Kedy dať dieťa do veľkej postele?

gabuliik
17. nov 2007

Čaute. Chcela som sa spýtať, kedy by bolo najvhodnejšie dať dieťa spať do svojej veľkej postele. Ja mám 2 ročnú dcéru a bojím sa ju tam dať,aby nespadla.
Aké máte s tým skúsenosti? 🙂

emjee
10. júl 2008

danulka2 • 2d • 5. dec 2007 o 22:29
Kedy ste deti dali spat miesto postielky do velkej postele? Nevypadavali z nej?

junovka • 2d • 6. dec 2007 o 09:10
Podla mna naidealnejsi vek do velkej postele je asi okolo2,5-3 roky.Timeika zacala spat az vo veku 3 rokoch, lebo este nemala svoju izbicku a dovtedy...spala s nami na manz.posteli 😅 nakolko nechcela spat v postielke.Teraz ma Nelku a planujem tak asi po 1 roku ju davat spolu s Timeikou na postel, kedze mame roztahovaciu,aby spali spolu v detskej.Uvidime...pretoze, lahko sa to hovori, ale uz tazsie uskutocnuje 😅 😀 😉

junovka • 2d • 6. dec 2007 o 09:12
...este som zabudla dodat, ze parkrat Timeika aj s postele spadla pocas noci.To je samozrejmost, pokial si dieta na to zvykne, ale uz dopredu som k posteli dala stary madrac z postielky, alebo neaku deku, aby sa velmi nebuchla, ked spadne. 😉

maca793 • 3d • 9. dec 2007 o 06:26
danulka2
dať vtedy, keď sa na to cítiš 😵
ja som dala dvojičky v 8 mesiacoch do veľkých postelí, karolínku by som chcela dať niekedy na jar, keď si dám doporiadku byt a kúpim posteľ do výklenku.

maca793 • 3d • 9. dec 2007 o 06:27
síce dvojičky mi ani raz nespadli z postele, len robili hodiny 😀
ale preistotu som dávala vankúše okolo, keby dačo.

emjee
10. júl 2008

zuzana2706 • 9. apr 2008 o 12:40
ahojte, neviete mi poradit? syn ma 22 mes. a ideme sa stahovat ale uz pri prerabke by som chcela postel aku maju v Ikea, taku s opierkou. nemate niekto skusenost ci z nej nespadne?

eji • 1d • 9. apr 2008 o 12:42
2roky je vhodny cas 😉
ked tak, su male postele s bocnicou, alebo daj na zem nieco makke na prve dni

cairka • 1d • 9. apr 2008 o 13:58
ahoj, my sme sa sťahovali pred týždňom a tiež som postieľku nebrala, malá má čerstvé 2 roky. na zemi má matrace ešte pre istotu, niekedy nespadne vôbec, niekedy aj 2x za noc, ale väčšinou ona o tom ani nevie.

danulka2 • 2d • 9. apr 2008 o 20:47
ahojte, mate niekto doma poschodovu postel pre deti? My mame, starsia spi hore a syn spi od narodenia dolu /nemali sme postielku/. Teraz tam ma zabrany aby nevyliezol, ale ked mu ich dam dolu, tak mam strach aby nevyliezol na hornu postel a nespadol odtial, ked sa napr.zobudi.ako ste to riesili?

mata78 • 1d, 35tt • 9. apr 2008 o 22:43
takže už vaše 2 ročné deti už spia samé v detskej izbe? ja chcem tiež zrušiť postieľku a dať malú do detskej izby, ale niekedy mám pocit, že je este veľmi maličká.

other_side • 1d • 11. apr 2008 o 13:54
ja som citala ze najvhodnejsi vek dietata je 5 rokov, az vtedy je pripravene samo spat vo svojej izbe. dovtedy potrebuje matku vo svojej blizkosti aj ked sa to mozno nezda... ja mam maleho stale v nasej izbe a nezavadziame si 🙂

katka2 • 1d • 11. apr 2008 o 14:02
my sme malej- kupili pred dvoma dnami postel, tiez z ikei so zabranami zatial z nej nespadla 😎 do postielky si zamotavala nohy medzi palicky ked spala a nevedela si ich v spanku vytiahnut tak plakala, ma dvadsatsest mesiacov a spava zatial s nami 😉

