Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kedy sa začali vstavať vaše detičky, ktoré neliezli?

rajna
17. máj 2015

Moja dcéra má o chvíľu 9 mesiacov (korigovane 8) točíme sa kolo vlastnej osi sem tam sa posúvame do zadu. Ak ju tlačím na 4 tak sa stavia alebo sa dáva do sedu. Ako to bolo u Vás??? Lebo ja som už zúfalá. Na rehabilitáciach nás tlačia do toho aby sme liezli ale ja mám taká dojem že ani nebudeme.

miska333
17. máj 2015

@rajna na lozenie ma kludne cas. navyse este je aj skor narodena. moj syn zacal ked mal skoro 10 m a nic nezmeskal - o 3 tyzdne sa pustil aj chodit.
Treba ju nechavat na zemi a motivovat a do nicoho netlacit

nicicka
17. máj 2015

ani nasa neliezla a to som chcela silou mocou aby stvornozkovala, okolo roka zacala sama chodit, zatial co deti ktore stvornozkovali zacali aj o 3 mes. neskor ako nasa...Ak nechce a je inak ok, tak nenutit, kazde ma svoj styl a cas na to kedy zacne chodit

bablucha
17. máj 2015

@rajna nestresuj sa vobec pre to.My sme chodili aj na rehabilitacie a aj napriek tomu nelozil.Len sa plazil.Stvornozknvat zacal az dva tyzdne pred prvym rokom.

sednaja
17. máj 2015

Naša mala 11 a pol mesiaca, keď začala chodiť......a predtým neliezla po štyroch, no na odrážadle lietala ešte pred chodením.@rajna

katarinamarkova
17. máj 2015

@rajna najstarsi liezol....najmladsia tiez....stredna sa posuvala po zadku 🙂 nelozila......postavila sa ako 9 mesacna....chodit zacala niekedy cca v 10-11tom mesiaci - asi aj preto, ze po zadku to bolo dost nepohodlne 🙂
ziadne rehabilitacie, cvicenia, doktorov som neriesila......dnes ma 4 roky, je upne zdrava, pohyby zvlada totalne vsetky 🙂 lozit som ju videla prvy krat snad ked mala 2 roky a hrala sa na psika 🙂

smatka
17. máj 2015

My sme nelozili a ani sa neplazili ,v 9 mesiacoch sme začali rovno chodiť. Nechaj to na ňu. Hlavne nech je na zemi.

tilka82
17. máj 2015

@rajna moja druha dcera zacala chodit,ked mala rok a stvornozkovat zacala az dva mesiace potom.predtym sa posuvala na zadku.a na ziadne cvicenie sme nechodili.nech ta zbytocne nestresuju,my sme o nic neprisli,aj ked sme nestvornozkovali.inac bolo to celkom zaujimave vidiet dieta,ktore uz vie chodit,stvornozkovat,kedze sa jej to zapacilo 🙂

silviettaa
17. máj 2015

ahoj, moj syn zacal stvornozkovat v 9 mesiacov, vobec som ho do nicoho nenutila, nechavala som mu volny priebeh...velmi dolezite je nedavat deti pasivne sediet, vela takychto deti nebude prave kvoli tomu stvornozkovat...je uplne jedno kedy zacne liezt, dolezite je aby liezol...tu je dobry clanok:
Proč některé děti nelezou

Lezení je jedním z nejzdravějších pohybů ve vývoji vůbec. Nejen že propojuje hemisféry a tím zlepšuje koordinaci a soustředění, ale hlavně posiluje zádové a břišní svaly a připravuje tělo na sed. Děti, které lezou jsou samy sobě nejlepším terapeutem. Dokáží se prolézt drobnými nesrovnalostmi těla. Lezení zaujímá ve vývoji veliký časový úsek, většinou 4 až 5 měsíců, než začnou děti samy chodit.Bohužel i dnes je dost dětí, které nelezou. Důvodů je více, ale mezi nejčastější patří bezkonkurenčně pasivní sed. Některé děti nemohou lézt kvůli chodítku. Chodítko je pomůcka, která může dítěti jedině ublížit. V žádném případě mu neumožní rychlejší nástup chůze. Je výhodná jen pro rodiče, kteří chtějí mít klid od svých dětí. Dětem se líbí, že vidí z jiné perspektivy a rodiče jsou rádi, že se jim nemůže nic stát. Bohužel se jim nemůže stát ani to, aby lezly. Děti se na vás stávají závislými, seberete jim radost z toho, co dokázaly ony samy. Motivace dětí dostat se do sedu je totiž hnacím motorem celého vývoje.
http://www.poliklinikaprosek.cz/mapa-nejcastejs...

silviettaa
17. máj 2015

NEJVÍCE POMUŽETE SVÝM DĚTEM TÍM, ŽE JIM NEBUDETE VUBEC POMÁHAT.

babatkoling
17. máj 2015

moj sa dokazal presunut na styroch okolo 8-9 mesiaca, sam od seba, mal potrebu niekam sa dostat tak sa zdvihol a kusok 'presiel'. Ale neslo o ziadne oficialne stvornozkovanie, nikdy nebol ako ine deti, ze ich polozis a o pat minut su na druhej strane izby.

jenn7
17. máj 2015

Moja dcera sa najskor naucila chodit a az potom stvornozkovat 😀 vobec som to neriesila...

tjaden
17. máj 2015

@rajna ahoj malá začala loziť v 8mes teraz sa stále stavia na nožky a to ju baví oveľa viac ako lozenie, ak lozí tak každý pol meter sa celá vystrie s hlavou buchne o posteľ tak ju na zem moc loziť nedávam, ale ked sa postaví už kráča niekedy sa pri tom drží len jednou rukou a to tak bolo z jedného dňa na druhý, má to svoje výhody - nezodrie kolená :D

evka76new
18. máj 2015

Ahoj...myslim, ze ak je mala inak zdravotne ok, tak ju nenut, iba motivuj ako ti radili ine baby...napr. dat hracku meter pred malu atp.....moji synovia ani neviem, ci liezli...od 9 mes. sa stavali na nozky v postielke a uz asi ako 10 mes. chodili...

ettel
18. máj 2015

ja mám dve väčšie deti, nelozilo ani jedno , prvé začalo chodiť v 9 mesiacoch , druhé v 13 mesiacoch a naozaj sú úplne OK.do ničoho ju netlač , ak prospieva .každé dieťa má svoj rytmus.

renula05
21. máj 2015

Tak synátor začal s pomocou chodiť v 7 mesiacoch, v 10 začal chodiť úplne sám a bez pomoci. A potom okolo 11 mesiacov zistil, že sa dá aj štvornožkovať - utekalo mu autíčko pri hraní tak bol nútený sa to konečne naučiť. 🙂 Každé dieťa je iné, ja som teraz zvedavá čo za potvorku sa skrýva vo vnútri a aké to bude s týmto dieťaťom...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli