Kedy prihlásiť dieťa do jasiel v Bratislave?

ipat86
18. apr 2016

Uvazujem, ze by som moju dceru (13mes.) od septembra prihlasila do jasiel. Neviete mi poradit - je potrebne dieta registrovat uz teraz? (Podobne ako sa realizuju zapisy do skoliek od dalsieho skolskeho roku)? Dieta sa velmi rychlo meni a najradsej by som si jasle vopred odkusala. Na co si pri vybere jasiel je potrebne dat pozor?

zuska2001
18. apr 2016

ja som v žiline, tiež má malý od septembra jasle - vybavila som ich teraz. Sukromných jaslí je v Žiline dosť, ale ak chcem konkrétne, musím sa začať o ne zaujímať teraz. Takže ak už vieš presne, kde to bude, začni konať, aby si dostala miesto.

stormie
18. apr 2016

Myslis statne jasle? Tak ta asi sklamem alebo prekvapim le v celej BA su len troje a ked nemas trvale bydlisko tam kde su tak ti prihlasku ani nezoberu. Zapisy byvaju rozne, treba sa opytat v konkretnom zariadeni. Ak myslus sukromne tak tam beru hocikedy a bez ohladu na trvale bydlisko

belllinka
19. apr 2016

@ipat86 Do statnych nemas sancu a sukromne si zacni hladat uz teraz. Od septembra byva najvacsi naval a este k tomu ked sa zdvihol prispevok na starostlivost, tak je este viac plno.

lili007
19. apr 2016

Statne jaslicky ako pisu kocky vyssie su beznadejne plne. Uprednostnuju tam slobodne maminky a zamestnane maminky. Dokumenty na prihlasenie potrebujete tri - 1.evidencny list /ziskate v jasliach/, 2.potvrdenie od lekara, 3.potvrdenie od zamestnavatela. Pozor, poplatky su takmer tak vysoke ako v sukromnych jaslickach. O termine podavania prihlasok neviem, treba skusit zavolat do niektorych jasliciek.
Sukromne mozete vyskusat kedykolvek pocas roka, beru stale ak maju volne kapacity. V Bratislave sa stale nejake otvaraju. Na co si dat pozor pri vybere tazko povedat...urcite by som pri sukromnych ziadala o nahliadnutie do interieru, exterieru, nechala si vysvetlit denny rezim, informovala sa na stravu - ci je dovazana atd., a snazila sa ziskat referencie od rodicov, ktori tam uz deticky maju...napr. tu na MK alebo na FB pripadne na ihrisku pred jaslickami. Je mozne dietatko umiestnit aj na pol dna. Prefinancovat sa to da cez urad prace ale prispevok je takmer taky vysoky ako rodicovsky prispevok a este je s nim mesacne mnoooozstvo prace.

belllinka
19. apr 2016

@lili007 Iba ta opravim, ze Prispevok na starostlivost sa zvysil na 280 eur a aj sa zrusilo mesacne dokladovanie platieb, takze kazdomesacne mnozstvo prace odpada 🙂

mwt
19. apr 2016

@belllinka staci dokladovat na zaciatku, myslim pru nastupe?

belllinka
19. apr 2016

@mwt Ano, od janura sa zrusilo dokladovanie kazdy mesiac

mamutka
19. apr 2016

@ipat86 ahoj, urcite si ich obvolaj uz teraz, my sme boli osobne pozriet jaslicky vyse pol roka predtým, ako mal nastupit a dohodli sme sa s riaditelkou na vsetkom. Teda, pisem o súkromných, je o ne obrovsky zaujem, napriek cenam, kedze statne tu vlastne nie su. Uvidis ako sa ti budu pozdavat pri navsteve jasle a pri komunikacii aj vedenie/ucitelky. Ak mas viac moznosti na vyber, vsimni si napr.ake maju ihrisko, ak chces aby mala bola casto vonku- niekde toho priestoru vela nemaju, niekde je velky dvor a preliezky.

lili007
19. apr 2016

@belllinka aha tak prepacte za mylne info🙂 konecne to zjednodusili

ipat86
autor
19. apr 2016

Dakujem za odpovede - ano, mam zaujem prave o sukromne jasle. Mam problem sa ne prevadzku vobec dovolat, preto pisem tu na MK. Budem to teda nadalej skusat... A uvidime 😊

alenkam.
19. apr 2016

@ipat86 v ktorej casti hladate, teda mate vyhliadnute? 🙂

ipat86
autor
19. apr 2016

@alenkam. Prehlad mam (na zaklade internetu a recenzii). Slo mi vsak o postup, na co si dat pozor, kedy sa registrovat, atd.

