy pokus uz vacsinou zaspi.

alon111
25. feb 2009

tak ja mam tri stavaju medzi 4:00 az 5:00 obedny spanok u nas trva ako u ktoreho ale nanajvys dvadsat minut niekedy ani nespia a vecer idu spat okolo20:00 najstarsia ide pekne spat do detskej,syn zaspava pri rozpravke a najmensia pri mne pretoze este kojim

sirinka
25. feb 2009

alon keby som musela vstavat tak skoro 🤐 ....to ta teda obdivujem...

jahodka11
25. feb 2009

tamarka-ja som to uz niekde pisala, normalne mavam budik na 7-mu..... a pomaly vstavame....niekdy vstane sam, inokedy ho treba trosku "vyrusit"...a zobudit.....ale potom mame dobry rezim, cez obed spi od cca 12-tej do 14.30 a vecer o deviatej uz spi.....v podstate sa moc nelisite rezimom od nas.....ale nas maly o deviatej spi....zaspava sam v postielke, najskor sa tam hra, potom, ked mrnci a nezaspal, dam mu flasku s mliekom, vypije a zaspi....takto fungujeme aj cez obed.....nejako som na to prisla, ze potrebuje sam zaspavat...predtym som uspavala v nasej posteli....neviem moc, co poradit, skuste ist vzdy vecer trosku von, cerstvy vzduch unavi....nam, ked sa nedari ist poobede von, ideme pred siedmou vecer na pol hodinku v kociku, len tak trosku sa vyvetrat..... alebo sa doma hrame s loptou, kopeme si ju s manzelom a maly ju nahana......no robime vsetko...aby sa unavil🙂
ale co sa tyka tv a tak, je ok, aj svetlo svieti, dokonca aj v spalni, ked zaspava...toto by som asi zrusila, ze musi byt ticho a tma.....bude to chvilku trvat, ale mala si zvykne, nemoze vam takto diktovat, co mate robit.....aj to, ze manzel musi byt tiez v posteli....ono je to krasne, ze vas chce mat obidvoch, ale realita je ina....poznam to.....skus tie hracky v postielke...ci to zaberie....inak naozaj neviem, dufam, ze napise niekto, kto poradi.... 🙂

habibi78
25. feb 2009

my zaspávame večer o 22:00, spíme do rána 9:30, potom spíme od 12:30 do 14:00, poobede od 16:30 do 18:00.....no a tak večer o 22:00..... ale chcela by som to trošku poposúvať, aby zaspávala skôr.....aj ju ráno skor budím, ale nepomáha.....

martinabarak
25. feb 2009

Ahojte, tak my vstávame medzi 7:00 a 8:00 potom okolo obeda na hodinku, hod a pol a vecer ideme spat medzi 20:00 a 21:00. Hoci este pred mesiacom, ked mi spaval okolo obeda hodku a poobede okolo 17tej pol. hodku tak sme chodievali spat az okolo 22:00.......No v noci sa mi budi casto, nemam to odstopovane asi tak 3-5x, ale chce mliecko... Takze toto je najhorsie....

sakura77
25. feb 2009

my od malinka okolo 20.30-20.45,asi tak od 6 tyzdna som si ho naucila vzdy rovnako,a krasne to funguje,ci vstane poobede o tretej alebo o piatej,vzdy ide spat rovnako-a bez problemov,do 5 minut tuhy 😅

renatam
25. feb 2009

Máme 22 mesiacov, vstáveme okolo 7,OO, poobedňajší spánok tak 2- 2,5 hod /od 12,30, a večer okolo 21,00.- zaspáva so mnou na prsníku v pohode. Ale ešte pred mesiacom večerné zaspávanie bola hróza, nechcela, skákala po posteli, ale ráno spala potom dlhšie.

