Kedy dať dieťa do veľkej postele?

gabuliik
17. nov 2007

Čaute. Chcela som sa spýtať, kedy by bolo najvhodnejšie dať dieťa spať do svojej veľkej postele. Ja mám 2 ročnú dcéru a bojím sa ju tam dať,aby nespadla.
Aké máte s tým skúsenosti? 🙂

kristi
10. nov 2008

susi, bude mit tuhle http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S398...
rozmery jsou 165x75

susik77
10. nov 2008

kristi: vypada supr.aky matrac kupujete? v postielke mala verca kokos-molitan, ale vobec jej nevyhovuje. spi u nas, my mame maksi-latex-molitan. myslite, ze mozeme taky kupit aj malej?

kristi
10. nov 2008

to vis ze muzes, cim lepsi matraci tim lepe...ja jsem to jeste neresila, v tyhle posteli bude tak 5 let bych rekla, tak to chce neco kvalitniho

lukacka
11. nov 2008

Asi je to naozaj individuálne.Ja som to riešila tak,že asi od 10 mes.som odstránila pár tyčiek z postieľky aby mohla vychádzať a vchádzať kedy sa jej zachce a od roka šla na posteľ. Síce niekedy v noci spadla,ale k posteli som dala matrac,takže si neublížila. Nakoľko bola naučená,že nemusí byť v posteli zatvorená, tak nevymýšľala s tým aby z postele utekala.Teraz máme 9,5 mesačnú a už teraz vidím, že u nej to také jednoduché nebude.Zdá sa mi,že tie prvorodené sú také šikovnejšie a kľudnejšie.

danka_ba
11. nov 2008

No ja som citala myslim ze v mame a ja, ze do velkej postele by sme mali dat deticky okolo 2 rokov. Zial si to pri mojej malej neviem predstavit, nakolko ked spi s nami na manzelskej tak v spanku prechodi celu postel 😒

susanh
11. nov 2008

Ahojte, tak dnes som bezuspešne skusila metodu so stolickou. Nana sa vyskierala v posteli, krčila plachtu, chcela sa zabávať 😀 Vždy keď išla zliezť som jej pripomenula že ak to urobí pojde do malej postielky. Tak si vymyslela cikanie. Práve sa oducame, tak som 4-krát letela pre nočník. Vycikala sa 2 krát. Pri tom štvrtom raze som jej už pohrozila postielkou ked ma klame. Tak aj bolo, viac som nevydržala nemalo to zmysel. Teraz vrieska v malej postielke 😀 ze nechce spat. Tak zajtra to skusime s nejakou rozpravkou na dobru noc. Ak mate este nejake skusenosti, sem s nimi 😉 Pa pa 🙂

mata78
11. nov 2008

ahojte. susanah aj nasa kristinka si niekedy zlezie z postele a pride k nam do obyvky, alebo sa začne hrať. ale ja to riešim tak, že si ľahnem k nej. rozpravam jej rozpravku a kým skoncim tak spi. alebo sa iba ku mne prituli a ja ju hladkám a ona zaspinka. pre mna je to najkrajsia časť dňa, a aj mi to tak vyhovuje

tulka3
11. nov 2008

my sme dali dcerku ked mala cca. rom a pol, mala tak zabranu, ktoru sme odstranili asi po dvoch mesiacoch, potom mavala paplon na zemi pre istotu a od dvoch rokov uz nema nic a vsetko ok 😉

susanh
12. nov 2008

U nas asi neprichadza do uvahy, ze by som pri nej lezala. Ona neznasa ani ked ju hladkam, asi nemam na nu ukludnujuci vplyv ☹ Ale skusim to dnes, a ked to inak nepojde, asi jej budem musiet nechat viac casu. Len dufam ze kym sa nam narodi druhe babo bude uz Nana spavat sama...

krista
17. feb 2009

kachnik • 1d • Včera ve 20:15
Holky, kdy jste řešily výměnu postýlky za větší postel? Náš malej nemá postýlku nijak v lásce, přes den jí nechce obývat vůbec. Díky za info.

many • 1d • Včera ve 20:17
tak já zatím neřeším,ale budu asi až bude trošku schopnej spát sám na posteli,aby z ní nespadl 😀 a nebo tam bude muset mít dokola nějaký plot 😀 😀 😀 no snad v těch 3 letech 😉 😒

many • 1d • Včera ve 20:18
u maminky v posteli je nejlíp,že 😀 😉

dvojka • 2d • Včera ve 20:20
ahoj,my ve 3 letech a byl to celkem problém,malá si zamilovala postýlku a v posteli chvíli trojčila,takže zvažuju,že druhou dcerku dám do postele už po druhým roce!
Bez zátarasy to samozřejmě nejde 😉 🙂

fru.fru1 • 2d • Včera ve 20:26
ahoj můj mladší v postýlce také nechtěl spát,neustále se budil,takže jsem ho vždy přenesla k sobě a byl klid,ale to mě už nebavilo,tak jsme minulý týden koupili palandu,mám ještě staršího a musim říct,že je naprosto klid,malý spí celou noc a já se koněčně vyspim je mu 19 měsíců

