Kedy chodí spinkať vaše dieťatko?

tamarkanasa
25. feb 2009

ahoj maminy, chcela by som sa opýtať, kedy chodia spinkať vaše detičky..Naša Tamarka má 17 mesiacov a jej spankový režim vyzerá asi takto: ráno sa zobudzame okolo 08:00, potom fungujeme normálne až do cca 13:00 a spinká asi 2 hodiny niekedy aj viac. Zatiaľ to vyzerá celkom fajn, ale problém nastáva večer....okupeme sa a večeriame okolo 19:00, no zaspať sa nám nepodarí skôr ako o 22:15.... a ešte to, že dcerka odmieta postielku..uspavam ju zásadne v našej "velkej" posteli a ked je manžel doma musí ísť do postele aj on a v celom byte musí byť pozhasínané...všetko, aj TV a PC... Ked zaspinká, preložím ju do postielky, ktoru máme v spálni, no v noci niekedy o 04:00, niekedy o 03:00 sa zobudí a chce čajik a chce ísť k nám do postele..tak ju zoberiem a hajame do rána... Onedlho sa chcem vrátiť do práce a niekedy budem preč aj v noci... Chela by som sa opýtať, ako naučiť dieťatko spinkať v postielke bez plaču a kriku a tiež na to kedy chodia spinkať vaše detičky...

zuzu13
26. feb 2009

budíček medzi 6,30-7,30, obedný spánok 12,00-13,30/14,00/, večer máme už o 20,00 klídek 😀

zukab
26. feb 2009

nastastie moja mala prespi noc uz od cca 6 tyzdnov.
rano sa zobudza okolo siedmej, vecer okolo osmej, pol deviatej spi.
teraz, chvalabohu, zacala spavat aj cez den, po jedle. sice kratko, ale predsa len. kedze trpela kolikou a to dost silnou, cez den stale iba plakavala a nemohla spat skoro vobec.

enicka
28. feb 2009

Chcem sa spýtať, od kedy vaše detički spávajú cez deň iba raz? Naša bude mať za chvílu 14 mesiacov, a stále máme cez deň 2x spánok a večer chodíme spať okolo 20,00-20,30 a cez noc ako kedy. Niekedy sa zobudí okolo4-5 na mlieko a pokračuje do 7,00 a niekedy 2x za noc.Ráo sa zobudí vždy rovnako.

misena741
28. feb 2009

ahoj maly mal 18 mesiacov.do minuleho tyzdna spaval 2x denne.vstaval o 9 a o 12 chodil spat.zobudil sa o 13 30 a o 16 30 isiel spat.spal do 18 hod.spi este stale v kociku.vecer chodil spat o 23 hod.ja som bola na nervy.skusala som rozne varianty,ale vzdy to dopadlo rovnako.teraz vstva o 9 a spat chodi o 12 30.spi do 15 30.zaspal teraz.cez noc spava v postielke.cez den v kociku.nohy mu trcia, ale inak nezaspi.vsade kam ideme musime nosit kocik.neviem ako ho to odnaucim,ale myslim,ze to pride same.

enicka
28. feb 2009

tak my cez deň, keď nejdem von, tak ju uspím na rukách a spí v postielke. Len v noci je radšej s nami, alebo na striedačku....... No veď uvidííííme počkáme do leta, ako to bude pokračovať....... Len tie noci by sa mohli vylepšiť. 🙂

misena741
28. feb 2009

maly spi v noci ok.obcas sa zobudi, hlavne ked je chory.ale inak ok.

maca793
28. feb 2009

mne sa malá budí o 7,00, chodí spávať o 12,00-12,30 a spí niekedy aj do 16,00, keď je kľud a zaspí o 20,30 a niekedy aj neskôr.

sanny21
1. mar 2009

ahojte babulky...tak vidim, ze mate pre deti super rezim...moj maly budem mat zatial len 7. mesiacov a prave preto by som sa chcela spytat, ze kedy je najlepsie ho ucit na to o kolkej ist spat...on sa vie rano zobudit okolo 8. 30 - 9.00 potom sa za hodinu pyta spat spi tak max. tu hodinku potom zase tak o dve hodinky sa pyta spat a zase iba pol hodinku max. hodinkku a takto cely den...casto sa pyta spat, ale spi strasne kratko...uz som to aj skusala ho davat spat az na obed, ze nech spi dlhsie, ale nic, spi do tej hodinky furt.a ked ho spat nedavam casto, tak je umrncany, co chce spat...vie my niekto poradit, kedy vlastne zacat a ako?dakujem velmi pekne

