Kedy dať dieťa do veľkej postele?

gabuliik
17. nov 2007

Čaute. Chcela som sa spýtať, kedy by bolo najvhodnejšie dať dieťa spať do svojej veľkej postele. Ja mám 2 ročnú dcéru a bojím sa ju tam dať,aby nespadla.
Aké máte s tým skúsenosti? 🙂

lydia22
21. aug 2010

@gabii83 a kde ste kupovali tu postel poschodovu?za kolko a ake ma rozmery? Dakujem!

gabii83
23. aug 2010

lydia22 páči super link so super postelmi za super ceny. 🙂
maminky kukk na to 🙂

http://eshop.nobyt.sk/nobyt-standard-akciovy-le...

oceanka
28. aug 2010

My sme malemu kupili velku postel ale motiv auto teraz a dnes spi v tej posteli prvy krat a vo svojej izbicke. Pomahal ju montovat s tatinom, prezliekli sme paplonik, vankusik spolu a velmi sa tesil.Uvidime ale co bude v noci a dalsie noci 🙂 no dufam ze si zvykne velmi rychlo, lebo v postielke uz nechcel spavat, bola mala tak spal so mnou a tatika pekne vystrnadil do druhej izby 🙂

brisalek
28. aug 2010

Muzu se jeste zeptat jake kupujete matrace do velkych posteli??? Maji mit deti stredne tvrdou?? Dekuji

waitinka7
1. okt 2010

Ja mám otázočku,
ako riešite to, ze su vase deturence v noci poodkopavane a spia vo vedlajsej izbe? Ja sa bojim prave tohto, ze maly bude stale odkopany a bude mu zima - prechladne?, a teraz kym je v postielke vedla mna tak ho stale prikryvam...

monka88
1. okt 2010

@waitinka7 tak toto zaujima aj mna 🙂 zatial drobec spi vo svojej izbicke len cez obed a to mu dam hrubsie pyzamko,ze ked sa odkope,nech mu nieje zima a vnoci spi este s nami v postielke a tiez ho stale chodim prikryvat...

lusi80
2. okt 2010

tak to já neřeším,kluci jsou zvyklí spát v místnosti že je chladno,takže jim to nevadí,starš syn se už zakryje sám,ale dávala jsem jim hodně na spaní overaly se šlapkama 🙂 a teď dávám malymu na pyžamovy gatě ponožky 😉 a spí celou noc odkrytej a nevadí mu to,když jde spát a chcu ho zakryt křičí,zakryt neeeeeeee 😀 a ještě se mi nestalo že by v noci prochladly,a mají v pokoji chladno,v teple spát nechcou 😵

leanela
18. okt 2010

kocky poradte mi asi mesiac spi moja dvojracna dcerka vo velkej posteli, ale ked zaspava pride do obyvacky asi 100x neviem ako ju mam naucit ze ma spat a nie stale nieco vymyslat. Vacsinou zaspi ked si knej lahnem ale nechcem ju na to naucit musi vediet sama zaspat coskoro pribudne surodenec na zaciatku to bude urcite dost narocne kedze som sama doma cez tyzden a manzel len cez vik. doma.

germik
19. okt 2010

@waitinka7 - tak my sme to vyreišili dost rýchlo a jednoducho - kupila som spiaci vak pre vačšie deti v H&M a malá v nom bez protestov pekne večer zaspinká. Dcera dokáže byt riadne vzdorovitá a ked niečo nechce tak to proste nechce, ale naštastie jej vak vobec nevadí 😉

@leanela - my sme mali tento problém možno prvé 3-4 dni /vo velkej posteli spinka asi 2 týždne/.
Tatinek si vždy lahol vedla malej a odišiel až ked zaspinkala. Potom si na postielku zvykla a teraz zaspava krásne sama - okupeme,mliečko,zubky,šup do vaku, predtým sa prečíta rozprávočka,puska na dobrú noc a odchádzame. A malá spí pekne až do rána. Každý večer tento istý rituál a ona si tak nan zvykla že vobec neprotestuje a vie čo kedy bude nasledovat.
A s tým ako píšeš že to bude náročné kedže zakrátko budu detičky dve - to máš uplnu pravdu. My žijeme v zahraničí, som na detičky celé dni sama, bez babičiek, ale strašná pomoc pre mna je, že tatinek chodí z práce tak hodku predtým ako ukladame deti na noc spinkat...tak držím palčeky nech to zvládneš 😉

waitinka7
19. okt 2010

@germik
No ked ja si myslim, ze moj maly by v ziadnom vaku urcite nezaspal, on sa prehadzuje zo strany na stranu....urcite by prve dni z velkej postele aj spadol....