susik77 • 1d • 11. apr 2008 o 16:19
other side: to ta obdivujem. my chceme dat malu do detskej tak od roku. ja si myslim ze od dvoch rokov to je uz maximum.to si ani neviem predstavit-vsak to by sme nemali ziadne sukromie, keby s nami bola do 5 rokov 😎

ludkasasa • 1d • 11. apr 2008 o 17:02
Našu sme dali na veľku postel so zabranou od 18 mesiacov , ke´d som už vedela že sama zijde dole a nespadne ale v vo svojej izbičke je už od roka 😉 a neviem si to vynachváliť , malá je kludná a my tiež 🙂

prasiatko30 • 11. apr 2008 o 17:56
moja mala presla do samostatnej izby ked mala 9m - a to z roznych pricin som ju nemohla prestahovat uz skor - mala som to naplanovane od 6m. mala si zvykla este lepsie ako ja a teraz uz ani neviem od kedy spava kludne, cele noci - 12h v kuse bez problemov 🙂

k tej postielke - to je fakt zaujimava tema lebo aj ja rozmyslam prelozit dceru do velkej postele - lebo v postielke sa furt pootlaca o sramky aj ked tam ma tu ochranu 😖 len neviem este ju nevidim az taku zrelu na vlastnu velku postel takze asi pockame do 2r.

other_side • 1d • 11. apr 2008 o 21:02
susik77 🙂 to je ok, ale vies co je zaujimave? mam tri kamosky ktore maju deti este starsie od ivusa a este stale su s rodicmi v spalni 😉 vobec mi to ale nepride cudne 🙂 no a co sa tyka sukromia - u nas spalna neznamena cely byt 😀

yanikovamamina • 1d • 16. apr 2008 o 01:35
Nas maly spava od narodenia v svojej izbe a paci sa mu tam.
Ked bol malinky, bolo to pre mna narocne, ale vzdy som sa zobudila na cas,
tak nemusel vobec plakat. Po 6m, ked sa este stale budil tak kazde 3-4 hod som ho po 1.prebudeni zobrala k nam, mala som dost vecnych nocnych prechadzok.
ked mal priblizne 2roky, nahodou sme zistili, ze sa mu ovela lepsie zaspava samemu na velkej posteli, tak sme mu dali len matrac na zem, lebo sa velmi mrvi. Odvtedy sa mu tak paci v jeho izbicke, ze ani na chvilu nechce ist k nam do postele, len pusinku na dobru noc.

Inak, ma rad veci na ktore je zvyknuty a zaroven rad skusa nove, tak ako väcsina deti myslim. Asi tyzden sme mu nechali v izbe matrac aj postielku, nech si vyberie, vzdy to bol matrac. Potom sme postielku dali do chodby na dalsi tyzden a potom zmizla, takze mu nebolo tak velmi luto, mohol sa "rozlucit"

milhaus • 1d • 30. apr 2008 o 13:03
nasa mala už mesiac spava sama v detskej izbe i ked ešte v postielke, ktoru by som chcela kupit v auguste na splatky a chcem aj skrinu do detskej izby taku ako maju v ikey určene pre deti

kukona1 • 1d • 1. máj 2008 o 10:11
ja som skúsila dat malú do svojej izby a do velkej postele ked mala rok a pol,lebo ked spala s nami v spálni v postielke,tak som bola každú hodinu pri nej.A odkedy spáva sama,prespí celú noc a vedla postele má stolík a na nom mlieko a čaj a sama sa obslúži.
a ja sa konečne vyspím 😀 😀 😀 len horšie je to cez den ked nechce spávat ani vo svojej izbe ani v spálni....

maca793 • 3d • 1. máj 2008 o 12:01
dvojičky som mala od 8 mesiacov vo veľkých posteliach, malá je zatiaľ v postieľke pokiaľ neprerobím obývačku. asi tak za 2 mesiace.

