Kedy dať dieťa do veľkej postele?

gabuliik
17. nov 2007

Čaute. Chcela som sa spýtať, kedy by bolo najvhodnejšie dať dieťa spať do svojej veľkej postele. Ja mám 2 ročnú dcéru a bojím sa ju tam dať,aby nespadla.
Aké máte s tým skúsenosti? 🙂

yfca
13. máj 2010

Ahojte,
mozno niekomu pomoze - mne urobil svokor super zabranu na postel, aby mi z nej syn nepadal. Je to fakt jednoduche, urobi kazdy sikovny manzel. A este ju vyuzijeme aj ked chceme hrat babkove divadlo, alebo sa tam hrame na obchod a pod.
http://www.elefantino.sk/zabrana-na-detsku-postel/
Ak si dakto urobi podobnu, budem vdacna za odozvu 🙂

denisocka
14. máj 2010

my tiež musime na žive raty maleho prestahovať do postele,ale on ešte ani na nočnik nechodi,bo nechce ... to bude gol v auguste

chiwule
15. máj 2010

ahoj holky, chtěla bych poradit jak byste řešili následující situaci vy?
Naší malé je 19m, chtěli bychom jí dát spát do jejího pokojíčku, kde si běžně hraje a má v něm vše. Máme pro ni dětskou postel se zábranou. Bohužel v noci hodně cestuje a tímpádem se odkopává z peřiny a je pak celá studená. Dáváme jí tedy, zvlášť když je ještě chladno, na noc do spacáčku. V tom se navíc nemůže tolik vrtět po posteli a tolik necestuje. Jenže když bude sama v pokojíčku a ráno se vzbudí, určitě bude chtít slézt z postele a třeba si hrát s hračkama nebo si prohlížet knížky než pro ní přijdeme... Dveře do ložnice a pokojíčku otevřené nemůžeme nechávat kvůli domácím mazlíčkům, mají zakázaný vstup do postelí...
Taky se bojím, že jak bude ve spacáčku neohrabaná, že pro ní bude nebezpečné slézt tak aby si neublížila nekontrolovaným pádem. Jinak samozřejmě slézá z postelí a gaučů naprosto bezpečně.
Jak tedy řešíte přikrývání dětí, případně spaní ve spacáku a samostatné slézání z postele u vašich dětí?

fiallinka
15. máj 2010

chiw, já teda ještě neřeším velkou postel, ale to, že Juri nechce být pod peřinou a ve spacáčku...no a začla jsem ho holt na noc o něco víc oblékat a zdá se být vyřešeno, já mám aspoň lepší pocit...

bufina
16. máj 2010

Ahojte, málá spala asi od půl roku s náma v posteli. Minulej rok jsem otěhotněla, tak jsme si řekli že je čas malou odstěhovat do vlastní postele, kdybych si pak třeba chtěla vzít do naší postele mimčo. Malej se měl narodit 30.1., tak jsme na konci listopadu konečně pořídili velkou postel. Nikolka ju tátovi "pomáhala" smontovat, pak jsme spolu povlíkaly peřiny, dávaly tam polštářky a plyšáky. Až to bylo úplně hotový, tak z té postele vůbec nechtěla vylézt a večer byla úplně nadšená, že tam může jít konečně spinkat.

chiwule
16. máj 2010

bufina, přesně tak jsme to plánovali udělat my když jsme jí velkou postel pořídili 😵 montáž, povlékání postýlky, plyšáci atd, to všechno ok, ale večer ani za boha v ní nechtěla spát! Byla z toho hysterická scéna asi na 3 hodiny, pak už jsme to nevydrželi psychicky a vzdali to...a malá hezky šupky dupky zas k nám do ložnice/postele 😒 už jsem to zkoušela i párkrát přes den na polední spaní, to se povedlo jen asi 2x, v noci zatím ani jednou. Jakmile se dotkne tělem své postele, je okamžitě vzhůru a nic s ní nehne, trvá na tom, že v ní spát nebude...

