Používame cookies. Viac informácií tu. OK
zebra41
30. nov 2011

myslis,ked som podala ruky? lebo nesedi este ani teraz 🙂)))

lufinka46
autor
30. nov 2011

@zebra41 ano vtedy..

zebra41
30. nov 2011

@lufinka46 tak to bolo uz davno. ja som to teda doma nerobila,ale ked to spravila neurologicka v rizikovej poradni (to mal 3 mesiace),tak sa uz tahal

lufinka46
autor
30. nov 2011

@zebra41 lebo mi uz budeme mať 4 mesiace a on chce ist vkuse do sedu.. preto sa pytam..lebo mi je to divne, že tak skoro.. ha ha musim sa spýtat v poradni...

katy1979
30. nov 2011

@lufinka46 je to normalne ale nenechaj ho sediet a ani ho netahaj za ruky. viem ze on chce ist ale este ma smolu chlapec

magic08
30. nov 2011

@lufinka46 asi v takom obdobi ako je teraz tvoj... na 5 mesiacov uz sedela, sama si dokazala sadnut na 7 mes.

lufinka46
autor
30. nov 2011

@katy1979 ano? no tak to ma..lebo neviem... preto sa pytam.. ze od kolkeho mesiaca sa môze...

lufinka46
autor
30. nov 2011

@magic08 eeejha..ale dievčata su šikovnejšie vraj ako chlapci.. he he he tak to pekne..

mamabiba
30. nov 2011

je to absolútne individuálne. My máme doma takého lenivčeka, mne pediater ukázal cvik..ťahanie za ručičky až do sedu a potom späť, že to by sme mali cvičiť, nech má pevné držanie hlavičky. Ona naša kráska je ako malý Budha . Kam ju dáte tam je, akurát očičkami prevaľuj 😀

lufinka46
autor
30. nov 2011

@mamabiba a to ti kedy kazali robit... od kolkeho mesiaca?

katy1979
30. nov 2011

@lufinka46 no tahat za ruky sa uz neodporuca. napr. pri prvom synovi sme to este robit mali a teraz uz nie. ale ked uz bol vacsi tak raz za cas si tak sadol ale nenechali sme ho sediet. mal by skor trenovat otacanie a posilovat svalstvo a sadnut az ked si bude vediet sadnut sam. sediet v piatich mesiacoch sice podaktorí sedia ale sami sa neposadili t.j svalstvo na to este nie je pripravene.
odporuca sa hlavne byt na brusku tym posilnis svalstvo dokonale a pripravis aj na sedenie aj na lozenie

lufinka46
autor
30. nov 2011

@katy1979 ked on sa sam taha.. :D :D :D môzem za to.. he he ale nedavame ho... len sem tam ze ho opriem ku sebe v sede... spekulant je...

maria30
30. nov 2011

@lufinka46 je normálne, že sa v tomto veku už ťahá sedieť..ale sedieť ho len tak nedávaj.. je dobré, ak s ním budeš cvičiť, tak ako píšu niektoré baby, že chytíš za ručičky a potiahneš ho do sedu podržíš tak 2-3sekundy a pomaly ľahnúť.. takto to stačí opakovať raz denne asi po 3-4krát... je to na spevnenie svalov a aj vďaka tomuto cviku si zvykne spävniť hlavičku.. 😉

katy1979
30. nov 2011

@lufinka46 je mi jasne ze sa taha sam. mala som to doma dvakrat. starsi sa tak v 6.mesiacoch bolo schopny postavit. to co im clovek ukaze to chcu len netreba vsetko prehanat zdravie maju len jedno a nestoji to za to aby boli krivy ci kadejaky.

mandragora22
30. nov 2011

@katy1979 tahat do sedu sa odporuca uz len z jedneho dovodu, aby mamicka zistila, ci ma dieta dostatocne spevnene krcne svalstvo (ze drzi hlavicku). no, jasne, netaha sa uplne do sedu, ale podvihnes dieta za ruky, aby si zistila, ako drzi hlavku. do sedu by som ja osobne vo veku 3-4 mesiace urcite nedvihala!
@lufinka46 nasa zacala sedavat ako 6-mesacna. kedze stale ziapala, lebo bola zvedava a nic nevidela poriadne. tak som ju raz za den poriadne podoprela vankusmi a aspon 10 minut tak okalovala. chvilu som mala pokoj. ale to ozaj iba raz denne na chvilu, aby netrpela chrbtica. no a sama sedela tusim v 9.mesiacoch. ale to je hodne individualne...

tea333
30. nov 2011

@lufinka46 4 mesiace su hrozne malicko na sed.cvici sa tak, ze tahas za rucicky, ale iba trochu, aby musel drzat hlavicku, nie az do sedu! Ked ho budes tahat az do sedu, zvykne si na to. zacne si zvykat na to ze ho do sedu davas, a budes mat problem. v leze alebo na brusku bude nervozny, a neviem co s nim urobis, kym bude mat 8 mesiacov a sam si sadne.Lebo sedenie je, az ked si dieta samo sadne.
Ked je sikovny, tak ho davaj co najviac na brusko. to je jediny sposob ako si zdravo posilni svalstvo natolko, ze sa zacne plazit, potom stvornozkovat, a nakoniec si sadne. to je zdravy vyvoj. Ak ho budes davat sediet alebo tahat za rucicky az do sedu, mozes mu pokrivit chrbat.
Jasne ze chce ist do sedu, lebo nie je hlupy. vie ze vsetko uvidi, sediet chce. ale je to nezdrave.