dadulik75 • 3d • 4. máj 2008 o 08:00
no caute nase druhe dieta dostalo postel ked malo rok a mesiac pretoze postielka jej bola mala a toto najmensie zlato dostane v juli ked sa nam tatino vrati domov a zabudla som na lukiho ten mal tiezhned po prvych narodkach ,sice v nej boli malinky ale zlatunky len take male klbko skrutene ked zaspali a nasli si svoju polohu

ivankaalenka • 1d • 18. máj 2008 o 00:09
Ja suhlasim s other_side, ja mam malu v spalni a mienim ju mat u seba aspon do 4 rokov, mojho zlatusika. A ma soju malu postielku, ale aj tak je cele noci s nami na posteli, je to tak super a sukromie? Boze vsak ozaj nie je spalna cely byt. Radsej spravit pre dieta maximum, ja by som asi neprezila, keby som ju mala dat inde, prec z izby, z postele, to ani nahodou, ani za svet!!!

lucqa • 1d • 19. máj 2008 o 22:49
Ja tiez suhlasim s other_side a ivankaalenkou, nas maly isiel spinkat do svojej postielky, ktoru ma u nas v spalni prirazenu k mojej, ked mal cez 10 mesiacov. Postielku sme kupili rovno 140x70 a da sa prestavat na juniorsku. Ale zatial je stale v ohradenej postielke a v noci ma len potapka aby som ho prelozila a dospi s nami.
Ja si ani neviem predstavit, ze by som ho uz mala dat prec. Ja som spavala s nasimi do 7 rokov v spalni a bolo mi veeelmi dobre 😀

vavka33 • 20. máj 2008 o 05:57
NAsa Lea spi od 13mes.so starsou dcerou v detskej izbe.Ma este svoju postielku,ale tiez jej kupime postel-ja chcem takuto,pozrite
http://www.nabytoksibart.sk/nab_postele_2det.html
starsia dcera spavala od dvoch rokov na klasickej posteli,tiez som jej dala k posteli madrac a vankus,lebo par krat spadla,ale ani nevedela kedy,len som ju vratila do postele a bolo.Od troch rokov spi na poschodovej postel,takej tej co ma dolu stolik,skrinu...

miriamkac • 3d • 20. máj 2008 o 09:40
Ahojte...ja mam vsetky deti zatial u seba v spalni, ale uz sme rozmyslali nad malou, ale ma problem s nosnou mandlou, v noci sa mi budi, tak sme sa este rozhodli ze ju nechame v spalni pokial nevyriesime tu jej mandlu....a potom neviem, ci by nebolo vhodne dat vsetky tri deti spolu do detskej izby.....h,mmmm?

vavka33 • 20. máj 2008 o 11:01
Miri,urcite by to bolo dobre,ved vlastne su na seba deticky zvyknute,ked su u vas v spalni,len teraz tam nebudete vy,ale to im nebude vadit,ked budu spinkat 😉

milhaus • 1d • 20. máj 2008 o 16:29
nasa mala spi od roka sama v izbe ale zatial je v postielke, na jesen jej chceme kupit valendu

emjee
10. júl 2008

susanh • 1d, 9tt • 10. jún 2008 o 14:29
Ahojte, do akého veku ste dieťatko nechali v bábätkovskej postieľke? My budeme mať druhé bábo, keď bude mať Natali takmer 2 a pol roka. Myslíte že už by potom mohla spať na normálnej posteli so zábranou, alebo treba kúpiť ešte 1 postieľku (to sa mi ale moc nechce).

titkovamiriam • 3d • 10. jún 2008 o 14:43
marek uz nema postielku 5m,naucil sa spat na valande,podarilo sa mu spadnut asi dva razy - mala som pri nej matrac,no rychle sa naucil nepadat.A aj starsi isli na valandy asi ako 2r. 😀

geegee • 1d, 36tt • 10. jún 2008 o 14:47
susanah, podla mna staci ta zabrana. My sme zrusili postielku v cca 1,5 roku. Dokonca si ju maly rozsroboval sam 😀

susanh • 1d, 9tt • 10. jún 2008 o 14:56
dakujem tak o druhej postielke uz nebudem rozmyslat. Len musime vcas zacat nacvik na postel. Viem ze kazde dieta je ine, ale mohlo by stacit mesiac pred porodom ci skor?

titulienka • 3d • 10. jún 2008 o 16:01
...hmmm no my nemame tentokrat postielku vobec...meli spi s nami na posteli 😀 😀 ..tak isto spali aj tie 2 a do svojej izbicky sli no na valendu sli spinkat mali asi rok a pol....tak verim ze meli pojde asi tak niejake tiez 😀

milhaus • 1d • 10. jún 2008 o 16:15
ja sa jej chystam kupit postel so zabranou už od noveho roka ale akosi na to stale neni, chystam sa v auguste, sand sa to už konečne podari

prasiatko30 • 10. jún 2008 o 17:06
no aj ja uz rozmyslam pomalicky dat malu na normalnu postel ale mam z toho este strach - stale sa mi zda ze sa na nej strati - na druhej strane ale v normalnej postielke je jej uz je tesno 😉 ale asi tiez zacneme cez prazdniny a zo zabranou

gucz • 1d • 10. jún 2008 o 21:17
bracho mladší spal na valande asi od 3 rokov, neterky od dvoch. Vlastnú skúsenosť nemám, Laura je ešte moc maličká

katja78 • 1d • 11. jún 2008 o 00:49
Ahojte, akurát som začala mať tak dilemu, že či malá nezačala horšie spávať (asi týždeň, zdá sa mi, že aj narástla), lebo je jej v postieľke pritesno. má 17 mesiacov. ale neviem si predstaviť, že by mala spať na veľkej posteli. Ako sa to vlastne nacvičuje? Detská postieľka by mala ostať v rodičovskej spálni, alebo šups s ňou do vlastnej izbičky?

susanh • 1d, 9tt • 12. jún 2008 o 23:02
Katja, aj to je dobra otazka. Nam ked sa narodi druhe mimi, bolo by vhodne aby starsia spala uz vo svojej izbicke. Lenze dve novinky naraz - aj velka postel, aj sama v izbe... A este k tomu - bude mat pocit ze babatko ju vyhnalo zo spolocnej spalne. Preto by mala ist asi rovno do izbicky kym sa babo narodi aby si tam zvykla. Ale kym sa v noci budi, asi by mala zostat este s nami v spalni. Z detskej by sme ju do spalne ani nepoculi. tak neviem ako na to 😒

mata78 • 1d, 35tt • 14. jún 2008 o 17:07
susanh blahoželám k druhému babätku.
my sme malej nekupili klasickú detsku posteľ ( to je menšia), ale bude spať na posteli čo si kupil manžel ked bol este u rodičov. aby nespadla tak sme jej kupili v kike zabranu, zatiaľ sama v izbe nespí, ale začnem ju tam davať spať hned ako sa vratime od mojich rodičov, čo bude asi o dva tyž. nechcem ju dať sap samú do izbyčky až ked sa narodi druhé, čo bude v auguste, aby nemala pocit, že ju odstrkujeme. myslím, že za dva mesiace by si mohla zvyknuť spať sama. kamaratky čo maju druhé dieťa tak skoro po sebe s tým maju iba dobre skusenosti. a vraj im deti oveľa lepšie spia ako ked boli s nimi v spalni.

susanh • 1d, 9tt • 14. jún 2008 o 21:29
Ahoj Mata, a tebe Kristínka už prespí celú noc? Lebo naša zatiaľ ako-kedy. Ale kým sa bábo narodí, ešte sa všeličo zmení.
Trochu odbocim od temy - uz papate a pijete lepsie?

mata78 • 1d, 35tt • 14. jún 2008 o 23:28
prespí ako kedy. vzdy tak nad ranom sa zobudí, že chce čajik a potom skončí v našej posteli. asi to s tou postielkou (že je malá ) asi bude pravda, lebo krd ju necham spať na našej posteli pekne prespí celú noc, ale v postielke sa budí. kristinka je veľka postelná cestovateľka. no a čo sa tyka jedenia tak je to už trosku lepšie, a konečne začala piť. len cez noc niekedy vypije pol litra čajika. teraz som jej kupila granulovyný zelený s príchuťou citronu a je bez obsahu cukru. veľmi jej chutí. ale potvorka malá inakšie ako teplý ho nevypije a samozrejme musí ho piť z fľaše a ležať. ale hlavne že pije. a vy ako?

maca793 • 3d • 14. jún 2008 o 23:44
ja som postieľku zrušila pred mesiacom, malá začala spávať u mňa v posteli v detskej. spočiatku somsa bála, že nebude spávať v pohode, ale ako si ľahne, tak zaspí.

