Kedy si sadli vaše detičky bez pomoci?

eclady
25. nov 2016

Ahojte maminky. Nepochybujem o tom že tu už táto téma bola, nemám čas to hľadať, chcem sa len opýtať kedy si samé sadli vaše bábätka ? Môj maly mal 22.11. Deväť mesiacov a sám si ešte nesadol. Lekárka nás kvôli tomu poslala na neurologiu, čo myslite je dôvod sa obávať? Ešte ani nestvornozkuje, len sa plazí. Ďakujem

natikasim
25. nov 2016

Ahoj podľa mňa má čas. Ale samozrejme chápem tvoje obavy ja som bola zhrozená z mojej malej kým som pochopila že má svoje vlastné tempo. My sme začali chodiť na rehabilitácie sadla si sama bez pomoci až 2 týždne pred 1 rokom. To bola radosť a začala loziť tak v 10 až 11 mesiacoch. Takže najprv sa naučila loziť a potom až si sadnúť. Asi na to musela prísť sama. Na poradniach aj na rehabke mi radili lekári nepomáhať. Že tým ju len brzdím. A mali pravdu: D .

petulda333
25. nov 2016

Ahoj,moj bol na tom podobne,on kvoli viacerym zdrav.problemom sa nepretacal a nepostupoval tak ako by mal. Navyse ho svokra poza chrbat davala sadnut,tym padom on sedel ale sam sa neposadil a to bola chyba lebo nemal snahu nieco robit. Dr nas poslala na rehabilitacie do nemocnice,tam nam ukazali 2cvicenia z vojtovky,kt sme cvicili trikrat denne,plus som kupila nafukovaci valec,uz po tyzdni boli zlepsenia a do 3tyzdnov sa sam posadil a stvornozkoval a teraz sice este nechodi sam ale okolo nabytku lieta. Cvicenia neuskodia a ten valec je tiez fajn

adelusha
25. nov 2016

Ahoj, môj prvý syn sedel asi vo veku 10 mesiacov, druhý mozno trosku skôr, ale on bol vždy chudší a pohyblivejši, tretí syn sedel tiež neskor. Obávať sa zatiaľ nemusíš, ale jedno vyšetrenie pre istotu neublíži, neurologicka zhodnotí stav jeho svalstva a pripadne poradí co robiť. Ale ako píšu ženy predo mnou, najprv by malo dieťa stvornozkovat az potom si sadnúť. A pomáhať deťom v pohybe (ci uz sed, stoj alebo chôdza) je väčšinou kontraproduktívne, čiže ak vyšetrenia dopadnú dobre a nepošlú vas cvičiť na rehabil. ambulancii, potom len treba trpezlivo vyčkať kým dieťatko vsetko zvládne samo 🙂

eclady
autor
25. nov 2016

@adelusha my už chodíme cvičiť na rehabilitácie, cvičím s ním doma, no je to s ním ťažké keďže sa stále zaprie a ledva s ním pohnem 🙂 ale snaží sa, ja sa len bojím tej neurológie

eclady
autor
25. nov 2016

@natikasim a tiež sa len plazila ? Až potom začala lozit?

adelusha
25. nov 2016

@eclady tak to mi ani nenapadlo ze uz cvičíte, a na základe čoho ked sa smiem opýtať? Mna totiž vždy poslala detská lekárka najprv k neurologičke a az na základe jej odporúčania sme isli cvičiť

eclady
autor
25. nov 2016

@adelusha veď to že aj na rehabilitácii sa pýtali či nás poslala neurologicka.. ale nás detská poslala cvičiť pretože na osem mesiacov nestvornozkoval.. neviem prečo z toho robí takú vedu. Prišli sme cvičiť a fyzioterapeutka sama povedala že on ešte nemusí lozit. Je trosku lenivsi.. Tak teraz mame ísť na Usg hlavičky

bienennest
25. nov 2016

Ahoj, moja pediatricka mi odporucala davat deti co najviac lezat na brucho. Z tejto polohy su vsetky pohyby akoby malym cvicenim pre chrbtove svatlsto (ci uz sa len skusaju zdvyhnut hlavicku, alebo neskor odtial pretacat, natahovat za hrackou, pripadne lozit). najhorsie je lezanie na chrbatiku, odtial je pri slabom chrbtovom svalstve pre deti velmi tazke zmenit polohu takze vecinou len lezia.
kazde babetko ma ale svoje tempo vyvoja, takze sa netreba hned obavat najhorsieho. ked mas vsak moznost ho dat vysetrit, urcite ju vyuzi, aspon budes mat 100% istotu ze za tym nieje vaznejsia pricina a budes moct kludne spavat.