Já se ale ptala hlavně z jiného důvodu - vím, že jednou jí prostě do její postele naučím, ale trochu mi v tom, abych byla důslednější brání to co jsem psala - že se odkopává z peřiny a když je ve spacáku, že si namele až z postele bude ráno vylézat. Takže tohle mě spíš zajímá jak jiné maminky řeší, abych tomu přizpůsobila čas nebo roční období nebo situaci, kdy začnu zas důsledně trvat na jejím spaní v její posteli 😉

fial, když jí ale víc obleču, tak už tuplem nebude chtít být pod peřinou, je jí horko 😒

bufina
16. máj 2010

Malá taky nechtěla vůbec spát pod peřinou, hned se odkopala. Dávala sem jí normálni pižamko a ponožky. Ty si kolikrát v noci taky stihla sundat. Tak sem to pak přestala řešit. Když jí to vyhovuje, ať si tak spí. Po několika měsících už spinkala pod peřinou. Teď se ale ještě taky občas stane že spí na peřině, místo pod ní, nebo ju úplně skope na zem.

chiwule
17. máj 2010

holky, zdá se, že se povedlo! na radu jedné maminky v podobné diskuzi jsem dala dceři už velkou peřinu, nové povlečení se zvířátky, lehké pyžamko a večer jí uložila do její postele. Sice asi 15min protestovala, ale pak se nechala ukonejšit, že jsem byla celou dobu do usnutí s ní... párkrát za noc se sice probudila a zaplakala, ale pokaždé se nechala znovu uložit a uspat... dneska na polední spaní jsem jí dala do pokojíčku zas a to už bylo v podstatě bez protestů 😎 Pokud jí to vydrží, tak v 19m zvládla přechod z naší postele do své na jedničku 😉 😵

bufina
17. máj 2010

Gratulujeme 😀

alca22
17. máj 2010

Ahojky, taky už chci dát syna do jeho ostýlky v pokojíčku. Od půl roku s náma spí ve veké postely. Pokoj nemáme hned vedle ložnce, ale je kousek. Manžel i mí rodiče mi říkají že je ještě brzo, ale to já si nemyslím. Plánujeme druhé mimi a proto chci aby spal už ve s vém pokoji aby si potom až bude mimi nemyslel, že jsme ho odstrčily.

janis79
17. máj 2010

kdy jste dali dítěti velkou peřinu 140x200 a velký polštář? Máme dětskou postel z Ikeya 165x75 zatím máme pěřinku z postýlky, tu ale budu podřebovat pro mimčo, tak musím koupit novou,ale nevím,jestli ještě tu malou nebo už velkou, jestli nebude zbyteně velká na tuto postel. dík za radu.

chiwule
17. máj 2010

alco, nevím, jestli můžu radit, zatím jsme na začátku samostatnosti, ale naší malé je méně než tvému klučíkovi a zdá se, že přechod do velké postele zvládla. Dneska je to druhé večerní spaní a byla už v pohodě, jen trošku broukla... Ale zhruba před měsícem jsem to zkoušela a nešlo to, nebyla na to asi ještě připravená... takže je to asi hodně individuální...
a neboj, my také nemáme vchody do naší ložnice a dětského pokojíčku hned vedle sebe, jsou mezi nimi asi 4 metry. V pokojíčku máme danou chůvičku a druhou část v ložnici a je vše v pohodě, na noc dveře zavíráme do obou pokojů...

chiwule
18. máj 2010

janis, peřina velká bude, ale jestli zbytečně, to ti nedokážu říct. My jsme dali naší malé do postele (mmch, taky dětská z IKEA) tuhle velkou peřinu schválně, aby neměla šanci se odkopat a funguje to skvěle - peřina je rozložená po celé posteli, má rezervu, že z ní dceři nevykukují nohy ani když po posteli v noci cestuje... Takže pokud se tvé dítě odkopává, dej tu větší, jestli ne dej tu menší.

yfca
18. máj 2010

Ja som mojmu starsiemu synovi az donedavna davala na noc vlastnorucne usite "nohavice" este na pyzamko. Tiez som riesila rovnaky problem s odkopavanim a nechcela som spacacik z rovnakych dovodov, nech sa v nom rano, alebo ked pojde na zachod nezahlusi. Takze som mu urobila dvoje takych hrubych, podsitych dupackovitych nohavic, zapinaju sa hore na ramienkach, dala som tam suchy zips, aby to pripadne zvladol dat dole sam. Dole som nasila taky ten uzsi patent, aby sa mu nevyhrnali.
Urcite sa da daco take aj kupit, alebo podobne a prisposobit.
Skusim odfotit a dat na moju stranku http://www.elefantino.sk/, ale neviem, kedy sa mi podari... mozno za par dni...
No a do velkej postele sa syn prestahoval sam v cca 20 mesiacoch. Chcela som to tak a podarilo sa. Svoju izbicku zboznuje, najprv som ho tam zacala ukladat na poobedny spanok a onedlho sa zacal vecer sam pytat do nej. Zo zaciatku nie vzdy - raz tam, raz u nas, bolo to postupne. A spociatku som ho okolo 23:00 aj tak vzala k nam, aby som nemusela v noce k nemu behat. Bola som s tym super spokojna, ani on nemal ziadne stresy... ale nie vzdy to tak asi vyjde...
No a v tych nohaviciach spal donedavna, teraz ma 4 roky a konecne sme presli na pyzamo a perinu...
Aha, este mi napadlo, mal aj jeden taky frote overal, co som mu tiez striedala na pyzamko, ale tie sa velke tazko zhanaju...