alenkam.
19. apr 2016

@ipat86 preto sa pytam kde.. ja som zapisovala v januari a uz mali plno.. ale to bolo par rokov dozadu..

barbinka01
20. apr 2016

Ahoj, ja som zapisovala syna do statnych jasli (Palkovicova, Ruzinov) v januari. Deti nastupuju v septembri. Uz v den zapisu som stala v rade a ked som prisla na radu, tak ma prekvapilo, ze idem do poradia za deti, co su na cakacke dokonca z predosleho roku. Mala som ~stastie~ a zmestili sme sa, ale na niektorych nezostalo miesto ani v den zapisu, nieto neskor. Ale co sa oplati - v lete sa vela deti poodhlasuje a maju kopec volnych miest na poslednu chvilu, takze sa treba urcite spytat.
Ale este si neodpustim maly dovetok - syn tam chodil presne 3 dni a do statnych jasli uz nikdy v zivote. Ucitelky na deticky kricali, sklbali s nimi (manzel to pocul za dverami a doslova sledoval cez klucovu dierku, lebo ho vymkli) a nas maly prestal na 3.den rozpravat a ked som ho isla pohladkat, strhol sa...
Dva tyzdne na to zacal chodit do sukromnej skolky a na treti den tam spal...a chodil s usmevom a tesil sa tam. Kadopadne - september je taky zly mesiac na davanie do skolky - vela novych deti, zacina jesen a tato kombinacia len znamena, ze nachytate choroby. Urcite sa oplati skor uz v lete, ked je menej deti alebo v zime, ked virusy pomrznu... Drzim palce.

ipat86
autor
20. apr 2016

Vdaka za odpovede, som zvedava!

danielagloss
24. apr 2016

@ipat86 Statne jasle su cenovo skoro na rovnakej urovni ako sukromne detske centra a rozdiel v pristupe k detom je neporovnatelny. Pracovnici v statnych jasliach to beru ciste ako zamestnanie, ale v sukromnych jasliach im velmi zalezi na tom, aby si dieta udrzali.
My sme skusali so synom statne jasle, ale aj tak sme ho po mesiaci prelozili do sukromneho detskeho centra Drobizg.
Rozdiel bol neporovatelny, ale je to vzdy velmi subjektivne a specificke 😝

barbora21
25. apr 2016

@ellie81 🙂

janka4321
15. máj 2016

Ja velmi silno odporucam si zdokumentovat do zmluvy adaptacny proces. V jednej nemenovanej sukr.skolke v BA mi na pohovore naslubili kade co,(bola som v 4 dalsich skolkach este)presli sme si vsetko,vytknem vsak cast na ktorej som sa "popalila"a to adaptacny proces a postupne predlzovanie pobytu aj z hladiska financii atd.,realita: v den nastupu sme podpisali zmluvu (11.4.16),zaplatili mesacne skolne,ze podla poctu hodin (ako pojde adaptacia)nam upravia dalsi mesiac,18.4.16 sme dostali upomienku,ze sme nezaplatili este dalsi mesiac,volala som,ze asi sa pomylili,odpoved,dieta mohlo nastupit k 1.4.(dohodli sme sa na 11.4.kvoli velkej noci) a adptacia a prisposobenie platieb akoby ani neboli dohodnute..takze ja si uz budem davat pozor nato v buducnosti..a este jedna vec ma zarazila,pocas adaptacie zmenili dietatu ucitelku,pred tym bolo dieta vysmiate,stastne, po zmene ucitelky bol stres,panika,ked sa opat vratila k povodnej ucitelke, uz sa to neopravilo,bohuzial dieta odmietalo chodit do skolky,ci to bolo zmenou ucitelky alebo kriza v adaptacii(ktoru ma asi kazde dieta) neviem,my sme dieta museli vybrat zo skolky,jedine co mi je luto,ze som sa venovala vyberu skolky 2-3 mesiace,studovala web.stranku,FB,pytala sa kamosiek a aj tak som bola neuspesna a urcite odporucam clanok,co tu dala Ellie81