lefika • 1d • 15. jún 2008 o 09:01
my este postielku mame, aj ked tiez uz dlho uvazujeme, ze kupime postel, len akosi nebol cas 😅
v detskej ma sice pohovku, na ktorej by sa dalo v pohode vyspat, ale ma 20rokov a nechcem, aby si mala na nej nicila chrbticu 😖
a ked bude postel, pohovka ide do smeti, mame maaaalinku detsku ☹

wladka • 1d • 15. jún 2008 o 10:00
20 rokov 😀

lefika • 1d • 15. jún 2008 o 10:42
wladka, zdedili sme po nasich 😉 zislo sa, ked sme sa nastahovali a nemali sme tu zhola nic...teraz uz zavadzia, to je fakt 😔

wladka • 1d • 15. jún 2008 o 13:05
jaaaaj, prepac lefi.. zle som to pochopila.. ja ze mala ma 20 mesiacov, a ze ty si omylov 20 rokov.. ale teraz mi doslo, ze kecas o gauci.. prepaaaac 😔

ena • 2d • 15. jún 2008 o 13:16
my sme starsiemu kupili postielku par mesiacov predtym, ako sa nam narodilo 2he babo, aby si zvykol, ze uz nebude v postielke ale v posteli, tusim to bolo nejako 2-3mesiace pred 2hymi narodeninami.. ale nema klasicku dospelacku postel, ale detsku z IKEA so zabranou 160*70 cm http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/S398...

emjee
10. júl 2008

ewelina • 1d • Dnes o 11:21
Ahoj, chtěla bych se zeptat... od kdy jste nechali spát mrňouse ve vlastní velké posteli, třeba s boční zábranou. Našemu je deset a půl měsíce a v malé postýlce moc nechce být a hlavně se pořád morduje o žbrdliny (hodně "cestuje" a rád se převaluje). Takže třeba přes den spí stejně v naší veliké a v noci tak nějak střídavě. Díky za radu.

milhaus
11. júl 2008

nasa tam spi asi dva tyždne, je to taka valenda s čelom na predu, dali sme jej k nej periny aby sa nebuchla ked padne a druhu stranu k stene, teraz už nepada, zvykla si

charlinka
18. júl 2008

Ahoj, já jsem dala dát malou do větší postýlky před měsícem, dali jsme tam namontovat latku aby nám nespadla, je to klasická postýlka pro děti do sedmi let. V malé postýlce se dost mrvila, bouchala se o stěnu, spala nepřikritá a v této už si pomalinku zvyká a spí i pod peřinkou, ale v noci, občas až ráno přijde ke mě do postele a tam to dospí.

lenerka
18. júl 2008

ahoj

moje švagrová koupila tento týden v Kika nábytek Terezce 20měs.velkou postel
má z jedné strany zábranu,ale pak se dá otočit ke stěně a je to pěkná ozdoba
do budoucna tam pak dá polštářky,aby se o tu bočnici nebouchala
taky o ní uvažujeme,ale až přestavíme byt
naše zatím malou postýlku má ráda a je jí tak akorát,ale až příští rok budeme mít druhé tak to začneme řešit
myslím,že velká postel je pro děti dobrá a rádi v ní spí
cítí se být dospělejší 🙂

cathrin
19. júl 2008

Ninka spáva na posteli a vo svojej izbe od 9.mesiacov. V postielke mi z ničoho nič odmietala spávať, je pravda, že ona počas spánku dosť cestuje, tak sa zvykla v postielke dosť búchať o tyčky a potom plakala. Vyriešili sme to tak, že sme k jej posteli prisunuli aj postielku, je tam zabarikádovaná paplónom a paplón som dala pre istotu aj na zem. (foto mám aj v albume)

krista
22. sep 2008

danielka111 • Dnes v 10:24
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat od kdy může dítě spát v klasické postlei, ne tedy postýlce s ohražením nebo v košíku. Uvažujeme o koupi postýlky a nevím zda si vybrat dřevěnou s ohražením nebo košík. Klasickou velkou postel už máme připravenou ale musíme dokoupit něco pro malé novorozeně. Prosím co byste mi vy zkušenější doporučily ?Díky předem za odpovědi. 🙂

kijonkova.k • 1d • Dnes v 10:31
Já myslím,že klasická postýlka je nějak do 3 let,to záleží na dítěti,od kdy bude schopno spinkat ve velké posteli.Aby třeba nepadalo atd.

ivka2812 • 2d • Dnes v 10:42
Syn spával v postielke asi do 3 rokoch a ked som videla že je mu tam tesno tak sme ho šupli do postele
u každého dieťaťa je to iné
danielka a vy čakáte mimino a už máte pripravenú veľkú posteľ som nepochopila

kacka.va • 1d • Dnes v 10:45
já myslím, že může spát klidně od malinka, tam je jen problém aby nespadl v ničem jiném. ale prodávají u normální posletele s takovým nízkým hrazením, které se dá pak odendat a je z toho normální dospělácká postel.

didusa.risulo
22. sep 2008

ahojte, tak risko spava vo vcelkej posteli od roka to medzi nami, lebo v postielke nechcel spavat, a potom okolo roka a tristvrte sme mu kupili velku postel s rostom, aby mu nesiel chlad od steny a mame pri sebe tri postele na doraz, aby nespadol z postele, riskovi to vyhovuje, a je aj pokojnejsi, ked vidi ze som tesne pri nom a nie ked na mna pozeral z postielky

konja
22. sep 2008

Syn spal v malé postýlce zhruba do tří let, dokud se tam vešel.Pak dostal velkou postel a nebyl žádný problém.První noc jsem měla strach aby nespadl,ale bylo to OK 😉 U babičky spával na velké postely od malinkata, ale manžel mu k ní přišrouboval zábranu (doma vyrobil z dřevěných latěk) aby nespadl. 😉

lucinka82
23. sep 2008

ahojte, nas maly spava uz asi mesiac vo velkej posteli, vo svojej izbicke. Na zaciatku som sa bala, aby nespadol, ale kupili sme zabranu na postel, a som maximalne s nou spokojna, nespadne. Sice niekedy vymyslal v noci, ze tam nechce spat, uz si zvykol, spinka, a ked sa nahodou nad ranom zobudim, zide z postele a pride k nam a spinkame spolu 😉

tamarka
23. sep 2008

Naša Emka spáva vo veľkej posteli od 2 a pol roka. Dali sme jej spraviť posteľ na mieru - po celom okraji postele je asi 20 cm zábrana a na jednej strane je taký výrez na vyliezanie. Vôbec sme sa nemuseli nervovať, či spadne. Paráda. Tamarka ešte spáva v malej postielke, ale aj tej už chceme dať spraviť takú istú posteľ. Bude to super aj v tom, že keď sa v noci zobudí, zlezie, príde a nemusí na mňa vykrikovať 😉

mady
24. sep 2008

Tak my máme malého ve velké poateli asi tak od roka a něco ale jednu stranu máme u zdi a druhou u naší postele.Mačkali jsme se na letišti 3 tak dostal svoji. 😀

zuzitka
24. sep 2008

ja som dala Samka spat na velku postel do vlastnej izby ked mal 2 roky a 7 mesiacov. k posteli som dala na zem matrac pre istotu..... ale ani raz nespadol, takze v pohode 😉

krista
3. okt 2008

marie_m • 1d • Dnes ve 14:03
cauky, prosim vas holky poradte vy, co uz mate tohle za seboou, nasemu mladymu jsou 2 roky a uz bych mu chtela poridit velkou postel, jenomze on v noci porad dost cestuje, navic si ze spani v postylce stoupa, tak si rikam, aby si neublizil...jak jste to resily vy?

moc diky 🙂 maru

liviky • 2d • Dnes ve 14:19
čau,tak my dali starší postel na vánoce a to jí nebyly ještě dva roky,koupili sme nízkou,s bočnicema a můžu říct,že se naučila hodně brzy! 😀 a to je šílená divoška a taky pořád sebou mele....já měla obavy,že bude pořád vylízat,ale měla to udělaný zpočátku jako takový malý bunkr a obklopená hračkami,takže to bylo fajn....no a dávali sme jí tu postel tak brzy,protože za pár měsíců se měla narodit naše mladší,takk sem nechtěla at žárlí,kdyby sme jí postýlku vzali až pak!
...jo a zprvu sem jí stejně dávala na zem vedle postele ještě deku,to kdyby se náhoodou stalo,že vypadne 🙂

marie_m • 1d • Dnes ve 14:26
liv, diky, takze mi vlastne nezbyde nic jinyho, nez to udelat jako ty a doufat, ze se mi nezmrzaci 😀
tak uvidime, jak to dopadne