zany • 2d • Včera ve 21:17
My jsme dávali Honzíka do velké postele v 22 měsících a to hlavně proto, že se měla narodit Eli... Ale stejně jsme to měli v plánu 😉 Máme postel bez zábrany a naštěstí nikdy nespadl, ze začátku měl u postele deku, co kdyby... Než jsme si šli lehnout, tak jsem ho zkontrolovala jak spí, případně posunula a v pohodě 🙂

mady • 1d • Včera ve 21:33
Já jsem dala mallého do velké po roce ale máme ho z jedné strany u postele a z druhé je zeď 😀 takže nespadne a my máme více místa na spaní 😉 a než ho dám do pokojíčku samotného tak už bude vodit dom holky 😀 😀 😀

andy80 • 2d • Včera ve 22:10
kachni, syn šel spát do velké postele v 1,5 roce, protože tak rumploval postýlkou, že jí rozlámal. Malá tam bude asi dýl, uvidím.

lenkazdenek • 1d • Včera ve 23:31
tak u nás se z velkou postelý počítá tak do měsíce,s tím,že v postýlce už půl roku nespí a spinká s náma ve velké. Ze začátku jsem jí usala na naší a pak přendala do postýlky,jenže se celou noc budila (je to velká cestovatelka a ty šprcle jí tam překážely ) tak sem jí musela brát zpět do naší

martinka79 • 2d • Dnes v 07:20
my v 1,5roce na pstel s rokládacím dalším lůžkem neměla kam spadnout. bylo to u země. asi od 4let má vysokou postel dvojlůžko. 🙂

musko • 1d, 18tt • Dnes v 07:36
postieľku za veľkú posteľ sme menili, keď mal Petrík skoro 3 roky - prirazili sme ju k našim posteliam - takže sme ako u Snehulienky a trpaslíkov

krista
24. mar 2009

janulle22 • 1d • 22. březen 2009 ve 14:35
ahojky maminky...

nas malej ma skoro 21mes a posledni tyden mi odmita psat v postylce a chce spat s nama.Od malicka je zvyklej na postylku, ale ted ho dam do postylky at uz po obede nebo vecer a zpusti hroznej plac uplne hysterickeja a neutisim ho jinak nez ze ho vytahnu a dam k sobe a v tu ranu je klid.Vcera vecer ho uspavala tchyne tak ji teda usnul v postylce, ale v noci se budil kopal do sprusli postele a rano byl brzo vzhuru. tak se chci zeptat od kdy jste davali prcky spat na svou postel a jaka je nejlepsi a vase zkusenosti popripade rady.

moc dekuji 😉

skurinka • 2d • 22. březen 2009 v 15:15
jani kup postel a frkni ho tam .domca od 20mesicu a hanca od rijna myslim 🙂

janulle22 • 1d • 22. březen 2009 v 15:17
skuri aspon nekdo... 😀

skurinka • 2d • 22. březen 2009 v 15:20
ja jsem ti verna.ne jano fakt ji kupne pockej ja ti blesknu jak jsme to z hanou vyresili aby nepadala.ju

janulle22 • 1d • 22. březen 2009 v 15:22
ok diky... 😉

kristi • 1d • 22. březen 2009 v 15:34
my jsme malou dali cca pred mesicem, hned jak jsme koupili vetsi postel 🙂

janulle22 • 1d • 22. březen 2009 v 15:36
kristi a jak to zvladla mala...?

kristi • 1d • 22. březen 2009 v 16:00
dobre, my jsme z toho udelali bojovku, jaka je to vlastne sranda tam spat sama. 😉

binki • 1d • Včera ve 20:04
jakou postel jste koupili? musím už koupit jinou, přes tu dětskou mi přelízá, uvítám tipy

janulle22 • 1d • Včera ve 20:20
binki co jsem koukala na netu tak nic moc tam nemaji...asi si to chce objet nabytky... 😖 jinak snad se tu jeste nekdo objevi s napady a radami jak tam dite preucit... 😉

pebi • 1d, 36tt • Dnes ve 12:20
ahoj, Anetka je ve své posteli od prosince, proběhlo to naprosto bez problémů 😉
Spinká tam celou noc a ani jednou nespadla

sirinka
24. mar 2009

my sme dali pred mesiacom....klarka mala 19 mes. a zo zaciatku tak dva krat spadla, davame na zem paplon a tak som jej zacala davat na kraj postele vankus na dojcenie...odvtedy nespadla ani raz. uz ho asi vyskusam nedat, ze co to urobi.

kasis
24. mar 2009

My sme dali MAtka do velkacskej postel tiez pred mesiacom 😉 . Kedze nemame este detsku izbu, mame ju v spalni asi meter od manzelskej. S prechodom do nej nebol ziadny problem, som mu nove obliecky - traktorove kupila,noveho macka aj pyzamko, povedali sme mu, ze je uz velky, tak aj vo velkej posteli bude spavat a bolo vyriesene 😵 . Pekne v nej zaspinka sam, ziadnu zabranu nepotrebuje, zo zaciatku som matrac z postielky davala na zem, ale nespadol. Rano ked sa zobudi, poberie si mackov a docupka ku mne 🙂 . Postel sme mu obycajnu drevenu s matracom, vysku ma okolo 30 cm.