chiwule
27. máj 2010

Tak jen hlásím úspěch - už plně spíme ve "velké" dětské posteli, hurá! Nemá ani tendence po ránu se chodit mazlit k nám, dokonce když je unavená jde sama do své postýlky a ne k nám do ložnice 😉

traktor
27. máj 2010

ahojte aj nas matko uz spinka vo velkej posteli, ..nepotrebuje ani zabranu..on tak rad spi., ze radost pozerat 😀 😉

blandik
27. máj 2010

Ahojte, tak řešíme to samé. Malý spí s námi v ložnici - tedy ve své miminkovské postýlce. Chcem udělat pokojíček, s postýlkou (zatím bylo v tom pokojíčku skladiště, takže si tam ani nehrál). Malý usíná sám, občas se mu to trošku nelíbí, ale vesměs neprotestuje. Má už téměř 20M. Mám obavu, že v nové, dospělácké posteli nebude chctít spát a bude za náme courat. A taky se v noci odkopává. Spává v bodičku, když mu dám nějaké kalhotky, tak se většinou z plenky pročůrá (nechápu to). Zaujal mě nápad na velkou peřinu, že pak se tak neodkopou. Tento víkend budem vymýšlet pokojíček, tak se na to moc těším.

kuchy
29. máj 2010

Ahojky, řešíme ,asi jako všchny tu něco podobného. Náš malý má za měsíc rok 🙂 A v zíří se mu narodí sourozenec, tak přemýšlíme, jestli jsou třeba 2 malé postýlky, malý si v ní stoupá, věčně je ve spánku naražený na tyčky a křičí. od 6 měsíce spí v dětském pokoji sám, máme jen 2 pokojový byt, tak bude miminko muset spát hned od narození taky v dětském pokoji a já s nimi. Přemýšlíme,jak to vyřešit, bud 2 postýlky a mě ještě válendu,ale to jim moc místa v pokojíčku nezbyde ☹ Nebo něco takového,

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29625178&tab=0
malého naučit spát v té se zábranou, já bych zatím spala v té výsuvné pod ním a miminku by se uvolnila malá postýlka, navíc bych měla k oběma blízko a manža měl klid. Co myslíte?

kuchy
29. máj 2010

je, omlouvám se za překlepy, prcek po mě rajtuje 🙂

jankapiknova
30. máj 2010

kuchy - ta postel je velmi pekna 😵 ja by som dala maleho už do postele 😉 to je len moj nazor 🙂

blanblan
31. máj 2010

my sme velku postel kupili len teraz a kym z nej 100x vybehne je aj 10hodin a nakoniec ma zlomi a lahnem si s nou az kym nezaspi 😖 Doteraz tak skvele spinkala od svojich troch mesiacov a teraz akoby utalo-vecer neskoro zaspava, rano skoro vstava a poobede ked pospi 45min tak som rada. (aj to po asi hodinovom uspavani) Dufam len ze to casom zas prejde.... 🙄

lusi80
31. máj 2010

ahojte,tak my jsme na tom stejně jak asi blanblan,malej je už velkej,v postýlce se mlátí,je mu očividně malá protože každy otáčení mě vzbudí jak se bouchá,když ho dám vedle do pokojíčku do velké postele,tak tam je,ale jakmile zhasnu s tim,že brášku už spí,tak začne ječet,nebo vylízá a pořád otravuje bráchu ☹ .Lehat si s nim se mi nechce,není tam sám ale s bráchou,tak nevím jak na to,vždycky to s přestávkama zkouším ale nic,má tam i zábranu aby nespadl.Asi bude nejrozumnější podle mě rozmontovat postýlku,aby věděl že se nemá kam vrátit a musí spát v postely veliké,u nás v postely spát nechce,naštěstí 🙂 tak nevím jak ho to naučit,velikej na to už je si myslím,asi je nejlepší začít když z toho nemají ještě rozum a nemůžou odmlouvat 😉