liviky • 2d • Dnes v 15:30
tak jestli máš strach tak ještě počkej,ale mě třeba Viki vypadla s postýlky a na hlavu,ale zapřela seee o ruce a já jí ještě zacchytila!...no myslím,že pádd z postele je lepší než přes šprušle postýlky 😀

marie_m • 1d • Dnes v 15:34
no, mne prave takhle kuba nedavno vypadl- no spis vyskocil, takze ted trnu, kdy bude chtit udelat znova hop 🙂

aponchie • 1d • Dnes v 17:10
tak ve 2letech nam mala spala ve svem pokoji uz davno sama a mela tu klasickou drevenou postylku se stahovaci bocnici mela to uplne pryc tu bocnici,matraci uplne nejniz a vedle ni jeste dalsi malou matraci kdyby padala coz samozrejme spadla nekolikrat a pak uz se to naucila a pak asi za 6mesicu treninku dostala velkou postel z ikei Kura s nebesy a ta ma zebrik po strane takze ona jak je malicka se v ni ztrati a nikdy z ni nespadla teda jednou malem ale to spala tak sem ji jen posunula 😉

marselina • 1d, 31tt • Dnes v 18:08
náš kubík nám začal vylézat z postýlky v roce,koupili jsme mu tedy válendu celého jsme ho přestěhovali do jeho pokojíčku kde spinkával,je pravda že asi měsíc trvalo než se na válendě naučil spinkat tak aby nespadl,celý měsíc jsme mu dávali na zem ještě jednu velkou peřinu aby padal do měkkého.

kristi • 1d • Dnes v 18:24
Mie novou postel koupime do noveho bytu, doufam, ze to zvladne v pohode

michalag
9. okt 2008

Ahojte, tak my uz tiez ideme dat maleho do velkej postele, len na nu cakame kedy dorazi, lebo ju nemali na sklade. Ale chcem sa spytat rano vstavate skor ako drobci, nebojite sa ze vam budu behat po byte a robit neplechu? Ci ked rano vstanu idu rovno za vami?

binki
6. nov 2008

jaký je váš tip na postel s bočnicí? máte nějakou vychytávku, slyšela jsem o lidech, co natáhli sít, ale neumím si to představit...

angelik
6. nov 2008

moji chlapci spali vo velkej posteli asi od 1,5 az 2 rokov, a nemali ziadne bocnice a nepadali
pre istotu sme zo zaciatku davali nieco na zem, aby sme stlmili pad, ale nebolo to potrebne

asi ak dieta citi, ze nic tam nie je (ak posunie ruku, alebo nohu mimo postele), tak sa automaticky stiahne

miskinadamko
6. nov 2008

ahojte, chcem sa spytat na vas nazor, prosim poradte,
maly bude mat v januari rok a uz pomaly mu pozeram a zhanam vecicky do jeho izby. tak rozmyslam aku postel.
on od narodenia potrebuje priestor, prve tyzdne sme ho mali v takej hojdacej koliske, stale plakaval, nevedeli sme co mu moze byt az potom sme zistili ze ho obmedzuje, tak sme ho dali do klasickej postielky , v tej prespi cele noci a zatial mu vyhovuje, akurat sme uz dali o jedno madrac nizsie aby nam s nej nevyliezol 😀 ,
ale myslim si ze po roku sa bude uz aj v tej citit stiesnene, on celkovo potrebuje priestor,ani male kociky neznasa, musime mat ten najvacsi(peg perego gt3)to je ako letisko...
ako som citala vase prispevky najskor ste davali deticky az v roku a pol tak preto sa chcem spytat ci v jednom roku to nebude este prilis skoro. rozmyslam nad postielkou autickom, pozerala som ich niektore maju aj boky a su velmi nizko od zeme.ale naozaj neviem ci je to dobry napad 😒 , poradte

susanh
9. nov 2008

Ahojte, tak my iž máme v detskej izbe veľkú posteľ, malej sa páči, ale so spaním je problém. Ona tam aj chce ísť spať, ale po sekunde zlezie, príde do obyvky za nami, alebo sa začne hrať. Musela som ju dať do malej postieľky, aby zaspala. Ako treba na ňu ísť, aby v tej posteli zostala dobrovoľne a nezliezala? ďakujem za každú radu. 🙂

fifinna
10. nov 2008

susanh, niekde som citala alebo pocula taketo nieco : prvy vecer si das stolicku vedla postele a pockas pri malej kym nezaspi, kazdy vecer posunies tu stolicku dalej od postele a mala by si koncit stou stolickou pri dverach. Inak ti neviem poradit, lebo ja mam mladsieho, akurat ty si mi pomohla tym, ze ho musim dat spat sameho do izby skôr ako bude mat dva roky, lebo nekôr ho tam nedostanem.

