Kedy sa vaše bábätko začalo otáčať na bruško?

beruska64
18. jún 2013

Nasa mala ma tri tyzdne a asi tyzden sa sama dokaze otocit na brusko. Tak dva- tri krat každý den sa otoci. Ale nijak sebou nemyka. pekne sa da na bok a potom sup na brusko. Myslite, ze to je normalne? Nemoze si dako poskodit chrbatik? Prve dcerka sa do dvoch mesiacoch ani nepohla. A druha je riadne hemzidlo. Aj v postielke sa stále toci dokola a potom mi pipa monitor. Dakujem za odpovede

whiterosses
18. jún 2013

no je to skoro, ona to robí bez toho ABY VEDELA čo robí.. to len hlavou si pomáha isto že ? moja ked mala 19týždňov tak sa začala pretáčať na bruško, a naopak ked mala 2- 3 mesiace...

zonjushe
18. jún 2013

moja sa nepretacala vobec :D..tento ukon nejak preskocila..

kitty88
18. jún 2013

to nie je este samostatne pretacanie, je to spojene s tym, ze este nema rovnovahu a len co sa trocha pohne, dvihne nozicky, tak ju prevali... nasa robila to iste, ked mala cca 6 tyzdnov, ale potom, ked trocha nadobudla rovnovahu, to prestalo a tak ozajstne samostatne sa zacala az ooovela neskor

andrejka1974
18. jún 2013

ano deticky to dokazu, ale o pretacani sa vravi vtedy ak sa pretoci aj opacne, cize sa zacne pretacat ako keby valala sudy, moja najmensia to dokayala ako 2 a pol mesacna, tiez som sa cudovala, kam sa ponahla 🙂 🙂 🙂 🙂 a potom uz dlho nic ako 8 mesacna sa zacala plazit a v 11 zacala az stvornozkovat, teraz ma 14 mesiacov a este nechodime, nechce sa jej 🙂 🙂 🙂 🙂

fomarik
18. jún 2013

5 mesiac

zuuzika
18. jún 2013

Moj maly ma 5,5 mesiaca a nepretaca sa,vraj ma cas do 6.mesiaca, Tiez ked mal 2,5mesiaca sa pretacal,nevedome,aj z bruska na chrbatik obcas a tera niiiic

zuzkanik
18. jún 2013

Starsia v troch mesiacoch, mladsia v siestich. Netreba reisit. 😉

yvkay
19. jún 2013

6 mesacna sa zacala pretacat 🙂

ewca
19. jún 2013

moja sa zacala az vo 8 mesiacoh pretacat na brusko, som sa nieco naplakala...ale nakoniec si presla vsetkymi fazami, aj plazenie aj lozenie... neskoro ale predsa...ale zase zacala strasne skoro rozpravat... a co sa tyka pretacania na chrbatik z bruska, spravila to ked mala 2-3 mesiace a sme to povedali na rehabilitacii, celi stastni a zrusili nas totalne, ze to je este skoro, ze to je znamka nestability, ked to dieta neurobi vedome... kazdy lekar povie ine

blackcat8885
19. jún 2013

Náš sa dnes 6x pretočil.Má 4,5mesiaca

ytinka
19. jún 2013

v 2mesiacoch je dieta este asymetricke v polohe aj pohyboch a to ze ho vaha hlavicky prevali nie je este obrat.dieta sa aktivne otoci vtedy ked je stabilne na chrbatiku,vie sa otocit na bok a cez nakrocenu hornu nohu sa pretoci na brusko kde ostane oprete o vystrete rucky,pokuka sa a z tejto polohy sa vrati na chrbatik.pri otoceni by dietatko nemalo zaklanat hlavicku a chrbatik je tiez rovny. dieta by to malo zvladnut do 6mesiacov.niektore deticky to zvladnu uz v 5mesiaci,ak to je skor nie je to dobre,pretoze dieta nie je stabilne na brusku.

zuzka0605
19. jún 2013

4 mesiace a 2dni..

tinuska4
21. jún 2013

4,5 mesacny, prave tyzden to trva, hura! :o) aj kd teraz uz treba striehnut vkuse...

niki1023
30. okt 2021

@beruska64 môj malinky v 3mes. 1 týž.