Kedy má dieťa zvládnuť vkladačku?

simik14
5. júl 2016

Ahojte zeny chcem sa opytat kedy vase deti zvladli vkladacku podla tvarov ? Akoze kocka do diery pre kocku gula do gule a pod ale nie napr trojuholnik do hviezdy a pod dakujem 😃 asi som kupila blbu vkladacku vsetko sa zmesti do vsetkeho :D

kukakaj
5. júl 2016

To je individualne veeelmi, kazde dietatko je ine. Moja dcerka napriklad take vkladacky vedela oproti rovesnikom relativne neskoro, zato kym oni nevedeli povedat nic ine okrem mama, tata, baba, ona uz vedela naspamat jednoduche riekanky 🙂 ale vedela to asi v 18mes. nepamatam uplne presne

simik14
autor
5. júl 2016

@kukakaj mojej sa usta nezavru uz hovori vsetko ale toto posklada jak jej pasuje :D asi kazde dieta ma svoje tempo

puklica13
5. júl 2016

Ked pride jeho cas...

mimcurik
5. júl 2016

@simik14 moj syn starsi tak uplne vedel cca v 20.m ....v 18.m uz trafil tie jednoduchsie tvary (kruh, stvorec) cielene a ostatne mu askosi ,,nepasovali" 🙂 tak som ho nechala ,stale som mu ukazovala , ked chcel a potom v tych 20. mesiacoch uz vedel vsetky vkladacky sme mali .... myslim ze je to velmi individualne .

14nunu10
5. júl 2016

Keď príde jeho čas,moja reč ..najhoršie sa riadiť inými deťmi a komunistickými tabulkami ..

hrjanka
6. júl 2016

Moja sa vkladaciek nechytala dlllho, a zrazu, jedneho dna, si sama jednu vybrala a vkladala...proste ju to dovtedy nebavilo a nezaujimalo. Deti maju pravo na to, aby ich nieco nezaujimalo, len my rodicia to malokedy respektujeme a ocakavame od nich zbytocne vykony

timea7
6. júl 2016

@simik14 je to absolútne individuálne, aj medzi dvojičkami sú značné rozdiely. Vôbec to nerieš, dávaj jej denne dosť podnetov na skúmanie, ale nie je podstatné, kedy to zvládne, deti sa vyvíjajú skokovo, niekedy za týždeň dobehnú ostatné a počas ďalšieho ich predbehnú. V niečom je možno šikovnejšia ako rovesníci, v niečom nie, podstatné je, aby bola zdravá a šťastná.Deti s najrýchlejšie naučia to, o čo majú v tej chvíli záujem a je jednom či je to vkladačka, alebo otvárať dvere na chladničke, nie to, čo ich chce naučiť niekto iný,