Kedy sa môžu bábätkám začať strihať nechty?

ejusa
5. feb 2009

Ahojte,baby kedy sa mozu babetku prvykrat strihat nechtiky?A ked sa este nemozu a ma ich akoby zlomene tak co s tym?Nas mava rukavicky.A mate pre pripad potreby kupenu odsavacku na sopliky?A aku?

mami.sk
12. mar 2009

ahojte,
my sme strihali nechtíky ešte v ten deň ako sme prišli z pôrodnice 🙂
sestričky na novorodeneckom mi síce povedali , že by sa mohli ostrihať tak 2 týždne po narodení ale Terezka sa totálne doškriabala po celej tváričke tak sme jej ich radšej ostrihali a teraz to robí tiež, preto striháme každý druhý deň. Aj tak sa občas poškriabe, nepomáhajú ani rukavičky ani stiahnuť oblečko cez ručičky 😀
najprv sme jej ich strihali s nožnicami špeciálne pre detičky / s tupým koncom/ ale neostrihali sa tak dobre tak používame klasické manikúrové nožničky ale predtým ich vyčistím liehom 😉
odsávačku mám Otrivin ale ešte sme našťastie nemuseli použiť tak ani neviem či je dobrá 😉
ale kámoška má odsávačku na vysávač a nevie si vynachváliť. jedinú nevýhodu má keď treba odsávať soplíky v noci 😀 😀 😀 to susedia nie sú nadšení 😀 😀 😀

katkabod
13. mar 2009

Bianca a mami.sk tak to je pozitivne zistenie, ze aj ostatnym babatkam tak rychlo rastu nechtiky, prave sme tiez ostrihali, to bol zasa proces, ked sme mali mesiac dva, strihala som malej v spanku a bolo, teraz uz poskakujeme, mrvime sa pritom, nastastie este nedoslo k ziadnej nehode :o)

bianca
13. mar 2009

katka ja uz rucicky ostriham raz dva a to hlavne pri jedle ale na nozickach je to boj.Stiahne prstiky do klbka a hotovo.Rehli sa pri tom.

mami.sk
15. mar 2009

baby,
u nás je to vždy hrozný boj 😀 včera som úspešne ostrihala aj na ručičkách aj nožičkách a aj tak sa dnes poškriabala 😀
máme ja taký maličký pilník / kúpili sme celú detskú manikúru/ a občas jej ich ešte opilníkujem lebo má tie nechtíky dosť ostré 😉
no jedna radosť 😉