kuchy
31. máj 2010

blanblan, lusi: no, vaši prcci jsou o něco starší než ten náš šmudlín,ale je veliký,prý skoro jako 2 leté dítě, má 12 kg už ted a nikdy nespí,jak ho položíme, v noci rotuje a mlátí se o šprušle....taky mám strach,aby neskočil přes tu postranici, stoupne si na peřinu a je dost velký na to, aby se mu to povedlo. 😒
.....taky si myslím,že tam sám neusne a bude vylézat,ale chodit ještě neumí....tak snad neuteče a stejně tam budu na té spodní spát dlouho s ním, než odroste postýlce ten druhý prcek....pořád tam z ložnic.koutu za Matym lítáme,když si zamrčí,tak budu blízko... 🙂
janka: díky za pochvalu výběru, taky se nám líbí, je to řešení do malého pokojíku,ale jen dočasné,až děti povyrostou, necháme jim udělat pokojík i s patrovkou na míru.... 🙂

Počkáme,až se uvolní korunky a objednáme.... 😀

antarres
1. jún 2010

gabulik: My dali malou do velké postele v jejích 20.měsících. Ale má tam zábranu, tak nespadne. Dokonce hned první noc plakala, že chce do velké postele. Ale je pravda, že ráno si vždycky vleze ke mně do postele. Většinou už neusne, ale pak si zase vleze na chvíli do té své. 🙂

biba12
5. jún 2010

Nas krpec je vo velkej posteli od 5 mesiaca, v postielke spavat nechcel.

adka48792
8. jún 2010

ahojte no nasa malá spinkávala v postielke asi do 5mesiaca potom sme prisunuli postielku k našej velkej posteli a dali prec zábranu lebo ked sa vecer zobudila napr. na cicík alebo len tak som ju pohladkala a spinkala prosto to bolo super nemusela som vstávat, 🙂 no malá sa občas prekoprcla do našej postele bolo to akurát v rovnakej výske no neskor jej bolo lepsie pri nás mala ma blízko pri sebe a tak sme kupili postel a teraz ju máme vedla manželskej ,a postielka sla prec spinká pri stene dali sme tam výstuž na stenu aby nesiel chlad...a tak nasa malá ešte nemala ani rokm ale už si spinkala vo svojej velkej posteli.. 🙂 🙂 🙂

beruska24.9.
15. júl 2010

Ahoj maminky,
někdy mezi rokem až rokem a půl plánujeme přesunout malou z ložnice do dětského pokoje. Jen přemýšlím, zda jí rovnou koupit velkou postel a učit spát tam, nebo bude lepší přesunout jí do pokojíku s dětskou postýlkou a až si zvykne, koupit jí velkou postel a učit spát v ní.
Mám z toho celkem obavy, protože z ložnice do dětského pokoje se musí přes obývák a chodbu. Tak by mě zajímalo, zda máte někdo takovou zkušenost za sebou, jak to zvládlo dítko a jak jste řešili příp. problémy s tím spojené.

jankapiknova
15. júl 2010

@beruska24.9 - ja osobne by som dala rovno velku postel, učit na izbyčku v postielke a potom odznova učit na postel,myslim že takto zabiješ dve muchy jednou ranou,ja by som jej to v izbe pekne nachystala,aby sa jej tam lubilo a skušala pomaly.... 😉

beruska24.9.
17. júl 2010

jankapiknova - to si právě říkám, jestli to nebude moc velký šok 😕 Stěhování do pokojíčku, kde bude spinkat bez maminky a ještě hned na velkou postel. No, zatím vše zůstane při starém, počkám, až přejde tohle blbé období (separační úzkost) a pak začneme zkoušet.
Jinak díky za odpověď!

Čekala jsem více zkušeností a názorů, ale co už.
Mějte se tu krásně!

janka_pn
17. júl 2010

@beruska24.9. my sme malu dali do vlastnej izby asi v roku. obavala som sa toho, ale zvladla to lepsie ako ja 😀 odvtedy kludnejsie spava, dlhsie spava a myslim, ze je v nej spokojna. ma na stene obrazky zvieratiek a s nimi sa "rozprava" kazde rano 😵 . najskor sice trochu protestovala, ale bolo to aj tym, ze som vtedy skoncila i s kojenim. spi v detskej postielke a velku jej kupim asi az ked pochopi, ze z nej nema utekat... 😅