brisalek
19. okt 2010

@waitinka7 mala se taky na posteli hrozne hemzi a nevydrzi prikrita. Spinka odkopana tak od 3 mesicu. Ma na sobe normalni bavlneny overal, ale mame doma i v noci tak tech 23 stupnu. Kdybych ji mela prikryvat tak bych celou noc nic jineho nedelala. Ve velke posteli spi uz asi 3 tydny. Mame 200x90cm(protoze usina u prsa a v noci 1-2x kojime, takze mam vedle v loznici chuvicku a otevrene dvere a hned jak se probudi a brbla-knoura jdu zani lehnu si k ni ona tak pul hodiny nejmene☹ cuca a pak jdu zase spat.) K posteli jsme dali jeste bok od ohradky, aby nespadla a je to uplne v pohode. Nespi urcite hur nez v postylce. Ale ona byla zvykla v pokojicku a ja jsem tam spala s ni od narozeni. Takze nam odpadlo zvykani si na pokojicek. Ona je tam co byla vzdy jen ve velke posteli a ja jsem se prestehovali zpet k manzelovi do loznice🙂. Spaci pytel jsme zkouseli, ale ona se vnem hrozne potila a to jsem jeste spala s ni a me zase kdyz tam bylo 20 a mene tak mi byla zima. A ani se ji v tom moc nelibilo, hodne se budila.

germik
19. okt 2010

@waitinka7
každé dieta je iné a treba len skúšat...Nikdy by som si nemyslela že malej nebude vadit spat vo vaku a nevadí jej to vobec a nikdy by som neverila že sa na velku postel naučí tak rýchlo. Strašne sa v malej postielke prehadzovala a krutila z jednej strany na druhú a odkedy je vo velkej posteli spinka omnoho lepšie. Ale fakt je to individuálne a treba len skušat čo a kedy na dieta sadne 😉

zlobilek
23. nov 2010

ahojky prosím pomoooooc.
syn spával/nespával v postielke od narodenia, ale to vačšinu noci mi bol pricucnutý na prse. už ako 4-5mes. mimi mu bola postielka malá, lebo "lozil po postielke" a vždy sa obúchal o tičky. skúšali sme aj spací vak, ale to mu bránilo v noci v pohybe a nechcel to. zakritý? ani náhodou, obliekame teplé pyžamká a teraz stále zakrívam, teda sa vobec nevyspím. ked mu už bola postielka "malá", ked sa buchol o tičku, tak sa zobudil a nechcel viac spat, len s nami v posteli, tak sme ho trvalo prestahovali k nám do postele. vtedy mal asi 1 a pol roka. pri jeho lození počas spania som sa bála, aby nám nespadol z postele, tak sme postel zrušili a dali si len matrace na zem a pre vačší konfort sme dali hned 3matrace a teraz spí celú noc, ale s nami, teda medzi nami. on spí, ale my sa nevyspíme, lebo raz kope jedného, raz druhého, sa stále točí, vrtí, niekolkokrát nám už aj spadol z postele(matracov), ale on si to ani nevšimol, spal dalej, ale ako som písala, my sa nevyspíme. a aby zaspal, tak všade tma a musíme s kemu lahnút, potom, ked zaspí, tak mu už nič nevadí ani telka. cez den nám už nespáva vobec. teraz mu je 2r. a 4mes. máme len jednoizbový byt, preto vlastná detská izba nehrozí, ale chcem aby spal sám. ale sa bojím, že mi bude padat dole a bude celú noc odokritý - máme asi 20,5 - 21stupnov v izbe a aj teraz má nádchu, čo býva vždy odkopaný. nechem kúrit na viac stupnov, lebo mne s manželom to nevyhovuje a čo mám jemu na spanie dávat už zimnú kombinézu? 😖
už dlhšie chcem skúsit, že mu proste dám matrac zvlást od nás, ale teraz tá nádcha a už dopredu viem, že za chvílu bude na zemi a odokritý. tak má to vobec zmysel?
spací vak nechce a zábrany? ked sa buchne,. tak je hore a potom mu dlho trvá zaspat a chce sa zabávat s nami.
riešili ste niekto tento problém. lebo prehadzovat sa v spaní zo strany na stranu, to je len slabý odvar toho nášho cestovatela. ako ho naučit, že má ležat na jednom mieste. pri zaspávaní ho uložíme správne, kde hlava a nohy, ale potom v spánku sa otočí, že nohy na vankúšik, alebo krížom, alebo si normálne vylezie na jedného z nás. a to všetko v spaní.

