Kedy dať dieťa do veľkej postele?

gabuliik
17. nov 2007

Čaute. Chcela som sa spýtať, kedy by bolo najvhodnejšie dať dieťa spať do svojej veľkej postele. Ja mám 2 ročnú dcéru a bojím sa ju tam dať,aby nespadla.
Aké máte s tým skúsenosti? 🙂

halaska22
9. sep 2009

Ahoj, ja som maleho dala do vlastnej postele od 18 mesiacov. kupili sme tu junior postel co je 150 cm dlha.a ma tie dosly este aj pri hlavovej casti naboku. Kedze maly je zvyknuty sa valat o celej posteli tak som zistila - po tom co sa par krat skotulal s postele - za treba nieco tobit tak som kupila "krajnicu na postel" neviem ako sa to na sk vola, v uk safety bed rail a funguje to super. este je to aj dobre ze ked maleho dam do postele a chce z nej vyliest tak to ide tazsie a prestane ho to zachvilu bavit....
viete mi povedat ci je to aj u nas na slovensku uz na trhu?
tu je to s uk katalogu
http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumbe...

halaska22
9. sep 2009

lenka-da dakujeeeem 😉

domeenika
10. sep 2009

ja dam malu do velkej postele v zime.. mame na plane kupit asi tiez tu juniorsku a tiez planujem namontovat zabranu... videla som postele, ze maju len jedno celo, aby malej nebolo chladno od steny, no a na druhu dam´tu zabranu.. uz sa tesim ako sa bude mala tesit z postielky

lucinecka
2. jan 2010

Ahoj holky, jdu si pro radu. Můj 18měsíční syn spí už nějakou dobu ve vlastním pokojíčku v postýlce naprosto bez problémů. Protože ale čekáme druhýho sviště chtěla jsem ho přesunout do velké postele, aby uvolnil postýlku malé. Jenže dneska to uspávání byl děs, nejdřív jsem půlhodiny četla pohádku, hladila, pak odešla a začal slízat a řehtat se jaká je to sranda. Nakonec jsem to vzdala a dala ho do malé postýlky kde po chvilce usnul. Poraďte jak na něj aby neslízal a usnul hezky jako v malé postýlce 🙂

berenika39
2. jan 2010

lucinecka, dík, tohle bych taky potřebovala vědět...taky už se vyrábí postel pro prcka a čeká nás to příští týýden....ještě ke všemu ted přišel na to, že je zábava z postýlky všechno vyházet....popravdě si neumím představit, že si lehne a bude spát....
Jinak taky je ve svém pokojíku od roka a spí super celou noc, usíná v pohodě, ale prostě v té postýlce tak 20 minut hraje divadlo - mluví, hraje si, hopsá....drží se těch šprušlí a lítá...jak to potom bude dělat ve velké posteli????? 😀 😀 😀

lucinecka
3. jan 2010

Bereniko u nás teď taky probíhá řádění v malé postýlce, sundává si ponožky, vyhazuje usínáčka, polštář, dudyna a křičí mama dudu ale pak nakonec usne. Ve velké posteli to bude boj 😅

babulina
3. jan 2010

co tak kupit malu skolkarsku postel? nam sa to celkom osvedcilo, ma rozmery 160*70, a je nizucka ze ninulka zlezie bez problemov, neni tam taka stratena ako vo velkej postielke, a ma aj zabranu, takze nespadne, vrelo odporucam, cena neni nijako hroziva, nasu sme kupili s rostom a matracom do 60eur

berenika39
3. jan 2010

no my nemáme problém s postelí jako takovou, manža je původně truhlář a mooooc šikovnej, vyrobí všechno, já maluju a on maká🙂)), je zlatej...budeme mít na míru v rohu, 150x90, nad zemí jen 20cm, úložnej prostor na deky a tak...kdyby spadnul,nebude to moc bolet, bude v rohu, takže vzadu a u zdi vysoká bočnice, ještě nevím, jestli zábranu nebo ne, uvidíme.

