Kedy má novorodenec spať?

martina374
7. sep 2014

Ahojte, chcela by som sa spytat, kedy by mal ist novorodenec vecer uz spat? O 18.00 ho okúpať a o 19.00 spat? alebo o 20.00? Ako je to vlastne so spankom deti.

anuskaaprazko
7. sep 2014

novorodenec nerozlisuje den noc, spi medzi papaniami, takze taketo neries... A dojcit na poziadanie 🙂

belllinka
7. sep 2014

@martina374 Novoredenec ešte nerozlišuje deň a noc. Ja si myslím, že je dobré mať už na začiatku aspoň jeden pevný bod v režime. Takže ja som od začiatku zaviedla kúpanie o 19.30, nakojiť a spať okolo 20.00. To je taký ideálny čas aj neskôr, keď už bude dieťa väčšie.

junova
7. sep 2014

Novorodenec spí každé 3 hodiny. Takže si to musíš vypočítať, kedy ho asi okupes aby ti to vyšlo. Moja dcéra chodila spávať do roka o 18,00. Myslela som, že to bude brnkacka aj pri synovi, ale omyl. Každý večer od 18,00 do 20,00 plakal lebo mal koliky. Plakaval asi 4 mesiace. Čiže je ťažké si to naplánovať. Keď mu koliky prešli, chodil spávať o 20,00 a po roku sme prešli už len na 1 denný spánok a večer chodí spávať o 19,00. Máme pevný režim a malému to vyhovuje. Deti majú radi pravidelnosť. Viem, že niektoré bábätka chodia spat aj o 23,00. Ja mám našťastie od 20 pokoj, kedy uložím dcéru.

drobcek26l
7. sep 2014

Ja som synovi tiež zaviedla režim a už ako maličký sme to robili tak, že som ho o pol ôsmej okúpala, obliekla, nakŕmila a išlo sa spinkať. Asi ten prvý mesiac, mesia a pol trvalo kým si zvykol a sedeli sme pri ňom niekedy aj hodinku, ale potom to prešlo a teraz má cez dva roky a stále je tak zvyknutý. 19.30 kúpanie, mliečko a o ôsmej spinká. veľa ľudí mi hovorí, že veď už má dva roky, že ho môžem nechať hore aj dlhšie, alebo že môžeme byť dlhšie na návšteve, ale mi sme a aj budeme trvať na svojom, že má byť o 20.00 v posteli. Lebo cez týždeň keď som s ním večer sama, som až taká rada že mám po ôsmej doma pokoj a kľud a iný rodičia pod oknami ešte naháňajú svoje ratolesti 🙂 A na druhej strane na synovi je presne vidieť, že sa blíži osem hodín, začne byť unavený, zlý a sám sa pýta do postieľky.

junova
7. sep 2014

@drobcek26l Moja dcéra má 5 rokov a musí.chodiť spať o 20,00. Cez deň nespí, tak nech sa vyspi. Ráno vstáva do škôlky. My sme s manželom radi, keď si môžeme niečo pozrieť spolu. Mať čas na seba, porozprávať sa.

drobcek26l
7. sep 2014

@junova Presne tak, a poznáš aj ty tie hlúpe poznámky typu - čo ste to za rodičia že ju nenecháte vonku, veď ešte slnko svieti???

junova
7. sep 2014

@drobcek26l Áno, ale mne je to suma fuk. Ja som chodila spávať o 21,00 celú základnú školu. A dobre mama robila, aspoň som sa vyspala.

avanka
7. sep 2014

Ja som od narodenia obe deti tak cca o 6 -tej vecer jemne zobudila,o pol 7 sme sa kupali a o 7 kojili a sli spat....
Mozno si niekto povie,ze by babo nebudil,ale nam sa to osvedcilo...chlapci mali svoj rezim a aj teraz v 6 a skoro 4 rokoch o pol 8 vacsinou spia....o 7 po vecernicku si umyjeme zubky,precitame rozpravku,pusa,vystiskat a spinkat 😊 rezim nemenime ani v lete,dokonca aj na dovolenke v Chorvatsku chodili spavat pred 8.....oni uz to sami vyzaduju

avanka
7. sep 2014

@drobcek26l to aj u nas pocuvam z kazdej strany,v lete je vela deti vonku aj do 22-tej,ale to je kazdeho vec....ja chcem,aby boli moje deti vyspate a oddychnute a my s manzelom mali po celom dni cas pre seba

drobcek26l
7. sep 2014

@avanka inak to je pravda, zabudla som napísať, že aj sa keď som chcela aby mi malý išiel o tej ôsmej spať, tak som ho poobede nechávala spinkať maximálne tak do pol šiestej a potom som ho budila, aby večer kľudne zaspinkal. Čím bol starší tak spinkával cez deň menej, ale vždy som sa snažila aby už okolo tej piatej šiestej bol hore

moni244
7. sep 2014

drzim palce s rezimom, moja krasne zaspala o osmej vecer, ale ako sme boli v nemocnici, tam ju budili o jedenastej vecer na lieky a odvtedy som ju nevedela dat slat skor ako o desiatej, pol jedenastej, mohla som ju budit rani skor, dat spat na obed skor, vecer dat spat skor a aj tak sa mi do ol hodiny zobudila a bola hore do jednej v noci, az teraz sa pyta spat o deviatej, co je velky pokrok a u nas kupanie prebera ako uspava

vevesh
7. sep 2014

@martina374 kazde dieta je individualne - kazde ma iny rytmus, pri novorodnecovi je system na pytanie, pri vacsich detoch je potrebny rezim, ale treba akceptovat aj potreby dietata..
-ja mam deti nespave (to nie je moj vyrok, ale okolia, ked porovnavalo...) - tiez som chcela naucit pevny rezim spanku, kdeze sama som tak bola naucena, ale ostalo pri chcela... Nech som robila, co som chcela, starsie dieta mi neslo spat skor ako o 21.30 - ostalo to dodnes (ale cez den nespi uz od 3 mesiacov....), mladsie ma 22.00 (spi cez den 2x po 20 min..) - na SVK, kedze slnko zapada skor, su deti uz o 8mej v posteli a spia - u nas zapada o 1,5h neskor - tak maju aj biorytmus spanku posunuty... - takze veeeeela zalezi aj od samotneho dietata a jeho "tikania", nielen od zavedenia rezimu... 😎

siska53
7. sep 2014

@martina374 kedy chce...ulozot ho akoze mozes,ale ver tomu,ze sa o daky cas opat zobudi...nez zacne mat rezim,to este potrva...

saurian
7. sep 2014

@martina374 vtedy kedy je unaveny 😉 kazde dietatko ma "iny" cas.

saska.t
7. sep 2014

novorodenec ma spat vtedy,ked sa mu ziada,robit denny rezim este nema vyznam ani pre jednu stranu kedze deticky spia prvych par tyzdnov min 70% z celeho dna,rytmus sa casom vyvinie aj sam....

euka210
10. sep 2014

casom zistis, nas druhy cca o 19h chodi spat uz v podstate od baba. A prvy...o 22h, 21, potom tiez uz o 19h.

veriiii
10. sep 2014

@martina374 kedy ti zaspi,vtedy zaspi-ved aj tak sa este niekolko krat do rana prebudi na krmenie,prebalovanie atd..teda mal by sa...take male dieta este ani nerozlisuje den a noc..ak chces zacat ucit na rovnaku hodinu, ,skus az po 3.mesiac,ked si deti zacnu vsimat rytmus dna a noci.. , ..