zlobilek
23. nov 2010

len chcem doplnit, že sme mali hrubé mantineli v postielke, aby sa nepoudieral, ale prestal tam chciet spat, ked sa už nedokázal v postielke po šírke otočit, ked si chcel lahnut, že nohy, kde hlava a sa spriečil na šírku postielky, no bola mu uzka, bránila mu vo volnom pohybe. to sa zobudil a nespal aj 2-3hodinky potom a vyžadoval si našu pozornost, teda sme nespali ani my, preto som ho zobrala k nám a to už spal pekne.

kimina7
11. feb 2011

Ahoj,
chcem prispieť k príspevku, kedy dať dieťa do vlastnej izbičky. Ja som prvé dieťa dala do vlastnej izby, ked začala prespávať noc (mala 8-mesiacov), že som k nej už nemusela vstávať. Bolo to to najlepšie čo som mohla spraviť. Druhé dieťa sa mi zobúdzalo na mlieko v noci ešte aj ako 2-ročné, ale aj jeho som už dala do detskej k malej ako 9-mesačného, malá sa vôbec nebudila, ked sa on v noci zobudil... Odvtedy sa aj ja lepšie vyspím, pretože aj u rodičov mám problém, ked spím s nimi v jednej izbe, že sa budím na ich každé otočenie, či mrmlanie....
Ked dáte také malé deti do vlastnej izby, určite majte monitory (nie dychu), ale aby ste ich počuli, keby náhodou zaplakali, či ochoreli v noci....Mne spia zvlášť, aj ked sú choré, a vtedy tam zabehnem ked zakašlú a podobne, aby sa im niečo nestalo...tak vtedy radšej častejšie skontrolujem... Malá sa sem-tam spýta, či môže spať v mojej posteli, ale jej poviem, že otecko sa veľa prehadzuje, že ju náhodou udrie, alebo že chrápe....a potom si to aj ona vlastne premyslí, že bude lepšie ak bude spať vo svojej posteli sama a ráno bude čerstvejšia bude mať viac energie sa hrať vonku. Jej postel sme dali dokopy tak, aby aj ona pomáhala šrobovať oteckovi, a potom tú posteľ má radšej lebo jej to robil otecko a ona mu pomáhala 🙂

kimina7
11. feb 2011

@zlobilek
Ahoj, moja ked spí vo vlastnej so zábranami, tak sa neotáča vôbec...na začiatku si párkrát buchla hlavu o okraje, ale asi sa potom naučila sama od seba ako tam spať. Ja si myslím, že to bude tým priestorom, preto sa otáča...aj naša, ked spí s babkou vo veľkej posteli tak kope vkuse a otáča sa, ani ona sa nevyspí, ale ako som písala, vo vlastnej spí v pohode, ani sa neotočí, už spí do rána ako si ľahne, ale na začiatku sa niekoľkokrát otočila.....podľa mna sa vám tak rozhadzuje, lebo sa mám kam...
Ak potrebuješ radu, aby zaspával sám...Ja som si na začiatku musela lahnuť k malej na zem vedla postielky, inak nezaspala...niekedy som tam bola aj dve hodiny, lebo môjho nenapadlo, že som tam asi aj ja z nudy zaspala.... 🙂
Ak sa chce rozprávať, povedz,že si unavená a chceš spať, že môže hovoriť, ale nebudeš odpovedať, tak ho aj to prestane baviť. U nás bolo obdobie, že zaspávala tak, že mi dlžala ruku, aby som neodišla.....
Prestalo ma to baviť! po čase som začala chodiť vo z izby od nej ked dopila mlieko s tým, že idem umyť fľašku.....no a pravdaže som sa zabudla vrátiť.....Ak ma zavolala (na začiatku viackrát) tak som sa vrátila, a opäť po 10 minútach som povedala, že: Jaj mamička zabudla vypnuť svetlo a vyšla z izby......Potom ma náhodou už zabudla zavolať, pretože medzitým zaspala, a začala som mať viac času na seba, či iné práce.... Na začiatku zavolala párkrát, ale po pár týždnoch som išla von počula, že umývam fľašku a už medzitým zaspala 🙂

