Kedy dať dieťa do veľkej postele?

gabuliik
17. nov 2007

Čaute. Chcela som sa spýtať, kedy by bolo najvhodnejšie dať dieťa spať do svojej veľkej postele. Ja mám 2 ročnú dcéru a bojím sa ju tam dať,aby nespadla.
Aké máte s tým skúsenosti? 🙂

sirinka
3. máj 2009

eppik aj my sme nieco podobne hladali a nenasli... 😝
ale da sa to vyriesit tak, ze niektore poschodove postele maju na jednej strane...zabranu, avsak vacsinou na strane, ktora ide ku stene...ako ochrana pred poskodenym steny...tak jedine, ze na nejaky cas tu postel otocite...
a my sme mali este podmienku, aby sa ta poschodova postel dala rozlozit na dve klasicke...
http://www.poschodove-postele.sk/
skus pozriet tu...

lotinka123
13. jún 2009

Ahoj - vím, že to není dotaz úplně k tématu, ale snad sem maličko patří... V kolika měsících - letech jste děti odstěhovaly z ložnice do dětského pokojíku? Máme na to s manželem trošku odlišné názory - on by malou v pokojíku viděl už teď ( je jí necelých 10 měsíců ), já si myslím, že je to ještě hodně brzy. Moje představa je cca rok a půl.

oalaa
13. jún 2009

Ahojte, moj syncek bude mat o mesiac 2roky a do velke postele sme ho dali cca pred 2mes.,ale .... mame ju spojenu s manzelskou postelou, preto on je take male sidlo, kedy jed cela postel jeho-hlavne v noci a bali sme sa aby nam nespadol, tak je to kvoli bezpecnosti a musim povedat ze spinka kludnejsie a hlavne az do rana, pretoze ma pri sebe citi 🙂 a ja spinkam tiez sladko, ked som obklopena mojimi chlapmi 😀

sstefi
13. jún 2009

Lotinka, to záleží od toho, ako ti dcérka spáva, či sa často v noci budí(aby si za nou nemusela často chodit a pod., pretože to by si sa moc nevyspala), a možno aj od toho, ako daleko od spalne mate detsku izbu, teda aby si ju počula ked zaplače. ak všetko vyhovuje 1-2x skusit možte, ak to nepojde, tak sa vratite naspat do spalne
my mame našu princeznu ešte v spalni, nejak v blizkej buducnosti ani neplanujem na tom niečo menit.prespi celu noc v pohode 😵 (KLOP KLOP)

reruna
14. jún 2009

Ahoj, lotinka to záleží jen na vás, kdy přestěhujete dítě do vlastního pokojíku, ale obecně psychologové doporučují minimálně do toho jednoho roku, někteří dokonce až do tří let. No, my dali Míšu do velké postele a do pokojíku zatím jen po obědě, aby si zvykl, už tam spává tři týdny, tak to brzo zkusíme i na noc. Zatím spí v postýlce s námi v ložnici. Kdybych nečekala druhé, asi bych to nechala ještě nějakou dobu tak. Ale nechci, aby si Míša pak myslel, že ho miminko vyšouplo, tak bych ráda, aby si zvykl na pokojík a velkou postel přes léto. Postel máme normální dospěláckou s vysokým čelem u hlavy a o něco nižším u nohou a manžel dodělal ze dřeva zábranu, aby malej nespadl, mám fotku v albumu.

