Kedy môžem dať dieťaťko do športového kočíka?

majuska77
26. aug 2015

Ahojte,mám 5mesačnú dcéru a rada by som poznala vaše názory a skúsenosti, kedy môžem začať dávať dcéru do šporťáka..Dakujem 🙂

maslenka47
26. aug 2015

@majuska77 odkedy tam dokaze samostatne sediet, v pripade, ze sa da zlozit to lahu alebo "takmer lahu", tak "aktivne" lezat. Dieta v tom kociku nesmie byt polozene jak hadrova babika visiet na bezpecnostnych popruhoch.

mizu89
26. aug 2015

Mne sa maly narodil v strede oktobra a ked mal asi 5-6 mesiacov(marec-april) tak som ho zacala davat do sportiaka.Bolo aj dost teplo a on chcel vsetko vidiet naokolo a vo vanicke sa mu nedalo tak sup do sportoveho 🙂

majuska77
autor
26. aug 2015

dakujem 🙂

moni244
26. aug 2015

Moja isla do sportoveho v 5 mesiacoch

maary11
26. aug 2015

@majuska77 Ja som nasy dceru tiez dala v tych 5tich mesiacoch, v hlbokom sa s nou uz nedalo vydrzat 🙂 my sme s nou jazdili v hlbokom na brusku uz od 3,5 mesiaca, lebo sa tam inak nudila 🙂
Su deti, ktore poznam, ze boli este aj v 9 mesiaci v hlbokom kociari, lebo boli kludne..
Samozrejme, nedavaj ju tam uplne sadnut, ale do tej nizsej polohy, aby tam vyslovene nesedela, lebo to urcite este nevie 🙂 prijemne kocikovanie!

julinka4
26. aug 2015

Môj malý mal 4 mesiace a už úplne odmietal hlboký kočík, nechcel tam byť ani za svet. Tak sme mu kúpili takú vymedzovaciu vložku do kočíka a už bol iba v športiaku. Ale spinkať som ho dávala do postieľky. V športiaku sme iba kočíkovali.

zuzanaete
26. aug 2015

Nas isiel do sporiaka od 10 tyzdnov. Ked mal 9, tak odmietal byt v hlbokom. Ani v nosici nechcel byt. Tak jedina moznost bol sportiak. Bol polozeny takmer v lahu, ale mal daleko lepsi vyhlad, tak bol spokojnejsi. Takze kludme uz mozes davat. Jasne, ze do uplneho sedu, az ked bude sediet.

majuska77
autor
26. aug 2015

Dakujem baby,lebo moja mala nechce byt v hlbokom od narodenia,tak vacsinou bola v šatke,ale sem tam by mi vyhovoval aj kocik,ked ju dam do vajca,tak tam vydrzi lebo vsetko vidi,ale moc ju tam nechcem mať,tak preto by som rada už presla na športový,samozrejme že do sedu ju davat nebudem 🙂

majuska77
autor
26. aug 2015

@julinka4 A kde sa da zohnat taka vložka?

illyria
26. aug 2015

@majuska77 hocikde to zozenies, napr. tu maju vlozky do kocikov: http://www.kociky.sk/detske-kociare/doplnky-ku-...
a vyberaj 🙂 inak super napad...

julinka4
26. aug 2015
siska53
27. aug 2015

@majuska77 tak ja som mala sportiak a hlboky v jednom,takze ked sa zacali trosku davat do sedu,tak som im nadviihla opierku. Syn zacal sediet po 7.m,takze tam dz sa povedat od toho 7,5m.,dcerku az ked mala 9.m.,ona mala slabsi svalovy tonus tak som ju nechcela predcasne nadvihovat. Ak doma,tak na par minut vo vajci ci v kociku vyvysena. Ked uz okolo roku zacala sama sediet uplne,tak opierka isla uplne dohora,dovtedy len taka stredn apoloha.

jaruskatt
27. aug 2015

Určite až vtedy, keď vie pekne sám sedieť. Alebo ak nevojde do hlbokej vaničky, môžno ho dať do šporťáku, ale len naležato, nie nasilu sedieť.

petra92
27. aug 2015

ja som malú šupla do športiaka v 5. mesiacoch lebo z vaničky mi zdrhala,resp. pretočila sa na brucho a kolenačky sa dostala k strieške,tam si klakla a sledovala všetko okolo seba a mne pekne krásne lepilo aby nepreletela tak pekne do šporťáku a za dva týždne už vedela sedieť,tak bol klud lebo pekne sedela a sledovala okolie dovtedy bol kočík len na "okrasu" tiež bola viac na rukách ako tam 😝 😝
@majuska77

tjaden
27. aug 2015

Ahoj tak do športového kedykoľvek ak v ňom nebude sedieť kým si samo nebude schopné sadnúť. Moju som dala do športového niekedy v 8mes, a to preto lebo i keď už dávno vedela sedieť akonáhle sme vyšli von hneď zaspala, čiže v ňom stále len ležala a navyše bola zima.

patkah128
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barny
22. okt 2015

Ja som zacala pouzivat sportak, ked mala 7 a pol mesiaca

katrin21
22. okt 2015

mozes ju dat do sportaka, ale nie sediet, pokial sama nesedi... moze byt max. vtej polosediacej vyvysenej polohe.. ale inak 5mes babatko v pohode do sportaka, len teda nie sediet... aby nepadala do boku.

jurinecka125
22. okt 2015

Ja som dala dcerku v piatich mesiacoch, nechcela byt v hlbokom, mala je velmi zivá.