spíš tápu, jak vysvětlit prckovi, že když se hajá,tak se spinká..
lucinecka - nově je na programu i svlékání pyžama....pokud se mu podaří rozepnpout zip.🙂)))

goga03
3. jan 2010

ahojte,
nsa maly spava v poschodovej posteli (samozrejme dole) uz asi 2 tyzdne a nebol ziaden problem. a ja som sa toho tak obavala.
on spaval vo svojej izbicke od 9 mesiacov(manzel chrape a budil ho) a zaspaval sam. ked sme poschodovu postel postavili, tak sme ho tam nedali hned, ale az po 2 dnoch, cez den som tam ja lezala len tak, on niekedy pri mne a hovorila mu, ze tu bude spinkat.
dali sme mu tam zabrany z ikea, najprv sa mi zdali nizke, ale uplne stacia.ked sa maly zobudi, tak zakrici a ja pridem a zoberiem ho. zatial nezliezol sam, aj ked to vie,kedze je to maly akrobat 🙂 mozno to ma suvis s tym, ze spi v spacom vaku.
no ale nepredpokladam, ze to bude taketo ruzove, ked sa narodi babo,ktore bude s nami v izbe a v jeho byvalej postielke, tak sa to urcite zmeni :(

babulina
3. jan 2010

nasa to zobrala celkom v pohode, sme jej povedali ze je velka baba a ze ma teraz svoju izbicku, nam pomaha jej porozpravat ze hracky hajaju, kamaratky hajaju, dedo s babou hajaju a tak dalej a tak dalej, a nakoniec si zoberie svoju babiku daju spinkat vedla seba a nakoniec sa nejako utisi, v izbe ju nenechavame samu, to by nam hodne rychlo zdrhla prec 😀

lucinecka
4. jan 2010

Holky tam máme za sebou první noční a odpolední spaní ve velké posteli. Pomohlo si s ním lehnout dokud neusnul, většinou to netrvalo dlouho. Nerada jsem přistoupila na tuhle cestu, ale jiná možná nebyla, prostě pořád zdrhal. Snad si časem zvykne a budeme moct to ležení s ním odbourat.

Jinak jsem zapomněla napsat že máme dvoupatrovou postel, malej spí dole, manžel mu tam uděla zábranu. Myslím že by slízal i za menší postýlky.

nevesta
4. jan 2010

My sme dali akurat vcera. Mala bola vo svojej izbe od 9 mesiacov, bo ju MM budil chrapanim. Spi lepsie ako v postielke, velmi sa jej vo velkej paci 🙂

nikaz
4. jan 2010

goga.....sme v podobnej situacii...aj nas maly spava vo svojej posteli od siedmich mesiacov...je to taka klasicka velka postel ale manzel mu na nu vyrobil zabradlie na mieru.....a v marci tiez cakame braceka...
trosku mam z toho obavu ako budem zvladat sama oboch indianov....ale hadam nejako to prezijeme a ked budu chlapci velky tak sa na celom tom chaose zasmejem....
i ked teraz neviem preco ma maly posledne dva tyzdne problem spat celkovo... nechce tam byt sam....do teraz nebol absolutne problem, dokonca sa do postele tesil...a teraz tam nevydrzi sam ...musim lezat vedla neho kym nezaspi....a nad ranom o tretej je hore a to musim nazad k nemu... ako keby sa tam niecoho bal.... je pravdou ze to zacalo od vianoc - to tu bola na navsteve svokra.... ale ze by sai take male dietatko tak velmi zlaklo ze nechce spat? uz dva tyzdne? ☹

goga03
4. jan 2010

nikaz - my sme to tiez mali, s tym rozdielom, ze zaspal sam,ale v noci mrnkal zo spanku.tak som si isla k nemu lahnut a bolo dobre. bolo to cez vianoce asi 3 dni to trvalo, ale myslim si ze to bolo tym, ze mu isli zuby (zatial sa prerezala len stolicka) a kombinacia toho ze stale u nas boli nejake navstevy.
cez obed mi spaval 2 - 2,5 hodiny a ako isli tie zuby tak sa po hodine zobudil a uz nezaspal.

manzel si myslel, ze to je tym, ze sme ho skoro dali do velkej postele a tak mu zlozil naspat tu detsku, ale bolo to to iste,takze po jednej noci v malej postielke, manzel uznal, ze odtial vietor nefuka a sam ho ulozil do velkej.
no a ako vysla ta stolicka, tak je to uz zase v pohode.

prchalka
5. jan 2010

Je tu někdo, kdo čekal s přestěhováním do samostatné postele, protože se dítko ve spaní neustále převaluje a motá jak vteřinová ručička? Kdy může tak nastat uklidnění? U nás je neklid díky zubům a to už 4 měsíce, do postýlky už se za chvíli skoro nevejde, přesto s vlastní postelí vůbec nespěchám, vidím to kolem 2 let a dál, zatím je nám 15 měsíců.. Jen bych ráda věděla, jestli někdo řešil i tento problém (nečetla jsem celou diskuzi).