bystricanka
14. jún 2009

ja som dala dieťa do veľkej postele, ked mal 2 roky. Spáva vo svojej izbe a je to super. Vyspatí sme obaja. Ked sa náhodou v noci zobudí, len sa k nemu presuniem a spíme spolu. Chválabohu to nebýva často...len ked je chorý 🙂

kukulik30
14. jún 2009

u nas tak isto, ako napisala bystricanka 😉 ....postel dostal na 2.narodky a odvtedy spi sam a v detskej izbe, nerad zaspava sam, tak satel pri nom niekto musi lezat, kym nezaspi, obcas uz zaspal aj sam...ale inak je to uplne v pohode..niet nad pokojny spanok ..vsetkych 🙂

bystricanka
14. jún 2009

aj my ho ešte musíme uspávať. Teda len ja. Ale to je najmenej. Lahnem si k nemu, pustím telku a on pekne do 15 min. zaspí 🙂 Ale zatial sám nezaspal...ktovie kedy ma vyženie a povie, že chce sám hajať 😅 😀

shaula
14. jún 2009

Tak já tu asi teď budu za exota, ale naši kluci spí ve vlastním pokoji od narození (samo v dětských postýlkách). Ložnici máme tak maličkou, že s bídou projdu kolem postele a absolutně tam nevleze ani jedna postýlka, natož dvě. Prvních pár nocí jsem v pokoji spala s nimi, pak jsem se přestěhovala zpět do ložnice. Nechávám otevřené dveře, takže slyším, když v noci pláčou, a máme monitory dechu, takže v tomhle ohledu jsem strach neměla.
Co se týče velké postele, tak mám v plánu je do ní přestěhovat, až budu mít jistotu, že z ní umí bezpečně slézat, což netuším, kdy bude🙂 Prostě až se mi bude zdát, že jsou do ní zralí. Tak uvidíme.

iloha
15. jún 2009

Terezka spí v pokojíčku ve velké posteli od cca 16-tii měsíců, jen se někdy víc naběhám 😉

iloha
15. jún 2009

eppik, my máme pro Terezku právě postel od fy Gazel, dají se velmi jednoduše sestavit na sebe
a dělají i postranní zábrany a taky suprové židle pro prcky - rostoucí
http://www.gazel.cz/index.asp?modul=katalog&sek...
http://www.gazel.cz/index.asp?modul=produkt&id=...
doporučuji 😉

daasik
25. júl 2009

ja uz taky uvazuju o tom, ze dam maleho do velke postele, z postylky mi vyskakuje po hlave ven 😠 ale ma maly pokojicek, tak se mi nechce kupovat dospelackou postel, ze bude mit malo mista na hrani, uvazuju o detske z IKEA 165x75, ale manzel nesouhlasi, pry jsou to vyhozene penize a za chvili v ni nebude chtit spat. Mate nekdo zkusenost, jak dlouho dite vydrzi v te detske posteli? Prodavacka v IKEA mi tvrdila ze do 13 let, to se mi zda nesmysl, doufala jsem do cca 7?

pettule
25. júl 2009

Tak to nevím, jak dlouho může prcek vydržet spinkat v této menší postýlce. Ale do 13 let se mi to zdá taky dost nemožné 🙂. Jinak kámoška má tu modrou z ikea a je s ní maximálně spokojená. Náš prcek má necelých 1,5 roku a musím se přiznat, že zatím se vůbec nechystáme stěhovat ho do velké postele. Zatím je v postýlce a není žádný problém. Ve svém pokojíčku už spinká od narození.

gabca1
30. júl 2009

Mě už malá vylejzá z postýlky, přehodí nožičku a seskočí. Tedy dnes poprvé. Raději jsem jí dala před postýlku matraci. Docela se bojim, aby si neublížila, takže asi pořídím větší postel, buď z IKei dětskou a nebo už tu máme normálně velkou... Ale bude to něco. Bude pořád chodit za náma, někdy hrozně dlouho usíná, takhle bude mít výběh a bude pořád u mě 😖 🙂 Ale přijde mi lepší, když bude vylejzat z velké postele, než jako akrobat přelízat madlo u postýlky.

nikkos
1. aug 2009

V roce a třičtvrtě se malýmu podařilo přelézt postranici v malé postýlce, obrovský pád na hlavu a cesta na pohotovost ☹ Už jsem ho do postýlky nedala a má teď tuhle:
http://www.postylka.cz/zbozi/7537/Detska-postel...