natikasim
25. nov 2016

Najprv sa posúvala po bušku a točila sa , potom za sebou ťahala nožičky. Bolo to fakt smiešne:D ... a až potom prišla na to že musí zodvihnúť panvu buško a po kolienkach sa posúvať a štvornožkovať. Mám video nahraté ten výraz v jej očičkách keď prišla na to ako to teba:D Ale dnes už viem...že moje dieťa je velmi pohodlné a bola strašne leniváááá 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a potom štvornožkovala dosť dlho aj keď už vedela chodiť tak rýchlešie odštvornožkovala:D...
Takže asi aj vy budete tak...Skús inak tie rehabilitácie ja som si nechala vypísať papier od detskej lekárky a chodili sme tam aj ked tá doktorka po vyšetrení usúdila že moja nemá chvalabohu zdravotné problémy len sa jej strašne nechce. Ale tam sa rozhýbala...: 🙂 🙂 🙂 🙂

natikasim
25. nov 2016

Teraz ma napadlo že vlastne preto sme zostali rehabilitovať lebo tá doktorka len kukala že moja už vie štvornožkovať ale nevie sa posadiť sama. Tak šup ho rehabilitovať. PO 2 týždňoch rehabky sa sama posadila tak že najprv urobila špagát a vytlačila sa hore do sedu 🙂

adelusha
25. nov 2016

@natikasim ale veď tak to je u väčšiny deti, ze najprv stvornozkuju a z polohy na štyroch sa posadia. Ta vaša lekárka spadla z čerešne ci co? 😳

natikasim
25. nov 2016

Asi spadla 🙂 Lenže moja štvornožkovala a už mala 11,5 mesiaca a nevedela si sama sadnúť tak preto nás poslali ale fakt stačilo len počkať 2 týždne a bolo 🙂

natikasim
25. nov 2016

adelusha a inak máš pravdu no ja vystrašená prvé dieťa 🙂 🙂 deti kamošiek už chodili a moja stále nič.... No potom všetko prišlo.... treba na to len čas.

andreasiskova3
25. nov 2016

To je v poriadku, sedieť dieťa vie aj skôr, keď ho rodičia ,, dajú,, sedieť, ale samé si sadne neskôr. Moje dievčatá dvojičky jedna v 9. mesiaci a druhá v 11. mesiaci. Ja som ich nedávala sedieť vôbec, sedeli, až keď sa samé dokázali posadiť. Tým pádom sme ani nemali problém s padanim dozadu a do strán.. Ako si vedela sadnúť, tak vedela aj ,, spadnúť,, bezpečne.

andreasiskova3
25. nov 2016

@adelusha áno presne, veď z akej inej polohy by sa dieťa dokázalo posadiť???

adelusha
25. nov 2016

@natikasim 🙂

eclady
autor
25. nov 2016

No práve pred hodinou sa pár krát postavil na štyri 🙂))) tak sa teším

adelusha
25. nov 2016

@eclady super 🙂 vidíš teraz som si este spomenula, ze naši chlapci, ked zistili ako sa dostať na štyri, tak potom este istý čas sa na štyroch len tak pohojdávali na mieste, kým prišli nato ako skoordinovať pohyb rúk a nôh 🙂

monilik
25. nov 2016

starsi v 11 mesiacoch a mladsi asi v 8 alebo 9 ak si dobre pamatam.

kacena4
25. nov 2016

ahojko skus si tu nastudovat "wiki" je to vo vrchnom riadku vedla "forum" urcite sa tam docitas, ze dieta sa ma najprv plazit/stvornozkovat az nasledne sa ma same posadit a potom z klacania postavit, nie som odbornik, tak pisem laicky. ak ine deti isli najprv sed potom stvornozkovanie, tak to mamicky uponahlali tak ako nasi rodicia pred x rokmi ked nas posadzali a obkolesovali vankusmi co je total zle, dietatu sa chrbtica vyvyja a kym sa nedokaze vyzdvihnut sam na ruky nedokaze sa ani posadit, takze to musi zvladnut postupne zo styrok na dve koncatiny... je to o logike. a jasnacka dr. stare paky hne posielaju deti k neurologovi, lebo sak 50rokov stare tabulky kto by ich opravil a usmernil ich... tak zbytocne rodicov stresuju hoci dieta je ok, len ma svoj styl a cas a vyvoj. volakedy dieva v 6mesiacov sedelo PASIVNE nie aktivne, potom stvornozkovalo, teraz je to naopak najprv stvornozkuje a samo sa z tohoto posadi, takze obcas treba pani doktorku poucit, ze tvoje dieta sa plazi a o chvilku zacne stvornozkovat ak nie mozno je to tym,ze doma mate parkety a nie koberce a vsetko sa mu smyka preto sa len plazi, treba mu dat nieco nesmykave, aby sa mal o co zapriet, protismykove pancusky, maly koberec a uvidis ako to pojde...
ak rehabilitujete aj s inym problemom je to o inom,ale neboj vacsinou to deti dobehnu. mam 900g predcasniatko teraz ma 1,5r. a beha ako diva po celom byte hoci len mesiac ale dopracovali sme sa k tomu bez rehabky kedze bola v kuse chore a nemohli sme rehabilitovat. neboj date to ci bude mat rok, ci rok a pol ale cely zivot nebude leziaci... rucite sa postavi ked pride jeho cas. drzim palceky

zara0201
25. nov 2016

V 5,5 mesiacoch. Ale to bol extrem. Od 3,5 mesiaca sme totiz cvicili Vojtovku.

girlie_konik
25. nov 2016

Tvoju lekarka by som poslala niekam...Nasa mala neterka zacala stvornozkovat az na zaciatku 11.mes a po dvoch tyzdnoch si aj sadla. Dovtedy sa len plazila a teraz ma rok a uz lieta ako drak. Nechodili nikam cvicit ani ziadna neurologia. Jedine co mali je valec na lozenie ( mam ho aj v bazare) ten velmi pomohol. A hlavne nedavat sediet nasilu.