matova
5. jan 2010

Ahoj Prchalko, ja tiež práve začínam riešť problém s posteľou, či už, lebo mám pocit,že aj keď už má teraz ten zúbok prerezaný, začne sa častejšie budiť, keď si knemu ľahnem v noci do postele a spí zas nepokojnejšie...možno je jej fakt už malá tá postieľka, hlavne keď sa vkuse vytáča a vrtí a naráža do ohrádky,presne si to vystihla-ako sekundová ručička-presne takto spí (či skôr nespí) aj môj malý. zo samostatnej postele by určite spadol, bočnica by musela mať aspoň meter a pol aby ju nepreliezol,hoci ešte samostatne nechodí, chytí sa hocičoho a vytiahne sa. Tk rozmýšľam,že skô prirazíme ešte jednu posteľ k našej a bude letisko 😢 Naša postieľka začala najnovšie slúžiť ako zábrana premňa 😀,aby som nespadla ja, keďže malý spí v strede a mňa vytláča. na otázku či chce svoju posteľ ukazuje áno,ale podozrievam ho že prikyvuje na všetko,a neviem ako ho tam naučím spať,asi sa pomaličky začína odstavovať...

zuzula20
5. jan 2010

Ahojte baby, ja dcerku uz 3 mesiace ukladam na denny spanok do jej velkej posteli (tiez jej na nu manzel vyrobil bocnicu), ale vecer ju vzdy ulozim na noc do postielky. Tiez prave riesim ci to ma zmysel vobec ukladat ju do malej postielky, ked vzdy sa za taku hodinku, dve zobudi, a to ju uz potom nechavam spat zvysok noci na velkej posteli - a tiez ked sa zobudi, pridem k nej lahnem si a pockam kym zaspi, potom sa vytratim, ale za taku hodinku je zas hore, takze tak stale dokola, niekedy tam s nou zostanem celu noc (ale to som potom rano total dolamana a nevyspata, co lezim len na jednom boku) a ked nemam uz na to nervy, tak ju vezmem k nam do spalne.

lila794
5. jan 2010

My tiez mame tento problem, maly spava s nami, postielku nam uplne odmieta - uplne hystericke stavy ma z nej. Tiez spava tak, ze "cestuje" po celej posteli. Ked mu idu zubky, tak mavame velmi tazke noci a kedze pride druhe, musi ist do svojej izbicky. Ucit ho vsak na postielku sa mi zda krok dozadu, takze ho musime naucit na velku postel. Asi to vyriesime tiez len zabranami a tak, ze ocinko bude spavat s nim, kym sa to nenauci. V co pevne dufam!!!! 😝

matova
6. jan 2010

Ahojte,predvcerom sme k nasej posteli prirazili dalsiu a je teda letisko na svete. Maleho som dala do stredu,ako obycajne ale teraz bol vlastne sam na jednej strednej posteli. Po kojeni tazko zaspaval (ako obycjne),nezvycajne bolo ze sa stale ku mne tulil,kym nezaspal.Pred polnocou zas zacal buntosit (ako vzdy) asi 4-5 krat az do rana,takze sen o pokojnejsej noci je prec,navyse viem,ze sa este neodstavuje. Dnes nechcel spat na strednej posteli,nezaspal kym sa neprepracoval na svoje stare dobre miestečko,takze mozno ja si lahnem v noci na tu strednu,on zostane na krajnej so zabranou (prilozenou postielkou) a vnoci uvidime...mam strach ☹

jankapiknova
19. jan 2010

Ahojte,my by sme chceli malemu tiez uz kupit postel,mozno je este malinky ale postielku nemame vobec , lebo v nej prestal uplne spavat tak je snami v posteli,sem tam je to nepohodlne,lebo sa dost roztahuje 😀 Tak sme rozmyslali ze kupime detsku postel,maju pekne drevenne aj zo zabranou bočnou,pozerala som na nete. Neviem sice ako dlho potrva kym si zvikne ale postupom casu hadam hej, 😀 , tiez sa trochu bojim ze spadne aj ked tam je bočna zabrana,riešila by som to aj tym paplonom pri posteli. Uvidime.... 😵