susanh
10. nov 2008

fifinna 🙂 každé dieťa je iné, neboj sa vopred 😉
ja mám taký pocit podľa toho čo tu čítam, že deti dobrovoľne chcú vo veľkej posteli spať a nezliezajú. Len u nášho šidla to neplatí. Tak neviem čo by zabralo. Ona aj v malej postieľke zaspí tak, že ju tam samu nechám a hotovo. Tak neviem či by pomohlo keby som pri nej sedela. Dole zlezie pravdepodobne tak či tak . Ale skúsim to, lebo nemám ani šajnu čo by zabralo, čo jej mám nahovoriť a tak... Skúsim to dnes s tou stoličkou a napíšem ako sme dopadli, tuším to bude sranda 🙂

fifinna
10. nov 2008

susanh, pre nu je ta postel nova, ale asi uz presla ten vek, kedy by tam ostala dobrovolne a asi nema este taky vek aby sa tesila v nej spat. Vsak skus nieco a daj vediet.

kristi
10. nov 2008

nam to vychazi cca ve 2 letech, az se prestehujeme, dostane nvoou postel

prasiatko30
10. nov 2008

my sme dali malu do velkej postele toto leto - este nemala ani dva roky - len ta nasa je taka kludaaska a ako hovorim ja je obetou postielkoveho syndromu - tie mriezky co ju nepustili nikam 😝 - takze ked prisla do velkej postele ju ani nenapadlo zist dolu - a pritom ani nema zabranu len jej vytahujeme spodnu postel aby spadla na matrac ak by sa nahodou skotulala z postele. a v podstate ani teraz moc nezlieza z postele.

my sme si zauzivali ritual cize ked ide do postele najprv spolu citame, rozpravame sa, potom ju necham este chvilu so zasvietenym svetlom a nejakou knizkou v posteli a ptom jej pridem zhasit s tym ze je zasvietene na chodbe. je jasne, ze ma obdobia kedy je to do pohody a bez odvravania a inokedy si musime k nej na chvilocku este sadnut alebo lahnut lebo nevie zaspat. zavisi od kazdeho svistika ako si zvykne.

vela stastia pri zvykani na novu postel 🙂

susik77
10. nov 2008

baby, trochu mimo otazka-my teraz ideme zariad. detsku izbu-mate klasicku velku postel al. len taku detsku -bez mrezi ale malu?

prasiatko30
10. nov 2008

klasicku velku - vobec som ani nerozmyslala nad kupovanim nejakej medzi-postele lebo to je o nicom aj tak to budes musiet vymenit ked bude mat takych 8-9r - zbytocne vyhodene peniaze. nakoniec si to dieta aj tak zvykne aj v normalnej posteli - pripadne dolozis vankusiky a velkeho plysaka a dieta sa neciti stratene 😉

susik77
10. nov 2008

ok, dik 🙂 my sme prave uvaz. vyuzit tu izbu aj ako hostovsku, to by sa nam teda hodila ta velka postel 🙂

zuz11
10. nov 2008

my sme Hanku pred 2 tyzdnami dali cez den do jej izby a do velkej posteli ( teda 80x 160) a hned na dalsi den sa tam tahala aj na noc takze uz 2 tyzden spava vo svojej izbe a vo velkej posteli, prvy tyzden sa budievala v strede noci a chodila ku nam ale teraz pride az rano 😀 len ma zabranu aby nespadla 😀 ale podla mna kazde dieta je v tomto individualne....
jediny problem ze tam musime zaspavat s nou vecer a aj cez den, inak uteka a zvacsa zaspavanie trva pol hodku ale obcas aj hodku a aj dve 🤐 toto by som potrebovala neako poriesit len netusim ako lebo stale zdrha ked tam nie sme 🤐