guga
25. feb 2009

Moja ráno vstáva o siedmej. Niekedy sa ešte vypýta, aby išla spinkať aj do obeda, tak ju uložím. Obeduje okolo 12,15 a do jednej už musí byť v postielke. Zobudí sa krátko po tretej. Potom vydrží až do večera a to ide zasa spinkať presne o 19,50. Po tomto čase je už veľmi mrzutá a už začína plačkať od únavy.
Ja neuspávam, keď mala osem mesiacov, tak som jej nastavila tento režim pri večernom zaspávaní. Hneď po kúpaní ju odnesiem k tatinovi, ten jej dá pusinku na dobrú noc, potom ju uložím do postielky, dám jej napiť čajíku (mlieko mi už úplne odmieta), dám jej pusinku, zaželám dobrú noc a odídem z izby. Ona pekne zaspinká.... počujem ako si tam ešte chvíľku rozpráva a vymýšla, ale do 5 - 10 min spí.
Taktiež súhlasím, že musí byť zhasnuté a ticho.

butterfly30
25. feb 2009

Môj syn má síce iba 13 mesiacov, ale vyzera to niekedy podobne. Ráno sa zobudí, síce spinká aj doobeda aj poobede ale nie viac ako 30-40min a v noci skôr ako o 22,30 nezaspí. A to stále s krikom, tiež máme všetko pozhasínané, nech vie, že už to je ten večerný spánok. V noci sa veľmi často budí, aj každú hodinu, ale dá sa povedať že to vydržíme tak do 7 ráno. Zatiaľ som nevymyslela nič ako to zmeniť...

zuzidr
25. feb 2009

ahojte,našal bambulka do osmeho mesiaca zaspávala zásadne v starom rozheglanom kočíku,a ked jej už začali trčať nohy,tak som sa ju pokúšala uspávať v postielke pri mliečku a hladkala som ju.....lenže ked som sa potrebovasla večer učiť,išiel ju uspať MM a jemu sa "ťažilo" sedieť pri postielke,tak si ju dával k sebe do postele a zaspali spolu samozrejme 😀 potom malú preložíme do postielky niekedy sa o štvrtej pýta k nám do postele,inokedy prespí celú noc 🙂 no posledné týždne si zoberie knižku zo sebou sa pri rozprávke zaspáva.

ráno vstáva okolo 8.30- 9.30 niekedy okolo 10tej 😀 😀 😀 😀 potom ide spať okolo 13tej,spí 1,5-2hod a večer 19.30-20 😀 😀 😀 😀

adriana84
25. feb 2009

tak my chodime spinkat vecer o 18.30,budime sa rano o 07.30.potom spinkame od 11.h do 13h a tak od 15.30 dokial maminka nezobudi,lebo bez toho by sme spali do neviem kedy 😉 🙂

tamarkanasa
autor
25. feb 2009

mile maminky, ďakujem za vaše prispevky... aspoň viem, že nie sme sami, tí, ktorým sa večer nechce spinkať.. Nám to doteraz ani moc nevadilo, že chodí neskoro hajať, ale včera na nás nakričal sused, ktorý býva pod nami... 😠 ..že vraj mu vadí keď ešte o 21:30 počuje ako naš chrustik cupitá z detskej do obyvačky a späť a jeho synáčik ( 17 ročný chalan...) nemôže zaspať a ráno je unavený a neviem čo ešte.. Dosť škaredo na nás nakričal a spochybnil našu vychovu.., že vraj čo z toho decka vyrastie, ked chodí tak neskoro spať... Dosť ma to vytočilo a zároveň znepokojilo... tak sa radím a zisťujem čo a ako sú na tom iné detičky... asi budeme musieť zredukovať poobedný spánok...a tú postielku dufam časom nejak vyriešime...
guga - ani Tamarka nepije mliečko..odkedy nekojim ( presne do roka som kojila a potom už nechcela ) papa jogurtiky, syry, puding, ale mliečko mi nevypije ani za svet...