missymici
11. feb 2011

Ahoj zlobilek:
a ahoj vsichni...
Mi jsme meli s Danikem stejny problem, od miminka se mu nelibilo kde spi a jak,nejdriv nechtel spat vubec postylce,a jak byl v kocaru,spal neuveritelne dobre,...pak si oblibil vajicko a zas nechtel postylku,a kdyz jsem ho ve 4,5 mes. naucila konecne spat v postylce,tak spal silenym spusobem,...bouchal se o tycky,kazdou chvili se prevaloval o 90,180 stupnu,jako by byl na fotbale,....predvadel silene kousky,a tak jsme se nikdo nevyspali ani on,bo se neustale budil,jak se bouchal.Nam spaci pytel pomohl,ale ne moc,ale byla jsem rada i za to malo,protoze uz alespon se neotacel tak jako predtym nohama obracene.Nejakou dobu spal i s nami v nasi posteli,ted mezi nama,to jsme byli i ja i Tatinek dokopany synackem..Do ted mu zustalo,ze neokontroluje sve pohyby kdyz spi,...kdyby nemel zabrany v pelechu,je milion krat na zemi za noc,....Velkou postel jsme mu doprali 2 mes. pred 2 narozeninami.Nema zabrany,tak jsem mu je udelala ze dvou matraci z malych detskych postylek aby se nebouchal o zed a nepadal na zem.Jednu ma u zdi a druhou mezi jeho nasi posteli.Na jare bude mit svuj pokojicek,tak jsem zvedava jak mu domyslim druhou zabranu.

missymici
11. feb 2011

Jinak s tym spacim pytelem byla jeste jedna vyhoda v tom,ze malej mi taky nesnesl prikryvku,okamzite se odkopal,...ted nemuze naopak bez prikrivky byt,jelikoz mel velkou radost z velke nove posteli,a taky z velkych perinek a polstaru,...ze to ma jako velkej kluk...Chvala bohu,je to uz dobry,.,.,.jeste to spani by se mohlo o neco malo zlepsit,...ale jsem uz spokojena i takhle s tim co je.

zorusik
14. feb 2011

No neviem co povies na to ked ti napisem ze moje dieta ma 1 rok a uz 3-4 mesiace spinka vo velkej posteli sama v izbe a nikdy z postele nespadla.Ma zabranu a ked sa v noci zobudi hned k nej pribehnem a utisim ju ak place alebo si k nej lahnem a chvilu s nou polezim.Vzdy pekne caka nesnazi sa liezt dole ani nic robit,vie ze dojdem.To iste sa mi osvedcilo aj pri 1 dcere co spi uz 4 roky sama v izbe ale rada si ma v noci privola ak nieco potrebuje alebo ked jej je smutno. Vecsiemu dietatu sa to da vysvetlit a malickemu ukazat vela trpezlivosti ak si ta v noci bude vyzadovat.Pravdu povediac nespala som nepretrzite uz 5 rokov.Ale baby spinkaju same a ja som rada. 😉

missymici
15. feb 2011

zorusik:
... je asi jine kdyz ti deti spi,myslim tym ve spanku dobre,ze nedelaji premety,kotoule,...atd.To asi klukovi nevysvetlim,aby to nedelal.Takze u nas zabrana byt musi,...a jak sveho syna znam,mela bych strach ho nechat spat bez zabran,...Vyvadi strasne kousky od mimina ze spani.Kdyz se vzbudi je to jine,pribehnu,uklidnim ho,...kdyz jeste koukame na telku.Taky bych byla rada,kdyby uz mel svuj pokojicek,...ale neumim si to ani predstavit....snad na jare uz k tomu dojde a to jsem zvedava jaka bude noc.Nemam ani predstavu,kdy se dite zacina ze spani kontrolovat co dela a nedela !?

evina313
15. feb 2011

no moj syn bude mat 3, ale co on robi v posteli...od 2 spi sam vo svojej izbe, ale postel ma taku z Brendonu,detsku ,so zabranou po obvode celej postele. je super, aj ked zo zaciatku som nebola velmi nadsena...ja by som mu chcela kupit uz velku postel, ale vacsiu ako klasicku, 1a 1/2. ibaze tak by som musela kupit 2 dlhe zabrany...takze to este radsej pockam.
my fungujeme tiez na vysielacky, aj vzhladom k tomu, ze maly ma izbu na poschodi a my na prizemi.
neviem ako to poriesime neskor, ale ta jeho postel je zatial dost velka.
s tym, aby necestoval po posteli, s tym asi nic neurobim, iba tolko, ze mu mozem dat nieco na zem, aby si neublizil, ked cez nu preleti 😉

euphoria
9. jún 2011

Poradte,
ako najlepsie naucit takmer trojrocne dieta spat same v detskej?
Teraz zaspava s ocinom na gauci, potom ju presunie do postielky.O tyzden vsak budeme mat novu detsku aj s velkou postelou pre nu.Bola by som rada, aby tam zaspavala sama,ale nie s placom.Mate dobry navod???