obrovská spokojenost, moc se mu v ní líbí 🙂

gabca1
2. aug 2009

nikkos - a to v ní malej hned spinkal? Já koupila malé postýlku v IKEE a nechce v ní být vůbec, jak vidí tu volnost tak neustále cestuje. 2 dny jsme se pořádně nevyspali, tak jsem jí nakonec zase musela dát do její milované postýlky a musela jí hlídat. V noci, když usne z ní tedy naštěstí nevylejzá... V té větší postýlce jí budu učit spinkat zatím jen přes den.

sakura77
3. aug 2009

no,aj my sme sa "prestahovali" do detskej izby,asi tak pred dvoma mesiacmi,od dvoch mesiacov som si ho naucila krasne zaspavat sameho,proste vypil si mliecko,zhasnut,pusu ,zavret dvere a spinkat-uplne bez problemov vyse dvoch rokov,ale odkedy je vo "velkej" posteli,100razy odtial zdrhne kym zaspi,beha za mnou,alebo sa tam potme hra s hrackami a podobne... 😒 podla mna bola chyba ze isiel uz neskoro,asi je lepsie dat uz okolo roka ked si to este tak neuvedomuje,neviem fakt co je lepsie....

bihan
3. aug 2009

Sakura, neviem nevie.. u nás sa začali problémy odkedy si vie malá otvoriť dvere.. predtým tiež spávala vo veľkej posteli (už asi dva mesiace) a bez problémov zaspala bez vyliezania.. teraz máme vždy pred spaním cirkus, lebo niekoľkokrát vylezie z izby. Myslím, že je to len prechodné obdobie, kým pochopí, že jej to aj tak nepomôže 😅

reruna
3. aug 2009

my jsme dali do velké postelle před dvěma měsíci po obědě a jak si zvykl, tak před měsícemi už i na noc. umí z ní vylézt a umí i otevřít dveře. než usne musím ležet s ním v posteli, zpívám mu a večer si čteme pohádky, je to už takový rituál, i když mě to celkem vadí, protože to trvá tak minimálně půl hodiny než usne a já pak většinou usnu taky a tak jsou večery úplně zabité, v postýlce usínal sám, jenomže z velké postele vylézal, takže to řešíme raději taklhe, jak to bude až bude mimčo nevím, musíme se začít střídat s manželem, aby si zvykl, že ho bude uspávat i on, až budu kojit. Není to tak nejlepší, ale nemám nervy na scény, aby 100 krát vylezl a my ho pořád zaháněli. Jak usne tak už většinou spí až do rána a kolem šesté přiběhně za náma do ložnice, to už se dá. Stalo se zatím asi 4X, že se vzbudil v noci a chtěl utíkat z postele, ale lehla jsem si k němu a zase usnul.

nikkos
3. aug 2009

Občas samozřejmě bojujem, někdy vyleze a jde za námi a strašně se tlemí že dělá lumpárnu 😀
Ale víceméně nemáme problém, naopak mu vyhovuje, že je teď vlastně "svým pánem" a má tu svou postýlku docela rád. V malé to občas byl pěkný řev 😝
Ale je to také tím, že když byl v té malé tak jsem u něj seděla a uspávala (dělali jsme blbiny, ňuchňali se a tak 😵 ), takže i při prvním usínáníí ve velké posteli jsem byla u něj a pak už mu to přišlo normální. Někdy ho musim zahánět, někdy chce abych byla u něj a jindy si zaleze úplně sám a usne 😉

andy80
9. aug 2009

Holky, včera jsem přestěhovala malou do dětského pokoje, ale i s cestovní postýlkou. Už s námi v ložnici nemohla spát, pořád se budila, když jsme šli spát, když manžel stával do práce a občas jí probudilo i to, když jsem se otočila v posteli. Děti mají sice velký pokoj, takže se to tam vešlo, ale musela jsem jednu postel otočit do prostoru a vedle toho dát postýlku. Tak přemýšlím, co kdybych zkusila malou dát na velkou postel, ale bojím se, že mi z ní bude utíkat před spaním a čeho se bojím nejvíc, že v noci bude padat. Myslíte, že je na velkou posel v 15ti měsících brzo. Nebo nemáte nějaký tip na zábranu, která se dá přidělat k posteli, aby dítě nepadalo?