denisocka
25. feb 2009

my od narodenia okolo 19:30 - 20.00 , vo výnimočných prípadoch je nervny aj do 21.00

lblb
25. feb 2009

sirinka,
zda sa, ze mame rovnako nacasovany rezim - aj my vstavame okolo 6.30, po obede ide spinkat okolo 13 do 15h a vecer okolo 20.30 je v posteli so mnou, tulime sa s plysakmi, spievame si uspavanky alebo si tisko nieco sepkame a do 20 minut je tuhy.
chodieval sice spat uz aj o 20h ale cim je starsi, tak sa to trochu posunulo a zase mu nechcem zrusit alebo skratit poobednajsi spanok len preto, aby bol vecer skor v posteli...aj tak nic zaujimave nedavaju v telke 😒

martina46
25. feb 2009

my zhruba o tomto case uz spime. niekedy o pol8. cez obed 12.30-14.30 cca

bihan
25. feb 2009

ráno budíček 7:15, denný spánok 11h-13h, večer o 19:30

mufo24
25. feb 2009

My máme skoro 18mes. a od roka podobný režim. Ráno vstávame medzi 7-8.00. O 11.30 obed, o 12.00 do postele. Spinká priemerne 2 hodiny a večer o 19.00 je v postieľke. Má tmu, svoju plyšovú hračku a je spokojná. Máme babyfon tak ju počujem, niekedy si tam aj pol hodiny spieva alebo rozpráva ale to neriešim. Neplače tak je dobre. Väčšinou je do 15 minút ticho a spí. My máme zas problém, že stále v noci asi 2x papáme 🙂 Nijako ju to neviem odučiť. To zaspávanie nebolo také jednoduché, trénovali sme to dosť dlho a vyskúšali sme veľa spôsobov ale potom som použila niektoré rady z knihy každé dieťa sa vie naučiť spať a odvtedy je kľud. Nešla som úplne presne podľa tej metódy ale pomohlo.

guga
25. feb 2009

tamarkanasa - moja presne tak isto, od kedy nekojím, tak mliečko úplne odmieta. Našťastie miluje jogurtíky a syry. Skúšala som do nej "prepašovať" mliečko kým spala, tak že som jej dala flašku do pusinky, ale potiahla si tak dvakrát a bolo po "pašovaní" 😀

Inak zabudla som napísať, že malej už dopredu hovorím, že ide spinkať (asi 15 min. dopredu) a všimla som si, že ona sa potom na to chytí a začne zívať 🙂 Spinkať chodí stále s rovnakým plyšákom, ktorého má len v postielke - nemá ho cez deň na hranie.

chymenitta33
25. feb 2009

Ahojte ráno vstáva okolo pol 8, potom zaspinká cca o 10:00 do 12:30, potom 15:00-16:00 a večer o 20.:00- 20:30 haji a má 11 mesiacov.

tomaskokat
25. feb 2009

Ahojte ,Patík vstáva ráno o 6.00 zdriemne si od8.00 do 9.00 a potom poobede od 13.00 do 15.00. Večer dostane svoje mlieko a o 19.15 je tvrdý. V noci sa raz za čas budí (dúfam že ako naprotiven budeme dnes v noci hore 😀 ). Pri tom staršom sme si užili, ten tiež skor ako o 22.00 nepoznal postel. Dufam že takýto režim nám vydrží. Asi to chce len trpezlivosť,ale ak jej máte tolko čo ja tak to bude ťažké........ 😉