mufo24
2. mar 2009

sanny my sme to mali presne takto. Tiež tri dvadsaťminútové spánky. Potom dva a potom to nejak samé prišlo, že už nebola unavená a uspávala som ju strašne dlho tak ma to vytočilo a dala som ju do postieľky až na obed. Ale to bolo asi okolo roka. A ked začala spávať 1x tak sa spánok aj predľžil, samozrejme postupne. Teraz niekedy potiahne cez obed aj 3 a pol hodiny. 😉

danu
2. mar 2009

Ella ma 20 mesiacov a rezim takyto
vecer spat najneskor do 20.15, rano sa budi od 7-8.30 max, spat na obed ide /snazim sa jej to nemenit/ o 12.15-12.30 spi cca 1 a 1/2

basado
3. mar 2009

u nas je to tak isto že večer chodievame spinkat o pol8 -8, rano sa budí okolo 7. a na obed chodievame o 12 ked sa napapame 😵

dudulicek
3. mar 2009

Risko ma 16 mesiacov a uz od narodenia ho davame spat okolo 20:30, o 20:00 ho ideme okupat a potom sup do postielky. Vstava rano medzi 7-8 a na obed ho davam spat medzi 11:30 - 12 a spinka tak hodinku a pol a fungujeme uplne v pohodke. Zaspava sam a vadi mu ked mi svieti svetlo vecer - este aj telka 🙂 Ale musi nejakym sposobom pocut, ze sme doma - takze az take ticho nemusi byt 😎 Dufam, ze mu to dllllho vydrzi 😅 😀

digysa
4. mar 2009

My sa kupeme o 7 vecer(lebo ich mam dvoch) aby sme stihli ist spat o 20:00. Dcerka tak chodi spat od 6 mesiacov az doteraz (12 m). Starsi syn, aby sa citil, ako velky chlapec chodi spat o 30 minut neskor.
😎

tomaslavka3
4. mar 2009

ja davam spinkat od narodenia okolo tej 19hod.Uz zalezi na tom ako dlho papaju a ci su unavene do tej 20-tej vacsinou spia.Jasne,ze sa stali aj vynimky/choroba,navsteva,dovolenka,zmena SEC/

ivet100
7. mar 2009

Tobiasko večer zaspí okolo 19,15-19,30 hod. a rano vstavame okolo 7,00 -7,30 hod., na obede ide spat o 11,30 hod. a spi 2 hodiny,ak je velmi unaveny a sme vonku v kociku,tak spi este aj druhy krat okolo 16,00 hod. ale to len tak na pol hodinku

susik77
24. mar 2009

baby, moja ma 19 mesiacov a uz nechce spavat cez den vobec. Je to normalne, alebo ju mam v posteli priklincovat? 😎
Skusali sme ju cez vikend max. unavit-boli sme doobeda v herne, potom vonku na ihrisku a potom este na prechadzke a ani to nezabralo. Teraz to vyzera tak, ze ide spat okolo 18-18.30 a vstava rano 5.30-6 hod.
Myslite, ze sa s tym da nieco robit?
Je to asi 3 tyzdne, co takto prestala cez den spat. predtym mi spala navecer-tak od 16-16.30 do 19.hod. a potom isla spat asi od 21.hod.

blau
24. mar 2009

niektore deti spavaju aj do 4rokov poobede a niektore ani za svet aj od roku. A vstavaju o 4tej rano.Niektore deti nepotrebuju tolko spinkat a niktore si radi pospinkaju. Tak je to aj medzi nami. Ak je zdrava ziva vesela rastie, tak by som nic neriesila. Dokonca kamaratka mi teraz hovorila to iste mate rovnako velke deticky, ze nechce spavat a ide tiez vecer spat skor a rano sa budi skoro.
Nas ma 13mes. spi cez den 1apol az 2hod. Potom ide o 6tej spinkat. neriesim to, ked mi niekto povie, ze jeho spava poobede 3-4hod. Kazde dietatko je ine. 🙂

susik77
24. mar 2009

normalne by mi to az tak nevadilo, alwe som tehotna a poobede som strasne unavena a uz sa jej nevladzem venovat...tak by mi dobre padlo, keby poobede spala. takto si musim dat na obed kavu aby som vydrzala 😖

standu
24. mar 2009

moja mala spi zvycajne 2x denne, 1,5 alebo 2h a pol hodinky poobede, ak si doobedu pospi dlhsie, tak uz potom nespi. vecer je najneskor do pol 8 v postielke, zaspava sama....rano je hore aj o 6 uz.
nie je to malo na rocne dieta???