lienka55
10. aug 2009

My sme poskladali malemu velku postel minuly tyzden a odvtedy v nej spava vo svojej izbicke.Zatial je to v pohode,chce tam spavat,len mi este neprespi celu noc tak som tam aj ,,1000,, krat za noc a potom som horozne vycerpana a nevyspata. 😠

barmborka
10. aug 2009

Andy existujou zábrany na velkou postel,dej si do vyhledávače zábrany na postel.Lucka spala na velké posteli taky v 15m neboť viděla bráchu a s postýlkou byl konec 😀

ygreen
10. aug 2009

andy - já chci taky teď někdy koupit malýmu tu juniorskou postýlku ale s pořádnýma zábranama a zatím ho v ní nechám spinkat přes den a až přijde čas tak i přes noc, což bude bůhví kdy, když ještě v noci jí ☹

reruna
11. aug 2009

andy nám zábranu na postel vyrobil manžel, viz album, a přišlo to 3X levněji a není to nic složitého, přibít k sobě pár latěk a přivrtat k posteli. jinak máme první úspěchy, večer už s ním nemusím ležet, přečtu pohádku a odcházím, usne sám při světélkující uspávací hvězdičce do fisher price a nevylézá. Ale po obědě vylézá pořád a dokud si k němu nelehnu, tak neusne.

krista
11. aug 2009

Ahojky,
tak my jsme tohle dlouho řešili, chtěli jsme malou přestěhovat než se narodí druhý sourozenec, nakonec to vyplynulo všechno samo, v 10timěs. hodně zlobila, takže jsme ji přestěhovali do vl. pokoje kde od té doby spí relativně dobře, v necelých 16timěs. začla zase hodně zlobit a tak jsme si s ní v noci lehali na její palandu a jednou přes den si sama naznačila že tam chce spát (shodou okolností jsme doma měli týden druhou malou postýlku 😝) a od té doby tam spokojeně spí. Zábranu vyrobil také manžel (protože ty úžasné univerzální zábrany nejsou zase tak univerzální a na naši postel nešly 😝) vyšla nás asi na 150,- 🙂

Bála jsem se že bude z postele utíkat, ale dobrý, vždycky si zakřičí, abych přišla a sleze si až kdy jsem tam. Usíná sama, jen uložím, pohladím, dám pusu a odejdu 😉

aajina
12. aug 2009

Naše Adelka si před měsícem poručila hají tady a ukazovala na velkou postel a od té doby tam spí.Bylo jí 16 měs, nakoupili jsme zábrany v Ikee 1ks za 249kč a spokojeně tam hajá celou noc.Jen usínání se zhoršilo, ležím tam dokud neusne 😠 ale to se snažím odbourat.Jinak sama v pokojíčku spala cca od roka.

ina.b
9. sep 2009

Malá spí od 1,5 roku ve velké posteli v pokojíčku. Ale nevím, kdy jí vlastně mám dát velkou peřinu s polšťářem? Už jí jsou téměř 2 roky a zatím má stále deku, kterou měla v postýlce 🙂

sylvar
9. sep 2009

ino, malá má taky peřinku i polštářek z malé postýlky...do velké šla po druhých narozeninách

ina.b
9. sep 2009

Malá peřinka je praktická, že se dá i líp vyprat, když se počůrá. Ale zase je neustále odkrytá, jak cestuje po velké posteli. Chodím ji několikrát za noc přikrývat, ale hned se zase odstěhuje do jiného koutu postele a je odkrytá. Nevím právě v kolika letech se dává velká peřina a polštář... 😕