Kedy dať dieťa do jasličiek?

bekusinka
6. jún 2013

Cawky maminky,mam 15 mes dcerku.Nechodi este iba za rucicky.mam len ju, ale rada by som sla uz aj do prace hoci len na polovicny uvazok.rada by som vedela ci je vobec mozne aby ju vzali do jasliciek,ake papierovacky treba okolo toho vybavit.ak mate skusenosti prosim poradte mi.dakujem.

klincek
6. jún 2013

@bekusinka Informuj sa vo svojom okoli, ktore jasle by prichadzali do uvahy. Niektore maju take podmienky, ze beru az samostatne chodiace deti, ine beru uz od 6 mes. Najlepsie by bolo, keby sa do nich dalo ist pozriet, napr. v ramci dna otvorenych dveri (ak take akcie robievaju), pripadne skus zohnat referencie od znamych, kamaratok.
Potom si treba podat prihlasku (spravidla zaciatkom roka, ale v podstate mozes kedykolvek) a cakat, kedy sa uvolni miesto (pripadne si to nejako "poistit", ak to nie je proti tvojmu presvedceniu a mas na to moznosti). Sukromne jaslicky maju vacsinou nejake to miesto volne aj pocas roka, v mestskych to byva problem - nastupuje sa standardne na jesen, a potom len ak sa nahodou nieco uvolni, co byva malokedy.
Cenovo su na tom dost podobne, tie sukromne vychadzaju trochu drahsie. Ak ti dcerku zoberu, mozes si poziadat o prispevok na starostlivost o dieta. Vyplaca sa namiesto rodicovskeho, je to 230 €/mes. (takze viac ako rodicak), ale musis kazdy mesiac preukazovat, ze tie jasle platis.

lenusiatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klincek
6. jún 2013

@lenusiatko @bekusinka Ja mam deti v mestkych jasliach v Starom Meste, su tam tri triedy, v kazdej dve vychosky plus jedna pomocna na 10-12 deti. Starostlivost vyborna, deti sa tam citia dobre /nielen moje/ a vela sa naucia. Vlastna velmi dobra kuchyna. Chorobnost standardna, lepsi sa vekom-tak ako v skolke. Zistovala som si info vopred a mala som referencie od znamej, co tam mala postupne dve deti, velmi si tie jasle chvalila.
Kamoska mala syna v jaslickach v Novom Meste, tiez boli obaja spokojni.

Stare Mesto ma dvojo jasli (jedny od 6 mes, druhe od roka), Ruzinov jedny (od 18 mes.), Nove Mesto jedny (neviem od akeho veku), ine MČ neviem.

lenusiatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klincek
6. jún 2013

to chapem. ja to mam pri dvojkach automaticky vzdy naraz..ale zvykla som si, je to tak vlastne lepsie, aspon to mame skor za sebou.

bekusinka
autor
7. jún 2013

Dakujem pekne za pomoc.🙂