yasmina
24. mar 2009

moji chodia spat o 22:00 niekedy az 22:30...rano vstavaju o 7:30 o 11:00-13tej spia a potom od 16:30-18:00.Vecer je to fakt o drzku ale skor nezaspia aj keby neviem co 😠

l.lara
24. mar 2009

my chodime spinkat okolo 20:00 - 21:00. rano vstavame po 6tej..

l.lara
24. mar 2009

zabudla som napisat.. v noci sa este budime na cajik, alebo pohladkanie🙂 niekedy aj na mliecko, ak cez den malo papkame..

standu
24. mar 2009

na mliecko sa "budime" aj styri, patkrat..... ☹

nemam to srdceju odstavit este....

blau
24. mar 2009

susik ak si unavena tak si lahni skor s nou vecer. Aj ja som to tak robila a v podstate robim doteraz , idem si skor lahnut aby som bola fit. Neboj ja som to mala tak ze okolo piateho mesiaca som chytila druhy dych a uz som nebola taka vycerpana a unavena. A robila som teda poriadnu fyzicku pracu.

nemina
24. mar 2009

ahojte! tak my sa zrovna učíme na nový režim. uz ma to nebavilo ked my malá zaspávala večer az okolo pol jedenástej az dvanástej!to som uz nemala ani chvílku pre seba a musela som sa jej venovat az do neskorého večera. zrušila som jej spanie dva krát za den.ráno vstáva okolo 8.30 az 9.00 potom ju morím do 13.00 az 13:30 pospí si tak hodinu a pol niekedy aj dve a večer zaspáva od osmej do deviatej. dufam ze si na tento režim navykne a nebude vymýšlat! a hádam si navykne spávat cez den aj dlhšie dufam!!!ešte som chcela podotknut ze v noci sa mi vie budit aj 5-6 krát ale to sa budievala aj ked isla spat neskoro. to uz ináč asi nebude ona je taký nocný vták a cestovatel! a este ma jedno mrzí ze ma alergiu na postielku 😢 😢 😢 . ked budem mat niekedy druhé dieta musím to robit ináč a naučit na postielku lebo je to o nicom spat traja v jednej posteli. alebo sa bude musiet moj manžel nastahovat no inej postele 😅 😅 😅 . . ale s tým sa mozem rozlúčit to by nikdy neurobil nemala som ju tak učit! moja chyba musím sa poučit!!

lblb
25. mar 2009

nemina
my sme mali rovnaky problem, kubko tiez spaval s nami vo velkej posteli roztiahnuty krizom a my s manzelom utiahnuti na kraji posteli...
myslim, ze ani nikdy nemal rad svoju postielku,od malicka sa v nej stale budil a plakal a ukludnil sa len pri mne.teraz sme mu kupili velku postel, sice spi s nami v spalni ale odvtedy nechce do mojej postele ani za svet!!!inak mal z nej velku radost,teraz uz vsetko riadne vnima a necha si aj kadeco vysvetlit, takze pochopil, ze je to len jeho postel a ze v nej bude spinkat len on a macko lacko.
ty mas este male babo a pokial viem, tak take problemy so spankom maju bezne deti aspon do 1,5roka.vsetko chce svoj cas, vydrz a casom ked mu kupite velku postel,urcite sa to napravi 🙂

mata78
25. mar 2009

ahojte.

Naša kristinka ma 29 mesiacov a tiež chodi spavat až okolo 22.15 a niekedy aj neskor,. rano vstava tak medzi 7 a 8 hod. cez den spinka tak medzi 14 - 15 hod a vydrzí niekedy spať aj 4 hodiny. potom ju nijako nedonutim spať skor. nočné vstavanie sa u nas upravilo, ( prespi už celú noc) ked sme ju dali v 17 mesiacoch do jej vlastnej postele v detskej izbe. večer vždy zaspavala na manželskej, ale co ma svoju veľku posteľ už si k nam nechce ani lahnuť. ved ma svoju.

yasmina
25. mar 2009

moje zaspalo o 23:00 😠

luciaj
25. mar 2009

okolo 20.00 plus minus pol hodinka podla toho, kedy sa zobudi z obednajsiehi spanku.

labelka
25. mar 2009

moje este nespi 😅