beru30
15. aug 2011

Rada sa pridam do tejto temy, i ked uz dlhsie ste nedebatovali kocky 🙂
@zorusik uprimne zavidim, fakt, pravdu povediac uz som prestala dufat, ze vobec bude niekedy spavat sam ☹
moje dieta je podobne ako @missymici celu noc sa pohybuje po postelke, milionkrat zmeni polohu
@euphoria triez by som rada vedela odpoved na tvoju otazku. Nase dieta sa este stale budi viackrat v noci (20 mes.) tazko povedat z akeho dovodu. Mrnci, vdycha alebo place, cca 2x dostane mlieko. Precitala som krihu Kadze diete sa vie naucit spat, nechala ho aj plakat.....proste nic nefunguje. Tak si myslim, ze asi ma malo priestoru v postielke. Dali sme zabranu a sup na velku postel, najprv sme mu s manzelom hovorili ze on je uz velky chlapec a bude spat na velkej posteli vo svojej izbicke, ked sme ho tam dali tak zacal plakat, ked ho manzel utisil chvilku ostal s nim, ale akoby nevedel co tam ma robit, nieco si mrmlal, smial sa ale nespal, ked manzel odisiel, tak po chvili zliezol a prisiel do obyvacky. Neviem ako dlho to mame vydrzat a zlomi sa to, alebo existuju ine finty.

modrofuzik11
15. aug 2011

po Sare sa po 21 mesiacoch narodil Kubko. ako to dopadlo? ja spavam so Sarou a Kubkom na manzelskej posteli a tatino vo velkej Sarinej. vsetci v spalni. hovorim si, ze je to obdobie, ktore nebude dlho trvat. ved deti vyrastu ani sa nenazdame. tak to nechavam tak. je mile ich mat obidvoch vedla seba 😉

nikasik
12. júl 2012

.... moj maly bude mat 2,5 roka a stale spi v postielke... nerobi mu to problem...ja viem ze nespadne a spi pri nas v spalni ale v septembri ide do skolky a tam postielky samozrejme nemaju... mam do septembra ho davat spat na postel???... on urcite bude padat ako hruska... v postielke mi stale lozi a sedi a zrazu zase lezi raz hore nohami, no proste vseliako...preto nam postielka vyhovuje, ale co mam robit kedze v tej skolke fakt musi spat na normalnych posteliach....ako ste to riesili? 😒

modrofuzik11
17. júl 2012

my sme malu postel ani nemali. hned zacali spavat vo velkej (ved skoda penazi za malu, nie🙂). okolo postele sme naukladali makke veci. vsetko funguje🙂

ema15
20. júl 2012

ahojte, my sme Emke kupili postel ked mala 1,5 roka. Od prveho dna v nej spava a super, po bokoch su zabrany. my sme kupili 180x90 ale su aj ine rozmery, kuk na www.miminoshop.sk 🙂

bubinkaaa
27. feb 2013

ozivujem temu,mam syna,ktory este stale spava v postielke..bude mat o chvilku 3 rocky 🙂 je to dobre??totiz,on je taky neposednik,keby bol v posteli,asi by sme ho nijako nedonutili tam ostat napr poobede,ked sam zaspava.Tak mam aspon istotu,ked zavriem dvere,ze tam lezi pokym nezaspi..co vy na to??dokedy spali vase deticky v postielke??

romcovaklarka
27. feb 2013

@bubinkaaa Já jsem se tohohle taky bála. Pak mi malej asi před 3 týdny onemocněl a já jsem si napřed dala k němu do pokojíčku matraci, abych mohla u něj ležet, a potom jsem si ho vzala k sobě na tu matraci. Mno a už jsem mu ji nechala a teď na ní spí, nebojím se, že spadne a kupodivu z ní neutíká 🙂 (zatím 😀)

zuzik4884
28. feb 2013

my sme ho dali do velkej posteli ale dali sme tam bocnicu bo maly sa stale toci..tusim ked vedel zliezat sam v postele tak potom..po roku a daco...cakala som dcerku tak som aj musela..naucil sa pekne aj ked dakedy protestoval...teraz ma 2 roky a 4 mesiace a spi sam v posteli poschodovej so smyklavkou sam v izbe :D..dam mu pusu a spi..idem prec a on spi :DDD pekne som si ho naucila..dcerka je troska viac rozmaznana :DDD ma 8 mes.