tina78
20. jan 2010

Náš malý od nejakých 18 mesiacov v malej postielke takmer nespal, len čo som ho tam preložila, ked som ho uspala, hned bol hore a spustil plač, tak spával s nami, ale tak sa rodičia vôbec nevyspali, lebo sa krútil a vytláčal nás, tak sme začali riešiť spanie v samostatnej veľkej posteli. V detskej izbe sme mali poschodovú posteľ, tak som mu ju vyzdobila, zútulnila, proste spravila som mu tam detské hniezdo a ked mal rok a 10 mesiacov, začal tam spávať, prvé 2 týždne som síce musela spávať pri ňom, v noci sa totiž 1-2x budil, ked som pri ňom nebola, ale postupne si krásne zvykol a inde už odvtedy spať nechce. Tie 2 týždne, čo som sa pri tom nevyspala veru stáli za to! 🙂 Teraz príde do spálne za nami vždy nadránom trošku sa pritúliť, zobudiť nás a pýta si mlieko a rozprávky 🙂

tina78
20. jan 2010

Ešte dodám k tej poschodovej posteli, samozrejme spí na tej dolnej 😀 Na hornú som mu zospodu nalepila rôzne detské nálepky: ovečky, macíkov a pod. na bok som ušila vreckár, kde má svojich plyšákov a hračky. Zo začiatku som sa bála, aby z nej nespadol, ked sa tak vrtí, tak som pri posteľ vždy dala nafukovačku, ale našťastie nespadol. Teraz je veľmi hrdý, že spí vo veľkej posteli a malá postielka nám slúži, ako hrozba, ked nechce poslúchať a pod. 😉

capy
20. jan 2010

ahojte moje obydve deti spali v postielke cca do pol roka. potom z nej mali panicky strach. asi im vadili tie mreze alebo co. a tak spvali s nami v posteli a od cca 9-10 mesiacov spavaju na vlastnych posteliach vo svojej izbicke. a este sa nam nestalo zeby spadli a to starsi syn cestoval po celej manzelskej posteli 😅 davali sme mu na zem paplon a vankuse keby nahodou.

tiez casom chceme dat poschodovu ale este sa bojim 😉

marianne
21. jan 2010

caute, mate niektora skusenost s objednavanim postele od vanas-nabytek cez internet?

ellin
10. apr 2010

Ahojte, dcera ma uz viac ako 2 roky a spava v postielke v jej detskej izbe. Uz by sme ju chceli dat spavat na velku postel ale byvame v rodinnom dome a jej izba aj spalna su na poschodi hned vedla otvoreneho schodiska. Mam obavy ze sa v noci zobudi a pojde rozospata von zo svojej izby rovno na schody. Dvere na izbach si uz otvori bez problemov a zamykat by som ju asi velmi nechcela. Mate niekto podobne skusenosti ?

germik
10. apr 2010

ellin - tiež to budem riešit, ale až za pár mesiacov 😉 budeme mat zábrany na schodoch lebo by som od strachu v noci asi nezaspala 🙂

vodnarky
12. apr 2010

ellin-ja by som este chvylocku pockala..a ty nemas na schodisku zabrany?bez nich by som ju do velkej postele radcej ani nedavala..tiez by mi strach nedovolil spat.. 🙂

cikina80
21. apr 2010

ahojte dievcata, mam 17mesacnu dcerku, chcem ju uz dat spat do detskej izby ku jej setre na poschodovu postel. Trocha sa bojim, ale pozerala som zabrany na postel proti padu. Ma s nimi niekto skusenosti, celkom sa mi to pozdava, vypada to super vecicka. 😉

tigri
23. apr 2010

Cikina, mne mala vypadla aj cez tu zabranu 😅
ale mala tam takeho plysaka, takze sa pregulila cez neho a potom cez tu zabranu...do vacsej postele isla, ked mala 19 mesiacov, padla z nej iba 1x a odvtedy spinka bez problemov, zabranu ma doteraz...podla mna si dieta potrebuje aj v spanku vymedzit svoj priestor...na zaciatok daj pri postel nieco makke naskladane, ak sa bojis, ze si buchne hlavicku...moja dcerka z toho padu nemala ziadnu traumu, spadla, zamrncala, dala som ju naspat do postielky, pohladkala a rano ani nevedela, ze sa nieco stalo 🙂