mamabiba
30. nov 2011

@lufinka46 neviem, či to mám nazvať kázaním...skôr odporučením... a ukazoval mi to na poslednej poradni, 22.11. Z prvou som to robila dlho, pretože sa jej to páčilo...a to vedela sedieť od 6 mesiaca...nehovoril dokedy, treba to brať ako súčasť dňa, keď sa babatku chce cvičiť, tak cvičíme, keď sa jej nechce tak necvičíme...

mamabiba
30. nov 2011

@mandragora22 a nám tak lekár ukazoval a kázal...vytiahol ju až do pravého uhla 😖 pritom je to mladý pediater...nie dajaká stará škola...

hoogy
30. nov 2011

@lufinka46 nechaj to na neho. my ked sme chodili na poradnu tak doktorka ho takto vytihala do sedu,ale zakazala nam to robit doma. ale moj maly bol nezmar. 3 mesacny sa vedel otacat na obidve strany na podlozke sa dokazal uz aj troska posunut. 5 mesacny uz plne lozil a sedel. ale daval sa sam do sedu nie ze ja som ho posadila a podlozila. ako 7m chodil okolo nabytku do 9m chodil uplne sam bez pridrzania sa hocicoho alebo hocikoho. davaj ho na brusko a on sa casom nauci lozit a sediat sam 😉 ma cas neboj🙂

moni
30. nov 2011

@lufinka46
Nasa mala bola tiez taka nedockava 😅 pocas prebalovania (3.5-4mes) mi chytala ruky a tahala sa za ne, ale jasne ze na sedenie to bolo este prilis skoro. O par tyzdnov jej ale netrebalo ani ruky podavat, chytila sa za nohavice a tak sa tahala 😀 samostatne sedela ako 6.5mesacna

zivika
30. nov 2011

@lufinka46 nas sa zacal tahat tiez cca v 3 mesiacoch, ale sediet som ho neucila...ked som zacala s prikrmami, davala som ho do takeho polosedu, ale len kym sa napapal...posadil sa sam v 8 mesiaci, ale tym stylom, ze sa rucickami vytlacil z lahu na brusku 🙂

mandragora22
30. nov 2011

@mamabiba aj nasa je mlada a ano, tahala az do sedu, ale ja som napisala, ze nie je dobre nechat 4mesacne dieta sediet, tahat do sedu, to je v poriadku, ale sediet uz asi nie, kvoli chrbtici 😉

mamabiba
30. nov 2011

@mandragora22 aha, no ja ju určite nedávam sedieť a ani mi to lekár neodporúčal, iba to ťahanie do sedu, chvíľku ju tak nechať...asi aj kvôli rovnováhe a držaniu hlavičky...ale to iba na pár sekúnd (akože oddych 😀 😀 ) a potom zase späť. Z tvojho príspevku som vyrozumela, že táto metóda nieje dobrá, preto som sa radšej opýtala....alebo zareagovala...

mamabiba
30. nov 2011

@moni šikovné dievčatko...gratulujeme 😀 😀 ..keby aj náš malý Budha bol aspoň z polovice taký pohyblivý. Ona iba ležkať a ručičky sú naj kamarátky 😀 😀

magic08
30. nov 2011

@lufinka46 hej, mne sa to potvrdilo... chodila na 11 mes. bez opory... 😀 ale kazde dietatko je ine...

moni
30. nov 2011

@mamabiba
😅 len si vies predstavit tie revy v kociku ked bola poleziacky.
mate cas, rucicky su bohovsky zaujimave 😵 o chvilu objavi aj nozicky!

juana21
30. nov 2011

nas krpcek ma 6 a pol mesiaca a nejak sa mu nechce samemu sediet.potiahne sa do sedu za nozicku ale asi 15-20 cm a pacne spat na postel.ale otaca sa do vsetkych stran od 4 mesiaca.on je velmi rad v lehatku.dokazal by tam sediet aj 4 hodiny a neviem o tom ze mam nejake dieta

mamabiba
30. nov 2011

@moni viem..mám doma už 8 ročnú. Ale tá bol riadny živel. Pri tejto sa normálne nudím a chodím ju kontrolovať či žije 😀 😀 😀 . Barborka napr. už v tomto veku prespí od 21.00h do 5,30h, napapá sa a potom spinká do 8,00h

juana21
1. dec 2011

nam maly takto spinka od mesiaca.vecer o pol 8 uz spinka a rano sa budi o 5 na mliecko a potom spinka do tej 7 rana.ale cez den bojujeme doma len tak po pol hodinke ale vonku v kociku aj 4 hodiny vkuse

lufinka46
autor
1. dec 2011

no uplne ho do sedu nedávam, ale vytiahnut ho necham... ale aj to nie často... lebo je to skoro... skorej si ho takto opreitm ako ho mam na fotke... tak mu je dobre.... a ja som nemyslela ze uplne sediet ze ucit ho? to nie? to je naozaj skoro! ale ja som myslela tak ze sem tam na nohach ze si ho opriem, alebo ze ho pomalicky vytiahnem...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli