Kedy sa vám začalo dieťa pretáčať?

smile31
1. feb 2019

Zdravím, dcérka má 4,5 mesiaca a ešte sa nám nepretáča ani len náznakom... je pravda, že na brušku m9c nebýva vydrží chvíľu a začne sa hnevať, bo stalo sa, že sa nám pretočila z bruška na chrbátik už pár krát no z chrbátika na bruško nie, listovala som po nete a dočítala som sa, že najskôe by sa mala pretáčať z chrbátika na bruško a potom z bruška na chrbátik, ona je dosť veľké bábo, doslova valibučka, boli sme aj na neurologii (nie z tohto dóvodu) kde dr povedala, ze malá reaguje a hýbe sa v rámci jej veku...aj keď ju mam na rukách občas si všimnem že jej ako keby je h hlavička
tažka niemedy ju drzí pekne inokedy nie... nemali ste niektora doma niečo podobne? Vdaka

zuzipolo
1. feb 2019

@smile31 treba dávať na bruško,inak sa nepohnete,pre dieťa je to veľmi dôležité...naša doslova neznášala polohu na brušku,strašne plakala,ale pravidelne niekoľko krát do dňa niekoľko minút na ňom bola,čas ustúpil plač..inak sa začala pretáčať asi v 5 mesiaci..na to bruško musíš dávať bábo,aj keď sa hnevá..

iveta143
1. feb 2019

urcite davat casto na brusko a nechat ho volne na zemi na nejakej podlozke nech sa sam snazi nieco dokazat...moj syncek sa zacal asi v 4 mesiacoch pretacat,vacsinou preferoval do jednej strany...a z bruska na chrbatik nehrozi, a to mame uz za chvilu 9 mesiacov...no ale zato uz zacina stvornozkovat 🙂

pribinak
1. feb 2019

Davaj na brusko. Zabávaj ju hrackami, aby vydržala trosku dlhsie. Treba to trosku trénovať, samozrejme kazdy den po malých chvíľkach dlhsie a dlhsie
Na nete je sj kopec video ako babatka cvicit na Fit lopte hravou formou

bobula46
1. feb 2019

Ja som na bruško dávať nemohla, syn mal silný reflux, keď bol na brušku doslova sa valal v grckach a robilo mu to zle. Pretočil sa niekedy okolo šiesteho mesiaca

29simona29
1. feb 2019

@smile31 môj maly v cca 6,5 mesiacoch

jaja23
1. feb 2019

@smile31 podľa mňa má čas, nás sa tiež v 6 a pol mesiaci

diewcatqoo
1. feb 2019

Ahoj, ako radia baby - skus davat castejsie na brusko, skor nejakou hravou formou, ak sa jej tam moc nepaci. Pripadne ju mozes pohojdavat na fitlopte, spievat je pri tom a pod. Nas maly sa zacal pretacat niekedy medzi 4-5m a tiez sa mu podarilo najprv pretocit parkrat z bruska na chrbatik. Chodievali sme cvicit a ja cela stastna vravim, ze pokrok - maly sa pretocil z bruska na chrbatik a fyzio ma hned zrusila, ze pretocenie sa prv z bruska na chrbatik nie je fyziologicke. Je to skor nahoda a robia to deti, ktoré nechcu byt na brusku... tak sa sponuju, az sa prevazia naspat z bruska na chrbatik.
To, ze sa ti mala v 4,5m nevie pretocit je ok, ma este cas.. obzvlast ak je vacsia. Ak ale neveris neurologicke a nezda sa ti ok to, co si spomenula v zavere prispevku, ze akoby jej spadne hlavicka obcas, tak to mozes ist pre pokoj v dusi prekonzultovať s nejakou fyzioterapeutkou.

smile31
autor
1. feb 2019

@diewcatqoo ano je velka v 3.5 mesiaci mala 7 kg... teraz si netrufam odhadnut kolko ma ale pocitam ze minimalne 8

malinajahoda
1. feb 2019

Mojej malej zistili reflux v 5 týždni. Čiže po kŕmení som vôbec nemohla dávať na bruško. Až po 3 hodinách a to už mi zas niekedy jedla. Takže som bola zúfalá. Normálne som mala stopky a ak sa mi denne podarili 3 minúty, bola som šťastná. Ťažké časy. Ale dobehla to, pretocila sa úplne sama na bruško, keď mala 3 mesiace a 1 týždeň.

selest
2. feb 2019

Maly mal reflux ale na brusku bol rad, hoci tam grcal. Davali sme niekolkokrat na brusko a motivovali hrackami. Otocil sa v 3 mesiacoch. Je to individualne este ma cas.

smile31
autor
13. mar 2019

zdravím dievčatá, tak hlásim, že tá naša baculatá rebeka sa z ničoho nič minulý týždeň začala pretáčať :D teraz ju neviem ani prebaliť, čo sa stále prehadzuje :D ... mame zlezanu hlavicku tak nosime ortezku a zvladla to aj s nou 🙂 tak vam dakujem za rady 🙂