vejka22
25. feb 2009

Ahojte.Oliverko vstava ráno okolo siedmej niekedy potiahne a spinká až do pol deviatej.cez obed mi ide spinkať asi o takej 13.00 do 16.00.a večer mi ide spať o tej 21hod a niekedy až o 22hod.podla toho aký je rozblaznený.on nema stanovený režim.A Jakubko ten sa ráno zobudi okolo pol siedmej potom ide spať okolo deviatej pospi si hodinku potom ho dam zas okolo jednej spi hodinu a pol a to mi potom vydrži hore do pol siedmej a o pol siedmej už ide spinkať na noc.vaše detičky maju niejaký stanovený režim?kolko krat za noc sa zobudia?nam sa Kubko niekedy raz niekedy dva krat.Oliverko ten ešte pred mesiacom býval aj 7krat za noc hore.tak to nebolo boh vie čo.ani som sa poriadne nevyspala ked pri obydvoch vstavam sama.ale ked manžel pride po 10dnovom turnuse tak iba on k nim vstava tak aspon tak si oddychnem.čo im davate v noci?ja davam Oliverkovi už iba čajik ale davala som mu mlieko a to som mu už prestala.

mirko
25. feb 2009

ahojte....no my vstavame ako kedy, ale vacsinou to bolo presne o siedmej, ani budik som si nemusela davat...no a v poslednej dobe vstavame o 6 tej, no niekedy aj skor a u nas nefunguje ziadne obednajsie spanie, takze sme hore az do vecera ☹ do 19.30 vtedy vacsinou zaspime bez nejakych "pindou" 🙂 no aspon to....

ked maly spaval cez obed, tak vecer sme mali problem zaspat o 23 tej 😠

mufo24
25. feb 2009

No niektoré deti ,,bohužiaľ" potebujú menej spať 😒 A maminky sa potom môžu zblázniť. Podľa mňa je dobré stanoviť si aspoň približný režim, potom sa dá lepšie naplánovať nejaká robota alebo program. Ale keď niektoré detičky sú tvrdohlavci 😉 Ja som v noci skúšala dať malej čaj al. vodu ale to mi vyšmarila fľašu z postieľky a spustila táááky rev...

quetka
25. feb 2009

U nas je tiez taka klasika. Rano 6.30 -7.00 z postielky sa uz ozyva, pride k nam do postele, lebo rodicom sa este nechce vstavat tak jazdi autickami po nas 🙂 odednajsi spanok od 12.30 do 15.30 cca. Vecer kupel, sprcha okolo 19.30, 20.00 mlieko v postielke, este posledne piskanie pri panelaku a 20.30 uz je tuhy 😀 Zaspava sam v postielke, akurat sa s nim pomodlim poviem daku riekanku, zhasnem svetlo bud sa este pohra s autickom a zaspi. Myslim si, ale neskusala som, nezaspal by v nasej posteli, a co je sranda niekedy ma vyhana, z izby, ze chce spat.

bajama
25. feb 2009

Nas Matusko ma 14 mesiacov a rano vstava medzi 7.00 az 7.30, spinka so mnou vo velkej posteli. Parkrat ma chytila mania ho naucit na postielku, ale bez stipku uspechu, lenco som ho zbytocne vynervovala a seba tiez. Odvtedy poklada postielku za svojho uhlavneho nepriatela. Inak nemam ziadne problemy co sa tyka jeho spanku. Poobede zaspinka medzi 13.00 a 14.00, sice si musim k nemu lahnut, ale proces zaspavania trva maxi do 20 minut. Spinka jednu az dve hodinky a vecer mi zaspava medzi 20.00 a 21.00 tiez so mnou vo velkej posteli. Spinka celu noc bez nocneho budenia az do rana. Rano ma obycajne budi, tak že sa na mna hodí a objíma ma a ked nereagujem, tak sa zosuchne z postele, zoberie si papucky a tuka s nimi na dvere aby som ho pustila do kuchyne papat 🙂

lienka55
26. feb 2009

Nas maly ma 18mes., rano vstava okolo 06.00-07.00h.Poobede chodi spavat okolo 11.00-12.00h,schrupne si tak 2,5 az 3hod.No a vecer zaspava o 21.30h,v poslednom case sa nam dari,ze zhasnem svetlo a zaspava bez problemov,hned je tuhy,ale som pri nom dokial nespi.Spava s nami vo velkej posteli od mimina,uz sme si zvykli,vo svojej nechce spat reve ako pavian.A v noci sa budi casto. 😠 😝