wali
24. mar 2009

my planujeme uz tiez prejst na velku postel (postielku bude treba pre dalsieho drobca), ale chcela som sa vas spytat na plachtu - v postielke mame taku s pogumovanym spodkom (kvoli pripadnemu precikaniu, aby to neslo na matrac) a kedze mame este plienky a zaciname prave oducovat, chcem sa spytat, ci existuje taka plachta aj vo velkej verzii, prip. ako to riesite vy? este som sa na to nebola pytat v obchode, ale snad take nieco robia??

sirinka
24. mar 2009

wali ja som kupila taku podlozku pod plachtu v metre...z jednej strany je pvc a z druhej bavlna...uz je aj odskusana 😀 mam dve a zatial stacia...ale my spavame bez plienky iba cez den, v noci este nie.

sirinka
24. mar 2009

http://www.nosime.sk/kategoria520-doplnky
aj tu maju...ale tieto su aj dost drahe...

wali
24. mar 2009

sirinka a je to take s tymi stiahnutymi rohmi, ze to presne sedi na matraci, alebo je to taky typ ako rovna plachta? (neviem to rozoznat na obrazku) a v tom druhom pripade sa chcem spytat, ci sa to nezosmykuje?

sirinka
24. mar 2009

ja mam take co ma kazdom rohu gumicku s ktorou sa to prichyti o matrac, takze to dobre drzi na mieste.

bystricanka
24. mar 2009

ja som dala dieťa do veľkej postele teraz v sobotu. Takže ako 2.ročného 🙂

sirinka
24. mar 2009
wali
24. mar 2009

aha, dakujem pekne, budem teda zhanat nieco take 🙂 nerada by som, aby sa novy matrac hned nejak znehodnotil.

sirinka
24. mar 2009

wali ako keby som to privolala, klarka sa mi zobudila prepisana od hlavy po paty...tak uz aj periem 😀 a matrac je suchucky

wali
25. mar 2009

no sirinka 😀 , tak je to aspom odskusane, ze to ta plachta vydrzi 😉

lena27
29. apr 2009

my spíme ve velké posteli 2 týdny takže od 21 měsíců

sakura77
30. apr 2009

ahojte!ja som prave bola objednat "velku"postel pre kristianka,niezeby mi mi prekazal v spalni-ale je uz velky a taktiez budem o par mesiacov potrebovat postielku pre druheho "najomnika",takze v sobotu sa chystame na velke stahovanie do detskej izby,tak som hrozne zvedava-najviac sa obavam ze miesto spania mi tam bude lomozit po izbe

sokolka
30. apr 2009

Nečetla jsem vás jen tak letmo, ale mi teda jsme v cestovní postýlce s matrací z normální postýlky a zatím dobrý. Myslím že tak nejdéle ve 3 letech ho dám na velkou postel, ale hlavně proto, protože máme byt 2+1 musíme tím pádem zrušit ložnici. Takže to je tak nejdelší termín. Ale možná tam půjde už dříve 😉

chymenitta33
3. máj 2009

Ahojte🙂

Ja plánujem ho dať do "velkej postele" okolo 2 roku to plánujem kupiť to autíčko alebo normálne študentský gauč s tou zábranou aby mi nepadol.

eppik.m
3. máj 2009

Ahojky, jelikož můj syn od narození odmítá spaní ve své vlastní postílce 😝 uvažuji o tom že mu pořídím velkou postel v 15 m. !!!!!! Nevíte náhodou kde seženu postílku s ochranou aby dítě nespadlo dolů. Ale přeji si ještě jedno dítě, byt máme malý tak bych uvítala variantu patrové postele, aby se pod sebou vyspali děti dvě, samozřejmě tá spodní aby byla opatřena postranicemi aby byli sundavací když dítě povyroste. Syn jěště nechodí a neumí samozřejme lézt na postel ani z ní slézt. Spí v naší posteli a je naučený že se z ní nesmí hnout jinak si ublíží. Zatím klop, klop, ani jednou nespadl dolů 😅 . Ale jistota je kulomet ...

potvora1
3. máj 2009

Ahojte....nas Samko spinkava sam vo svojej vlastnej velkej posteli od 15 mesiacov, a uz 2 noci aj vo svojej vlastnej izbicke uplne sam......
on sa v noci moc neotaca, sa nebojim, ze by spadol, ale vzdy mu dam pre istotu pri postel fotelku, ako zabranu....len pre istotu...a ziadnu spec.postel so zabranou nepotrebujeme....

wali
3. máj 2009

eppik, taku postel so zabranou na boku som videla na strankach gazel.cz skus sa tam kuknut - mozno najdes nieco take, co hladas. ja som tiez u nich nasla inspiraciu a potom sme taku postel, aka sa nam zapacila, dali vyrobit (vyslo to lacnejsie ako u nich). a tiez uz spavame na normanej posteli a zatial uuuplne bez problemov, tak snad sa to nejako nepokazi 😉